Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 9/12/2019 at 3:37 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Εκεί σουρώνουμε με βαμβάκι αναγκαστικά εγώ τουλάχιστον αυτό κανω

Κορίτσια οι οδηγίες για το βράσιμο του νερού για να φτιάξουμε γάλα σε σκόνη λένε ότι το νερό το αφήνουμε μόλις ένα λεπτό αφού πάρει βράση για να μην κάνει άλατα.. Βέβαια η δικιά μου πλέον πίνει από την βρύση μεγάλωσε.. Και το νερό πρέπει να είναι ζεστό για να λιώνει η σκόνη όχι για άλλο λογο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια οι οδηγίες για το βράσιμο του νερού για να φτιάξουμε γάλα σε σκόνη λένε ότι το νερό το αφήνουμε μόλις ένα λεπτό αφού πάρει βράση για να μην κάνει άλατα.. Βέβαια η δικιά μου πλέον πίνει από την βρύση μεγάλωσε.. Και το νερό πρέπει να είναι ζεστό για να λιώνει η σκόνη όχι για άλλο λογο

Αυτό λέω κ εγώ άλλο για το γάλα άλλο για να το πιει το μωρό. Δεν γλιτώνεις κάτι με το βράσιμο τη σύσταση αλλάζεις που δε το θέλουμε πάντα. Τελοςπαντων ο καθενας κανει οτι θελει κ ότι θεωρεί σωστο. 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια οι οδηγίες για το βράσιμο του νερού για να φτιάξουμε γάλα σε σκόνη λένε ότι το νερό το αφήνουμε μόλις ένα λεπτό αφού πάρει βράση για να μην κάνει άλατα.. Βέβαια η δικιά μου πλέον πίνει από την βρύση μεγάλωσε.. Και το νερό πρέπει να είναι ζεστό για να λιώνει η σκόνη όχι για άλλο λογο

Μα αν ο μόνος λόγος που λένε στα γάλατα να βράζουν το νερό είναι για να λιώσει η σκόνη τότε θα έλεγαν απλά να ζεσταίνουμε το νερό μέχρι τους 37°C κ όχι να το βράζουμε κ να το αφήνουμε να κρυώσει πριν ρίξουμε το γάλα σε σκόνη. Εγώ νομίζω γίνεται κ για τυχόν επιμόλυνση του νερού

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εμενα 6,5μηνων κάθεται στον ποπό της και βγάζει το πρώτο της δοντάκι.. 

Κάθεται στον κωλαρακο ήδη χωρίς στήριξη το κοριτσάκι σου?? Μπράβο της η ψυχούλα!!! Μπραβο κ για το δοντακι σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μα αν ο μόνος λόγος που λένε στα γάλατα να βράζουν το νερό είναι για να λιώσει η σκόνη τότε θα έλεγαν απλά να ζεσταίνουμε το νερό μέχρι τους 37°C κ όχι να το βράζουμε κ να το αφήνουμε να κρυώσει πριν ρίξουμε το γάλα σε σκόνη. Εγώ νομίζω γίνεται κ για τυχόν επιμόλυνση του νερού

Κάθεται στον κωλαρακο ήδη χωρίς στήριξη το κοριτσάκι σου?? Μπράβο της η ψυχούλα!!! Μπραβο κ για το δοντακι σας!!!!!!!

Ναι κ εχει αρχισει κ ψιλό μπουσουλαει.. Σε ευχαριστώ πολύ.. Όσες δίνετε γιαούρτι ποιο δώσατε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι κ εχει αρχισει κ ψιλό μπουσουλαει.. Σε ευχαριστώ πολύ.. Όσες δίνετε γιαούρτι ποιο δώσατε; 

Στην αρχη επιδορπιου γιαουρτιου advance μετα απο 1μηνα κατσικισιο με πετσα ή αγελαδινο κ πλεον οτι πεσει στα χερια μας!:mrgreen:

Μπραβο σας για τις σωματικες κατακτησεις σας κ το δοντακι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι κ εχει αρχισει κ ψιλό μπουσουλαει.. Σε ευχαριστώ πολύ.. Όσες δίνετε γιαούρτι ποιο δώσατε; 

Αχ μπράβο στη μικρούλα σου, νωρίς νωρίς τα κάνει!!! Εγώ ξεκίνησα με το δέλτα advance bio που είναι τελείως σκέτο αλλά δεν του άρεσε καθόλου, πήγαινε να κάνει εμετό όταν του το έβαζα στο στόμα οπότε του ξεκίνησα το advance με μήλο κ μπανάνα κ το δέχεται καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια ρώτησα πάλι την παιδίατρο και μου είπε 150-200ml το πολύ  (που σιγά μην τα πιει) νερό ότι πίνουμε κι εμείς 

Εντάξει μην αγχώνεσαι με την ποσότητα, αποκλείεται να πιει τόσο σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Σιγά σιγά θα αρχίσει να πίνει. Ούτως η άλλως πίνει γάλα δεν αφυδατώνεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ανοιξω ενα θεματακι να δω λιγο πως αντιδράνε οι δικοι σας συγγενεις απέναντι στα μωρακια εννοωντας παπουδες γιαγιάδες...ειναι τοσο υπερβολικοί κ οι δικοί σας π θέλουνε να τα βλεπουν συνεχεια να ζητανε καθε μερα φωτογραφίες αν μένουν ενα τετράγωνο παρακατω η στη ιδια πολη σε αλλη περιοχή ...να προσπαθούν να δείξουν εστω κ να το εννοουν τι να πω πως νοιάζονται το παιδι παραπάνωκ απο εσάς τις ιδιες?απλα με τρωει η περιέργεια?? Εχω ακούσει κ το κουφο πες γιαγιά πριν καν τ μωρο πει μαμα μπαμπα κ μ εχουν πεσει τα μαλλια..και πως οταν κλαιει το μωρο νοιάζεται και ποναει παραοανω απ οτι εγω κ οτι μονο οταν γινω γιαγιά θα καταλαβω εκει νταξ δεν σχολιασα καν..ελπιζω να καταλαβε τη σιωπη μου εκεινες τις  μερες..για πείτε???καθε ποτε τα βλεπουν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κορίτσια να ανοιξω ενα θεματακι να δω λιγο πως αντιδράνε οι δικοι σας συγγενεις απέναντι στα μωρακια εννοωντας παπουδες γιαγιάδες...ειναι τοσο υπερβολικοί κ οι δικοί σας π θέλουνε να τα βλεπουν συνεχεια να ζητανε καθε μερα φωτογραφίες αν μένουν ενα τετράγωνο παρακατω η στη ιδια πολη σε αλλη περιοχή ...να προσπαθούν να δείξουν εστω κ να το εννοουν τι να πω πως νοιάζονται το παιδι παραπάνωκ απο εσάς τις ιδιες?απλα με τρωει η περιέργεια?? Εχω ακούσει κ το κουφο πες γιαγιά πριν καν τ μωρο πει μαμα μπαμπα κ μ εχουν πεσει τα μαλλια..και πως οταν κλαιει το μωρο νοιάζεται και ποναει παραοανω απ οτι εγω κ οτι μονο οταν γινω γιαγιά θα καταλαβω εκει νταξ δεν σχολιασα καν..ελπιζω να καταλαβε τη σιωπη μου εκεινες τις  μερες..για πείτε???καθε ποτε τα βλεπουν?

Καλά δεν θα τα σχολιάσω καν όλα αυτά... Ευτυχώς εμένα κ η μαμά μου κ η πεθερά μου μας σέβονται κ ξέρουν πού κ πότε πρέπει να σταματάνε... Εννοείται ότι οι γονείς αγαπάνε περισσότερο τα παιδιά τους απ' όλους... Μήπως είναι το πρώτο τους εγγόνι γενικά κ είναι υπερβολικές σε όλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Καλά δεν θα τα σχολιάσω καν όλα αυτά... Ευτυχώς εμένα κ η μαμά μου κ η πεθερά μου μας σέβονται κ ξέρουν πού κ πότε πρέπει να σταματάνε... Εννοείται ότι οι γονείς αγαπάνε περισσότερο τα παιδιά τους απ' όλους... Μήπως είναι το πρώτο τους εγγόνι γενικά κ είναι υπερβολικές σε όλα?

Ειναι τ πρωτο κ για τις 2 πλευρές...η μητέρα μ σέβεται περισσοτερο αντικειμενικά απλα γίνεται μερικες φορες πιεστική αλλα εκει μπορω να μίλησω αφοβα....η αλλη πλευρα λιγο ξεπερνα τα ορια αλλα πως να τ πω κ θα βγω κακια ευτυχώς ο άντρας μ τονιζει μπροστά της πως ιδιο ειναι μαμα κ ιδιο γιαγιά? Επισης καθε φορα π ερχεται τον εχει ολη την ωρα αγκαλια εργολαβία κ δεν τον δίνει πουθενα...μετα βιας ευγενικα τον παίρνω εγω κ ο αντρας μ για να τον ταισω αλλαξω κλπ... εχει τύχει να τον αλλαζω κ να τον παίρνει στη μεριά της κ εχω μείνει με τη πανα στα χερια κοκκαλο ε τον τραβηξα παλι κ εγω στη μερια μ...επισης απο την ωρα π έρχεται τσιριζει ολη την ωρα τ μιλαει.οταν φευγει εχουμε όλοι πονοκέφαλο.....λες κ δεν θελει να μ τον δωσει δεν το κανει μονο σε εμενα βεβαια σε ολους τον εχω δωσει σ4ον αλλο της γιο.κ παει κ τον παιρνει κ απ αυτον..δεν ειναι κακια γυναίκα εχει περασει πολλα κ αυτη αλλα ωρες ωρες δεν μπορω να τη δικαιολογήσω δεδομενου τ οτι εχει περασει πολλα οικογενειακά θα περίμενα πιο νορμαλ συμπεριφορά σε αυτό το κομμάτι ειδικά....ουφ τα πα κ Ξαλάφρωσα....χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι τ πρωτο κ για τις 2 πλευρές...η μητέρα μ σέβεται περισσοτερο αντικειμενικά απλα γίνεται μερικες φορες πιεστική αλλα εκει μπορω να μίλησω αφοβα....η αλλη πλευρα λιγο ξεπερνα τα ορια αλλα πως να τ πω κ θα βγω κακια ευτυχώς ο άντρας μ τονιζει μπροστά της πως ιδιο ειναι μαμα κ ιδιο γιαγιά? Επισης καθε φορα π ερχεται τον εχει ολη την ωρα αγκαλια εργολαβία κ δεν τον δίνει πουθενα...μετα βιας ευγενικα τον παίρνω εγω κ ο αντρας μ για να τον ταισω αλλαξω κλπ... εχει τύχει να τον αλλαζω κ να τον παίρνει στη μεριά της κ εχω μείνει με τη πανα στα χερια κοκκαλο ε τον τραβηξα παλι κ εγω στη μερια μ...επισης απο την ωρα π έρχεται τσιριζει ολη την ωρα τ μιλαει.οταν φευγει εχουμε όλοι πονοκέφαλο.....λες κ δεν θελει να μ τον δωσει δεν το κανει μονο σε εμενα βεβαια σε ολους τον εχω δωσει σ4ον αλλο της γιο.κ παει κ τον παιρνει κ απ αυτον..δεν ειναι κακια γυναίκα εχει περασει πολλα κ αυτη αλλα ωρες ωρες δεν μπορω να τη δικαιολογήσω δεδομενου τ οτι εχει περασει πολλα οικογενειακά θα περίμενα πιο νορμαλ συμπεριφορά σε αυτό το κομμάτι ειδικά....ουφ τα πα κ Ξαλάφρωσα....χαχα

Μήπως περιγράφεις την μάνα μου;; δεν φαντάζεσαι πως με τσαντίζει όλο αυτό...τα ίδια ακριβώς κάνει...μου κάνει και βίντεο κλήσεις που δεν απαντάω φυσικα...η μπορεί να τον εχω πάει 2 μέρες και μετά να μου λέει και το έχω να τον δω...τα πεθερικά μου δεν κάνουν έτσι ευτυχώς...Αλλά στη μάνα μου απαντάω....χαχαχα δε χαρίζω γιατί με πιάνουν τα νεύρα μου με τόση υπερβολή.. 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι τ πρωτο κ για τις 2 πλευρές...η μητέρα μ σέβεται περισσοτερο αντικειμενικά απλα γίνεται μερικες φορες πιεστική αλλα εκει μπορω να μίλησω αφοβα....η αλλη πλευρα λιγο ξεπερνα τα ορια αλλα πως να τ πω κ θα βγω κακια ευτυχώς ο άντρας μ τονιζει μπροστά της πως ιδιο ειναι μαμα κ ιδιο γιαγιά? Επισης καθε φορα π ερχεται τον εχει ολη την ωρα αγκαλια εργολαβία κ δεν τον δίνει πουθενα...μετα βιας ευγενικα τον παίρνω εγω κ ο αντρας μ για να τον ταισω αλλαξω κλπ... εχει τύχει να τον αλλαζω κ να τον παίρνει στη μεριά της κ εχω μείνει με τη πανα στα χερια κοκκαλο ε τον τραβηξα παλι κ εγω στη μερια μ...επισης απο την ωρα π έρχεται τσιριζει ολη την ωρα τ μιλαει.οταν φευγει εχουμε όλοι πονοκέφαλο.....λες κ δεν θελει να μ τον δωσει δεν το κανει μονο σε εμενα βεβαια σε ολους τον εχω δωσει σ4ον αλλο της γιο.κ παει κ τον παιρνει κ απ αυτον..δεν ειναι κακια γυναίκα εχει περασει πολλα κ αυτη αλλα ωρες ωρες δεν μπορω να τη δικαιολογήσω δεδομενου τ οτι εχει περασει πολλα οικογενειακά θα περίμενα πιο νορμαλ συμπεριφορά σε αυτό το κομμάτι ειδικά....ουφ τα πα κ Ξαλάφρωσα....χαχα

Αυτό που θα συμβουλευα να κάνεις είναι να βάλεις τον άντρα σου να της μιλήσει κ σιγά σιγά θα το καταλάβει κ η ίδια. Αν είναι νορμάλ πεθερά θα καταλάβει ότι παρεκτρέπεται κ από τη μια είναι φυσιολογικό. Θα ανυπομονούσε πως κ πώς για το εγγόνι κ μπέρδεψε τους ρόλους. Ίσως της έρχονται οι μνήμες από όταν είχε μικρά τα δικά της παιδιά κ νιώθει σαν να είναι δικό της. Δεν την δικαιολογώ εννοείται αλλά μπορώ κάπως να καταλάβω. Από την μεγάλη της λαχτάρα το κάνει μάλλον. Κ εμένα κάποιες φορές η πεθερά μου ενώ είναι μια χαρά γυναίκα κ δεν έχω θέματα μαζί της έχει παρεκτραπεί κάπως αλλά το καταλάβαινε κ από μόνη της κ σταματούσε η την έβαζε ο άντρας μου στη θέση της

Link to comment
Share on other sites

Κατά τ άλλα ξεκινήσαμε ρυζαλευρο κι εφαγε 3 κουταλιές ..ελπίζω σήμερα να φάει περισσότερο...τουλάχιστον δεν μας το έφτυσε στα μούτρα.. Κάτι είναι κι αυτό...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κατά τ άλλα ξεκινήσαμε ρυζαλευρο κι εφαγε 3 κουταλιές ..ελπίζω σήμερα να φάει περισσότερο...τουλάχιστον δεν μας το έφτυσε στα μούτρα.. Κάτι είναι κι αυτό...

Σιγά σιγά θα ξεκινήσει να τρώει περισσότερο.. οι πρώτες φορές είναι δύσκολες συνήθως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...