Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

Εφοσον θηλάζεις αποκλειστικά δεν ξερω κατα ποσο υπολογίζονται τα γεύματα. Ισως κάποιο κοριτσι που θηλαζει αποκλειστικα μπορεί να βοηθήσει....

Αυτο που ισχυει ως γενικος κανονας είναι πρωινο γαλα, πρωι στερεες, μεσημερι στερεες, απόγευμα στερεες, βραδυνο γάλα. Συνολο 5 γεύματα. Γενικο πρόγραμμα είναι, ουτε εμεις το τηρουμε παντα.Δεν ειναι ολες οι μερες ίδιες. Εχει τυχει να πεινασουμε και πριν το 3ωρο αλλα και περα του 5ωρου πχ. Αν τα ενοχλεί κατι δυσκολευονται και στα γεύματα, αυτο εχω παρατηρησει. Αν ειναι καλα ακολουθουν ενα ίδιο-παραπλήσιο γενικα προγραμμα. Εμεις εκει που ειχαμε δυσανεξια στο γαλα με το που καναμε εισαγωγη στερεες, τρελαινομαστε για γαλατακι!Οποτε εκει που δεν θελουμε καποιο γεύμα στερεες πεινουμε το γαλατακι μας! Οπως επίσης εχει τυχει ημερα που εχουμε πιει γαλατακι ενδιαμεσα μεσημεριανου στερεες και απογευματινου στερεες, συνολο 6 γεύματα.

Θηλαζω αποκλειστικά. Τρώει γάλα το πρωί και το βράδυ και έχω βάλει 3 γεύματα δεκατιανο (φρουτα) μεσημεριανό  (λαχανικα κρεατα) και απογευματινό  (δημητριακά).  Όταν τρώει ικανοποιητικά  (περίπου 100 και πανω gr) δεν Του δίνω γάλα αν όμως δεν φάει του δίνω. Προσπαθώ πανω απο ώρα συνήθως δεν δίνω αμέσως..  Έχει τύχει να μη του δώσω και καθόλου Μήπως φάει το επόμενο γεύμα  με όρεξη  αλλά μάταια. Δεν θέλω να τον αφήνω και πολλές ώρες άλλωστε.. 

Το απογευματινό το τρώει με τα αλλα έχω θέμα..  ειδικά με τα φρούτα 

 Δεν πίνει νερό. Γουλιτσες με το ζόρι 

Ξυπνάει και δυο φορές το βράδυ για θηλασμο ακόμα..  παλεύω με πιπίλα αλλά είναι πείνα.

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγάπη σιγά σιγά κ θα τα καταφέρει ο θεός του πολέμου :) Μια χαρά τα κάνεις! 

Ρώτα την παιδίατρο (για να μην χορταίνει με βραδινό) αν μπορείς να του δίνεις νεράκι ή χαμομήλι το βράδυ που ξυπνάει να μην παίρνει τις θερμίδες του τη νύχτα.

Δεν πίνει νερό γιατί θηλάζεις αρκετά κ ξεδιψάει.... Ο δικός μου από 10μλ όσο θηλάζε ακόμα 4φορες το 24ωρο έχει φτάσει πλέον στα 100ml. 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Θηλαζω αποκλειστικά. Τρώει γάλα το πρωί και το βράδυ και έχω βάλει 3 γεύματα δεκατιανο (φρουτα) μεσημεριανό  (λαχανικα κρεατα) και απογευματινό  (δημητριακά).  Όταν τρώει ικανοποιητικά  (περίπου 100 και πανω gr) δεν Του δίνω γάλα αν όμως δεν φάει του δίνω. Προσπαθώ πανω απο ώρα συνήθως δεν δίνω αμέσως..  Έχει τύχει να μη του δώσω και καθόλου Μήπως φάει το επόμενο γεύμα  με όρεξη  αλλά μάταια. Δεν θέλω να τον αφήνω και πολλές ώρες άλλωστε.. 

Το απογευματινό το τρώει με τα αλλα έχω θέμα..  ειδικά με τα φρούτα 

 Δεν πίνει νερό. Γουλιτσες με το ζόρι 

Ξυπνάει και δυο φορές το βράδυ για θηλασμο ακόμα..  παλεύω με πιπίλα αλλά είναι πείνα.

 

@vaso_mpempis

Νομιζω επειδη θηλαζεις αποκλειστικα εχει αδυναμία στο γαλατακι ο μπεμπακος! Το εχω ακουσει και απο αλλες μανουλες που θηλαζουν αποκλειστικά! Μια χαρά το χειρίζεσαι πάντως οσον αφορά τα γεύματα!Την πιπιλα λογικο δεν θα την προτιμαει, απο την θηλη της μαμας! Νομιζω τα μωρακια που θηλαζουν αποκλειστικα "στρωνουν" προγραμμα σταδιακα. Νερακι πολλα μωρακια δεν το προτιμούν. Εμας ανακαλυψε την θηλη του μπιμπερο, την πιεζει μονη της και σταζει οσο νερο θελει, εστω και σε μορφη παιχνιδιου κατι πινει!Άλλες φορες παλι πινει συνειδητά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες που μενετε σε σπιτι με 1υ/δ πως το χειριζεστε απο αποψη χωρου, παιχνιδιων-αναγκων κοκ του μωρου; Ψαχνουμε για νεο σπιτι αλλα δεν υπαρχει τπτ προς το παρον. Υπαρχει θεματακι για το μωρο ή ειναι ιδέα μου; Ενω στην αρχη κανουμε την κουβεντα ολα καλα, οταν φτανουμε στο μωρο κατι δεν προχωράει..... Τι ειναι αυτο παλι; Ή εμεις έχουμε πεσει σε περίεργους ιδιοκτήτες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Μανούλες που μενετε σε σπιτι με 1υ/δ πως το χειριζεστε απο αποψη χωρου, παιχνιδιων-αναγκων κοκ του μωρου; Ψαχνουμε για νεο σπιτι αλλα δεν υπαρχει τπτ προς το παρον. Υπαρχει θεματακι για το μωρο ή ειναι ιδέα μου; Ενω στην αρχη κανουμε την κουβεντα ολα καλα, οταν φτανουμε στο μωρο κατι δεν προχωράει..... Τι ειναι αυτο παλι; Ή εμεις έχουμε πεσει σε περίεργους ιδιοκτήτες; 

Καλέ έχετε πέσει σε περίεργους. Εμείς που νοικιάζουμε 2 διαμερίσματα προτιμάμε οικογένεια γτ κάθεται καιρό κ δεν πρέπει να ξαναβαφουμε στο χρόνο!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Kpp83 είπε:

Καλέ έχετε πέσει σε περίεργους. Εμείς που νοικιάζουμε 2 διαμερίσματα προτιμάμε οικογένεια γτ κάθεται καιρό κ δεν πρέπει να ξαναβαφουμε στο χρόνο!

Τι να πω κορίτσι μου..... @Kpp83Στενοχωρηθηκα να σου πω.... Οχι για τα σπιτια αλλα για την συμπεριφορά! Ο ενας ιδιοκτητης μας το ειπε κατάμουτρα "α, ειναι πολυ μικρη θα ξυπνάει την πολυκατοικία!!!!!!", του λεει ο αντρας μου,πας καλα ανθρωπε μου;;; για το παιδι μου μιλας ετσι;;; εσυ πως τα μεγαλωσες τα παιδια σου; με φιμωτρα; σα δε ντρέπεσαι!!! Κατεβασε τα μουτρα και ζήτησε συγγνωμη.. Τι να πεις, μα ειναι δυνατον, τι μυαλο κουβαλανε μερικοι! 

Οταν ξενοικιασετε πες μου που ειστε, με τετοιους ιδιοκτητες χτες το νοικιασαμε, αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Luckystars είπε:

Τι να πω κορίτσι μου..... @Kpp83Στενοχωρηθηκα να σου πω.... Οχι για τα σπιτια αλλα για την συμπεριφορά! Ο ενας ιδιοκτητης μας το ειπε κατάμουτρα "α, ειναι πολυ μικρη θα ξυπνάει την πολυκατοικία!!!!!!", του λεει ο αντρας μου,πας καλα ανθρωπε μου;;; για το παιδι μου μιλας ετσι;;; εσυ πως τα μεγαλωσες τα παιδια σου; με φιμωτρα; σα δε ντρέπεσαι!!! Κατεβασε τα μουτρα και ζήτησε συγγνωμη.. Τι να πεις, μα ειναι δυνατον, τι μυαλο κουβαλανε μερικοι! 

Οταν ξενοικιασετε πες μου που ειστε, με τετοιους ιδιοκτητες χτες το νοικιασαμε, αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!! 

Κορίτσι μου τραγικός πραγματικά, καλά του είπε ο συζυγος σου έλεος δλδ. Και εμείς που ψάχναμε δν μπορούμε να βρούμε κάτι κια να σκεφτείς μόλις τους λέμε για το μωρό παθαίνουν εγκεφαλικο χαχχαχαχχαχα τραγικοί είναι άστα. 

On 28/1/2020 at 11:12 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Θηλαζω αποκλειστικά. Τρώει γάλα το πρωί και το βράδυ και έχω βάλει 3 γεύματα δεκατιανο (φρουτα) μεσημεριανό  (λαχανικα κρεατα) και απογευματινό  (δημητριακά).  Όταν τρώει ικανοποιητικά  (περίπου 100 και πανω gr) δεν Του δίνω γάλα αν όμως δεν φάει του δίνω. Προσπαθώ πανω απο ώρα συνήθως δεν δίνω αμέσως..  Έχει τύχει να μη του δώσω και καθόλου Μήπως φάει το επόμενο γεύμα  με όρεξη  αλλά μάταια. Δεν θέλω να τον αφήνω και πολλές ώρες άλλωστε.. 

Το απογευματινό το τρώει με τα αλλα έχω θέμα..  ειδικά με τα φρούτα 

 Δεν πίνει νερό. Γουλιτσες με το ζόρι 

Ξυπνάει και δυο φορές το βράδυ για θηλασμο ακόμα..  παλεύω με πιπίλα αλλά είναι πείνα.

 

Καλησπέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω τι δημητριακά δίνεις στο ζουζούνι σου? Ειπα να ξεκινήσω  βρώμη στη μικρή μου αλλά δν ξέρω πως να την δώσω? Σκέφτομαι να την μουλιασω που έχω διαβάσει ότι έτσι θέλει και μετά με ένα φρουτάκια δν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Xrysasid είπε:

Κορίτσι μου τραγικός πραγματικά, καλά του είπε ο συζυγος σου έλεος δλδ. Και εμείς που ψάχναμε δν μπορούμε να βρούμε κάτι κια να σκεφτείς μόλις τους λέμε για το μωρό παθαίνουν εγκεφαλικο χαχχαχαχχαχα τραγικοί είναι άστα. 

Καλησπέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω τι δημητριακά δίνεις στο ζουζούνι σου? Ειπα να ξεκινήσω  βρώμη στη μικρή μου αλλά δν ξέρω πως να την δώσω? Σκέφτομαι να την μουλιασω που έχω διαβάσει ότι έτσι θέλει και μετά με ένα φρουτάκια δν ξέρω. 

Δίνω βιολογικά της hipp με 5 δημητριακά που είναι και τα τρωει με χαρα. Δεν έχω δοκιμάσει αλλα Μέχρι στιγμής αλλα θέλω για ποικιλία. Με νερό τα φτιάχνω.. δοκίμασα με μητρικό και δεν ήθελε.

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Κορίτσι μου τραγικός πραγματικά, καλά του είπε ο συζυγος σου έλεος δλδ. Και εμείς που ψάχναμε δν μπορούμε να βρούμε κάτι κια να σκεφτείς μόλις τους λέμε για το μωρό παθαίνουν εγκεφαλικο χαχχαχαχχαχα τραγικοί είναι άστα. 

Καλησπέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω τι δημητριακά δίνεις στο ζουζούνι σου? Ειπα να ξεκινήσω  βρώμη στη μικρή μου αλλά δν ξέρω πως να την δώσω? Σκέφτομαι να την μουλιασω που έχω διαβάσει ότι έτσι θέλει και μετά με ένα φρουτάκια δν ξέρω. 

@Xrysasid κοπελα μου καλημερα! 

Ναι η πλακα ειναι που μετα μας παρακαλουσε! Το λεει ο αντρας μου ασε κρατησε το να το φας! Καλύτερα τρωγονται τα ντουβαρια απο το να ακους παιδικα χαμόγελα!!!!! Δεν ηξερα του λεει να το παραγγείλουμε κουρδιστο ή με μπαταριες!!!! Ε μα!!!! 

Και σε εσας δημιουργησαν θεμα;;;; Ελεος ομως! Ειναι στα καλα τους;;;; ειλικρινα ομως! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Luckystars είπε:

@Xrysasid κοπελα μου καλημερα! 

Ναι η πλακα ειναι που μετα μας παρακαλουσε! Το λεει ο αντρας μου ασε κρατησε το να το φας! Καλύτερα τρωγονται τα ντουβαρια απο το να ακους παιδικα χαμόγελα!!!!! Δεν ηξερα του λεει να το παραγγείλουμε κουρδιστο ή με μπαταριες!!!! Ε μα!!!! 

Και σε εσας δημιουργησαν θεμα;;;; Ελεος ομως! Ειναι στα καλα τους;;;; ειλικρινα ομως! 

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλά του είπε έλεος πια. Ναι έλεγε ότι γενικά το έχουμε συζητήσει σαν πολυκατοικία να μην δέχονται για ενοικιαστές γονείς με βρέφη γιατί είμαστε λέει σε μια ηλικία μεγάλη κ δν μπορούμε τις φασαρίες. Κ του λέω καλά είστε σοβαροί? Κ από τα νεύρα μου του λέω καλύτερα γιατί κ εγώ δν θέλουμε να νιώθουμε θαρρείς κ είμαστε σε γηροκομείο. Αλλά κ σε άλλα 2 σπίτια που είδαμε μόλις τους είπαμε έχουμε μωρό, μας είπαν θα μιλήσουμε ξανά γιατί το είδαν πολλοί κ έχουν προτεραιότητα. Κατάλαβες για το παιδί γιατί όταν μιλάς κ δν έχεις πει για παιδί στα λένε ωραία όλα μετά που λες ότι έχω κ παιδί δυσανασχετουν. 

Πλέον πολύ δύσκολο για σπίτι κ πολύ ακριβά ενοίκια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά κορίτσια έχω σοκαριστεί με την συμπεριφορά των ιδιοκτητών. Είναι δυνατόν? Εγώ όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο Μ παιδάκι κ έψαχνα για σπίτι κανένας δεν εξέφρασε δυσαρέσκεια! Κ μου έλεγαν κ με το καλό κ τέτοια. Κ νομίζω περισσότερη φασαρία που θα παίζει θα κάνει ένα παιδάκι που είναι στο νηπιαγωγείο η δημοτικό παρά ένα νεογέννητο! ( Όχι ότι με ενοχλούν τα μεγαλύτερα παιδάκια). Όλα τα μικρά είναι η χαρά του Θεού!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλά του είπε έλεος πια. Ναι έλεγε ότι γενικά το έχουμε συζητήσει σαν πολυκατοικία να μην δέχονται για ενοικιαστές γονείς με βρέφη γιατί είμαστε λέει σε μια ηλικία μεγάλη κ δν μπορούμε τις φασαρίες. Κ του λέω καλά είστε σοβαροί? Κ από τα νεύρα μου του λέω καλύτερα γιατί κ εγώ δν θέλουμε να νιώθουμε θαρρείς κ είμαστε σε γηροκομείο. Αλλά κ σε άλλα 2 σπίτια που είδαμε μόλις τους είπαμε έχουμε μωρό, μας είπαν θα μιλήσουμε ξανά γιατί το είδαν πολλοί κ έχουν προτεραιότητα. Κατάλαβες για το παιδί γιατί όταν μιλάς κ δν έχεις πει για παιδί στα λένε ωραία όλα μετά που λες ότι έχω κ παιδί δυσανασχετουν. 

Πλέον πολύ δύσκολο για σπίτι κ πολύ ακριβά ενοίκια.. 

@Xrysasid κοριτσι μου

Εμ πολυ καλα του είπες! Ακου εκει! Μηπως το ειχαν συνταξει και στο καταστατικο της πολυκατοικίας;;;; Δεν παει καλα ο κόσμος! 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, ολα για καποιο λογο γίνονται!Εγω ετσι το σκεφτομαι και μου λεει και ο συζυγος φανταζεσαι να κλειναμε κάποιο σπίτι και μετα να ειχαμε θεματα του τυπου αχ κλαιει το παιδι, φωναζει, παιζει κοκ Και αν το καλοσκεφτείς αδικο δεν εχει... Να έχεις μωρο παιδι, να έχεις την φροντιδα του και να εχεις και περίεργους ενοικους ή και ιδιοκτήτες;;;; Α πα πα! Για αυτό σου λεω μην στενοχωριεσαι κατι θα βρεθεί, ολα στην ωρα τους! 

Και σε αυτο πολυ δικιο έχεις, δυσευρετα τα καλα σπιτια αλλα να που δεν ειχαμε υπολογισει οτι εχοντας μωρο μπαινουμε σε black list! Αχαχαχαχαχαχαχα! Για γελια και για κλαματα δλδ! 

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Καλά κορίτσια έχω σοκαριστεί με την συμπεριφορά των ιδιοκτητών. Είναι δυνατόν? Εγώ όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο Μ παιδάκι κ έψαχνα για σπίτι κανένας δεν εξέφρασε δυσαρέσκεια! Κ μου έλεγαν κ με το καλό κ τέτοια. Κ νομίζω περισσότερη φασαρία που θα παίζει θα κάνει ένα παιδάκι που είναι στο νηπιαγωγείο η δημοτικό παρά ένα νεογέννητο! ( Όχι ότι με ενοχλούν τα μεγαλύτερα παιδάκια). Όλα τα μικρά είναι η χαρά του Θεού!

Αστα κοριτσι μου

@mama16! Εδω ενας απο ολους μας ειπε, ααααα δεν θελω αλλα παιδια τα δικα μου τα μεγάλωσα! Που κολλαει η κουβεντα του μη με ρωτας, δικη του λογικη! Λες και του ειπαμε να μεγαλωσει το παιδακι μας! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Πωπω διαβάζω αυτά που λέτε και πολύ έχω εκνευριστεί!! Δεν πάει καλά ο κόσμος.. Παιδιά δε θέλουν ζώα δεν θέλουν ας πάνε να ζήσουν σε σπηλιά μόνοι τους...

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@Xrysasid κοριτσι μου

Εμ πολυ καλα του είπες! Ακου εκει! Μηπως το ειχαν συνταξει και στο καταστατικο της πολυκατοικίας;;;; Δεν παει καλα ο κόσμος! 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, ολα για καποιο λογο γίνονται!Εγω ετσι το σκεφτομαι και μου λεει και ο συζυγος φανταζεσαι να κλειναμε κάποιο σπίτι και μετα να ειχαμε θεματα του τυπου αχ κλαιει το παιδι, φωναζει, παιζει κοκ Και αν το καλοσκεφτείς αδικο δεν εχει... Να έχεις μωρο παιδι, να έχεις την φροντιδα του και να εχεις και περίεργους ενοικους ή και ιδιοκτήτες;;;; Α πα πα! Για αυτό σου λεω μην στενοχωριεσαι κατι θα βρεθεί, ολα στην ωρα τους! 

Και σε αυτο πολυ δικιο έχεις, δυσευρετα τα καλα σπιτια αλλα να που δεν ειχαμε υπολογισει οτι εχοντας μωρο μπαινουμε σε black list! Αχαχαχαχαχαχαχα! Για γελια και για κλαματα δλδ! 

Αστα κοριτσι μου

@mama16! Εδω ενας απο ολους μας ειπε, ααααα δεν θελω αλλα παιδια τα δικα μου τα μεγάλωσα! Που κολλαει η κουβεντα του μη με ρωτας, δικη του λογικη! Λες και του ειπαμε να μεγαλωσει το παιδακι μας! 

Ααααα δεν πάνε καλά οι άνθρωποι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πωπω διαβάζω αυτά που λέτε και πολύ έχω εκνευριστεί!! Δεν πάει καλά ο κόσμος.. Παιδιά δε θέλουν ζώα δεν θέλουν ας πάνε να ζήσουν σε σπηλιά μόνοι τους...

Συμφωνω και επαυξάνω! 

Just now, mama16 είπε:

Ααααα δεν πάνε καλά οι άνθρωποι....

Καθολου ομως! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...