Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Ρε σημερα αλλαζω μηνα!!! Επισημα παταω 6ο!!! 

Τελεια!!!! Να σε ρωτησω η ασχετη πως μετραμε το μηνα κ πως ξερουμε ποτε αλλαζουμε? Εχω μπερδευτει με τις εβδομαδες 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Τελεια!!!! Να σε ρωτησω η ασχετη πως μετραμε το μηνα κ πως ξερουμε ποτε αλλαζουμε? Εχω μπερδευτει με τις εβδομαδες 

χαχαχ και εγώ αυτό θα ρωτούσα, εγώ που αύριο γίνομαι 9 εβδομάδων σε ποιό μήνα είμαι;

  • Χαχα 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τελεια!!!! Να σε ρωτησω η ασχετη πως μετραμε το μηνα κ πως ξερουμε ποτε αλλαζουμε? Εχω μπερδευτει με τις εβδομαδες 

ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 1η, 2η, 3η, 4η

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΜΗΝΑΣ: 5η, 6η, 7η, 8η

ΤΡΙΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 14η, 15η, 16η, 17η

ΠΕΜΠΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 18η, 19η, 20η, 21η

ΕΚΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η

ΕΒΔΟΜΟΣ ΜΗΝΑΣ: 27η, 28η, 29η, 30η

ΟΓΔΩΟΣ ΜΗΝΑΣ: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η

ΕΝΑΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η

ΝΙΝΑΚΙ!!!!! 

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αααα τελεια!! Περναει ο καιρος ετσι?? :wub:

Ναι περνα!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 1η, 2η, 3η, 4η

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΜΗΝΑΣ: 5η, 6η, 7η, 8η

ΤΡΙΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 14η, 15η, 16η, 17η

ΠΕΜΠΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 18η, 19η, 20η, 21η

ΕΚΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η

ΕΒΔΟΜΟΣ ΜΗΝΑΣ: 27η, 28η, 29η, 30η

ΟΓΔΩΟΣ ΜΗΝΑΣ: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η

ΕΝΑΤΟΣ ΜΗΝΑΣ: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η

ΝΙΝΑΚΙ!!!!! 

Ναι περνα!!!!!! 

Α ωραια μολις τελειωσω την 17η δηλαδη μπαινω στον πεμπτο

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα ολα καλα λοιπον!!

@palmoira

@newmum94 εσυ πως εισαι σταματησε το αιμα?

@Smile89

Καλημέρα!!!! Εχω να δω αίμα από την Πέμπτη το πρωί και καφέ από το απόγευμα της ίδιας μέρας!!!! Ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα utrogestan και την ξάπλα αν και μπορώ είπε να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και να περπατάω λιγάκι... έχω ραντεβού την Τετάρτη να δει πάλι το μπεμπέ και θα έχω μπει στην 10η εβδομάδα!!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Πως υπολογίζουμε εβδομάδες και μήνα 

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

πρίν από 1 λεπτό , newmum94 είπε:

Καλημέρα!!!! Εχω να δω αίμα από την Πέμπτη το πρωί και καφέ από το απόγευμα της ίδιας μέρας!!!! Ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα utrogestan και την ξάπλα αν και μπορώ είπε να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και να περπατάω λιγάκι... έχω ραντεβού την Τετάρτη να δει πάλι το μπεμπέ και θα έχω μπει στην 10η εβδομάδα!!!!

Μπράβο! Αντε όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , fairy-mary είπε:

χαχαχ και εγώ αυτό θα ρωτούσα, εγώ που αύριο γίνομαι 9 εβδομάδων σε ποιό μήνα είμαι;

Καλημέρα!!!!!! Είμαστε πολύ κοντά στις μέρες!!!! Είμαστε στον τρίτο μήνα και κλείνουμε την 9η εβδομάδα και μπαίνουμε στη 10η!!!!!

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

 

Μπράβο! Αντε όλα καλά θα πάνε!

Μακάρι γιατί ένα άγχος το έχω....έχω κάτι περίεργα πονακια....σαν οξύς πόνος...κάτι να τραβιέται....δεν ξέρω....δεν είναι σαν τις κράμπες που είχα τις πρώτες εβδομάδες @Smile89


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , newmum94 είπε:

Καλημέρα!!!! Εχω να δω αίμα από την Πέμπτη το πρωί και καφέ από το απόγευμα της ίδιας μέρας!!!! Ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα utrogestan και την ξάπλα αν και μπορώ είπε να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και να περπατάω λιγάκι... έχω ραντεβού την Τετάρτη να δει πάλι το μπεμπέ και θα έχω μπει στην 10η εβδομάδα!!!!

Ωραια κοριτσαρα μου!!! Ολα καλα θα πανε. Εσυ πως νοιωθεις? 

πρίν από 5 λεπτά , newmum94 είπε:

Καλημέρα!!!!!! Είμαστε πολύ κοντά στις μέρες!!!! Είμαστε στον τρίτο μήνα και κλείνουμε την 9η εβδομάδα και μπαίνουμε στη 10η!!!!!

Μακάρι γιατί ένα άγχος το έχω....έχω κάτι περίεργα πονακια....σαν οξύς πόνος...κάτι να τραβιέται....δεν ξέρω....δεν είναι σαν τις κράμπες που είχα τις πρώτες εβδομάδες @Smile89

Αυτον τον οξυ πονο τιν ειχα κι εγω στημ ηβικη η μητρα μεγαλωνει λογικα κοριτσι μου. Αληθεια ξερεις την πητ σου? Φτιαχνουμε πινακακι!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , newmum94 είπε:

Καλημέρα!!!! Εχω να δω αίμα από την Πέμπτη το πρωί και καφέ από το απόγευμα της ίδιας μέρας!!!! Ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα utrogestan και την ξάπλα αν και μπορώ είπε να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και να περπατάω λιγάκι... έχω ραντεβού την Τετάρτη να δει πάλι το μπεμπέ και θα έχω μπει στην 10η εβδομάδα!!!!

Μπραβο τελεια σε ειχα έννοια ολα καλα αφου σου ειπε να σηκωνεσαι λιγο καντο για να μη πιανεσαι κ ολας αλλα μη παιρνεις θαρρος σιγα σιγα! Εγω σημερα θα παω να τα δουμε κ να δω μηπως με σηκωσει σιγα σιγα θα δουμε.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γύρισα από γιατρό ειδαμε σακο ολα όλα καλά!!! Πητ μου εδωσε 8/5 οπως είχα υπολογίσει αλλα λόγω προηγηθείσας καισαρική μου είπε 28/4 και της ζήτησα 29 που έχει γενεθλια κ ο μπαμπάς μου (χεχεχε) αλλά μόλις ειδα ότι 28 ειναι Πάσχα και 29 Δευτέρα Πάσχα.. :shock:

@fairy-mary μαζί θα είμαστε σχεδόν τον Απρίλιο

@Vasoth. αντε κοριτσάκι μου με το καλο να σηκωθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elfer είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό ειδαμε σακο ολα όλα καλά!!! Πητ μου εδωσε 8/5 οπως είχα υπολογίσει αλλα λόγω προηγηθείσας καισαρική μου είπε 28/4 και της ζήτησα 29 που έχει γενεθλια κ ο μπαμπάς μου (χεχεχε) αλλά μόλις ειδα ότι 28 ειναι Πάσχα και 29 Δευτέρα Πάσχα.. :shock:

@fairy-mary μαζί θα είμαστε σχεδόν τον Απρίλιο

@Vasoth. αντε κοριτσάκι μου με το καλο να σηκωθείς!!!

Σευχαριστω δε το εχω σιγουρο θα δουμε 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μπραβο τελεια σε ειχα έννοια ολα καλα αφου σου ειπε να σηκωνεσαι λιγο καντο για να μη πιανεσαι κ ολας αλλα μη παιρνεις θαρρος σιγα σιγα! Εγω σημερα θα παω να τα δουμε κ να δω μηπως με σηκωσει σιγα σιγα θα δουμε.

Αντε κοριτσι μου περιμενουμε τα καλα τα νεα!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Elfer είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό ειδαμε σακο ολα όλα καλά!!! Πητ μου εδωσε 8/5 οπως είχα υπολογίσει αλλα λόγω προηγηθείσας καισαρική μου είπε 28/4 και της ζήτησα 29 που έχει γενεθλια κ ο μπαμπάς μου (χεχεχε) αλλά μόλις ειδα ότι 28 ειναι Πάσχα και 29 Δευτέρα Πάσχα.. :shock:

@fairy-mary μαζί θα είμαστε σχεδόν τον Απρίλιο

@Vasoth. αντε κοριτσάκι μου με το καλο να σηκωθείς!!!

Τι ωραία νεαααα!!! Και τελικα ποτε σε προγραμματισε? 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Αντε κοριτσι μου περιμενουμε τα καλα τα νεα!!! 

Τι ωραία νεαααα!!! Και τελικα ποτε σε προγραμματισε? 

28/29 ειπαμε αλλα δεν είχαμε δει οτι πέφτει πασχα.. Θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσοπουλα γλυκα!! @Smile89 εχεις κλεισει για την Β επιπεδου?? Ποτε θα την κανεις? 

@Vasoth. ευχομαι να σου πει ο γιατρος τα καλυτερα κοπελα μου!

Εγω επειδη ξεχναω πως μετραμε με τις βδομαδες κ δεν το πολυεχω, αλλαζω μηνα συμφωνα με την ΠΗΤ μου. Εχω ΠΗΤ 30/12, οποτε 30/8 μπηκα στον 6ο, 30/9 θα μπω στον 7ο, 30/10 στον 8ο κ.ο.κ. Ετσι μου ειναι πιο ευκολο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...