Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

10 hours ago, Ria@90 said:

Κ εμεις εχουμε λιγη διαρροια...σοβαρα??ολα καλα ομως ετσι?

Ναι δεν είχε καμμία λοίμωξη!

Το πρωί σήμερα τα  χρειάστηκα... Ξυπνούσε τσιριζε κ δεν ηρεμουσε με τίποτα. Δεν το έχει ξανακάνει. Σαν να πνιγόταν έκανε.

Εντέλει το πρωί του έκανα ορο στη μύτη και πλέον είναι ήρεμος αλλά τα χρειάστηκα. Δεν είχε κ κολικούς δεν έχει ξανασυμβεί να τον περπατάω αγκαλιά και να μην κοιμάται.

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοτιτσια μου εχω μια απορια ολο λεω να ρωτησω κ ολο ξεχναω τιναζονται κ τα δικα σας μωρα ?πολλες φορες άνοιγει χερια κ δείχνει να τρομάζει κ κλαιει...Σήμερα τα χαραματα τον εβαλα για υπνο κ ξαφνηκα παλι άνοιξε χερια τυπου φοβηθηκε κ αρχισε να κλαιειβμε λυγμούς...το κανουν γενικα τα μωρακια αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοτιτσια μου εχω μια απορια ολο λεω να ρωτησω κ ολο ξεχναω τιναζονται κ τα δικα σας μωρα ?πολλες φορες άνοιγει χερια κ δείχνει να τρομάζει κ κλαιει...Σήμερα τα χαραματα τον εβαλα για υπνο κ ξαφνηκα παλι άνοιξε χερια τυπου φοβηθηκε κ αρχισε να κλαιειβμε λυγμούς...το κανουν γενικα τα μωρακια αυτό?

Ναι ναι το εκανε κ εμενα συχνα μεχρι 3μηνων χωρις λογο μετα το σταματησε!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοτιτσια μου εχω μια απορια ολο λεω να ρωτησω κ ολο ξεχναω τιναζονται κ τα δικα σας μωρα ?πολλες φορες άνοιγει χερια κ δείχνει να τρομάζει κ κλαιει...Σήμερα τα χαραματα τον εβαλα για υπνο κ ξαφνηκα παλι άνοιξε χερια τυπου φοβηθηκε κ αρχισε να κλαιειβμε λυγμούς...το κανουν γενικα τα μωρακια αυτό?

Αναπτυξιακό είναι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοτιτσια μου εχω μια απορια ολο λεω να ρωτησω κ ολο ξεχναω τιναζονται κ τα δικα σας μωρα ?πολλες φορες άνοιγει χερια κ δείχνει να τρομάζει κ κλαιει...Σήμερα τα χαραματα τον εβαλα για υπνο κ ξαφνηκα παλι άνοιξε χερια τυπου φοβηθηκε κ αρχισε να κλαιειβμε λυγμούς...το κανουν γενικα τα μωρακια αυτό?

Κι εμένα το κάνει αυτό χωρίς να κλαίει όμως πετάγεται. Επίσης κάνει τα χέρια του μπουνιτσες μπροστά στο στήθος κάποιες φορές, εσένα ο μικρός το κανει;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα το κάνει αυτό χωρίς να κλαίει όμως πετάγεται. Επίσης κάνει τα χέρια του μπουνιτσες μπροστά στο στήθος κάποιες φορές, εσένα ο μικρός το κανει;

Αυτο με τις μπουνιτσες οχι..αλλα ρε συ μερικες μερες τρομάζει τοσο πολυ και πεταει χερια ετσι κ σπαράζει π λεω το καημενο φοβαται απο κατι....ελπιζω να μην ειναι κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αυτο με τις μπουνιτσες οχι..αλλα ρε συ μερικες μερες τρομάζει τοσο πολυ και πεταει χερια ετσι κ σπαράζει π λεω το καημενο φοβαται απο κατι....ελπιζω να μην ειναι κάτι....

Μπα δεν πιστεύω! Θα τους περάσουν όλα με τον καιρό θαρρω. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τιναζετε στον ύπνο του και ξυπνάει. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν κοιμάται μόνος του. Λογικά μετά το τρίμηνο θα περάσουν αυτά.

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Την ηλικία πως την υπολογίζουμε. Πχ εμένα τώρα είναι 71 ημερών. Λέω ότι είναι 2 μηνών ενώ στην ουσία διανύει τον 3ο. 3ων θα λέω ότι θα είναι όταν κλείσει τον μήνα 90 ημερών. Αρα όταν λέμε ότι τελειώνει το πρώτο 3μηνο είναι όταν κλείσει τις 90 μέρες; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Και εμένα τιναζετε στον ύπνο του και ξυπνάει. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν κοιμάται μόνος του. Λογικά μετά το τρίμηνο θα περάσουν αυτά.

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Την ηλικία πως την υπολογίζουμε. Πχ εμένα τώρα είναι 71 ημερών. Λέω ότι είναι 2 μηνών ενώ στην ουσία διανύει τον 3ο. 3ων θα λέω ότι θα είναι όταν κλείσει τον μήνα 90 ημερών. Αρα όταν λέμε ότι τελειώνει το πρώτο 3μηνο είναι όταν κλείσει τις 90 μέρες; 

Καλημερα! Ναι τελειωνει το 3μηνο στις 90μερες συμπληρωμενες! Εμεις ας πουμε κλεισαμε τον 8ο και δυανυουνε τον 9ο αλλα λεμε ειναι 8μηνων κ τοσο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα το κάνει αυτό χωρίς να κλαίει όμως πετάγεται. Επίσης κάνει τα χέρια του μπουνιτσες μπροστά στο στήθος κάποιες φορές, εσένα ο μικρός το κανει;

Εμένα αυτό με τις μπουνιτσες το κανει οταν πεινάει κ ετοιμάζομαι να τον θηλάσω. Όταν καταλαβαίνει ότι τον παίρνω αγκαλιά γυρνάει το κεφάλι προς το στήθος, μαζεύει το σωματακι του κ βάζει τα χέρια του μπροστά στο πρόσωπο του κάνοντας μπουνιτσες κ αρχίζει να πιπιλιζει... Αυτό εννοείς κ εσένα ότι κάνει? Με το τίναγμα κ εμένα το κάνει κ γενικά όλα τα μωράκια το κάνουν... Κ οι παιδίατροι γενικά αν προσέξετε στην εξέταση  όπως το πιάνουν το κάνουν απότομα προς τα κάτω για να δουν το αντανακλαστικό του μωρού. Εμένα τουλάχιστον η παιδίατρος κ στα 2 μου παιδιά το κοιτούσε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Εμένα αυτό με τις μπουνιτσες το κανει οταν πεινάει κ ετοιμάζομαι να τον θηλάσω. Όταν καταλαβαίνει ότι τον παίρνω αγκαλιά γυρνάει το κεφάλι προς το στήθος, μαζεύει το σωματακι του κ βάζει τα χέρια του μπροστά στο πρόσωπο του κάνοντας μπουνιτσες κ αρχίζει να πιπιλιζει... Αυτό εννοείς κ εσένα ότι κάνει? Με το τίναγμα κ εμένα το κάνει κ γενικά όλα τα μωράκια το κάνουν... Κ οι παιδίατροι γενικά αν προσέξετε στην εξέταση  όπως το πιάνουν το κάνουν απότομα προς τα κάτω για να δουν το αντανακλαστικό του μωρού. Εμένα τουλάχιστον η παιδίατρος κ στα 2 μου παιδιά το κοιτούσε

Κι εμένα όταν πεινούσε πιο μωράκι έβαζε τις μπουνιτσες τα χέρια της στο στήθος. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Εμένα αυτό με τις μπουνιτσες το κανει οταν πεινάει κ ετοιμάζομαι να τον θηλάσω. Όταν καταλαβαίνει ότι τον παίρνω αγκαλιά γυρνάει το κεφάλι προς το στήθος, μαζεύει το σωματακι του κ βάζει τα χέρια του μπροστά στο πρόσωπο του κάνοντας μπουνιτσες κ αρχίζει να πιπιλιζει... Αυτό εννοείς κ εσένα ότι κάνει? Με το τίναγμα κ εμένα το κάνει κ γενικά όλα τα μωράκια το κάνουν... Κ οι παιδίατροι γενικά αν προσέξετε στην εξέταση  όπως το πιάνουν το κάνουν απότομα προς τα κάτω για να δουν το αντανακλαστικό του μωρού. Εμένα τουλάχιστον η παιδίατρος κ στα 2 μου παιδιά το κοιτούσε

 

Just now, Smile89 είπε:

Κι εμένα όταν πεινούσε πιο μωράκι έβαζε τις μπουνιτσες τα χέρια της στο στήθος. 

Ναι αυτό κάνει. Καρδούλες μου :wub:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κι εμένα όταν πεινούσε πιο μωράκι έβαζε τις μπουνιτσες τα χέρια της στο στήθος. 

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

 

Ναι αυτό κάνει. Καρδούλες μου :wub:

Ψυχουλες.... Όλα τα μωράκια τις ίδιες συμπεριφορές έχουν!!!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες μου γλυκές; Τι κανετε; Εγώ τρέχω όλη μέρα με τα παιδάκια και τα σκυλάκια....να σας ρωτήσω κάτι  που μπορεί να γνωρίζετε κάτι οι μανουλες; Τώρα ο μπεμπουλης μου είναι 7 μηνών και τον θηλάζω αποκλειστικά συν επιπλέον τις τροφές που έχουμε προσθέσει..η απορία μου είναι η εξής...έχω δοκιμάσει να του δίνω γάλα σκόνη όταν θέλω να τον αφησω κάπου να πάω για κάποια δουλειά..και δεν πίνει κανένα άλλο γάλα εκτός από το δικό μου....ούτε να αγγίξει μπιμπερο στο στόμα του όταν πεινάει...θέλει μόνο να θηλάσει...και με αναγκάζει όπου πάω να τον παίρνω μαζί μου....και πολλές φορές ταλαιπωρείτε ο καημένος και τον λείπαμε....πχ τώρα είχα μια κηδεία...σκοτώθηκε ο πρώτος ξάδερφος μου και δεν πήγα καθόλου δυστυχώς....δεν μπορούσα να τον αφήσω πουθενά; Έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τι κάνετε ; Σόρρυ για το μεγάλο μήνυμα αλλά είμαστε σαν σιαμαίοι...αυτοκόλλητο τον φωνάζουν γιατί δεν ξεκολλάει από πάνω μου....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elpida88 είπε:

Γεια σας μανουλες μου γλυκές; Τι κανετε; Εγώ τρέχω όλη μέρα με τα παιδάκια και τα σκυλάκια....να σας ρωτήσω κάτι  που μπορεί να γνωρίζετε κάτι οι μανουλες; Τώρα ο μπεμπουλης μου είναι 7 μηνών και τον θηλάζω αποκλειστικά συν επιπλέον τις τροφές που έχουμε προσθέσει..η απορία μου είναι η εξής...έχω δοκιμάσει να του δίνω γάλα σκόνη όταν θέλω να τον αφησω κάπου να πάω για κάποια δουλειά..και δεν πίνει κανένα άλλο γάλα εκτός από το δικό μου....ούτε να αγγίξει μπιμπερο στο στόμα του όταν πεινάει...θέλει μόνο να θηλάσει...και με αναγκάζει όπου πάω να τον παίρνω μαζί μου....και πολλές φορές ταλαιπωρείτε ο καημένος και τον λείπαμε....πχ τώρα είχα μια κηδεία...σκοτώθηκε ο πρώτος ξάδερφος μου και δεν πήγα καθόλου δυστυχώς....δεν μπορούσα να τον αφήσω πουθενά; Έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τι κάνετε ; Σόρρυ για το μεγάλο μήνυμα αλλά είμαστε σαν σιαμαίοι...αυτοκόλλητο τον φωνάζουν γιατί δεν ξεκολλάει από πάνω μου....

Γεια σου κοριτσι. Τα ιδια ακριβως με σενα κ γω. Αυτοκολλητακια. Με τις στερεες πως πατε??Αν σου τρωει, μπορεις οταν ειναι να τον αφησεις, να τον ταισουν φαγητο οποιος τον κρατησει και να συμπληρωσει με γαλα δικο σου με το ποτηρι, ή με κουταλι, η με οποιον τροπο πινει νερο. Δεν ειναι απαραιτητο να παρει μπιμπερο δηλαδη. Μπιμπερο εμενα το κοψε μαχαιρι απο τον 4ο μηνα κ δεν το ξαναπηρε. Τις προσπαθειες τις παρατησα, ετσι κ αλλιως ειναι λιγο μεγαλος για να του το ξαναμαθω τωρα. Πινει νερο με ποτηρακι κανονικο και εκπαιδευτικο 360. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...