Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κοριτσια μου δεν άντεξα! Στα 1000 που γιορτάζουμε ήθελα να δώσω και εγώ το παρόν! Από το ας γίνουμε ολες ΜΑΝΕΣ το 2018 και το Μπεμπακια 2019 πήρα πολύ δύναμη, αγάπη. Ήταν η παρεούλα μου σε όλη την εγκυμοσυνη που έμεινα ξάπλα! Να είστε όλες καλά κοριτσια, νέες και παλιές στο τοπικ και πάντα να έχουμε όμορφα νέα να μοιραζόμαστε! 

  • Μου αρέσει 13

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/5/2019 at 2:43 ΠΜ, Beboula25 είπε:

Αγαπουλες μουυυυ!!!❤️❤️❤️

Γέννησα στις δυο το μεσημέρι έναν μπεμπαρο 4160!! Ξεκινήσαμε στις εννιά, δεν θα σας πω ψεματάκια είχα πονακια αλλα θα σας πω αυτό που λένε πως όταν το πάρετε στην αγκαλιά σας θα ταξιδέψετε!! Ζήστε το κοριτσια ρουφήξτε την στιγμή είναι μοναδικό, δεν έχω αλλα λογια να περιγράψω τα συναισθήματα του να έχεις αγκαλιά το παιδί σου! Το πλασμα σου τον καρπό του Ερωτα σου γιατί οπως  είπε κ η @Kpp83

κορίτσια καλησπέρα!!!πω πω πήγατε τόσες σελίδες μπράβο!!!Δεν έχω προλάβει να δω νέα σας εύχομαι όλες να είστε καλά!!! εμείς έτσι κι έτσι...όλο κ κάτι γίνεται...από που να αρχίσω...όταν γέννησα μετά από 15 μέρες πήρα αντιβίωση έπαθα ωτίτιδα μετά πάλι από λίγες μέρες αρρώστησα, έχω τον καντιντα κ έχει κολλήσει κ το μωρό κ είναι άσπρη η γλώσσα της ,ξεκίνησα διατροφή για αυτο συν την άποχη από γαλακτοκομικά που κάνω λογο αλλεργίας...έχει ραγαδα στον πω πω κ μου κάνει σε κάποιες κενώσεις αίμα, και έχω την υποψία ότι έχει χαλινο γλώσσας μπορεί κ χειλους γιατί δεν θηλάζει σωστά,ακούγεται ήχος στον θηλασμό, κ μετά ρευεται έντονα πολύ κ συνέχεια...κ όταν το κάνει αυτό ακούω να ανεβαίνει κ το γάλα κάποιες φορές, ισως είναι γοπ. Αυτό θα το δούμε μόλις κόψουμε τον χαλινο αν χρειαστεί...Αύριο είναι 2 μηνών, την Τρίτη έχει εμβόλιο να την ξανά δει η παιδίατρος κ βλέπουμε. Αυτά εν ταχη...συν τα 2 παιδιά να τρέχω...από ύπνο τουλάχιστον κοιμάται 6ωρο το βράδυ, πάλι καλά...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια καλησπέρα!!!πω πω πήγατε τόσες σελίδες μπράβο!!!Δεν έχω προλάβει να δω νέα σας εύχομαι όλες να είστε καλά!!! εμείς έτσι κι έτσι...όλο κ κάτι γίνεται...από που να αρχίσω...όταν γέννησα μετά από 15 μέρες πήρα αντιβίωση έπαθα ωτίτιδα μετά πάλι από λίγες μέρες αρρώστησα, έχω τον καντιντα κ έχει κολλήσει κ το μωρό κ είναι άσπρη η γλώσσα της ,ξεκίνησα διατροφή για αυτο συν την άποχη από γαλακτοκομικά που κάνω λογο αλλεργίας...έχει ραγαδα στον πω πω κ μου κάνει σε κάποιες κενώσεις αίμα, και έχω την υποψία ότι έχει χαλινο γλώσσας μπορεί κ χειλους γιατί δεν θηλάζει σωστά,ακούγεται ήχος στον θηλασμό, κ μετά ρευεται έντονα πολύ κ συνέχεια...κ όταν το κάνει αυτό ακούω να ανεβαίνει κ το γάλα κάποιες φορές, ισως είναι γοπ. Αυτό θα το δούμε μόλις κόψουμε τον χαλινο αν χρειαστεί...Αύριο είναι 2 μηνών, την Τρίτη έχει εμβόλιο να την ξανά δει η παιδίατρος κ βλέπουμε. Αυτά εν ταχη...συν τα 2 παιδιά να τρέχω...από ύπνο τουλάχιστον κοιμάται 6ωρο το βράδυ, πάλι καλά...

Ηρωίδα :x 

αφού κοιμάσαι κιολας σούπερ!!! Να ναι καλά τα μωρά σου 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2019 at 7:43 ΜΜ, palmoira είπε:

Κοριτσια μου δεν άντεξα! Στα 1000 που γιορτάζουμε ήθελα να δώσω και εγώ το παρόν! Από το ας γίνουμε ολες ΜΑΝΕΣ το 2018 και το Μπεμπακια 2019 πήρα πολύ δύναμη, αγάπη. Ήταν η παρεούλα μου σε όλη την εγκυμοσυνη που έμεινα ξάπλα! Να είστε όλες καλά κοριτσια, νέες και παλιές στο τοπικ και πάντα να έχουμε όμορφα νέα να μοιραζόμαστε! 

Πολύ όμορφο το μήνυμα σου κορίτσι μου!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στις μανούλες @Beboula25 @Dimitr@17 @*ζουζουνα*!!! κι οποίες άλλες έχω χάσει τις εξελίξεις! Να είστε γερές και δυνατές κ εσείς και τα παιδάκια σας και όλα να είναι ευλογημένα! Δεν συμμετέχω πια τόσο, είχα καιρό να μπω, τύχανε και διαφορες επαγγελματικές αλλαγές που ηθελαν το χρόνοτους και έχουμε αφήσει λίγο πίσω τις προσπάθειες! Δεν κάνω αλλά τεστ και τελείωσαν και οι βιταμίνεςχαχα! Όποτε θέλει ας έρθει η εγκυμοσύνη και ας είναι πλέον και το 2020! Α έχω ξεκινησει το CrossFit και ξεδίνω! Σας χαιρετώ κι εύχομαι καλό καλοκαίρι!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiki_kido είπε:

Πολλά συγχαρητήρια στις μανούλες @Beboula25 @Dimitr@17 @*ζουζουνα*!!! κι οποίες άλλες έχω χάσει τις εξελίξεις! Να είστε γερές και δυνατές κ εσείς και τα παιδάκια σας και όλα να είναι ευλογημένα! Δεν συμμετέχω πια τόσο, είχα καιρό να μπω, τύχανε και διαφορες επαγγελματικές αλλαγές που ηθελαν το χρόνοτους και έχουμε αφήσει λίγο πίσω τις προσπάθειες! Δεν κάνω αλλά τεστ και τελείωσαν και οι βιταμίνεςχαχα! Όποτε θέλει ας έρθει η εγκυμοσύνη και ας είναι πλέον και το 2020! Α έχω ξεκινησει το CrossFit και ξεδίνω! Σας χαιρετώ κι εύχομαι καλό καλοκαίρι!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη μου. Καλό καλοκαίρι, τα καλύτερα να έρθουν και να είσαι πάντα γερή! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kiki_kido είπε:

Πολλά συγχαρητήρια στις μανούλες @Beboula25 @Dimitr@17 @*ζουζουνα*!!! κι οποίες άλλες έχω χάσει τις εξελίξεις! Να είστε γερές και δυνατές κ εσείς και τα παιδάκια σας και όλα να είναι ευλογημένα! Δεν συμμετέχω πια τόσο, είχα καιρό να μπω, τύχανε και διαφορες επαγγελματικές αλλαγές που ηθελαν το χρόνοτους και έχουμε αφήσει λίγο πίσω τις προσπάθειες! Δεν κάνω αλλά τεστ και τελείωσαν και οι βιταμίνεςχαχα! Όποτε θέλει ας έρθει η εγκυμοσύνη και ας είναι πλέον και το 2020! Α έχω ξεκινησει το CrossFit και ξεδίνω! Σας χαιρετώ κι εύχομαι καλό καλοκαίρι!

Που εισαι εσυ;;

Και σε σκεφτομουν τις τελευταιες μερες!

Θα ερθει εκει που δε το περιμενεις!

Να περνας τελεια!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Εμείς χθες είχαμε δύσκολη μέρα. Πονούσε ο μικρούλης μου όποτε είχε αέρια η ήθελε κακά. Ο γιατρός λέει είναι κολικοι αλλά τους περνάει πιο ήρεμα. Μας συνέστησε κάτι σταγόνες προβιοτικα. Εσείς πως περάσατε κολικούς; Πήρατε κάποιο βοήθημα; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Καλημέρα!!! Εμείς χθες είχαμε δύσκολη μέρα. Πονούσε ο μικρούλης μου όποτε είχε αέρια η ήθελε κακά. Ο γιατρός λέει είναι κολικοι αλλά τους περνάει πιο ήρεμα. Μας συνέστησε κάτι σταγόνες προβιοτικα. Εσείς πως περάσατε κολικούς; Πήρατε κάποιο βοήθημα; 

Ετσι ακριβώς κ μένα η μικρή.. Σφίγγεται ν κάνει κακά κ δεν μπορεί.. Μας έδωσε σταγόνες κ μας προβιοτικες.. Συνήθως αυτό την πιάνει 3 το πρωί.. Απο ύπνο πως τα πάτε κορίτσια; εμένα κοιμάται το πολύ 2 ώρες... Δεν θα αντέξω για πολύ ακόμα με την αϋπνία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ζησουν τα μωρακια σας και με το καλο σε οσες περιμενουν.Με το καλο να ζησουν και εκεινες το θαυμα!!

@Anna17 Εχω ενα μωρακι 15 μηνων.Και εμεις οταν ηταν μικρος σαν το δικο σου του διναμε σταγονιτσες προβιοτικες.Βασικα ακομα του δινουμε γιατι ειναι δυσκοιλιος και τον βοηθανε καπως.Ευχομαι να περασουν γρηγορα οι κολικοι σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ετσι ακριβώς κ μένα η μικρή.. Σφίγγεται ν κάνει κακά κ δεν μπορεί.. Μας έδωσε σταγόνες κ μας προβιοτικες.. Συνήθως αυτό την πιάνει 3 το πρωί.. Απο ύπνο πως τα πάτε κορίτσια; εμένα κοιμάται το πολύ 2 ώρες... Δεν θα αντέξω για πολύ ακόμα με την αϋπνία 

Πραγματικά. 2ωρο είναι το μέγιστο για ύπνο. Εάν μπορείς κάποια στιγμή να τον κρατήσει ο μπαμπάς αμέσως μετά το θηλασμο και εσύ να κοιμηθείς ένα 2ωρο φουλ χωρίς την έννοια του βία να αντέχεις. Εμείς έτσι κάνουμε μια φορά τη μερα για να κοιμάμαι λίγο.

Τις σταγόνες θα τις αρχίσουμε σήμερα. Να δούμε πως θα πάει το απόγευμα.

Εμείς έχουμε και ένα ακόμη θέμα. Δεν κοιμάται στο λίκνο με τίποτα. Τον έχω πάρει στο κρεβάτι μας δύστηχως. Τον βάζω στο λίκνο με κάθε ευκαιρία αλλά ενώ πέφτει κοιμισμένος σε λίγα λεπτά ξυπνάει κλαίγοντας. Οπότε αναγκαστικά τον περνώ στο κρεβάτι για να μπορέσω λίγο να κοιμηθώ. Ελπίζω να αλλάξει μετά τις Σαράντα μερες και να μπορέσει να βολευτεί στο κρεβάτι του. Γιατί δεν μου αρέσει να κοιμάται μαζί μου. Δεν νιωθω σιγουριά. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Πραγματικά. 2ωρο είναι το μέγιστο για ύπνο. Εάν μπορείς κάποια στιγμή να τον κρατήσει ο μπαμπάς αμέσως μετά το θηλασμο και εσύ να κοιμηθείς ένα 2ωρο φουλ χωρίς την έννοια του βία να αντέχεις. Εμείς έτσι κάνουμε μια φορά τη μερα για να κοιμάμαι λίγο.

Τις σταγόνες θα τις αρχίσουμε σήμερα. Να δούμε πως θα πάει το απόγευμα.

Εμείς έχουμε και ένα ακόμη θέμα. Δεν κοιμάται στο λίκνο με τίποτα. Τον έχω πάρει στο κρεβάτι μας δύστηχως. Τον βάζω στο λίκνο με κάθε ευκαιρία αλλά ενώ πέφτει κοιμισμένος σε λίγα λεπτά ξυπνάει κλαίγοντας. Οπότε αναγκαστικά τον περνώ στο κρεβάτι για να μπορέσω λίγο να κοιμηθώ. Ελπίζω να αλλάξει μετά τις Σαράντα μερες και να μπορέσει να βολευτεί στο κρεβάτι του. Γιατί δεν μου αρέσει να κοιμάται μαζί μου. Δεν νιωθω σιγουριά. 

Ετσι εκανε και εμας..μολις τον εβαζα στο λικνο ξυπναγε αλλα δεν ηθελε ουτε μαζι μου,ακομα δε θελει.Αυτο σιγα σιγα αλλαξε αλλα τελικα τον κοιμιζαμε τελικα στο πορτ μπεμπε για καποιο καιρο.Για να κοιμηθει το μεσημερι τον βαζαμε κατω απο τον απορροφητηρα.μας ειχε σωσει!!

Just now, Anna17 είπε:

Πραγματικά. 2ωρο είναι το μέγιστο για ύπνο. Εάν μπορείς κάποια στιγμή να τον κρατήσει ο μπαμπάς αμέσως μετά το θηλασμο και εσύ να κοιμηθείς ένα 2ωρο φουλ χωρίς την έννοια του βία να αντέχεις. Εμείς έτσι κάνουμε μια φορά τη μερα για να κοιμάμαι λίγο.

Τις σταγόνες θα τις αρχίσουμε σήμερα. Να δούμε πως θα πάει το απόγευμα.

Εμείς έχουμε και ένα ακόμη θέμα. Δεν κοιμάται στο λίκνο με τίποτα. Τον έχω πάρει στο κρεβάτι μας δύστηχως. Τον βάζω στο λίκνο με κάθε ευκαιρία αλλά ενώ πέφτει κοιμισμένος σε λίγα λεπτά ξυπνάει κλαίγοντας. Οπότε αναγκαστικά τον περνώ στο κρεβάτι για να μπορέσω λίγο να κοιμηθώ. Ελπίζω να αλλάξει μετά τις Σαράντα μερες και να μπορέσει να βολευτεί στο κρεβάτι του. Γιατί δεν μου αρέσει να κοιμάται μαζί μου. Δεν νιωθω σιγουριά. 

Κανε λιγη υπομονηΕειναι ολα πολυ ρευστα τωρα.Παντως εμας μονομε τον απορροφητηρα δε ξυπνουσε οταν τον κοιμιζα μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...