Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH said:

Αν δεν παει καλα θα νιωσεις οτι σε κοροιδεψαν. Και θα εχεις πολυ αγχος οταν πας με μια βλαστοκυστη, ειναι κ αυτο. Δεν ξερω μπορει να παει κ καλα, αλλα εμενα κατι δε μου καθεται καλα με ολο αυτο. Σκεψου οτι απο οχτω ωαρια μονο ενα τα καταφερε. μπορει να ειμαι λαθος αλλα εμενα αυτο θα μου δημιουργουσε ανασφαλεια

κατσε τωρα γιατι κατι βρωμαει εδω και εσενα 8 σου ειπαν οτι πηραν?????? γιατι και εμενα μου ειπαν οτι πηραν 8 τα 5 ηταν καλα και απο τα 5 προχωρησαν τα 2 τα οποια ηταν τελειαααα 

κοριτσαρα δεν ξερω αν καταφερει κατι ο συζυγος το ευχομαι με ολη μου την καρδια 

αλλα αν τους πεις να πας με αλλη δοτρια θα σου ζητησουν να πληρωσεις τα εξοδα της κοπελας 1200ε και παλι εγγυηση δεν θα σου δωσουν για την επομενη δοτρια που μπορει παλι να σου δωσει ενα η 2 βλαστοκυστες και παλι απο την αρχη 

δεν τους πληρωνεις τπτ σηκω φυγε αν δεν βγαλετε ακρη με τον συζυγο γιατι αυτοι κοριτσι μου ειναι λαμογια πηγαινε σε αλλον απο την αρχη

τσιριγωτης δεν εχει αναμονη και αλλοι γιατροι που μιλησα εχουν κανενα διμηνο αναμονη 

ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΠΑΠΑΡΙΑ Α Κ Υ Ρ Ω Σ Ε ΤΟ 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 28/10/2020 at 3:33 ΜΜ, MaryH είπε:

Παντως, οταν συζητουσαμε για τις δοτριες, ενας γιατρος του κεντρου μου, μας ειχε πει επι λεξη, "εμεις δεν βρισκουμε δοτριες ρομα οπως συγκεκριμενο κενρο της Θεσσαλονικης". Οποτε μαλλον ο κοσμος το χει τουμπανο...

Μαίρη,εγω απο τις άπειρες φορές που περίμενα στην αίθουσα αναμονής στο embryolab ειχα πετύχει 2-3 φορές οικογένεια ρομα.Μαλιστα η μια είχαν και ενα παιδάκι μαζί τους.Δεν έδωσα σημασία τότε απλά σκέφτηκα οτι συνήθως δεν εχουν θέματα υπογονιμοτητας( γενίκευση θα μου πεις και εχεις δίκιο,απαραδεκτο). Τωρα που το ξανασκέφτομαι,ποιος ξερει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου καλημερα καταρχην σας ευχαριστω πολυ ολες σας και την καθε μια ξεχωριστα για της απαντησεις....θα ηθελα να μου πειτε ποσο κοστιζει στον τσιριγωτη??? ξερω σας κουρασα συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

κοριτσαρες μου καλημερα καταρχην σας ευχαριστω πολυ ολες σας και την καθε μια ξεχωριστα για της απαντησεις....θα ηθελα να μου πειτε ποσο κοστιζει στον τσιριγωτη??? ξερω σας κουρασα συγνωμη

Εμενα μου ειπε 6;000. Νομιζω σε αλλες κοπελες εχει δωσει αλλες τιμες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κατσε τωρα γιατι κατι βρωμαει εδω και εσενα 8 σου ειπαν οτι πηραν?????? γιατι και εμενα μου ειπαν οτι πηραν 8 τα 5 ηταν καλα και απο τα 5 προχωρησαν τα 2 τα οποια ηταν τελειαααα 

κοριτσαρα δεν ξερω αν καταφερει κατι ο συζυγος το ευχομαι με ολη μου την καρδια 

αλλα αν τους πεις να πας με αλλη δοτρια θα σου ζητησουν να πληρωσεις τα εξοδα της κοπελας 1200ε και παλι εγγυηση δεν θα σου δωσουν για την επομενη δοτρια που μπορει παλι να σου δωσει ενα η 2 βλαστοκυστες και παλι απο την αρχη 

δεν τους πληρωνεις τπτ σηκω φυγε αν δεν βγαλετε ακρη με τον συζυγο γιατι αυτοι κοριτσι μου ειναι λαμογια πηγαινε σε αλλον απο την αρχη

τσιριγωτης δεν εχει αναμονη και αλλοι γιατροι που μιλησα εχουν κανενα διμηνο αναμονη 

ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΠΑΠΑΡΙΑ Α Κ Υ Ρ Ω Σ Ε ΤΟ 

Καλημέρα. Αν το ακυρώσει  και φύγει πάλι δεν μπορούν με τη νομικη τους υπηρεσία να ζητήσουν κάποια έξοδα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Αν το ακυρώσει  και φύγει πάλι δεν μπορούν με τη νομικη τους υπηρεσία να ζητήσουν κάποια έξοδα; 

καλημερα αννουλα πηρε τηλ. ο συντροφος μου και περιμενουμε να μας παρει αυτη μαλλον θα φυγουμε απο κει να δουμε τη θα μας πει και ποσο ειναι το ποσο που πρεπει να δωσουμε για να αποχωρησουμε

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλημερα αννουλα πηρε τηλ. ο συντροφος μου και περιμενουμε να μας παρει αυτη μαλλον θα φυγουμε απο κει να δουμε τη θα μας πει και ποσο ειναι το ποσο που πρεπει να δωσουμε για να αποχωρησουμε

Καλημέρα. Να πιέσετε να δώσετε λιγότερα. Μη δεχτείτε αμέσως το ποσό που θα σας πούνε. Νομίζω είναι η καλύτερη απόφαση. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλημερα αννουλα πηρε τηλ. ο συντροφος μου και περιμενουμε να μας παρει αυτη μαλλον θα φυγουμε απο κει να δουμε τη θα μας πει και ποσο ειναι το ποσο που πρεπει να δωσουμε για να αποχωρησουμε

Καλημέρα.καλή επιτυχία! Και πάλι να μην χαρίσετε χρήματα. Να κανει μία κοπέλα διέγερση με δικά της κ να ειναι τζούφια κ να πρεπει να πληρώσει το καταλαβαίνω. Δικά της ειναι τα ωάρια παιρνει το ρισκο κ πληρώνει για την προσπάθεια που έκανε. Στη δωρεά στην ουσία σου εξασφαλίζουν προσπάθειες. Κ το ρίσκο της αποτυχίας θα πρέπει να το επωμιστεί η επιχείρηση.Κι εφοσον ο νομος οριζει οτι μπορουν να μεταφερθούν δυο καθε φορά εσένα σου εξασφαλίζουν μισή προσπάθεια. Νομίζω αν τα πείτε αυτά θα κατανοήσουν. Ρίσκο είναι όντως αλλά δε γίνεται να το φορτώνεται όλο ο ασθενής!   

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Roda είπε:

Καλημέρα.καλή επιτυχία! Και πάλι να μην χαρίσετε χρήματα. Να κανει μία κοπέλα διέγερση με δικά της κ να ειναι τζούφια κ να πρεπει να πληρώσει το καταλαβαίνω. Δικά της ειναι τα ωάρια παιρνει το ρισκο κ πληρώνει για την προσπάθεια που έκανε. Στη δωρεά στην ουσία σου εξασφαλίζουν προσπάθειες. Κ το ρίσκο της αποτυχίας θα πρέπει να το επωμιστεί η επιχείρηση.Κι εφοσον ο νομος οριζει οτι μπορουν να μεταφερθούν δυο καθε φορά εσένα σου εξασφαλίζουν μισή προσπάθεια. Νομίζω αν τα πείτε αυτά θα κατανοήσουν. Ρίσκο είναι όντως αλλά δε γίνεται να το φορτώνεται όλο ο ασθενής!   

καλημερα κοριτσακι  θα δουμε περιμενουμε τηλ.εγω παντος τα εχω παρει και θελω να φυγω απο εκει....πολυ μεγαλη τελικα η κοροιδια τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλημερα κοριτσακι  θα δουμε περιμενουμε τηλ.εγω παντος τα εχω παρει και θελω να φυγω απο εκει....πολυ μεγαλη τελικα η κοροιδια τους

 

Just now, anna73 said:

καλημερα κοριτσακι  θα δουμε περιμενουμε τηλ.εγω παντος τα εχω παρει και θελω να φυγω απο εκει....πολυ μεγαλη τελικα η κοροιδια τους

Πραγματικά να κάνεις ό,τι νομίζεις μη σε αγχώνουμε κ σε πιέζουμε κι εμείς.. απλώς σκέφτομαι επιχειρήματα και στενοχωριέμαι με όσα πρέπει να υπομένουμε σε αυτή τη διαδικασία. Να μην στενοχωριέσαι πανω απ ολα κ αν θες να συνεχίσεις με τη μία βλαστοκύστη που μπορεί να ναι κ η τυχερή να το κανεις αλλά με το ανάλογο αντίτιμο...Ψυχραιμία & καθαρό μυαλό για να μπορούμε να διεκδικούμε όσα δικαιούμαστε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

 

Πραγματικά να κάνεις ό,τι νομίζεις μη σε αγχώνουμε κ σε πιέζουμε κι εμείς.. απλώς σκέφτομαι επιχειρήματα και στενοχωριέμαι με όσα πρέπει να υπομένουμε σε αυτή τη διαδικασία. Να μην στενοχωριέσαι πανω απ ολα κ αν θες να συνεχίσεις με τη μία βλαστοκύστη που μπορεί να ναι κ η τυχερή να το κανεις αλλά με το ανάλογο αντίτιμο...Ψυχραιμία & καθαρό μυαλό για να μπορούμε να διεκδικούμε όσα δικαιούμαστε! 

:wink: ουτε με ανχωνετε ουτε με πιεζετε πιστεψεμε απλα βλεπω οτι την στιγμη που εχω δυνατοτητα για μια φορα προσπαθειας λογο οικονομικον ειναι τιποτα η μια βλαστοκηστη γιατι να μην εχω και για αλλη μια.....με βοηθατε παρα πολυ εδω μεσα και γιαυτο σασ γραφω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Μαίρη,εγω απο τις άπειρες φορές που περίμενα στην αίθουσα αναμονής στο embryolab ειχα πετύχει 2-3 φορές οικογένεια ρομα.Μαλιστα η μια είχαν και ενα παιδάκι μαζί τους.Δεν έδωσα σημασία τότε απλά σκέφτηκα οτι συνήθως δεν εχουν θέματα υπογονιμοτητας( γενίκευση θα μου πεις και εχεις δίκιο,απαραδεκτο). Τωρα που το ξανασκέφτομαι,ποιος ξερει...

Kι αυτοι μπορει να εχουν θεμα υπογονιμοτητας κ να κανανε τα παιδακια τους ετσι. Γιατι το αποκλειεις. Αν ηταν ετσι κ ειχαν δοτριες ρομα θα μας εβρισκαν δοτρια σε λιγες ωρες κ οχι σε 6 μηνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Kι αυτοι μπορει να εχουν θεμα υπογονιμοτητας κ να κανανε τα παιδακια τους ετσι. Γιατι το αποκλειεις. Αν ηταν ετσι κ ειχαν δοτριες ρομα θα μας εβρισκαν δοτρια σε λιγες ωρες κ οχι σε 6 μηνες. 

Εγω δεν ξέρω αν έχει το embryolab δότριες Ρομά, αυτό που ξέρω είναι ότι έχει πολύ μεγάλη πελατεία από το εξωτερικό και βάζουν αυτους σε προτεραιότητα έναντι των πελατών από Ελλάδα, προφανώς για λόγους οικονομικούς. Αυτό το ξέρω από γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...