Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ο μπέμπης συνηθίζει να κοιμάται με το κεφάλι του προς τα δεξιά μάλλον τον βολεύει. Θυμάμαι είχε γινει μια κουβεντα σχετική κάποια στιγμή εδώ. Πειράζει; Πρέπει να του το γυρνάω από την άλλη πλευρά;

Έστειλα και στην παιδίατρο να δω τι θα μου πει 

Καλό είναι να το γυρνάς μια απτή μια κ μια απ' την άλλη γιατί αλλιώς ίσως χρειαστεί να κάνετε κάποιες ασκησουλες να επανέλθει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

53 minutes ago, vaso_mpempis said:

Ο μπέμπης συνηθίζει να κοιμάται με το κεφάλι του προς τα δεξιά μάλλον τον βολεύει. Θυμάμαι είχε γινει μια κουβεντα σχετική κάποια στιγμή εδώ. Πειράζει; Πρέπει να του το γυρνάω από την άλλη πλευρά;

Έστειλα και στην παιδίατρο να δω τι θα μου πει 

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα αυτό Μ είπε ο παιδίατρος να το γυρίζω και από τις δύο πλευρές το κεφαλάκι να αναπτυχθεί ομοιόμορφα. Και εμένα από την μια βολεύεται αλλά γενικά κοιμάται μόνο πάνω μου οπότε του το βολευω το κεφάλι δεν μπορεί να αντιδράσει κιόλας..

  • Ευχαριστώ 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα αυτό Μ είπε ο παιδίατρος να το γυρίζω και από τις δύο πλευρές το κεφαλάκι να αναπτυχθεί ομοιόμορφα. Και εμένα από την μια βολεύεται αλλά γενικά κοιμάται μόνο πάνω μου οπότε του το βολευω το κεφάλι δεν μπορεί να αντιδράσει κιόλας..

Ααααχ μια από τα ίδια. Αναρωτιέμαι αν τον κακομαθαινω. Αλλά από την άλλη κάτι το πονάει και κοιμαται έτσι. Σαφώς και θα προτιμούσε τι κρεβάτι του σν ήταν καλό. Αντε να δούμε τώρα που μπαίνουμε στον τρίτο τι θα αλλάξει αν αλλάξει 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γειαωσας τι κανετε??κοριτσια σήμερα πηγα να σηκωσω υον μικρο για να τον ρεψω κ ετσι σταθες π είναι  το κεφαλι του ενω το κρατουσα πηγε κ στουκαρε στο κόκαλο που εχω στον ωμο τα μούτρα του νιωθω φοβερές τυψεις πβδεν τον κρατησα καλυτερα..λετε να μ παθει τπτ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου γειαωσας τι κανετε??κοριτσια σήμερα πηγα να σηκωσω υον μικρο για να τον ρεψω κ ετσι σταθες π είναι  το κεφαλι του ενω το κρατουσα πηγε κ στουκαρε στο κόκαλο που εχω στον ωμο τα μούτρα του νιωθω φοβερές τυψεις πβδεν τον κρατησα καλυτερα..λετε να μ παθει τπτ??

Οχι μωρε αγάπη δεν παθαίνει τιποτα να σου ζησει κρατά τον καλύτερα τώρα δεν παθαίνει κάτι μην αγχωνεσαι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι μωρε αγάπη δεν παθαίνει τιποτα να σου ζησει κρατά τον καλύτερα τώρα δεν παθαίνει κάτι μην αγχωνεσαι

Ευχαριστώ πολυ να σαι καλαα κοριτσι μου!ναι οσο μπορω τον κραταβ καλα απλα κουναει πολύυυυυ το κεφαλι κ γινονται ατυχηματα!!!επισης αυτες τις μερες κλαιει με λυγμούς χωρις να μπορω να καταλαβω τον λογο.. φαγωμενος ειναι καθαρός ειναι δε σφυγγεται τι μπορει να ναι??μηοως ειναι αλμα πως το καταλαβαίνουμε κ σε τι ηλικια συναντάται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυ να σαι καλαα κοριτσι μου!ναι οσο μπορω τον κραταβ καλα απλα κουναει πολύυυυυ το κεφαλι κ γινονται ατυχηματα!!!επισης αυτες τις μερες κλαιει με λυγμούς χωρις να μπορω να καταλαβω τον λογο.. φαγωμενος ειναι καθαρός ειναι δε σφυγγεται τι μπορει να ναι??μηοως ειναι αλμα πως το καταλαβαίνουμε κ σε τι ηλικια συναντάται?

Αχ σε αυτό δυστηχως δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ακόμα δεν είμαι μανούλα ποσο μηνών είναι το μωρακι τώρα μήπως κάτι το πονάει μήπως ζεσταίνεται μήπως βγάζει δοντακια ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αχ σε αυτό δυστηχως δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ακόμα δεν είμαι μανούλα ποσο μηνών είναι το μωρακι τώρα μήπως κάτι το πονάει μήπως ζεσταίνεται μήπως βγάζει δοντακια ;

Ειναι σχεδον 2 μηνων!!η κολικος η ζεσταίνεται η αλμα τι να πω δεν μ ερχεται τιποτα αλλο πρεπει να παρω την παιδιατρο ενα τηλ.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι σχεδον 2 μηνων!!η κολικος η ζεσταίνεται η αλμα τι να πω δεν μ ερχεται τιποτα αλλο πρεπει να παρω την παιδιατρο ενα τηλ.....

Παρτην ενα τηλ αν και νομίζω οτι κάτι απο όλα αυτά είναι κοριτσάκι μου και αυτά όπως εμας είναι απλα επειδή δεν μπορούν να μιλήσουν ακόμη και να πουν οτι πονανε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυ να σαι καλαα κοριτσι μου!ναι οσο μπορω τον κραταβ καλα απλα κουναει πολύυυυυ το κεφαλι κ γινονται ατυχηματα!!!επισης αυτες τις μερες κλαιει με λυγμούς χωρις να μπορω να καταλαβω τον λογο.. φαγωμενος ειναι καθαρός ειναι δε σφυγγεται τι μπορει να ναι??μηοως ειναι αλμα πως το καταλαβαίνουμε κ σε τι ηλικια συναντάται?

Εμένα πολλές φορές κλαίει επειδή θέλει να κοιμηθεί κ δεν μπορεί!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 @Ria@90 μου δεν θα έπαθε τίποτα ο μικρός μην ανησυχείς!

Νομίζω κι Εμείς περνάμε Άλμα πάντως. Από χτες είναι πιο κλαψιαρης χωρίς λόγο και ξυπνάει συνέχεια με το που τον παίρνει ο ύπνος Ενώ νυσταζει και θέλει να θηλάσει παλι.

Γεννησαμε και την ίδια μέρα Ίσως να μην είναι τυχαίο που τους έπιασε την ίδια περίοδο 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εμένα πολλές φορές κλαίει επειδή θέλει να κοιμηθεί κ δεν μπορεί!!!

Ισως κ αυτο να παιζει γτ συνηθως ειναι απο πολλες ωρες π εχει να κοιμηθεί ισως κ ειναι αλμα...απλα κλαιει με λυγμούς κ τον λυπαται η ψυχη μ...

πρίν από 14 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

 @Ria@90 μου δεν θα έπαθε τίποτα ο μικρός μην ανησυχείς!

Νομίζω κι Εμείς περνάμε Άλμα πάντως. Από χτες είναι πιο κλαψιαρης χωρίς λόγο και ξυπνάει συνέχεια με το που τον παίρνει ο ύπνος Ενώ νυσταζει και θέλει να θηλάσει παλι.

Γεννησαμε και την ίδια μέρα Ίσως να μην είναι τυχαίο που τους έπιασε την ίδια περίοδο 

Βασω μου  ναι ισως τελικα να ναι αυτο βεβαια εμενα ουτε ο θηλασμός τον ηρεμει μονο αγκαλια και κουνημα...δλδ εχει τυχει την ωρα π τον θηλαζω να τον πιανει ενα κλαμα που μονο αν τον σηκωσεις κ υον παρεις αγκαλια ηρεμει...δε ξερω ειναι εδω κ 2 μερες αυτο το πραγμα...πηρα τη παιδιατρο αλλα εξεταζε εκεινη την ωρα μ ειπε να τη παρω αργότερα αλλα μας πηρε ο ύπνος με τον μικρο κ δε τη πηρα...θα τη παρω αυριο να δω τι θα μ πει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμένα έτσι είναι αυτό το διάστημα. Ξεκίνησε την περασμένη Τετάρτη. Ηρέμησε μια μέρα την Κυριακή και άρχισε πάλι από χθες. Τον ταΐζω και ενώ ρουφάει με μανία κλαίει, τον σηκώνω και δως του κλάμα. Χωρίς να πονάει πουθενά, ούτε να σε ζεσταίνεται. 8η κ 9η εβδομάδα περνάνε αλμα λένε. Δεν αποκλείω τους κολικούς αλλά κολικοι ξαφνικά 2 μηνών; Πάντως εγώ του βάζω πιστολάκι, χαμηλώνω τα φώτα και κοιμαται. Όλο το βράδυ είναι ήσυχος. Αυτά τα κάνει τη μερα. Απλά μετά την γκρίνια της περασμένης εβδομάδας μου φαίνεται σαν πιο ώριμος. Κάθετε και παίζει μόνος του πχ. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Τι άποψη έχετε για την ζώνη λοχείας;Κάποιες φίλες την χρησιμοποιούν κάποιες Όχι.Η καθεμία μου δίνει την δική της εμπειρία ως σωστότερη.Εγώ έχω χάσει περίπου 10 κιλά,η κοιλιά είναι ελάχιστη ,απλά είναι σαν τζελ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...