Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

αχαχχα εγω το λεω αυτο στον αντρα μου οταν θελω κατι χαζο να φαω και τον αγγαρευω να μου το φερει οταν γυρναει απο τη δουλεια :-P

Πως εισαι σημερα κοριτσι?

Χαχαχα. Τα ιδια και γω, μη λενε οτι τους τρεχουμε εμεις.

Καλα ειμαι, αλλα ξυπνησα στραβα σημερα. Εβλεπα οτι ειχα αιμα και θα γεννουσα στον υπνο μου κ πεταχτηκα. Ειμαι κ αγχωμενη γιατι ψαχνω μια ενεση που πρεπει κ ειναι σε ελλειψη και δεν ξερω που θα τη βρω. Οχι δεν παιρνω τπτ μην παρεξηγηθω χαχαχα, ειναι για ομαδα αιματος επειδη εχω ρεζους αρνητικο. 

Ειναι καμια εδω μεσα να χει ρεζους αρνητικο?? Η και εκει περιπτωση ειμαι? 

Κατα τ αλλα ολα οκ. Εσυ πως εισαι αγαπακι? Να φανταστω με το χερι μονιμως στην κοιλια μηπως καταλαβεις καμια κινηση, εεεε??? 

πρίν από 19 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα τι κανετε? εμενα φασολακια εχει το μενου της πεθερας. Εγω μαλλον θα μαγειρεψω μετα τη γεννα απο οτι βλεπω παλι αν προλαβαινω χαχα!! Δε με αφηνει να κανω τπτ ακομα ο γιατρος

ωραιο φαγητακι μιαμ μιαμ!!

Κ γω μια απ τα ιδια. Μια μαγειρευει η πεθερα μια η μαμα στα πουπουλα λεμεε

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ σήμερα παράγγειλα κοκκινιστό μοσχαράκι και μακαρόνια.βεβαια ολικής μακαρόνια Αφού έχουμε το θεματάκι μας και με λίγη σαλτσουλα.αλλα σιγά μη κολλήσω εκεί.ειμαι μακαρονου γενικότερα! Καλημέρα σε όλες!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζετε και εμένα η μαμα μου τα μαγειρεύει. Εγώ απλά κάνω το προγραμμα και δίνω οδηγίες από το κρεβάτι! Σήμερα το απόγευμα έχουμε και γιατρό! Αντε να δούμε τι θα μας πει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Μη νομίζετε και εμένα η μαμα μου τα μαγειρεύει. Εγώ απλά κάνω το προγραμμα και δίνω οδηγίες από το κρεβάτι! Σήμερα το απόγευμα έχουμε και γιατρό! Αντε να δούμε τι θα μας πει. 

Α ωραια περιμενουμε να μας πεις!!ολα καλα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , palmoira είπε:

Μη νομίζετε και εμένα η μαμα μου τα μαγειρεύει. Εγώ απλά κάνω το προγραμμα και δίνω οδηγίες από το κρεβάτι! Σήμερα το απόγευμα έχουμε και γιατρό! Αντε να δούμε τι θα μας πει. 

Μια χαρά θα Ναι όλα.να μας πεις το βραδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!! πώς είστε σήμερα? εγώ πάω γιατρό σήμερα...

 

@nanoula90 με μπέρδεψες με το σχόλιο σου "τότε είχε βγει καλή η προγεστερόνη"... είχες κ προηγούμενη εγκυμοσύνη?

@kellitsa14 δεν θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο, αλλά κοίταξα τη δική μου χοριακή... εμένα ήταν 4978 UI/L... εσύ μου είπες ότι η τιμή της δικής σου ήταν σε mIU/ml... μήπως γι αυτό είναι 5ωκόμμα κάτι... στην εξέταση δίπλα έχουν κ τιμές ανά εβδομάδα εγκυμοσύνης... οι πόνοι που έχεις μπορεί να είναι της εμφύτευσης. σήμερα πώς είσαι? όσο για λάθος του κέντρου, μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο.

@Nicol_ παστίτσιο είχαμε τη Δευτέρα.. χθες έφαγα μανιταρόσουπα (εγώ μόνο, όχι τα παιδιά) και σήμερα θα μου φτιάξουν βραστά λαχανικά... κανονικά το πρόγραμμα είχε φακές αλλά έτσι όπως είμαι δε νομίζω να μπορώ να τις φάω...

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marirene είπε:

καλημέρα!!! πώς είστε σήμερα? εγώ πάω γιατρό σήμερα...

 

@nanoula90 με μπέρδεψες με το σχόλιο σου "τότε είχε βγει καλή η προγεστερόνη"... είχες κ προηγούμενη εγκυμοσύνη?

@kellitsa14 δεν θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο, αλλά κοίταξα τη δική μου χοριακή... εμένα ήταν 4978 UI/L... εσύ μου είπες ότι η τιμή της δικής σου ήταν σε mIU/ml... μήπως γι αυτό είναι 5ωκόμμα κάτι... στην εξέταση δίπλα έχουν κ τιμές ανά εβδομάδα εγκυμοσύνης... οι πόνοι που έχεις μπορεί να είναι της εμφύτευσης. σήμερα πώς είσαι? όσο για λάθος του κέντρου, μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο.

@Nicol_ παστίτσιο είχαμε τη Δευτέρα.. χθες έφαγα μανιταρόσουπα (εγώ μόνο, όχι τα παιδιά) και σήμερα θα μου φτιάξουν βραστά λαχανικά... κανονικά το πρόγραμμα είχε φακές αλλά έτσι όπως είμαι δε νομίζω να μπορώ να τις φάω...

Καλημεεεερα! Εννοω οταν ειχα κανει την εξεταση στην αρχη της εγκυμοσυνης. Ειχε βγει καλη η τιμη οποτε δεν μου εδωσε τπτ συμπληρωματικο. 

Για μανιταροσουπα τρελαινεται ο αντρας μου!!! Κ γενικα για σουπες. Οπως και κρεμμυδοσουπα. 

Περιμενουμε τα νεα σας λοιπον σημερα και απο την @palmoira


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Χαχαχα. Τα ιδια και γω, μη λενε οτι τους τρεχουμε εμεις.

Καλα ειμαι, αλλα ξυπνησα στραβα σημερα. Εβλεπα οτι ειχα αιμα και θα γεννουσα στον υπνο μου κ πεταχτηκα. Ειμαι κ αγχωμενη γιατι ψαχνω μια ενεση που πρεπει κ ειναι σε ελλειψη και δεν ξερω που θα τη βρω. Οχι δεν παιρνω τπτ μην παρεξηγηθω χαχαχα, ειναι για ομαδα αιματος επειδη εχω ρεζους αρνητικο. 

Ειναι καμια εδω μεσα να χει ρεζους αρνητικο?? Η και εκει περιπτωση ειμαι? 

Κατα τ αλλα ολα οκ. Εσυ πως εισαι αγαπακι? Να φανταστω με το χερι μονιμως στην κοιλια μηπως καταλαβεις καμια κινηση, εεεε??? 

Κ γω μια απ τα ιδια. Μια μαγειρευει η πεθερα μια η μαμα στα πουπουλα λεμεε

Εισαι αγχωμενη γιαυτο βλεπεις τετοια ονειρα,αλλα οι εφιαλτες γενικα και τα εντονα ονειρα ειναι και αυτο της εγκυμοσυνης. Εγω βλεπω ταινιες ολοκληρες στον υπνο μου χαχα

Ρεζους θετικο εχω αγαπη,αλλα θα τη βρεις την ενεση μην αγχωνεσαι. Εισαι ξεχωριστη τι να κανουμε :)

Παντως με εχεις καταλαβει ετσι..εχω περασει σε αλλο σταδιο,θα σας πω και ας με κοροιδεψετε,χθες πηρα ενα στηθοσκοπιο και αρχισα να ακουω την κοιλια μου,μια εγω μια ο αντρας μου αλλα τιποτα..μονο κατι εντερικα ακουγαμε αχαχαχα.. Το εχω τερματισει τελος :mrgreen:

πρίν από 15 λεπτά , marirene είπε:

καλημέρα!!! πώς είστε σήμερα? εγώ πάω γιατρό σήμερα...

 

@nanoula90 με μπέρδεψες με το σχόλιο σου "τότε είχε βγει καλή η προγεστερόνη"... είχες κ προηγούμενη εγκυμοσύνη?

@kellitsa14 δεν θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο, αλλά κοίταξα τη δική μου χοριακή... εμένα ήταν 4978 UI/L... εσύ μου είπες ότι η τιμή της δικής σου ήταν σε mIU/ml... μήπως γι αυτό είναι 5ωκόμμα κάτι... στην εξέταση δίπλα έχουν κ τιμές ανά εβδομάδα εγκυμοσύνης... οι πόνοι που έχεις μπορεί να είναι της εμφύτευσης. σήμερα πώς είσαι? όσο για λάθος του κέντρου, μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο.

@Nicol_ παστίτσιο είχαμε τη Δευτέρα.. χθες έφαγα μανιταρόσουπα (εγώ μόνο, όχι τα παιδιά) και σήμερα θα μου φτιάξουν βραστά λαχανικά... κανονικά το πρόγραμμα είχε φακές αλλά έτσι όπως είμαι δε νομίζω να μπορώ να τις φάω...

Μμμμ το παστιτσιο μου εχει γυαλισει οποτε θα  καταλήξω εκει μου φαινεται :mrgreen:

πρίν από 54 λεπτά , palmoira είπε:

Μη νομίζετε και εμένα η μαμα μου τα μαγειρεύει. Εγώ απλά κάνω το προγραμμα και δίνω οδηγίες από το κρεβάτι! Σήμερα το απόγευμα έχουμε και γιατρό! Αντε να δούμε τι θα μας πει. 

ΑΑαα ωραια!Περιμενουμε νεα!Με το καλο! :)

πρίν από 59 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ σήμερα παράγγειλα κοκκινιστό μοσχαράκι και μακαρόνια.βεβαια ολικής μακαρόνια Αφού έχουμε το θεματάκι μας και με λίγη σαλτσουλα.αλλα σιγά μη κολλήσω εκεί.ειμαι μακαρονου γενικότερα! Καλημέρα σε όλες!!!!!!

Αχ εγω να δεις..μακαρονου και πατατου :P

Μακαρονια σε καθε εκδοχη τα λατρευω!Και πατατες τηγανητες ειναι ο απολυτος οργασμος για μενα χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εισαι αγχωμενη γιαυτο βλεπεις τετοια ονειρα,αλλα οι εφιαλτες γενικα και τα εντονα ονειρα ειναι και αυτο της εγκυμοσυνης. Εγω βλεπω ταινιες ολοκληρες στον υπνο μου χαχα

Ρεζους θετικο εχω αγαπη,αλλα θα τη βρεις την ενεση μην αγχωνεσαι. Εισαι ξεχωριστη τι να κανουμε :)

Παντως με εχεις καταλαβει ετσι..εχω περασει σε αλλο σταδιο,θα σας πω και ας με κοροιδεψετε,χθες πηρα ενα στηθοσκοπιο και αρχισα να ακουω την κοιλια μου,μια εγω μια ο αντρας μου αλλα τιποτα..μονο κατι εντερικα ακουγαμε αχαχαχα.. Το εχω τερματισει τελος :mrgreen:

Μμμμ το παστιτσιο μου εχει γυαλισει οποτε θα  καταλήξω εκει μου φαινεται :mrgreen:

ΑΑαα ωραια!Περιμενουμε νεα!Με το καλο! :)

Αχ εγω να δεις..μακαρονου και πατατου :P

Μακαρονια σε καθε εκδοχη τα λατρευω!Και πατατες τηγανητες ειναι ο απολυτος οργασμος για μενα χαχα

Αχαχαχαχαχα. Παντως μη το γελαμε κ πολυ. Γιατι παλια πως τα ακουγανε τα μωρα νομιζεις??? Με στηθοσκοπιο!!! Και καπως ξεχωριζανε τους χτυπους της καρδιας του μωρου επειδη ειναι πιο γρηγοροι απο της μαμας. 

Κ γω τρελαινομαι για μακαρονια κ πατατες. Σε ολες τις εκδοχες εννοειται!!! Αλλα παχαινουν τα ατιμα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Παντως μη το γελαμε κ πολυ. Γιατι παλια πως τα ακουγανε τα μωρα νομιζεις??? Με στηθοσκοπιο!!! Και καπως ξεχωριζανε τους χτυπους της καρδιας του μωρου επειδη ειναι πιο γρηγοροι απο της μαμας. 

Κ γω τρελαινομαι για μακαρονια κ πατατες. Σε ολες τις εκδοχες εννοειται!!! Αλλα παχαινουν τα ατιμα.

Ναι ισχυει απλα μετα την 21η εβδομαδα νομιζω μπορει να ακουσεις κατι και παλι αναλογα τη θεση του μωρου..αααχ που εχω φτασει η γυναικα! :P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!! Αχ μην λετε μακαρονια πατατες κεφτεδακια τα θελω ολααααααα!!!! Ειδικα τα κεφτεδακια απο χθες μου κατσαν καποιος εφτιαχνε στην γειτονιά. 

@palmoira, @marirene περιμενουμε τα νεα σας. 

Αχ μανουλες η/και πεθερές παλι καλα που χουμε κι αυτες!!! 

@Nicol_ σε μια εφαρμογή που εχω στο κινητό για την εγκυμοσύνη ελεγε πως με στηθοσκόπιο την ακους στην 25η εβδομάδα. Ασε που το βαζεις σε συγκεκριμένο σημείο. Τι να πω;;; Βασικα και χωρις στηθοσκόπιο αν βαλει ο αντρας σου το αυτακι του στην κοιλιτσα θα ακουσει υδραυλικα απο μεσα. Οποτε αφηστε το μην σας αγχωσει κι αλλο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!!! Αχ μην λετε μακαρονια πατατες κεφτεδακια τα θελω ολααααααα!!!! Ειδικα τα κεφτεδακια απο χθες μου κατσαν καποιος εφτιαχνε στην γειτονιά. 

@palmoira, @marirene περιμενουμε τα νεα σας. 

Αχ μανουλες η/και πεθερές παλι καλα που χουμε κι αυτες!!! 

@Nicol_ σε μια εφαρμογή που εχω στο κινητό για την εγκυμοσύνη ελεγε πως με στηθοσκόπιο την ακους στην 25η εβδομάδα. Ασε που το βαζεις σε συγκεκριμένο σημείο. Τι να πω;;; Βασικα και χωρις στηθοσκόπιο αν βαλει ο αντρας σου το αυτακι του στην κοιλιτσα θα ακουσει υδραυλικα απο μεσα. Οποτε αφηστε το μην σας αγχωσει κι αλλο. 

Οχι δεν αγχωνομαι απλα λαχταρω να νιωσω το μωρο μωρε και βιαζομαι :mrgreen: Ενταξει θα ερθει και αυτο. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...