Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Θα ρωτήσω και την παιδίατρο, ευχαριστώ! Πακετάκι είναι αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί τα φτιάχνουν έτσι! Και μας έχουν χαρίσει και το ρημάδι το stokke. Αν είχα δώσει μια περιουσία θα ήμουν έξαλλη!

Εντωμεταξύ και το αυγό μέχρι μια ώρα λέει ξάπλα για αυτό αγόρασα και το πανάκριβο πορτ μπεμπέ του! Αλλά βέβαια που έχουν να πάνε βόλτα το μωρό οι Νορβηγοί;

  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Θα ρωτήσω και την παιδίατρο, ευχαριστώ! Πακετάκι είναι αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί τα φτιάχνουν έτσι! Και μας έχουν χαρίσει και το ρημάδι το stokke. Αν είχα δώσει μια περιουσία θα ήμουν έξαλλη!

Εντωμεταξύ και το αυγό μέχρι μια ώρα λέει ξάπλα για αυτό αγόρασα και το πανάκριβο πορτ μπεμπέ του! Αλλά βέβαια που έχουν να πάνε βόλτα το μωρό οι Νορβηγοί;

Το πορτ-μπεμπέ είναι του καροτσιού δηλαδή?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το πορτ-μπεμπέ είναι του καροτσιού δηλαδή?

Λογικά έχει το καρότσι 3 σε 1 που έχει κ Πορτ μπεμπέ κ το αυγό. Το Πορτ μπεμπέ δυστυχώς χρησιμοποιείται μέχρι 4 μηνών πάνω κάτω γιατί μετά μεγαλώνει πολύ το μωρό κ υπάρχει περίπτωση να πέσει από εκεί αν κουνιέται πολύ.. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον @Kpp83. Ρώτα βέβαια κ την παιδίατρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουμε το πορτ μπεμπέ του καροτσιού μέχρι τώρα για τις βόλτες μας αλλά χωράει πολύ οριακά ο μπέμπης πλέον.

Τον έχουμε μάθει να είναι γυριστρουλης :) Ως εκ τούτου πάμε βόλτα ή/και κοντινή εκδρομή και κοιμάται στο πορτ μπεμπέ του καροτσιού κανονικά λες και είμαστε σπίτι. 

Τώρα που δεν θα χωράει και μέχρι το 6μηνο που μπαίνει στο καρότσι θα μας κοπούν αυτά.. :-(

 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι έχουμε το πορτ μπεμπέ του καροτσιού μέχρι τώρα για τις βόλτες μας αλλά χωράει πολύ οριακά ο μπέμπης πλέον.

Τον έχουμε μάθει να είναι γυριστρουλης :) Ως εκ τούτου πάμε βόλτα ή/και κοντινή εκδρομή και κοιμάται στο πορτ μπεμπέ του καροτσιού κανονικά λες και είμαστε σπίτι. 

Τώρα που δεν θα χωράει και μέχρι το 6μηνο που μπαίνει στο καρότσι θα μας κοπούν αυτά.. :-(

 

Εμένα η κανονική θέση του καροτσιού γίνεται κ καλαθουνα αλλά δεν λειτουργεί αυτόνομα οπότε ακόμη χωράει έννοειται. Δεν ξέρω τι θα κσνα. Η κανονική η θέση μόνο όρθια κάθεται?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 said:

Εμένα η κανονική θέση του καροτσιού γίνεται κ καλαθουνα αλλά δεν λειτουργεί αυτόνομα οπότε ακόμη χωράει έννοειται. Δεν ξέρω τι θα κσνα. Η κανονική η θέση μόνο όρθια κάθεται?

Ξαπλώνει αλλά όχι τελείως αφήνει μια γωνιά 20μοιρων περίπου σε σχέση το οριζόντιο επίπεδο. Η σύσταση του κατασκευαστή είναι από 6μηνων και άνω ως εκ τούτου. Πραγματικό δεν ξέρω γιατί δίνει ο κόσμος τόσα λεφτά σε αυτή τη μάρκα!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ξαπλώνει αλλά όχι τελείως αφήνει μια γωνιά 20μοιρων περίπου σε σχέση το οριζόντιο επίπεδο. Η σύσταση του κατασκευαστή είναι από 6μηνων και άνω ως εκ τούτου. Πραγματικό δεν ξέρω γιατί δίνει ο κόσμος τόσα λεφτά σε αυτή τη μάρκα!

Για 20μοιρες νομιζω πως σε ενα μηνα π δεν χωραει στο πορτ μπεμπε και θα ειναι 4-4μιση μηνων θα μπορεις να τον βαλεις ρωτα βεβαια κ τον παιδιατρο σου! Μην ξεχνας πως σε 1-1μιση μηνα δεν θα θελει τελειως ξαπλα να ειναι θα θελει να βλεπει εξω να παρατηρει αν δεν θελει ηδη και μια χαρα κοιμαται κ στην ανακλιση εμενα τουλ δεν εχει θεμα στο καροτσι κ σχεδον καθιστη π την εχω καποιες φορες την περνει ο υπνος ανετα κ μετα το κατεβαζω λιγο αλλα οχι τελειως ξαπλα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα!! Του το ξεκινησα χθες και το πινει με μεγαλη ευκολια! Σημερα εκανε κακα του 2 φορες και ειχε σαν σπορακια μεσα.. αιμα δεν ειδα ακομα ευτυχως ..εσενα ηταν λιγο περιεργα σε συγκριση με τα κακα απο θηλασμο? Χαπι ουτε εγω θελω να παρω .. ο γιατρος μου ειπε πρεπει να αραιωσω το γαλα.. και βγαζω με θήλαστρο οταν γεμιζουν τα στηθη αλλα αφηνω μεσα λιγο.. εσυ πως το κανεις? Ναι μου εχει πει η παιδιατρος πως θα γραφονται τά γαλατα... απλα ηθελα πρωτα να δω αν θα του κανει το συγκεκριμενο! Αααα επισης απο οτι βλεπω εχουμε μονο 2 μερες διαφορα χαχα να σου ζησει το μωρακι σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσένα να σου ζήσει καλότυχο και γερό να είναι πάντα!!

Αχ τα κακά δεν τα θυμάμαι καθόλου αν είχαν διαφορά.εγω επειδή έκανα μια εξέταση και πήρα ένα φάρμακο για δύο μέρες δεν έκανε να θηλάσω καθόλου..έβαζα για λίγο το θηλαστρο και μετά έβγαζα με το χέρι γάλα πίστευα πως είναι δύσκολο αλλά τελικά είναι εύκολο.μεσα μένει λίγο γιατί δεν έχει το χέρι την δύναμη που έχει το στοματικό του μωρού ούτε ρουφάει το χέρι σαν το στόμα αλλά η παιδίατρος μου είχε πει πως δεν πειράζει να μείνει λίγο


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εσένα να σου ζήσει καλότυχο και γερό να είναι πάντα!!

Αχ τα κακά δεν τα θυμάμαι καθόλου αν είχαν διαφορά.εγω επειδή έκανα μια εξέταση και πήρα ένα φάρμακο για δύο μέρες δεν έκανε να θηλάσω καθόλου..έβαζα για λίγο το θηλαστρο και μετά έβγαζα με το χέρι γάλα πίστευα πως είναι δύσκολο αλλά τελικά είναι εύκολο.μεσα μένει λίγο γιατί δεν έχει το χέρι την δύναμη που έχει το στοματικό του μωρού ούτε ρουφάει το χέρι σαν το στόμα αλλά η παιδίατρος μου είχε πει πως δεν πειράζει να μείνει λίγο

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα!! Ξερω πως πρεπει να μένει λιγο εαν θες να σταματήσεις τον θηλασμό γτ αν το αδειάζεις ολο θα κατεβαζει ακομα πιο πολυ! Εμενα προς το παρον δεν μου εχει βγαλει αιμα αλλα εξακολουθω να αγχωνομαι μηπως και βγαλει δεν ξερω...καθε φορα που κανει κακα του με πιανει πανικος μηπως και εχει βγαλει..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις πηγαμε παιδίατρο σμρ..ολα καλα εκτος απο τις κενωσεις...εκανε κακακια μπροστα της τα ειδε κ δε της αρεσαν καθόλου ηταν πρασινα με αιμα παλι κ βλεννη διαρροικη..μας εστειλε να κανουμε καλλιεργεια μηπως ειναι καμια μολυνση κ οχι αλλεργια..σαλμονέλα κλπ....εμβολιο δεν καναμε φυσικα το αφησαμε για την επομεμη φορα...κοριτσια ειλικρινα εχω ανησυχήσει σοβαρα...φοβαμαι μην ειναι καμια μολυνση.....ουφ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ria@90 εμειε που φοβηθήκαμε γιατι εκανε διάρροια δεδομένου οτι θα του έπαιρνε αιμα να τσεκάρει αναιμια θυροειδή και βιταμίνη d (εχω θυροειδή εγω όποτε ηταν απαραίτητο) του εκανε και ενα CRP και σιγουρεψαμε ότι δεν έχει λοίμωξη!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 εμειε που φοβηθήκαμε γιατι εκανε διάρροια δεδομένου οτι θα του έπαιρνε αιμα να τσεκάρει αναιμια θυροειδή και βιταμίνη d (εχω θυροειδή εγω όποτε ηταν απαραίτητο) του εκανε και ενα CRP και σιγουρεψαμε ότι δεν έχει λοίμωξη!

Κ εμεις εχουμε λιγη διαρροια...σοβαρα??ολα καλα ομως ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κοριτσια αντιμετωπιζει καμια σας δυσκιλιοτητα?ειναι ενος μηνων γαλα πινουμε αντιαλλεργικο το αλλερνοβα ενω τις δυο πρωτες μερες εκανε κακα τωρα εχει στουπωσει ο καημενος την πρωτη φορα εκανα κλισμα στις 48ωρες την δευτερη εκανε μονος του παλι 48 ωρες τωρα περασαν οι 48 κ τπτ.πηρα τις biogaia εδω κ τρεις μερες δν λειτουργησαν ακομα.ο γιατρος μ πε να βαζω 3ml duphalac στο γαλα πρωι βραδυ ουφ πολυ εχω αγχωθει κ με αυτο προσπαθει το καημενο κ τπτ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Sol_10 είπε:

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα!! Ξερω πως πρεπει να μένει λιγο εαν θες να σταματήσεις τον θηλασμό γτ αν το αδειάζεις ολο θα κατεβαζει ακομα πιο πολυ! Εμενα προς το παρον δεν μου εχει βγαλει αιμα αλλα εξακολουθω να αγχωνομαι μηπως και βγαλει δεν ξερω...καθε φορα που κανει κακα του με πιανει πανικος μηπως και εχει βγαλει..

Να μην αγχώνεσαι..εμένα ακόμα κάνει με βλέννες σκέψου 

Τώρα με το γάλα θα στρώσει θα δεις


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...