Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 51 minutes ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι κακή επιτυχία ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

 Κοριτσια τι κάνετε; πως είναι τα μπεμπακια σας θα ήθελα να σας πω ότι φτιάχνω θήκες βιβλιαριων και μπομπονιέρες όπως και μαρτυρικα οποία ενδιαφερεται ας μου πει.. Φιλάκια σε όλα τα ζουζούνια σας

Θέλω θήκη!!!!! Το σκέφτομαι μήνες και όλο το αμελω!! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2020 at 10:27 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Κοριτσια Καλημέρα!!!εβγαλε παλι ο αντρας μ επιχειλιο έρπη ειμαι να σκασω...εννοειται αποφεύγει  το μωρο αλλα εχθες εβγαλε το σπυρι κ δε φαντάστηκε  οτι είναι ερπης κ κοιμηθήκαμε μαζι με τον μπέμπη στο κρεβατι κ τωρα εχω αγχωθεί...ειναι οντως τοσο επικίνδυνος οσο διαβασα???

Επειδή έχουμε κ μεις το ίδιο θέμα ρώτησα τον παιδίατρο ,η δικιά μου είναι σχεδόν 8 μηνών,κ μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο ακόμα κ τώρα που μεγάλωσε λίγο η μικρή.Εμενα φοράει μάσκα όταν βγαζει κ την παίρνει αγκαλιά

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ilios είπε:

Επειδή έχουμε κ μεις το ίδιο θέμα ρώτησα τον παιδίατρο ,η δικιά μου είναι σχεδόν 8 μηνών,κ μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο ακόμα κ τώρα που μεγάλωσε λίγο η μικρή.Εμενα φοράει μάσκα όταν βγαζει κ την παίρνει αγκαλιά

Κ από τι ηλικία παύει να είναι τόσο επικίνδυνο? Σας είπε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κ από τι ηλικία παύει να είναι τόσο επικίνδυνο? Σας είπε?

Όχι δεν είπε κ γω να σου πω δεν ρώτησα .Όταν γέννησα ο άντρας μου από το άγχος έβγαλε πάλι έρπη.Δεν πλησίαζε καθόλου το μωρό.Ηρθε λοιπόν η παιδίατρος κ μας λέει ότι βγάζουν κ πολλές μανουλες έρπη οι οποίες όπως είναι λογικό δεν μπορούν να μείνουν μακριά από το μωρό.Μια μασκουλα κ πολύ καλό πλύσιμο των χεριών κ είσαι οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ilios είπε:

Όχι δεν είπε κ γω να σου πω δεν ρώτησα .Όταν γέννησα ο άντρας μου από το άγχος έβγαλε πάλι έρπη.Δεν πλησίαζε καθόλου το μωρό.Ηρθε λοιπόν η παιδίατρος κ μας λέει ότι βγάζουν κ πολλές μανουλες έρπη οι οποίες όπως είναι λογικό δεν μπορούν να μείνουν μακριά από το μωρό.Μια μασκουλα κ πολύ καλό πλύσιμο των χεριών κ είσαι οκ

Εμενα παλι η παιδίατρος ηταν πολυ καθησυχαστική οταν υην ειχα ρωυησει τη πρωτη φορα κ μ ειπε πως δε κολλάει τοσο εύκολα απλα να τηρούμε αυτα π ειπες κ να σταματήσω να ζω στο άγχος κ πως δεν εχει ακούσει ποτε περιστατικό στα τοσα χρονια καριέρας κ αν τυχόν κολλησει τοτε θα μ πει πως θα κινηθούμε...τωρα δεν μ εδωσε λεπτομέρειες...απλα επειδη διάβασα τοσα αγχωθηκα παλι...Τελικά ομως ερπης δεν φαίνεταινα ειναι μαλλον ηταν σπυρι πανω στο χειλος οπως κ να εχει τον πιεζω να βαζει αυτο το αυτοκόλλητο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Ό μικρός δεν λεει να φάει με τπτ τα φρούτα!!! Έχω καταφέρει να τρώει τα δημητριακά το απόγευμα και λίγο φαί το μεσημέρι. Έχω καταλάβει ότι του αρέσει ζεστό ζεστό το φαγάκι του.

Καμία ιδέα για τα φρουτα;;

έλεγα να τα τρίψω στον τρίφτη αύριο (το μηλο και το αχλαδι) να μην τα βάλω μπλέντερ.. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλησπερα!!! Ό μικρός δεν λεει να φάει με τπτ τα φρούτα!!! Έχω καταφέρει να τρώει τα δημητριακά το απόγευμα και λίγο φαί το μεσημέρι. Έχω καταλάβει ότι του αρέσει ζεστό ζεστό το φαγάκι του.

Καμία ιδέα για τα φρουτα;;

έλεγα να τα τρίψω στον τρίφτη αύριο (το μηλο και το αχλαδι) να μην τα βάλω μπλέντερ.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Εμεις φαγαμε τα φρούτα και απο τριφτη, δεν της πολυαρεσαν γιατι εβγαιναν σαν ινες, κατάλαβες δεν ελιωναν ακριβως και φοβηθηκα και εγω γιατι ξεκίνησε πολυ μικρη στερεες. Εσεις ειστε ομως μεγαλυτερο μωρακι, μπορεις να το δοκιμάσεις . Πολλα μωρακια παντως δεν την πολυτρελαινονται την φρουτοκρεμα. Μαλλον εχει να κανει με το αν τους αρεσουν οι γλυκες γεύσεις. Τι φρουτα εχεις δοκιμασει; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Καλησπερα!!! Ό μικρός δεν λεει να φάει με τπτ τα φρούτα!!! Έχω καταφέρει να τρώει τα δημητριακά το απόγευμα και λίγο φαί το μεσημέρι. Έχω καταλάβει ότι του αρέσει ζεστό ζεστό το φαγάκι του.

Καμία ιδέα για τα φρουτα;;

έλεγα να τα τρίψω στον τρίφτη αύριο (το μηλο και το αχλαδι) να μην τα βάλω μπλέντερ.. 

Δοκίμασε μπανάνα σε κομματάκια με το πιρούνι. Στη φιλη που είχε το ίδιο θέμα βοήθησαν επίσης τα ακόλουθα α)προσθήκη αβοκάντο β) προσθήκη μητρικού γάλακτος γ) κρυμμένο φρούτο στην απογευματινή κρέμα 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εμενα παλι η παιδίατρος ηταν πολυ καθησυχαστική οταν υην ειχα ρωυησει τη πρωτη φορα κ μ ειπε πως δε κολλάει τοσο εύκολα απλα να τηρούμε αυτα π ειπες κ να σταματήσω να ζω στο άγχος κ πως δεν εχει ακούσει ποτε περιστατικό στα τοσα χρονια καριέρας κ αν τυχόν κολλησει τοτε θα μ πει πως θα κινηθούμε...τωρα δεν μ εδωσε λεπτομέρειες...απλα επειδη διάβασα τοσα αγχωθηκα παλι...Τελικά ομως ερπης δεν φαίνεταινα ειναι μαλλον ηταν σπυρι πανω στο χειλος οπως κ να εχει τον πιεζω να βαζει αυτο το αυτοκόλλητο....

Κ μεις είχαμε πολύ άγχος αλλά τώρα οκ απλά προσέχουμε.Κ στον άντρα μου έχει συμβεί να είναι όλη μέρα με το μωρό αγκαλιά κ την άλλη μέρα το πρωί να έχει έρπη.Εκει να δεις άγχος κ εμεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Luckystars είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Εμεις φαγαμε τα φρούτα και απο τριφτη, δεν της πολυαρεσαν γιατι εβγαιναν σαν ινες, κατάλαβες δεν ελιωναν ακριβως και φοβηθηκα και εγω γιατι ξεκίνησε πολυ μικρη στερεες. Εσεις ειστε ομως μεγαλυτερο μωρακι, μπορεις να το δοκιμάσεις . Πολλα μωρακια παντως δεν την πολυτρελαινονται την φρουτοκρεμα. Μαλλον εχει να κανει με το αν τους αρεσουν οι γλυκες γεύσεις. Τι φρουτα εχεις δοκιμασει; 

Μπανάνα, μήλο, αχλαδι, πορτοκαλί, μανταρίνι, ακτινίδια  σε διάφορους συνδυασμούς, ένα ένα.. τα πάντα έχω δοκιμάσει. 

Just now, Kpp83 είπε:

Δοκίμασε μπανάνα σε κομματάκια με το πιρούνι. Στη φιλη που είχε το ίδιο θέμα βοήθησαν επίσης τα ακόλουθα α)προσθήκη αβοκάντο β) προσθήκη μητρικού γάλακτος γ) κρυμμένο φρούτο στην απογευματινή κρέμα 

Άμα βάλω στην κρέμα το απόγευμα δεν την τρώει το δοκίμασα!! Τη θέλει με νερό αγευστη και ζεστή!!!!! Μπλιαχ

Θα δοκιμάσω αβοκάντο  

 

 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Δοκίμασε μπανάνα σε κομματάκια με το πιρούνι. Στη φιλη που είχε το ίδιο θέμα βοήθησαν επίσης τα ακόλουθα α)προσθήκη αβοκάντο β) προσθήκη μητρικού γάλακτος γ) κρυμμένο φρούτο στην απογευματινή κρέμα 

@Kpp83

Ναι πολυ σωστα για την προσθηκη γαλακτος θα συμφωνήσω. Το ειχα ξεχασει.... Σε εμας λειτουργησε! 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μπανάνα, μήλο, αχλαδι, πορτοκαλί, μανταρίνι, ακτινίδια  σε διάφορους συνδυασμούς, ένα ένα.. τα πάντα έχω δοκιμάσει. 

Τι ωρα την δινεις; σκέφτομαι μηπως πεφτει κοντά σε κάποιο γευμα γαλα ή ακομα ακομα αν την ταιζεις διαφορετικη ωρα καθε ημερα. Το λεω επειδή τους αρεσουν τα προγραμματα. Εγω παρατηρησα πως οταν βγαίνουμε εκτος προγράμματος μπορει να φαει πολυ λιγοτερο ακομα και τα γεύματα που τρωει πολυ! Οσο μένουμε πιο σταθεροι σε προγραμμα καπως ρυθμιζεται το θέμα! 

Δοκιμασε και αυτα που σου αναφερει το κορίτσι @Kpp83. Ειδικα για την προσθηκη του γαλακτος, το ειχα ξεχασει, λειτουργει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

@Kpp83

Ναι πολυ σωστα για την προσθηκη γαλακτος θα συμφωνήσω. Το ειχα ξεχασει.... Σε εμας λειτουργησε! 

Τι ωρα την δινεις; σκέφτομαι μηπως πεφτει κοντά σε κάποιο γευμα γαλα ή ακομα ακομα αν την ταιζεις διαφορετικη ωρα καθε ημερα. Το λεω επειδή τους αρεσουν τα προγραμματα. Εγω παρατηρησα πως οταν βγαίνουμε εκτος προγράμματος μπορει να φαει πολυ λιγοτερο ακομα και τα γεύματα που τρωει πολυ! Οσο μένουμε πιο σταθεροι σε προγραμμα καπως ρυθμιζεται το θέμα! 

Δοκιμασε και αυτα που σου αναφερει το κορίτσι @Kpp83. Ειδικα για την προσθηκη του γαλακτος, το ειχα ξεχασει, λειτουργει! 

Του δίνω 11:00-12:00 σταθερά πάντα τουλάχιστον 3 ώρες μετά το γαλα. Έχει τύχει να δοκιμάσω να μη του δώσω γάλα καθόλου το πρωί και πάλι δεν την έφαγε.. Ήταν 7 ώρες νηστικός!!!!!!!!!!! Περίμενε υπομονετικά το γαλα

Αν δεν φάει ομως του δίνω γάλα. Οποίο γεύμα φάει τότε δεν Του δίνω καθόλου.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis said:

Του δίνω 11:00-12:00 σταθερά πάντα τουλάχιστον 3 ώρες μετά το γαλα. Έχει τύχει να δοκιμάσω να μη του δώσω γάλα καθόλου το πρωί και πάλι δεν την έφαγε.. Ήταν 7 ώρες νηστικός!!!!!!!!!!! Περίμενε υπομονετικά το γαλα

Αν δεν φάει ομως του δίνω γάλα. Οποίο γεύμα φάει τότε δεν Του δίνω καθόλου.

εννοώ να βάλεις μητρικό μέσα στη φρουτοκρεμα.κ μάλιστα μπόλικο.

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Του δίνω 11:00-12:00 σταθερά πάντα τουλάχιστον 3 ώρες μετά το γαλα. Έχει τύχει να δοκιμάσω να μη του δώσω γάλα καθόλου το πρωί και πάλι δεν την έφαγε.. Ήταν 7 ώρες νηστικός!!!!!!!!!!! Περίμενε υπομονετικά το γαλα

Αν δεν φάει ομως του δίνω γάλα. Οποίο γεύμα φάει τότε δεν Του δίνω καθόλου.

Εφοσον θηλάζεις αποκλειστικά δεν ξερω κατα ποσο υπολογίζονται τα γεύματα. Ισως κάποιο κοριτσι που θηλαζει αποκλειστικα μπορεί να βοηθήσει....

Αυτο που ισχυει ως γενικος κανονας είναι πρωινο γαλα, πρωι στερεες, μεσημερι στερεες, απόγευμα στερεες, βραδυνο γάλα. Συνολο 5 γεύματα. Γενικο πρόγραμμα είναι, ουτε εμεις το τηρουμε παντα.Δεν ειναι ολες οι μερες ίδιες. Εχει τυχει να πεινασουμε και πριν το 3ωρο αλλα και περα του 5ωρου πχ. Αν τα ενοχλεί κατι δυσκολευονται και στα γεύματα, αυτο εχω παρατηρησει. Αν ειναι καλα ακολουθουν ενα ίδιο-παραπλήσιο γενικα προγραμμα. Εμεις εκει που ειχαμε δυσανεξια στο γαλα με το που καναμε εισαγωγη στερεες, τρελαινομαστε για γαλατακι!Οποτε εκει που δεν θελουμε καποιο γεύμα στερεες πεινουμε το γαλατακι μας! Οπως επίσης εχει τυχει ημερα που εχουμε πιει γαλατακι ενδιαμεσα μεσημεριανου στερεες και απογευματινου στερεες, συνολο 6 γεύματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...