Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anna73 είπε:

εμενα οταν τον πηρα τηλ.  δεν μου ειπε τιποτα τετοιο το μονο που μου ειπε οτι αυτη η μια ειναι τελειαααααα

:lol: ετσι πες τα!!!!

ε ρε κόλλημα  με την  τέλεια...ναι χρυσο μ πες τ οκ ειναι τέλεια  το ειπαμε αυτο...αλλα μονο μια...μετα τι γινεται???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ε ρε κόλλημα  με την  τέλεια...ναι χρυσο μ πες τ οκ ειναι τέλεια  το ειπαμε αυτο...αλλα μονο μια...μετα τι γινεται???

ελα μου ντε απλα δεν τους νοιαζει απλα μας βλεπουν σαν τσεπη και τιποτα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

ελα μου ντε απλα δεν τους νοιαζει απλα μας βλεπουν σαν τσεπη και τιποτα παραπανω

αύριο  παρτον τηλ κ πες τ τα ολα...τι θα γίνει  μετα....δωσε μ τις εξετασεις ...γιατι δεν στο ειπε πιο νωρίς  οτι το σπερμα εχει θεμα..κτλ κτλ....κ μην μασησεις πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σήμερα πήγα και ενώ τα μαλλιά μου είναι ανοιχτά αρκετά τα κοκκίνισα και τα σκουραινα λίγο και λεω την αδερφή μου όταν με ρώτησε πως και τα άλλαξα της απάντησα  να βρω πιο εύκολα δότρια και γελούσε! Μας εχει διαλύσει ψυχολογικά! 

Εσύ δεν είσαι να συγχιζεσαι!Οπως γράφω πιο κάτω μέχρι να μου βρουν δότρια βλέπω να βάφω τα μαλλιά μου μαύρα και να φοράω σκούρο μεικ απ!! 

:-P 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αύριο  παρτον τηλ κ πες τ τα ολα...τι θα γίνει  μετα....δωσε μ τις εξετασεις ...γιατι δεν στο ειπε πιο νωρίς  οτι το σπερμα εχει θεμα..κτλ κτλ....κ μην μασησεις πουθενα...

εγω τελος αναλαμβανει ο αντρας του σπιτιου πλεον.. και να δουμε τι θα γινει

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

μην ζητας συγνωμη αυτο σκεφτηκα κι εγω το μεσημερι που με πηραν τηλ.

δεν θα εχει παρα πανω κοστος??

Θα σου βγει παραπανω αλλα θα εχεις για πολλες προσπαθειες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anna73 είπε:

σωστο  αλλο μια και αλλο να ξερεις οτι εχεις και αλλη προσπαθεια

Αν δεν παει καλα θα νιωσεις οτι σε κοροιδεψαν. Και θα εχεις πολυ αγχος οταν πας με μια βλαστοκυστη, ειναι κ αυτο. Δεν ξερω μπορει να παει κ καλα, αλλα εμενα κατι δε μου καθεται καλα με ολο αυτο. Σκεψου οτι απο οχτω ωαρια μονο ενα τα καταφερε. μπορει να ειμαι λαθος αλλα εμενα αυτο θα μου δημιουργουσε ανασφαλεια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

εχεις πολυ δικιο γιαυτο κοντευω να τρελλαθω απο το μεσημερι..

Συνήθως τα κέντρα ζητάνε να πληρωθούν για τα έξοδα. Τα φάρμακα και την αμοιβή της δοτριας. Σίγουρα κανένα χιλιάρικο. Δεν είναι τυχαία που ο γιατρός έκανε τον "κινέζο". Επρεπε να σου πει από την αρχή  ότι μια είναι τέλεια αλλά είναι μόνο μια και δε σου δίνει τη δυνατότητα για δεύτερη προσπάθεια η δε πρώτη θα είναι κουτσουρεμενη. Κάποια κέντρα αναλαμβάνουν τα ίδια τα έξοδα αν στραβώσει η δουλειά όπως σε εσένα.Εγω στη θέση σου αφού εξεθετα στο γιατρο τα παραπονα μου και του έλεγα με βεβαιότητα, να μη του αφήσω περιθώριο, ότι προφανώς για να δώσει μόνο 8 ωαρια νέα κοπέλα και να γίνει βλαστοκύστη μόνο το ένα φταιει και η δότρια και τα ωαρια. Θα τον ρωτούσα πέρα από την  επιλογή να το δεχτώ αυτό το ένα και να το βάλω τι επιλογές έχω; Μπορεί να μου γίνει κάποια σημαντική μείωση τιμής, να  μην πληρώσω τίποτα και να βρεθεί άλλη δότρια ή δεν έχω άλλη επιλογή; Εσύ βέβαια θα κάνεις αυτό που θεωρείς σωστό. Εμείς τη γνώμη μας λέμε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν καταλαβαίνω. Σα να μου πάει κόντρα για κάποιο λόγο.. Μου έβγαλε και τον άντρα μου "χοντρό"! Έξαλλος έγινε! 

Καλά κλαίω , η κοπέλα είναι ηλίθια . Να της κόψεις τον αέρα , εγω θα ζητούσα να μιλήσω με τον προισταμενό της

Just now, Rafaelatarzan είπε:

θα συμφωνήσω με την  Μαίρη  παραπάνω....να παρεις τις εξετασεις πρωτα να τις πας σε ενα  ουρολόγο ειδικο να δουμε τι θα πει κ να ακυρώσεις την διαδικασία κ να σ βρουν αλλη...

εγω οταν  ειπα στο ντοκ  μ αν το αποτέλεσμα που μ λετε των 5 6 βλαστοκυστες που μ δινεται δηλ 2 3 προσπαθειες δειν πετύχει κ εχω μονο μια τι γίνεται???? μ λεει σ ακυρώνω τον κυκλο  κ βρίσκω  άλλη  χωρις να πληρωσεις τιποτα  εσυ

Καλά εσένα ο γιατρος σου είναι θεούλης! Αν ειχα την οικονομική δυνατότητα να κάνω ετ στην Αθηνα , θα διάλεγα τον γιατρό σου με κλειστά μάτια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Καλά κλαίω , η κοπέλα είναι ηλίθια . Να της κόψεις τον αέρα , εγω θα ζητούσα να μιλήσω με τον προισταμενό της

Τράβα βγάλε ακρη τι γίνεται. Αυτή είναι υπεύθυνη για αυτό.Θα συνεχίσω λίγο με το καλο αλλά λίγο πιο δυναμικά. Οι ταλαιπωρίες συνεχίζονται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anna73 είπε:

σωστο  αλλο μια και αλλο να ξερεις οτι εχεις και αλλη προσπαθεια

Και μόνο που είναι το ίδιο κέντρο με της Κρυσταλένιας , σε συμβουλεύω να φύγεις μακρυά. Απαράδεκτη η συμπεριφορά τους. Αφού δεν εχεις πληρώσει κιόλας . Στην Κρυσταλένια φέρθηκαν απαράδεκτα, δεν σεβάστηκαν ούτε τα χιλιόμετρα, ούτε τα έξοδα της κοπέλας, τίποτα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

:-P 

εγω τελος αναλαμβανει ο αντρας του σπιτιου πλεον.. και να δουμε τι θα γινει

Ναι ας αναλάβει να δείτε τι μπορείτε να καταφέρετε... κάποια εγγύηση ότι αν δε πάει καλά θα έχετε επόμενη προσπάθεια με πλ λιγότερα χρήματα...

Μα τι 50-60% με μία πως το λέει? Εδώ λένε σε ένα τυχαίο κύκλο μια υγιής 25άρα έχει πιθανότητα να μείνει έγκυος 20-25% περίπου. Αρκετό βέβαια για να δώσει εγκυμοσύνη αλλά σε καμία περίπτωση σίγουρο... κ σας ζητάνε τόσα λεφτά για 1 ευκαιρία? ειδικά το ότι το έχουν ξανακάνει αυτό στη Κρυσταλένια σε κάνει να απορείς για το κέντρο. Ελπίζω να καταλάβουν ότι δε μπορούν να κοροϊδεύουν και να βγάλετε άκρη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τράβα βγάλε ακρη τι γίνεται. Αυτή είναι υπεύθυνη για αυτό.Θα συνεχίσω λίγο με το καλο αλλά λίγο πιο δυναμικά. Οι ταλαιπωρίες συνεχίζονται..

Εσύ ξέρεις καλυτερα κορίτσι μου. Πάντα υπάρχει όμως κάποιος ανώτερος να μιλήσεις , να σε ξεμπλοκάρει από αυτή τη στάσιμη κατάσταση που σε έχει φέρει αυτή η κοπέλα . Ίσως ο γιατρος σου να βοηθησει, ενημέρωσε τον σύντομα . Καλή επιτυχία και ψυχραιμία , όλα θα γίνουν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

το θεμα ειναι οτι ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.....λογο οικονομοικου  δυστηχως...

εκτος απο τα σπερμα καταψυξη τιποτε αλλο

Να κάνεις ο,τι θελεις κ νοιωθεις οτι ειναι το πιο σωστο. Προσωπικά θα προτεινα να προχωρησω  πληρωνοντας το 1/5 όσων εχετε συμφωνησει κ θα δεμευόμουνα οτι αν πετυχω με το καλό να πληρωσω κ τα υπολοιπα. Αν δε δεχονται αντε γεια κ θα ζητουσα βεβαίωση οτι καταστραφηκε η βλαστοκύστη γιατι εχει γενετικο υλικο του συζυγου κ πληρωσες κ καταψυξη.... Εκεινοι εχουν την επιχειρηση δικο τους το ρισκο να μην παει καλά ένας κυκλος δότριας. Δε θα σκορπαμε πεντοχίιλιαρα λες κ ειναι πετσετακια που ελεγαν κ οι αρχαιοι ημων προγονοι....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κοριτσι για σενα αλλα απο οτι βλεπεις με 1 και με 2 βλαστοκυστες και 5000 ειναι κοροιδια

 

Just now, anna73 said:

εμενα οταν τον πηρα τηλ.  δεν μου ειπε τιποτα τετοιο το μονο που μου ειπε οτι αυτη η μια ειναι τελειαααααα

:lol: ετσι πες τα!!!!

και να συμπληρωσω οτι μου ζητησαν χαρακτηριστικα πως ειμαι εγω καστανη καστανα ματια 57 κιλα 1,60 και τελικα η δοτρια μας βγηκε ξανθια με γαλανα ματια  170 50κιλα δεν με πειραζει αλλα και αυτο ηταν αλλη μια κοροιδια απο το συγκεκριμενο κεντρο στο οποιο παρελειψαν να μου το πουν ουσσσστ  απο δω

Just now, Roda said:

Να κάνεις ο,τι θελεις κ νοιωθεις οτι ειναι το πιο σωστο. Προσωπικά θα προτεινα να προχωρησω  πληρωνοντας το 1/5 όσων εχετε συμφωνησει κ θα δεμευόμουνα οτι αν πετυχω με το καλό να πληρωσω κ τα υπολοιπα. Αν δε δεχονται αντε γεια κ θα ζητουσα βεβαίωση οτι καταστραφηκε η βλαστοκύστη γιατι εχει γενετικο υλικο του συζυγου κ πληρωσες κ καταψυξη.... Εκεινοι εχουν την επιχειρηση δικο τους το ρισκο να μην παει καλά ένας κυκλος δότριας. Δε θα σκορπαμε πεντοχίιλιαρα λες κ ειναι πετσετακια που ελεγαν κ οι αρχαιοι ημων προγονοι....

εμενα μου εκοψαν μονο 500 ε και η καταψυξη σπερματος δωρο τα 300 δλδ

Just now, Κρισταλενια said:

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κοριτσι για σενα αλλα απο οτι βλεπεις με 1 και με 2 βλαστοκυστες και 5000 ειναι κοροιδια

 

και να συμπληρωσω οτι μου ζητησαν χαρακτηριστικα πως ειμαι εγω καστανη καστανα ματια 57 κιλα 1,60 και τελικα η δοτρια μας βγηκε ξανθια με γαλανα ματια  170 50κιλα δεν με πειραζει αλλα και αυτο ηταν αλλη μια κοροιδια απο το συγκεκριμενο κεντρο στο οποιο παρελειψαν να μου το πουν ουσσσστ  απο δω

εμενα μου εκοψαν μονο 500 ε και η καταψυξη σπερματος δωρο τα 300 δλδ

και εμενα καπως ετσι μου το ξεκινησαν οτι ειναι μονο 2 αλλα ειναι τελειεςςςςςς και μετα αρχισαν να δινουν ποσσοτα 65 και 75% να πω κιολας οτι γιατρος απο επαρχια ο οποιος ασχολειται με το κομματι της δοτριας μου ειπε οτι τα πραγματα στην αθηνα ειναι πιο βιομηχανοποιημενα και ειναι λογικο ολες οι κλινικες ειναι εκει και ο κοσμος παει εκει χρησιμοποιουν τις ιδιες δοτριες καθε μηνα και ειναι λογικο να εχει κουραστει ο οργανισμος και τα ωαρια να μην ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...