Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σμρ το πρωί δεν είχα αίμα..Θ φανεί..μάλλον είναι Ο πλακούντας Π προσπαθεί να ανέβει..Τι κανε?χαμογελακι Μ εχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 3/3/19 φύλο δε ξέρω σίγουρα...

Αφηστε χθες Μ έκαναν υπέρηχο Κ έλεγα Ν ρωτήσω αν φαίνεται το φύλλο ή Θ με βρίσουν..Θ Μ πουν κορίτσι Μ είσαι με αίμα Κ σε καίει το φύλλο του μωρού?Κ έτσι δε ρώτησα....

Ελα μπράβο.ειδες όλα καλά πήγανε. Θα βγεις σήμερα από το νοσοκομείο Τελικά?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σμρ το πρωί δεν είχα αίμα..Θ φανεί..μάλλον είναι Ο πλακούντας Π προσπαθεί να ανέβει..Τι κανε?χαμογελακι Μ εχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 3/3/19 φύλο δε ξέρω σίγουρα...

Αφηστε χθες Μ έκαναν υπέρηχο Κ έλεγα Ν ρωτήσω αν φαίνεται το φύλλο ή Θ με βρίσουν..Θ Μ πουν κορίτσι Μ είσαι με αίμα Κ σε καίει το φύλλο του μωρού?Κ έτσι δε ρώτησα....

Καλημερα ολα καλα λοιπον!!

@palmoira αυτο με τον υπνο κ εγω λογω κατω οτι να ναι εχω χασει τις ωρες μου τι να κανουμε δε πειραζει 

@newmum94 εσυ πως εισαι σταματησε το αιμα?

@Smile89 επικρατουν τα αγορια προς το παρον βλεπω χαχα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σμρ το πρωί δεν είχα αίμα..Θ φανεί..μάλλον είναι Ο πλακούντας Π προσπαθεί να ανέβει..Τι κανε?χαμογελακι Μ εχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 3/3/19 φύλο δε ξέρω σίγουρα...

Αφηστε χθες Μ έκαναν υπέρηχο Κ έλεγα Ν ρωτήσω αν φαίνεται το φύλλο ή Θ με βρίσουν..Θ Μ πουν κορίτσι Μ είσαι με αίμα Κ σε καίει το φύλλο του μωρού?Κ έτσι δε ρώτησα....

Α τελεια.Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα :) 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σμρ το πρωί δεν είχα αίμα..Θ φανεί..μάλλον είναι Ο πλακούντας Π προσπαθεί να ανέβει..Τι κανε?χαμογελακι Μ εχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 3/3/19 φύλο δε ξέρω σίγουρα...

Αφηστε χθες Μ έκαναν υπέρηχο Κ έλεγα Ν ρωτήσω αν φαίνεται το φύλλο ή Θ με βρίσουν..Θ Μ πουν κορίτσι Μ είσαι με αίμα Κ σε καίει το φύλλο του μωρού?Κ έτσι δε ρώτησα....

Καλημέρα!! Πολυ χαίρομαι που ειστε Καλα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημερααα μπράβο κορίτσι μ θα δεις όλα καλά θα είναι..χαχαχαχα καλεεε με έκανες και γέλασα πρωί πρωί με το φύλλο του μπεμπε:lol:

Καλημέρα!!! Για πες κι εσυ ΠΗΤ κυρια μου!! 

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα ολα καλα λοιπον!!

@palmoira αυτο με τον υπνο κ εγω λογω κατω οτι να ναι εχω χασει τις ωρες μου τι να κανουμε δε πειραζει 

@newmum94 εσυ πως εισαι σταματησε το αιμα?

@Smile89 επικρατουν τα αγορια προς το παρον βλεπω χαχα!!

Καλημερα!!! Ναι ρε συ κ Φαντασου ως τωρα ακουγα κοριτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω ραντεβου στο γιατρο την Τεταρτη και ανυπομονω να δω τι γινεται.Αγχωνομαι και παλι κλασικα να δω οτι ολα ειναι ενταξει. Πονακια στη μητρα σε αυτη τη φαση εχετε?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα??? @Nicol_ μου κι εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού, να δω τα μπεμπακια μου επιτέλους!!!! Οι πόνοι που λες μπορεί και να είναι το οτι μεγαλώνει η μήτρα, μετατοπιζονται τα όργανα για να μπορείς να φιλοξενήσεις μέσα σου το μωράκι σου!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

@Nicol_και εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω τεράστια αγωνία!

@Smile89 και εγώ Αρκαδία μεγάλωσα αλλά τώρα μένω Αθήνα εσύ σε χωρίο είσαι ή στην πρωτεύουσα;

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα??? @Nicol_ μου κι εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού, να δω τα μπεμπακια μου επιτέλους!!!! Οι πόνοι που λες μπορεί και να είναι το οτι μεγαλώνει η μήτρα, μετατοπιζονται τα όργανα για να μπορείς να φιλοξενήσεις μέσα σου το μωράκι σου!!! 

Ναι και εγω αυτο σκεφτηκα.Λογικο μια και η μητρα μεγαλωνει. Ευχαριστω!:)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

@Nicol_και εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω τεράστια αγωνία!

@Smile89 και εγώ Αρκαδία μεγάλωσα αλλά τώρα μένω Αθήνα εσύ σε χωρίο είσαι ή στην πρωτεύουσα;

Εγω μεγαλωσα Αθήνα αλλα ειναι απο Τριπολη ο συζυγος. Οποτε Τριπολη. Που μεγαλωσες? 

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι και εγω αυτο σκεφτηκα.Λογικο μια και η μητρα μεγαλωνει. Ευχαριστω!:)

Η μητρα θα ναι αγαπη!! 

              ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!!!! 

1. loyloy 
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris 
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90 
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89 
    14/01/2019

5. Nicol_    
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ 

6. oneira_glyka  
    03/03/2019

7. palmoira  
    04/03/2019

8. Elfer       
    08/05/2019

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εγω μεγαλωσα Αθήνα αλλα ειναι απο Τριπολη ο συζυγος. Οποτε Τριπολη. Που μεγαλωσες? 

Η μητρα θα ναι αγαπη!! 

Χαχαχαχα,  ακριβώς το αντίθετο, εγώ μεγάλωσα Τρίπολη και ο άντρας μου είναι από Αθήνα,οπότε μένω Αθήνα.

Αλλά μένουν οι γονείς μου κάτω οπότε έρχομαι συχνά.

Ελπίζω να την παλεύεις με τον καιρό εκεί κάτω..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω κοριτσια εχω ραντεβου στο γιατρο την Τεταρτη και ανυπομονω να δω τι γινεται.Αγχωνομαι και παλι κλασικα να δω οτι ολα ειναι ενταξει. Πονακια στη μητρα σε αυτη τη φαση εχετε?

 

πρίν από 17 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

@Nicol_και εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω τεράστια αγωνία!

@Smile89 και εγώ Αρκαδία μεγάλωσα αλλά τώρα μένω Αθήνα εσύ σε χωρίο είσαι ή στην πρωτεύουσα;

Και εγώ Τετάρτη κοριτσια! Πονάκια έχω και εγώ Νικολ αλλά δεν είναι κάτι που με ανησυχεί έχω και τσιμπηματάκια λιγότερο βέβαια. Ευτυχως με τις αναγούλες είμαι πολύ πολύ καλύτερα! Εμένα με έχει πιάσει τρελή συχνοουρία...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γραψατε απειρα κ δεν μπορω να τα σχολιασω ολα :oops:

@oneira_glyka με το καλο γρηγορα στο σπιτακι σας, πολυ χαρηκα που ειστε καλα μαμα κ μπεμπε!

Πηγα κατα τις 10 παρα στο Λιντλ  για τα κολαν που λεγαμε...σαν τις ακριδες ειχαν πεσει πανω τους, απο τι ωρα πανε; Ευτυχως προλαβα τα δυο τελευταια μιντιουμ.

Βαλτε με κ εμενα στο πινακακι αμα θελετε. 13/3 κοριτσακι!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...