Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Στο πρώτο θα συμφωνήσω,εχεις δίκιο.Απο την άλλη οταν ζητάς ανοιχτόχρωμη δεν μπορει να σου βρει απο ρομα,ειδικά οταν μιλαμε για σοβαρό κέντρο οπως αυτο.

Δεν ξερω. Αυτο που λεω ειναι οτι κ ζευγαρια ρομα , αν κ κανουν οικογενειες νεοι ,μπορει να εχουν θεματα οπως ενδομητριωση, λοιμωξεις ή θεμα στο σπερμα. Η υπογονιμοτητα δυστυχως χτυπαει την πορτα παντου, χωρις διακρισεις. 

Εγω πιστευω, οτι επειδη εχω δει πολλες φορες ζευγαρια η κοπελες απο εξωτερικο, Αγγλια ή Σκανδιναβια, οτι οταν ζητας ανοιχτοχρωμη, ισως σου βρισκουν απο εκει.Αλλωστε ξανθιες φυσικες στη Θεσσαλονικη δεν εχω δει πολλες. Τη μικρη τη φωναζουμε Αγγλιδουλα πολλες φορες, λογω χρωματων.Πιστευω οτι η δοτρια ηταν ξενη

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

13 hours ago, Τουτουνι said:

Η γνώμη μου είναι να μη συνεχίσεις με τέτοια ψυχολογία! Η αλήθεια είναι ότι ένα αρκεί για να γίνει το θαύμα, το θέμα όμως είναι το ρισκάρεις??? Ίσως ήταν καλύτερο να ακυρώσεις την προσπάθεια! Κι εμένα ο πρώην γιατρός μου μου είχε πει ότι φταιει το σπέρμα που κάναμε μόνο 3 βλαστοκυστες, αλλα με το νέο γιατρό και το ίδιο σπέρμα είχαμε 13... Τα πάντα μπορούν να σου πουν σαν δικαιολογία!!!

Εγώ λέω να μην προχωρήσεις! Στην ουσία με το 50% σου λέει ότι δεν είναι και τόσο καλή...αν ήταν τα ποσοστά θα ήταν πολύ πιο πάνω...συγνώμη που το λέω έτσι αλλά δεν θέλω να πληγωθείς αργότερα...έτσι μου είχε πει και μένα ο πρώην γιατρός θα μεινεις.... Σκατα! 

Κορίτσια εγώ σας είχα πει τι έπαθα σε αυτό το κέντρο! Μας αντιμετώπισαν σαν έμποροι... 5000 για δύο βλαστοκυστες...και ο Μαστρ. Όταν του είπαμε να μας κόψει κάτι, μας είπε...δεν βγαίνω....αν μπορούσα θα τον έβγαζα στα κανάλια...άντε μη βρίσω τώρα!

Εγώ πάλι θα σου έλεγα άλλαξε κέντρο τρέχοντας....

Η Μαιρουλα έχει δίκιο!!! Εμείς που το περάσαμε ακόμα δεν μπορουμε να ξεπεράσουμε την κοροϊδία τους...παρόλο που με το νέο μου γιατρο ( χάρη στην ταρζανιτσα) πήγαν όλα καλά!!! 

Ο Νίκος μου ακόμα λέει ότι τόσα χρόνια δούλευε απ' το πρωί μέχρι το βράδυ για να του τα τρωει ο Καραγιανν.

Πιο είναι αυτό το κέντρο που κάνει τόσες μ....... Θέλω να ξέρω γιατί μια αδελφική φίλη ξεκίνησε την διαδικασία για δοτρια στη Θεσσαλονίκη.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

@anna73 Καλή επιτυχία! Εύχομαι όλα να σου πάνε κατ'ευχήν ♥️

ευχαριστω σονια μου και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο:wub:

Just now, kallaki είπε:

Πιο είναι αυτό το κέντρο που κάνει τόσες μ....... Θέλω να ξέρω γιατί μια αδελφική φίλη ξεκίνησε την διαδικασία για δοτρια στη Θεσσαλονίκη.....

σου εστειλα μηνυμα κοριτσακι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Πιο είναι αυτό το κέντρο που κάνει τόσες μ....... Θέλω να ξέρω γιατί μια αδελφική φίλη ξεκίνησε την διαδικασία για δοτρια στη Θεσσαλονίκη.....

Στην Αθήνα είναι το εμβρυογ.

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@kallaki κι εγώ έκανα τεχνητό κύκλο και πέτυχα. Συγκεκριμένα ήμουν σε τεχνητό κύκλο τα τελευταία 10 χρόνια πριν μείνω έγκυος με αντισυλληπτικά. Πήρα και σικλακουρ και ντερμεστριλ για να φτιάξω ενδομήτριο.

Να αναφέρω επίσης, ότι το κοριτσάκι μου μου έφτιαξε και τον κύκλο και πλέον έχω περίοδο χωρίς χάπια! Ακριβή θεραπεία αλλά είχε πολλά θετικά! Χεχε

  • Μου αρέσει 7

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν όσο αργούν να με ειδοποιήσουν στο τέλος θα γράψω και μελέτη. Διάβαζα σε αγγλικά σαιτ  κάποιες έρευνες για την ηλικία δότριας και το ποσοστό επίτευξης εγκυμοσύνης. Το ποσοστό ειναι πολυ υψηλό σχεδόν 60%(λιγο λιγότερο) με δότρια ηλικίας 20- 22 ετών. Από 23 μέχρι 28 χοντρά χοντρά είναι από 42-45%. Και πέφτει αρκετά στο 30%plus στην ηλικία 29-31. Η πατρική ηλικία δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Η δε ηλικία της ληπτριας πολύ πολύ μικρό ρόλο. Άρα η ηλικία της δότριας είναι σημαντικός παράγοντας.Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που γιατρός μου έχει πει ότι σπάνια κοινοί θνητοί σαν εμάς θα πάρουμε δότρια ηλικίας 21,22,23..Δινονται σε άλλους..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Λοιπόν όσο αργούν να με ειδοποιήσουν στο τέλος θα γράψω και μελέτη. Διάβαζα σε αγγλικά σαιτ  κάποιες έρευνες για την ηλικία δότριας και το ποσοστό επίτευξης εγκυμοσύνης. Το ποσοστό ειναι πολυ υψηλό σχεδόν 60%(λιγο λιγότερο) με δότρια ηλικίας 20- 22 ετών. Από 23 μέχρι 28 χοντρά χοντρά είναι από 42-45%. Και πέφτει αρκετά στο 30%plus στην ηλικία 29-31. Η πατρική ηλικία δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Η δε ηλικία της ληπτριας πολύ πολύ μικρό ρόλο. Άρα η ηλικία της δότριας είναι σημαντικός παράγοντας.Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που γιατρός μου έχει πει ότι σπάνια κοινοί θνητοί σαν εμάς θα πάρουμε δότρια ηλικίας 21,22,23..Δινονται σε άλλους..

Oλα αυτα ειναι στατιστικες, Εμεις , με δοτρια 29 ειχαμε εγκυμοσυνη, τρια εμβρυα στα εξι, δηλαδη 50%. Η πραγματικοτητα οποτε ειναι πιο αισιοδοξη απ τη θεωρια κ τα στατιστικα στοιχεια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Λοιπόν όσο αργούν να με ειδοποιήσουν στο τέλος θα γράψω και μελέτη. Διάβαζα σε αγγλικά σαιτ  κάποιες έρευνες για την ηλικία δότριας και το ποσοστό επίτευξης εγκυμοσύνης. Το ποσοστό ειναι πολυ υψηλό σχεδόν 60%(λιγο λιγότερο) με δότρια ηλικίας 20- 22 ετών. Από 23 μέχρι 28 χοντρά χοντρά είναι από 42-45%. Και πέφτει αρκετά στο 30%plus στην ηλικία 29-31. Η πατρική ηλικία δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Η δε ηλικία της ληπτριας πολύ πολύ μικρό ρόλο. Άρα η ηλικία της δότριας είναι σημαντικός παράγοντας.Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που γιατρός μου έχει πει ότι σπάνια κοινοί θνητοί σαν εμάς θα πάρουμε δότρια ηλικίας 21,22,23..Δινονται σε άλλους..

ειναι λογικο κ τετοιες ηλικιες να ειναι σπανιες στην δωρεα. ποσες κοπελες 22 χρονων θα γνωριζουν οτι υπαρχει κατι τετοιο ? κ ποσες δεν θα φοβηθουν να παρουν φαρμακα σε τετοια ηλικια ακομα κ αναγκη να εχουν τα λεφτα. οσες ειναι μεσα στα πραγματα λογικο να ειναι αναρπαστες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Oλα αυτα ειναι στατιστικες, Εμεις , με δοτρια 29 ειχαμε εγκυμοσυνη, τρια εμβρυα στα εξι, δηλαδη 50%. Η πραγματικοτητα οποτε ειναι πιο αισιοδοξη απ τη θεωρια κ τα στατιστικα στοιχεια

Εννοείται  ότι είναι στατιστική και να προσθέσω ότι δεν την κατάλαβα απόλυτα γιατί τα τελευταία ποσοστά ήτανε συγκριτικά.. Κάτι δείχνει όμως. Ήτανε ερευνα από πολλά άρθρα. Είσαι σίγουρη ότι πέρα από την μπεμπούλα οι άλλες 2 εγκυμοσυνες θα έδιναν μωράκι στην αγκαλιά; Εγω αναφέρομαι σε μωρό στην αγκαλιά. 

Just now, linaa είπε:

ειναι λογικο κ τετοιες ηλικιες να ειναι σπανιες στην δωρεα. ποσες κοπελες 22 χρονων θα γνωριζουν οτι υπαρχει κατι τετοιο ? κ ποσες δεν θα φοβηθουν να παρουν φαρμακα σε τετοια ηλικια ακομα κ αναγκη να εχουν τα λεφτα. οσες ειναι μεσα στα πραγματα λογικο να ειναι αναρπαστες...

Ναι για αυτές τις ηλικίες είναι" ανεπίσημα" μεγαλύτερο το χρηματικό ποσό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Εννοείται  ότι είναι στατιστική και να προσθέσω ότι δεν την κατάλαβα απόλυτα γιατί τα τελευταία ποσοστά ήτανε συγκριτικά.. Κάτι δείχνει όμως. Ήτανε ερευνα από πολλά άρθρα. Είσαι σίγουρη ότι πέρα από την μπεμπούλα οι άλλες 2 εγκυμοσυνες θα έδιναν μωράκι στην αγκαλιά; Εγω αναφέρομαι σε μωρό στην αγκαλιά. 

Ναι για αυτές τις ηλικίες είναι" ανεπίσημα" μεγαλύτερο το χρηματικό ποσό. 

ε ναι θα γινεται χαμος αμα βρεθει καποια τοσο μικρη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ε ναι θα γινεται χαμος αμα βρεθει καποια τοσο μικρη

Και να προσθέσω μου το έχει πει και γιατρός η ηλικία των 21 θεωρείται καλύτερη από την ηλικία των 18,19.Και να ξαναπούμε είναι στατιστικες με οποια αξία έχουν. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Λοιπόν όσο αργούν να με ειδοποιήσουν στο τέλος θα γράψω και μελέτη. Διάβαζα σε αγγλικά σαιτ  κάποιες έρευνες για την ηλικία δότριας και το ποσοστό επίτευξης εγκυμοσύνης. Το ποσοστό ειναι πολυ υψηλό σχεδόν 60%(λιγο λιγότερο) με δότρια ηλικίας 20- 22 ετών. Από 23 μέχρι 28 χοντρά χοντρά είναι από 42-45%. Και πέφτει αρκετά στο 30%plus στην ηλικία 29-31. Η πατρική ηλικία δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Η δε ηλικία της ληπτριας πολύ πολύ μικρό ρόλο. Άρα η ηλικία της δότριας είναι σημαντικός παράγοντας.Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που γιατρός μου έχει πει ότι σπάνια κοινοί θνητοί σαν εμάς θα πάρουμε δότρια ηλικίας 21,22,23..Δινονται σε άλλους..

Νομίζω είναι λίγο biased η συγκεκριμένη έρευνα. Η επίτευξη εγκυμοσύνης είναι πολυπαραγοντικό πράγμα. Εμείς εδώ δεν είχαμε καλά ωάρια και εστιάζουμε σε αυτό. Δεν είναι όμως μόνο θέμα ποιότητας ωαρίου. Παίζει ρόλο και το σπέρμα, και η ηλικία (πρόσφατες έρευνες δείχνουν ότι παίζει ρόλο, και ειναι ένας παράγοντας που δεν έχει μελετηθεί ακόμα εκτενώς). Και παίζει ρόλο και η γυναίκα που θα υποδεχτεί το εμβρυο. Μπορεί να μην παίζει ρόλο η ηλικία αλλά η κατάσταση της μήτρας της; Αλλά θέματα; Που σίγουρα δεν μπορούν να πουν σε στατιστικές. 

Και θα πω άλλη μια φορά ότι 35 χρόνων η δική μας δοτρια, έδωσε 5 έμβρυα, δύο εγκυμοσύνες -η πρώτη τελειομηνη, η δεύτερη πάει μια χαρά προς το παρόν. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εννοείται  ότι είναι στατιστική και να προσθέσω ότι δεν την κατάλαβα απόλυτα γιατί τα τελευταία ποσοστά ήτανε συγκριτικά.. Κάτι δείχνει όμως. Ήτανε ερευνα από πολλά άρθρα. Είσαι σίγουρη ότι πέρα από την μπεμπούλα οι άλλες 2 εγκυμοσυνες θα έδιναν μωράκι στην αγκαλιά; Εγω αναφέρομαι σε μωρό στην αγκαλιά. 

Ναι για αυτές τις ηλικίες είναι" ανεπίσημα" μεγαλύτερο το χρηματικό ποσό. 

Oχι δεν ειμαι σιγουρη γιατι το πρωτο μεχρι 8η εβδομαδα μεγαλωνε στη σαλπιγγα κ καναμε διακοπη κυησης.Εδειχνε δυνατο εμβρυακι. Επισης εχω δυο φιλες 31 η μια και 32 η αλλη κ πετυχαν με την πρωτη. Η μια απο αυτες διδυμα. Και τα τρια αυτα παιδια γεννηθηκαν υγιη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Oχι δεν ειμαι σιγουρη γιατι το πρωτο μεχρι 8η εβδομαδα μεγαλωνε στη σαλπιγγα κ καναμε διακοπη κυησης.Εδειχνε δυνατο εμβρυακι. Επισης εχω δυο φιλες 31 η μια και 32 η αλλη κ πετυχαν με την πρωτη. Η μια απο αυτες διδυμα. Και τα τρια αυτα παιδια γεννηθηκαν υγιη.

Εγω ανέφερα μια έρευνα που κατέληγε ότι η ηλικια της δοτριας παίζει σημαντικό ρόλο  ιδιαίτερα μέχρι την ηλικία των 29 ετών. Μετά από μέχρι 35 δεν έχει σημαντικές διακυμάνσεις. Η έρευνα αξιολογουσε και άλλους παράγοντες πχ αριθμός ωαριων.. Αλλά κατεληγε ότι η ηλικία της δοτριας είναι ίσως ο πιο σημαντικός. Εμενα η αδερφη μου στα 42 της αν εξαιρέσεις τη διακοπή λόγω down που επίσης έμεινε έγκυος πολύ εύκολα, έμεινε αμέσως εγκυος. Και έχει μια κορούλα. Φυσιολογικά. Αυτό δε σημαίνει ότι στατιστικά θα ήτανε ιδανική δότρια.. Αυτό θέλω να πω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...