Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχ τι καλααα!!! Να ζησετε να ειστε ευτυχισμενοι!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Κι εσείς η ώρα η καλή να χαίρεστε το μπουμπούκι σας:x

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πότε ξεκινούν τα δόντια;

Εμένα όλο έχει σάλια και βάζει το χέρι στο στόμα αλλά είναι μάλλον πολύ νωρίς..

Γειά σας κ από μένα κορίτσια τι κάνετε; όντως με τα μπεμπακια δεν προλαβαίνουμε ούτε να φάμε.. Κ μένα είναι 2 μισή μηνών κ βάζει συνεχεία τα χέρια στο στόμα κ βγάζει σάλια.. Πώς πάτε από ύπνο κοιμάστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε έρθει στο εξοχικό με τους γονείς μου καθώς λόγω ξαφνικού προβλήματος υγείας της πεθεράς ο άντρας μου έπρεπε να πάει να βοηθήσει. Κοιμάται λοιπόν στο κρεβάτι μαζί μου κ ρίχνει τρελό ύπνο! Χτες έφαγε στις 8. Πηγα με βόλτα κ γυρίσαμε στις 11. Στις 12 τον έγδυσα, του άλλαξα πάνα τον τσιγκλισα... Ξερός. Ξύπνησε στις 4!!! λυσσασμένος. Αλλά γενικά πλέον ξυπνάει 4 κ 7 το πρωί κ πλέον τρώμε ανά 2.5 με 3 ώρες. Να είναι καλά οι πιπίλες!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εμείς έχουμε έρθει στο εξοχικό με τους γονείς μου καθώς λόγω ξαφνικού προβλήματος υγείας της πεθεράς ο άντρας μου έπρεπε να πάει να βοηθήσει. Κοιμάται λοιπόν στο κρεβάτι μαζί μου κ ρίχνει τρελό ύπνο! Χτες έφαγε στις 8. Πηγα με βόλτα κ γυρίσαμε στις 11. Στις 12 τον έγδυσα, του άλλαξα πάνα τον τσιγκλισα... Ξερός. Ξύπνησε στις 4!!! λυσσασμένος. Αλλά γενικά πλέον ξυπνάει 4 κ 7 το πρωί κ πλέον τρώμε ανά 2.5 με 3 ώρες. Να είναι καλά οι πιπίλες!

Μεγάλη εφεύρεση η πιπίλα!!!

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Εμείς από ύπνο το βράδυ Καλά, από την αρχή κοιμάται γυρω στις 22:00 και ξυπνάει τρώει και ξανακοιμαται περίπου στις 1,4.. Μετά τις 7:00 βέβαια το μάτι γαρίδα για ωρεεεεες! Πολύ παιχνίδι.. Έχει αρχίσει και επικοινωνεί και έχει πολύ πλάκα.. κάνει κάτι αουυυ και κάτι εεεε 

Ευτυχώς κάθεται και μόνος του και αγναντεύει τα παιχνίδια του και τους μιλάει :razz:

Όταν έχει πολλές ώρες να κάνει Κακά ειναι νευρικός αρκετά και γκρινιάζει.

Πιπίλα δεν έχουμε βάλει Ακόμα

@Kpp83 περαστικο σας εύχομαι να είναι το πρόβλημα υγείας! Φιλιά στο μπουμπούκι σου

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vaso_mpempis said:

Καλησπέρα! Εμείς από ύπνο το βράδυ Καλά, από την αρχή κοιμάται γυρω στις 22:00 και ξυπνάει τρώει και ξανακοιμαται περίπου στις 1,4.. Μετά τις 7:00 βέβαια το μάτι γαρίδα για ωρεεεεες! Πολύ παιχνίδι.. Έχει αρχίσει και επικοινωνεί και έχει πολύ πλάκα.. κάνει κάτι αουυυ και κάτι εεεε 

Ευτυχώς κάθεται και μόνος του και αγναντεύει τα παιχνίδια του και τους μιλάει :razz:

Όταν έχει πολλές ώρες να κάνει Κακά ειναι νευρικός αρκετά και γκρινιάζει.

Πιπίλα δεν έχουμε βάλει Ακόμα

@Kpp83 περαστικο σας εύχομαι να είναι το πρόβλημα υγείας! Φιλιά στο μπουμπούκι σου

Αν σαραντισατε μην την φοβάσαι σε σχέση με το θηλασμό. Θα πάψει να κάνει πιπιλα το στήθος και δεν κινδυνεύει να πιπιλίζει το δάχτυλο. Όταν βέβαια πάει 2 και πρέπει να την κόψει θα μοιραζόμαστε το κλάμα!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Αν σαραντισατε μην την φοβάσαι σε σχέση με το θηλασμό. Θα πάψει να κάνει πιπιλα το στήθος και δεν κινδυνεύει να πιπιλίζει το δάχτυλο. Όταν βέβαια πάει 2 και πρέπει να την κόψει θα μοιραζόμαστε το κλάμα!

Έχει ξεκινήσει με το δάχτυλο!!! Δεν κανει ε;;

Βασικά Για κάποιο λόγο του έχει κάτσει του άντρα μου και δεν θέλει πιπίλα λέει Δεν υπάρχει λόγος αφού είναι  ήσυχος ο μικρός! :-?

Εγώ τον βλέπω τον μικρο ώρες ώρες θέλει να πιπιλίζει για να κοιμηθεί και νευριαζει αλλα δεν τον πειθώ


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2019 at 3:22 PM, Anna17 said:

Ααααχ μια από τα ίδια. Αναρωτιέμαι αν τον κακομαθαινω. Αλλά από την άλλη κάτι το πονάει και κοιμαται έτσι. Σαφώς και θα προτιμούσε τι κρεβάτι του σν ήταν καλό. Αντε να δούμε τώρα που μπαίνουμε στον τρίτο τι θα αλλάξει αν αλλάξει 

Πωπω και εμενα μ αρέσει που κοιμάται πάνω μου αλλά θέλω να μάθει και στο λίκνο γιατί είναι πολύ κουραστικό. Δεν ξεκουράζομαι κιόλας. Προσπαθώ να τον μάθω να κάθεται στο λικνο.. μόνο πλάγια ψιλοκαθεται. για κάνα δεκάλεπτο μην φανταστείς πολυ. Δεν νομίζω ότι τα κακομαθαινουμε εξάλλου το ζητάνε. Ο γιατρός πάντως μου έχει πει στην μαμά του επάνω μπορεί να κοιμάται όπως θέλει. Γιατί συγχρονίζεται η καρδιά του με την καρδιά μας και δεν υπάρχει κίνδυνος για αιφνίδιο θάνατο.

Μακάρι να φτιάξει ο δικός σου να μου δώσεις κουράγιο. Γιατί εγώ ελπίζω όταν σαραντησει ότι θα φτιάξει. Βέβαια ακούω κάτι ιστορίες ότι ήταν έτσι τα μωράκια τους μέχρι τα δύο τους και με πιάνει κρύος ιδρώτας.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε στην παιδιατρικη κ παλι παμε καλα προς το παρον κ η ανάπτυξη της μια χαρα κανουμε βαρελακια πλεον φωναζουμε πολυ κ οσο ακουει τη φωνη της φωναζει κ πιο δυνατα τρωει κ ρυζαλευρο λιγο βεβαια μεχρι να προσαρμοστεί κ να γυρισουμε σε φρουτοκρεμα αυτα τα νεα μας ελπιζω να συνεχίσει το ιδιο καλα. Να ρωτησω κατι της βαζω τραγουδακια αλλα αδιαφορει ειναι φυσιολογικο ενω οταν της τραγουδαω της αρεσει πιο πολυ

  • Μου αρέσει 9

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasoth. είπε:

Ειμαστε στην παιδιατρικη κ παλι παμε καλα προς το παρον κ η ανάπτυξη της μια χαρα κανουμε βαρελακια πλεον φωναζουμε πολυ κ οσο ακουει τη φωνη της φωναζει κ πιο δυνατα τρωει κ ρυζαλευρο λιγο βεβαια μεχρι να προσαρμοστεί κ να γυρισουμε σε φρουτοκρεμα αυτα τα νεα μας ελπιζω να συνεχίσει το ιδιο καλα. Να ρωτησω κατι της βαζω τραγουδακια αλλα αδιαφορει ειναι φυσιολογικο ενω οταν της τραγουδαω της αρεσει πιο πολυ

Αγαπη μου πολυ χαιρομαι για τα βηματακια που κανετε!! Ξεκινησε κ τις τσιριδες?? Να μας την φιλησεις την μικρη φωνακλου!! Εγω δεν θα ανησυχουσα, τα μωρα μπορει να βρουν ενδιαφερον το πιο κουλό πραγμα ενω να τους εχεις μπροστα τους χιλια δυο χρωματιστα παιχνιδια και να τα εχουν γραμμενα. Πχ τον δικο μου τον εχω στο πατωμα και ενω περιτριγυριζεται απο παιχνιδια καποια με μουσικη καποια με ηχους απλους, βρισκει ενδιαφερον να απασχολειται με ενα απλο καλαμακι! Προφανως κ την μικρη μας δεν την συγκινουν τραγουδια απο αλλους αλλα θελει εσενα για κεντρικη τραγουδιστρια!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ειμαστε στην παιδιατρικη κ παλι παμε καλα προς το παρον κ η ανάπτυξη της μια χαρα κανουμε βαρελακια πλεον φωναζουμε πολυ κ οσο ακουει τη φωνη της φωναζει κ πιο δυνατα τρωει κ ρυζαλευρο λιγο βεβαια μεχρι να προσαρμοστεί κ να γυρισουμε σε φρουτοκρεμα αυτα τα νεα μας ελπιζω να συνεχίσει το ιδιο καλα. Να ρωτησω κατι της βαζω τραγουδακια αλλα αδιαφορει ειναι φυσιολογικο ενω οταν της τραγουδαω της αρεσει πιο πολυ

Βασω μου χαίρομαι πολυ για τη μικρη μπουμπου σου! ! Είναι λογικό θεωρω να προτιμάει τη φωνη σου απο τα αλλα τραγούδια αφου με αυτην είναι εξοικειωμένη απο οταν ηταν στην κοιλια σου. 

Just now, nanoula90 είπε:

Αγαπη μου πολυ χαιρομαι για τα βηματακια που κανετε!! Ξεκινησε κ τις τσιριδες?? Να μας την φιλησεις την μικρη φωνακλου!! Εγω δεν θα ανησυχουσα, τα μωρα μπορει να βρουν ενδιαφερον το πιο κουλό πραγμα ενω να τους εχεις μπροστα τους χιλια δυο χρωματιστα παιχνιδια και να τα εχουν γραμμενα. Πχ τον δικο μου τον εχω στο πατωμα και ενω περιτριγυριζεται απο παιχνιδια καποια με μουσικη καποια με ηχους απλους, βρισκει ενδιαφερον να απασχολειται με ενα απλο καλαμακι! Προφανως κ την μικρη μας δεν την συγκινουν τραγουδια απο αλλους αλλα θελει εσενα για κεντρικη τραγουδιστρια!

Αααχ αυτα τα παιδιά μας πες μου τη συνδεση εχουν κ μοιαζουν τοσο? Οταν βγαινουμε εξω του παιρνω μερικα παιχνιδάκια μεσα σε μια σακουλιτσα για να τον απασχολω στο αμαξι. Ε τα παιχνιδάκια ουτε να τα φτύσει αυτό που θελει διακαώς ειναι να μασουλαει τη σακουλα! :mrgreen:

  • Χαχα 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. μπράβο η μικρή! Και ο Λάμπης στη μουσική αδιάφορος αλλά όταν του τραγουδάω λάμπει κ χαμογελάει άγνωστο γιατί... ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ. Του αρέσουν επίσης οι ήχοι πουλιών και τα τζιτζίκια.

@vaso_mpempis και ο δικός μου έλεγε κάτι τέτοιες αηδίες αλλά.αρνούμαι να κάνω την ανθρώπινη πιπίλα. Πολλές φορές δεν πεινάνε αλλά θέλουν στήθος για μα αποκοιμηθουν.Εγω δεν άντεχα άλλο. Χέρια αστον εξερευνει το σώμα μου είπε η παιδιατρος αρκεί να μην τα βάζει αντι πιπίλας. Ο πρώτος μου ξάδελφος ταλαιπωθηκε πολύ με το δάχτυλο. Το πιπίλαγε έως Πέμπτη δημοτικού ακούσια και αναγκάστηκαν να τον δένουν για να το κόψει γιατί ντρέπονταν πολύ.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αγαπη μου πολυ χαιρομαι για τα βηματακια που κανετε!! Ξεκινησε κ τις τσιριδες?? Να μας την φιλησεις την μικρη φωνακλου!! Εγω δεν θα ανησυχουσα, τα μωρα μπορει να βρουν ενδιαφερον το πιο κουλό πραγμα ενω να τους εχεις μπροστα τους χιλια δυο χρωματιστα παιχνιδια και να τα εχουν γραμμενα. Πχ τον δικο μου τον εχω στο πατωμα και ενω περιτριγυριζεται απο παιχνιδια καποια με μουσικη καποια με ηχους απλους, βρισκει ενδιαφερον να απασχολειται με ενα απλο καλαμακι! Προφανως κ την μικρη μας δεν την συγκινουν τραγουδια απο αλλους αλλα θελει εσενα για κεντρικη τραγουδιστρια!

Εννοείται θα τη φιλησω! Ανησυχω λιγο γιατι δεν εχουμε κανει κ τον ακουολογικο ελεγχο ακομα κ μηπως σε εμενα καταλαβαινει απο τις εκφρασεις του προσωπου ξερω γω γενικα αντιδρα σε ερεθισματα αλλα οχι σε ολα γι αυτό 

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Βασω μου χαίρομαι πολυ για τη μικρη μπουμπου σου! ! Είναι λογικό θεωρω να προτιμάει τη φωνη σου απο τα αλλα τραγούδια αφου με αυτην είναι εξοικειωμένη απο οταν ηταν στην κοιλια σου. 

Αααχ αυτα τα παιδιά μας πες μου τη συνδεση εχουν κ μοιαζουν τοσο? Οταν βγαινουμε εξω του παιρνω μερικα παιχνιδάκια μεσα σε μια σακουλιτσα για να τον απασχολω στο αμαξι. Ε τα παιχνιδάκια ουτε να τα φτύσει αυτό που θελει διακαώς ειναι να μασουλαει τη σακουλα! :mrgreen:

Μακαρι να ειναι αυτο θα δουμε 

Just now, Kpp83 είπε:

@Vasoth. μπράβο η μικρή! Και ο Λάμπης στη μουσική αδιάφορος αλλά όταν του τραγουδάω λάμπει κ χαμογελάει άγνωστο γιατί... ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ. Του αρέσουν επίσης οι ήχοι πουλιών και τα τζιτζίκια.

@vaso_mpempis και ο δικός μου έλεγε κάτι τέτοιες αηδίες αλλά.αρνούμαι να κάνω την ανθρώπινη πιπίλα. Πολλές φορές δεν πεινάνε αλλά θέλουν στήθος για μα αποκοιμηθουν.Εγω δεν άντεχα άλλο. Χέρια αστον εξερευνει το σώμα μου είπε η παιδιατρος αρκεί να μην τα βάζει αντι πιπίλας. Ο πρώτος μου ξάδελφος ταλαιπωθηκε πολύ με το δάχτυλο. Το πιπίλαγε έως Πέμπτη δημοτικού ακούσια και αναγκάστηκαν να τον δένουν για να το κόψει γιατί ντρέπονταν πολύ.

Αυτο ειναι το θεμα οτι ουτε εγω δε αντεχω να με ακουω χαχα!! Κ απορω θα δοκιμασω κ αλλους ηχους σας ευχαριστω ολες

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...