Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Smile89 είπε:

Ωραια κοριτσαρα μου!!! Ολα καλα θα πανε. Εσυ πως νοιωθεις? 

Αυτον τον οξυ πονο τιν ειχα κι εγω στημ ηβικη η μητρα μεγαλωνει λογικα κοριτσι μου. Αληθεια ξερεις την πητ σου? Φτιαχνουμε πινακακι!!! 

16/17-4-2019!!!!!

 


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσοπουλα γλυκα!! @Smile89 εχεις κλεισει για την Β επιπεδου?? Ποτε θα την κανεις? 

@Vasoth. ευχομαι να σου πει ο γιατρος τα καλυτερα κοπελα μου!

Εγω επειδη ξεχναω πως μετραμε με τις βδομαδες κ δεν το πολυεχω, αλλαζω μηνα συμφωνα με την ΠΗΤ μου. Εχω ΠΗΤ 30/12, οποτε 30/8 μπηκα στον 6ο, 30/9 θα μπω στον 7ο, 30/10 στον 8ο κ.ο.κ. Ετσι μου ειναι πιο ευκολο. 

Ναι αμε 19/9 στις 11!!! 

πρίν από 4 λεπτά , newmum94 είπε:

16/17-4-2019!!!!!

 

Βαζω 17/04!!! Χεχε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια..Μας ξέχασαν για το πρωινό Κ μας έφεραν αργά στο δωμάτιο.Κ Επειδή Τ είχε μαζέψει μας έφεραν το γαλα σε μιας χρήσεως..Μέσα σε πιάτο..το οποίο είχε μια φέτα ψωμί Κ αυγό με μαρμελάδα.Ούτε δίσκο..Κ μας λέει η κυρία Π μας Τ έφερε Όταν τελειώσετε φέρτε μέσα Τ πιάτα Γτ Τ μάζεψα τώρα. Έλεος??? Είμαι υπερβολική ρε κορίτσια? Υποτίθεται με έκαναν εισαγωγη  ώστε Ν Είμαι ξάπλα Κ με χάπια..Κ Θ πηγαινοφερνω πιάτα στη κουζίνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια ερώτηση γιατι ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις εβδομάδες κ τους μήνες. Σε ποια εβδομαδα μπαίνω στον 4ο μήνα? 

Παρεμβαινω κ εγω στη συζητηση:P

14η εβδομαδα...δηλαδη 13κ6εισαι ακομα στον 3ο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evio είπε:

@Smile89 προλαβαινεις δεν προλαβαινεις...!

Οσο για πονακια γενικα δεν εχω εκτος αμα κουραστω κ τοτε καθομαι στα αυγα μου, πινω κ νερακι κ περνανε! Αν κ κανα δυο μερες ειχα σαν ελαφριους πονους περιοδου κ ψιλοαγχωθηκα αλλα κρατησαν λιγο.

Αυτες οι Braxton-Hicks πως να ειναι οταν τις νιωθεις?

Καλημερα!! Ασε γιατι χθες το απογευμα επαθα μεγαλη φρικη με αυτες τις παλιοσυσπασεις γιατι μου τυχαν πολλες μαζι. Συνηθως, τις συσπασεις τις νιωθεις σαν να σφιγγεται το δερμα μονο του χωρις να υπακουει δλδ σε σενα. Σφιγγεται, σκληραινει πολυ, πετρωνει, και νιωθεις μια πιεση. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα συνηθως χαλαρωνει κ επανερχεται. Δεν πονανε, απλα ειναι ενα αισθημα ενοχλησης, δυσφοριας. Ειναι φυσιολογικο να τις εχεις παντως. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια..Μας ξέχασαν για το πρωινό Κ μας έφεραν αργά στο δωμάτιο.Κ Επειδή Τ είχε μαζέψει μας έφεραν το γαλα σε μιας χρήσεως..Μέσα σε πιάτο..το οποίο είχε μια φέτα ψωμί Κ αυγό με μαρμελάδα.Ούτε δίσκο..Κ μας λέει η κυρία Π μας Τ έφερε Όταν τελειώσετε φέρτε μέσα Τ πιάτα Γτ Τ μάζεψα τώρα. Έλεος??? Είμαι υπερβολική ρε κορίτσια? Υποτίθεται με έκαναν εισαγωγη  ώστε Ν Είμαι ξάπλα Κ με χάπια..Κ Θ πηγαινοφερνω πιάτα στη κουζίνα?

Οντως τωρα? Απαραδεκτοι!!! Σε ιδιωτικο η δημοσιο οχι οτι εχει σημασια οπου κ αν εγινε ειναι απλα απαραδεκτοι!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια..Μας ξέχασαν για το πρωινό Κ μας έφεραν αργά στο δωμάτιο.Κ Επειδή Τ είχε μαζέψει μας έφεραν το γαλα σε μιας χρήσεως..Μέσα σε πιάτο..το οποίο είχε μια φέτα ψωμί Κ αυγό με μαρμελάδα.Ούτε δίσκο..Κ μας λέει η κυρία Π μας Τ έφερε Όταν τελειώσετε φέρτε μέσα Τ πιάτα Γτ Τ μάζεψα τώρα. Έλεος??? Είμαι υπερβολική ρε κορίτσια? Υποτίθεται με έκαναν εισαγωγη  ώστε Ν Είμαι ξάπλα Κ με χάπια..Κ Θ πηγαινοφερνω πιάτα στη κουζίνα?

Εννοείται οτι δε θα σηκωθεις να τα πας!!!! Ας τα πάρουν στο επομενο γευμα..

Κορίτσια ειναι φυσιολογικό να έχετε κάποιες συσπάσεις αλλά δεν ξέρω αν είναι Braxton.. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα.. Εγω βεβαια δεν έκανα ποτέ παρά μονο όταν περπατουσα πολλή ωρα κ όταν ηρθε η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια ερώτηση γιατι ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις εβδομάδες κ τους μήνες. Σε ποια εβδομαδα μπαίνω στον 4ο μήνα? 

Εχει ανεβασει κ πίνακακι η smile πιο πισω οποτε θα το συμβουλευομαστε συχνα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια..Μας ξέχασαν για το πρωινό Κ μας έφεραν αργά στο δωμάτιο.Κ Επειδή Τ είχε μαζέψει μας έφεραν το γαλα σε μιας χρήσεως..Μέσα σε πιάτο..το οποίο είχε μια φέτα ψωμί Κ αυγό με μαρμελάδα.Ούτε δίσκο..Κ μας λέει η κυρία Π μας Τ έφερε Όταν τελειώσετε φέρτε μέσα Τ πιάτα Γτ Τ μάζεψα τώρα. Έλεος??? Είμαι υπερβολική ρε κορίτσια? Υποτίθεται με έκαναν εισαγωγη  ώστε Ν Είμαι ξάπλα Κ με χάπια..Κ Θ πηγαινοφερνω πιάτα στη κουζίνα?

Τι λες τωρα!!!!????? Απαραδεκτοι!!! :angry:

πρίν από 36 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια ερώτηση γιατι ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις εβδομάδες κ τους μήνες. Σε ποια εβδομαδα μπαίνω στον 4ο μήνα? 

Την 14η!! Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ να σε βαλω στο πινακακι των μπεμπακιων 2019? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι λες τωρα!!!!????? Απαραδεκτοι!!! :angry:

Την 14η!! Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ να σε βαλω στο πινακακι των μπεμπακιων 2019? 

3/04 με το καλο κοπέλα μου. Πήγα στο νοσοκομείο για να πάρω ένα χαρτί κ να βγω σε άδεια κ μου έγραψε ότι να ναι βρε παιδιά. Μπαίνω στον 4ο μήνα 22/09λεει ενώ από αυτά που μου λέτε μπαινω 3/10.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

3/04 με το καλο κοπέλα μου. Πήγα στο νοσοκομείο για να πάρω ένα χαρτί κ να βγω σε άδεια κ μου έγραψε ότι να ναι βρε παιδιά. Μπαίνω στον 4ο μήνα 22/09λεει ενώ από αυτά που μου λέτε μπαινω 3/10.

Ευχαριστώ!! Ξέρεις φύλο? Περιμενε Τωρα ποσο εισαι άκριβως? 

                ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!! 

1. loyloy 
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris 
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90 
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89 
    14/01/2019

5. Nicol_    
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ 

6. oneira_glyka  
    03/03/2019

7. palmoira  
    04/03/2019

8. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9. Vasiliki88
    03/04/2019

10. fairy-mary
    16/04/2019

11. newmum94
    17/04/2019

 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

3/04 με το καλο κοπέλα μου. Πήγα στο νοσοκομείο για να πάρω ένα χαρτί κ να βγω σε άδεια κ μου έγραψε ότι να ναι βρε παιδιά. Μπαίνω στον 4ο μήνα 22/09λεει ενώ από αυτά που μου λέτε μπαινω 3/10.

Κοριτσι σου το μετρησαν οπως το μετραω και γω! Αλλαζεις μηνα βασει ΠΗΤ. Αφου εχεις ΠΗΤ 3/4 τοτε 3/3 μπαινεις στον 9ο , 3/2 μπαινεις στον 8ο, 3/1 στον 7ο, 3/12 στον 6ο, 3/11 στον 5ο αρα 3/10 στον 4ο. Νομιζω οι πιο πολλες υπηρεσιες ετσι το μετρανε. αναλογα με την ΠΗΤ που τους πας απο τον γιατρο. Κ γω ετσι αλλαζω. Γιατι οι βδομαδες με μπερδευουν.

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Ευχαριστώ!! Ξέρεις φύλο? Περιμενε Τωρα ποσο εισαι άκριβως? 

                ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!! 

1. loyloy 
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris 
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90 
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89 
    14/01/2019

5. Nicol_    
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ 

6. oneira_glyka  
    03/03/2019

7. palmoira  
    04/03/2019

8. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9. Vasiliki88
    03/04/2019

10. fairy-mary
    16/04/2019

11. newmum94
    17/04/2019

 

 

Αύριο μπαίνω στην 11η δεν ξέρουμε ακόμα φύλο! 

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι σου το μετρησαν οπως το μετραω και γω! Αλλαζεις μηνα βασει ΠΗΤ. Αφου εχεις ΠΗΤ 3/4 τοτε 3/3 μπαινεις στον 9ο , 3/2 μπαινεις στον 8ο, 3/1 στον 7ο, 3/12 στον 6ο, 3/11 στον 5ο αρα 3/10 στον 10ο. Νομιζω οι πιο πολλες υπηρεσιες ετσι το μετρανε. αναλογα με την ΠΗΤ που τους πας απο τον γιατρο. Κ γω ετσι αλλαζω. Γιατι οι βδομαδες με μπερδευουν.

Έτσι που το λες φαίνεται πολύ απλό!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...