Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Δεν περιγράφεται η χαρα μου οταν αρχισα να το νιωθω @Beboula25Απίστευτο συναισθημα.. Χαζογελουσα μονη μου. Τωρα φαντάσου βλεπαμε το voice με τον αντρα μου και ο μπεμπης εστησε χορο! Κουνιοταν συνεχεια,ο αντρας μου ειχε το χερι του στην κοιλια μου κ τρελαθηκε γιατι ο μπεμπης έδινε συνεχεια ! Μαλλον του άρεσαν τα τραγούδια τι να πω χαχα..ειναι υπεροχη αισθηση!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν περιγράφεται η χαρα μου οταν αρχισα να το νιωθω @Beboula25Απίστευτο συναισθημα.. Χαζογελουσα μονη μου. Τωρα φαντάσου βλεπαμε το voice με τον αντρα μου και ο μπεμπης εστησε χορο! Κουνιοταν συνεχεια,ο αντρας μου ειχε το χερι του στην κοιλια μου κ τρελαθηκε γιατι ο μπεμπης έδινε συνεχεια ! Μαλλον του άρεσαν τα τραγούδια τι να πω χαχα..ειναι υπεροχη αισθηση!

 Τι ωραίες στιγμές,τι όμορφα συναισθήματα τι χαρά! Μπράβο στον μπεμπακο που χορεύει χαχα :wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Νανουλα τελευταία οπως σου είχα πει με παίρνουν πανεύκολα κ ιδιαίτερα όταν σκεφτώ την ψυχή που ετοιμάζεται να μου αλλάξει την ζωή. Να του παραδώσω την ζωή μου να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά. Δεν με γεμίζει τίποτα άλλο αυτή την στιγμή μόνο αυτή η σκέψη. Και δεν έχει να κάνει με το ότι ήθελα παιδάκι αλλα με το πως το έχω μέσα στο μυαλό μου από πιτσιρικα. Είναι θαύμα αυτό που βιώνουμε από την αρχή κ για πάντα.... 

Χααχαχαχ Χαχαχαχ! Δεν μπορώ ρε παιδιά δεν υπάρχεις!! Μην κοροϊδεύεις έχω νεύρο ρε έχω ψυχή :lol:. Ναι 50 ήμουν και τα ιδανικά μου είναι 52 αφού είμαι 1.63 καλα δεν είμαι καλεεε;; 

Αχ μωρε θελω να σε παρω αγκαλια αληθεια!!! Χαχαχαχα. Μια χαρα εισαι, οποτε επειδη εισαι αδυνατουλα, μην το αποκλειεις να αρχιζεις να νιωθεις κινησεις του μωρου. Και αν οχι τωρα, ισως νωριτερα απ οτι θα περιμενες. Θα τρελαθεις πραγματικα και εννοειται ειναι το πιο ομορφο θαυμα της φυσης, ενας λογος για να γεμιζουμε αισιοδοξια μπεμπουλα μου! Να μαστε καλα και με τους αντρες μας και τπτ αλλο. Ενα σπιτικο γεματο αγαπη και ζεστασια!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μωρε θελω να σε παρω αγκαλια αληθεια!!! Χαχαχαχα. Μια χαρα εισαι, οποτε επειδη εισαι αδυνατουλα, μην το αποκλειεις να αρχιζεις να νιωθεις κινησεις του μωρου. Και αν οχι τωρα, ισως νωριτερα απ οτι θα περιμενες. Θα τρελαθεις πραγματικα και εννοειται ειναι το πιο ομορφο θαυμα της φυσης, ενας λογος για να γεμιζουμε αισιοδοξια μπεμπουλα μου! Να μαστε καλα και με τους αντρες μας και τπτ αλλο. Ενα σπιτικο γεματο αγαπη και ζεστασια!!

Ναιιι πάρε με μια αγκαλιά στην φουσκωτή κοιλιτσα σου!! Πολυ ομορφο αυτό που λες ένα σπιτικό γεμάτο αγαπη και ζεστασιά! Μακάρι να πάνε όλα καλα το μυαλο μου είναι στις 20 αλλα κ σε αυτά τα ξαφνικά πονακια περιοδου που με ψιλό αγχώνουν. Τέλος πάντων άστο αυτό μην λέω συνέχεια τα ίδια μου εξήγησαν είπαμε μπορεί να είναι αυτά τα φυσιολογικα. 

Σε φιλώ σας φιλώ όλες και σας ευχαριστώ πολυυυυ για τις απαντήσεις και τις όμορφες εικονες και συναισθήματα που μου μεταφέρατε! Όνειρα γλυκα καληνυχτα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

"Ερχεσαι ειρηνικα?" Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Just now, Beboula25 είπε:

Ναιιι πάρε με μια αγκαλιά στην φουσκωτή κοιλιτσα σου!! Πολυ ομορφο αυτό που λες ένα σπιτικό γεμάτο αγαπη και ζεστασιά! Μακάρι να πάνε όλα καλα το μυαλο μου είναι στις 20 αλλα κ σε αυτά τα ξαφνικά πονακια περιοδου που με ψιλό αγχώνουν. Τέλος πάντων άστο αυτό μην λέω συνέχεια τα ίδια μου εξήγησαν είπαμε μπορεί να είναι αυτά τα φυσιολογικα. 

Σε φιλώ σας φιλώ όλες και σας ευχαριστώ πολυυυυ για τις απαντήσεις και τις όμορφες εικονες και συναισθήματα που μου μεταφέρατε! Όνειρα γλυκα καληνυχτα :wub:

Μπεμπεδοκαληνυχτεεεεεες!!!! 

Βλεπω "Μετα τα Μεσανυχτα".... :sad:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

"Ερχεσαι ειρηνικα?" Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Μπεμπεδοκαληνυχτεεεεεες!!!! 

Βλεπω "Μετα τα Μεσανυχτα".... :sad:

Μπεμπεδοκαληνυχτες!! 

Ωχ κάτι στενάχωρο θα έχει..:sad: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2018 at 10:32 ΠΜ, @eirini είπε:

Κοριτσάρες μόλις τηλεφώνησα στην επιθεώρηση εργασίας! Με καθυσύχασαν! Δεν είπα ονομα εταιρείας, αλλά τις λέω οτι έχω βάσιμες υποψίες οτι ο εργοδότης μου θέλει να δουλέψω και μετά τις 56 μέρες που δικαιούμαι άδεια εγκυμοσύνης. Και μου λέει δεν μπορεί να το κάνει αυτό και οτι αν πχ δεν μου υπογράφει τα χαρτια για την άδεια τότε θα κάνω καταγγελία και θα έχει ΧΟΝΤΡΟ  πρόβλημα ο εργοδότης, ο νόμος είναι απόλυτος, θα πάει λεει κατευθείαν η καταγγελία Αθηνα και μετά στον συνήγορο του πολίτη! Και για το εξάμηνο του ΟΑΕΔ δεν έχει κανένα λόγο αυτός αν θα το πάρω ή οχι είναι καθαρά δικαίωμα μου, στο μόνο που πρέπει να συμφωνησει ειναι αν θα πάρω ολόκληρη την ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο άδεια. Το θέμα είναι να μη φτάσουμε μέχρι εκει, δεν θέλω και φασαρίες δεν μπορω....

Ειρήνη κ κορίτσια καλημερα 

διανυω κ εγώ την 32η εβδομάδα κύησης (βασικά είμαι 31w1d) κ έχω σταματήσει από τη δουλειά εδώ κ 3 βδομαδες περίπου . Είμαι τυχερή , γιατί αν κ επαρχία , δουλευω σε μεγάλη εταιρεία  , που έχω ότι δικαιούμαι , αν κ να πω την αλήθεια , δεν τους έχω πει ακόμη ότι θα με ενδιέφερε να πάρω ΚΑΙ το δικαίωμα του μειωμένου ωαρίου σε άδεια ....

παρολο αυτά , όταν ανακοίνωσα ότι θα σταματήσω νωρίτερα (βλέπετε είμαι στην ηλικία των 43 , κ με αποβολές στο ενεργητικό μου ) κ έχοντας κάνει αρκετές εργατοώρες εκεί μέσα.....υπερωρίες όχι αστεία.....στραβομουτσωνιασαν ....κ εκεί που είχα σκοπό να δουλευω μερικώς από το σπίτι , δεν το πρότεινα καν....βλέπετε όλοι αυτοί που λένε τα δικά τους , το μεσημέρι γυρνάνε στις οικογένειες του κ στα παιδιά τους...

Τώρα όσο αφορά την επιθεώρηση , δεν είναι τόσα ρόδινα κ αθώα τα πράγματα .....ίσως επειδή είμαστε επαρχία ....έχω φίλη , σε άλλη επιχείρηση , που πήρε να ρωτήσει αν ο εργοδότης της μπορεί να της αρνηθεί το 6μηνο του ΟΑΕΔ , είπε βέβαια που δουλεύει , από την επιθεώρηση πήραν τον εργοδότη της , του το ανέφεραν , κ τώρα που θα πρέπει να ξεκινήσει το 6μηνο της , της την έχει φυλαγμένη.

Επισης , ξαδέρφη , στην Θεσσαλονίκη , που απωλήθηκε , στο διάστημα , που την προστάτευε ο νόμος ,(μόλις είχε επιστρέψει ) ... το αποτελέσμα;;; Τραβιέται στα δικαστήρια ακόμη ,  δεν έχει πάρει φράγκο , ( λόγω καταγγελίας η αποζημίωση παγώνει γιατί κ καλά δικαιούσαι περισσότερα )το παιδί έχει γίνει 2 χρόνων σχεδόν , από τον συνήγορο του πολίτη , της είπαν έχεις δίκιο....αλλά ως εκεί......

Δυστυχώς κ αυτό μπάζει στην Ελλάδα...

καλημερα σας :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Ειρήνη κ κορίτσια καλημερα 

διανυω κ εγώ την 32η εβδομάδα κύησης (βασικά είμαι 31w1d) κ έχω σταματήσει από τη δουλειά εδώ κ 3 βδομαδες περίπου . Είμαι τυχερή , γιατί αν κ επαρχία , δουλευω σε μεγάλη εταιρεία  , που έχω ότι δικαιούμαι , αν κ να πω την αλήθεια , δεν τους έχω πει ακόμη ότι θα με ενδιέφερε να πάρω ΚΑΙ το δικαίωμα του μειωμένου ωαρίου σε άδεια ....

παρολο αυτά , όταν ανακοίνωσα ότι θα σταματήσω νωρίτερα (βλέπετε είμαι στην ηλικία των 43 , κ με αποβολές στο ενεργητικό μου ) κ έχοντας κάνει αρκετές εργατοώρες εκεί μέσα.....υπερωρίες όχι αστεία.....στραβομουτσωνιασαν ....κ εκεί που είχα σκοπό να δουλευω μερικώς από το σπίτι , δεν το πρότεινα καν....βλέπετε όλοι αυτοί που λένε τα δικά τους , το μεσημέρι γυρνάνε στις οικογένειες του κ στα παιδιά τους...

Τώρα όσο αφορά την επιθεώρηση , δεν είναι τόσα ρόδινα κ αθώα τα πράγματα .....ίσως επειδή είμαστε επαρχία ....έχω φίλη , σε άλλη επιχείρηση , που πήρε να ρωτήσει αν ο εργοδότης της μπορεί να της αρνηθεί το 6μηνο του ΟΑΕΔ , είπε βέβαια που δουλεύει , από την επιθεώρηση πήραν τον εργοδότη της , του το ανέφεραν , κ τώρα που θα πρέπει να ξεκινήσει το 6μηνο της , της την έχει φυλαγμένη.

Επισης , ξαδέρφη , στην Θεσσαλονίκη , που απωλήθηκε , στο διάστημα , που την προστάτευε ο νόμος ,(μόλις είχε επιστρέψει ) ... το αποτελέσμα;;; Τραβιέται στα δικαστήρια ακόμη ,  δεν έχει πάρει φράγκο , ( λόγω καταγγελίας η αποζημίωση παγώνει γιατί κ καλά δικαιούσαι περισσότερα )το παιδί έχει γίνει 2 χρόνων σχεδόν , από τον συνήγορο του πολίτη , της είπαν έχεις δίκιο....αλλά ως εκεί......

Δυστυχώς κ αυτό μπάζει στην Ελλάδα...

καλημερα σας :)

Kαλημέρα

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα με απολύσει μετά το εξάμηνο, μα καθόλου όμως. Μη σου πω κιολας θα ψιλοχαρώ γιατι θα κάτσω παραπάνω με το παιδακι μου, κανα χρόνο με το ταμείο ανεργίας. Πλέον έχω και προυπηρεσια πράγμα που το κανει πολυ πιθανο να ξαναβρω δουλεια. Το μόνο που με νοιαζει ειναι να υπογράψει τα χαρτια που είναι να υπογράψει  ο εργοδότης. Επίσης δε νομίζω να θέλει φασαρίες με ΙΚΑ και επιθεώρηση εργασίας γιατί έχει ήδη φάει ενα πρόστιμο απο ΙΚΑ για άλλες παρατυπιες,το πλήρωσε και τώρα είναι στα δικαστήρια με το ΙΚΑ για να τα διεκδικησει πισω. Δε νομιζω να τον συμφερει να ανοιξει νεο μετωπο. Τελος εγω δεν ειπα στην επιθεωρηση που δουλευω. Ασε που παλια οταν έδιωξε μια υπάλληλο του και δεν της πληρωσε αυτα που έλεγε ο νομος, ναι πήγε διακστηρια με την εν λογω κυρια και η κυρια διακιωθηκε και την χρυσοπληρωσε κιολας! Αλλά ναι μεγάλο μπουρδελο η Ελλάδα σε τετοια θεματα.


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Νανουλα τελευταία οπως σου είχα πει με παίρνουν πανεύκολα κ ιδιαίτερα όταν σκεφτώ την ψυχή που ετοιμάζεται να μου αλλάξει την ζωή. Να του παραδώσω την ζωή μου να αφοσιωθώ ολοκληρωτικά. Δεν με γεμίζει τίποτα άλλο αυτή την στιγμή μόνο αυτή η σκέψη. Και δεν έχει να κάνει με το ότι ήθελα παιδάκι αλλα με το πως το έχω μέσα στο μυαλό μου από πιτσιρικα. Είναι θαύμα αυτό που βιώνουμε από την αρχή κ για πάντα.... 

Χααχαχαχ Χαχαχαχ! Δεν μπορώ ρε παιδιά δεν υπάρχεις!! Μην κοροϊδεύεις έχω νεύρο ρε έχω ψυχή :lol:. Ναι 50 ήμουν και τα ιδανικά μου είναι 52 αφού είμαι 1.63 καλα δεν είμαι καλεεε;; 

Καλημερα!! Ιδιες αναλογιες εχουμε χαχα!! Πριν την εγκυμοσυνη κ εγω 50 ξεκινησα μια χαρα εισαι.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω εχετε κ εσεις κατι σαν ακρατεια? Εχω δυο τρεις μερες τωρα που εχω τρελη συχνουρια δε προλαβαινω να παω στη τουαλετα ειδικα τη νυχτα που κοιμαμαι μεχρι να σηκωθω ολο κ κατι φευγει τι ειναι αυτο το πραγμα...


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια! ! Πως είστε?  Εγω σημερα περδικι! Μονο μια μέρα κρατησαν αυτα τα συμπτώματα του εμβολιου. Το λεω και για την @@eirini που αγχώθηκε για το εμβολιο.

@Vasoth. μου με δυο νινακια εκει μεσα να κουνιούνται δεν μου φαινεται περιεργο. Πιεζεται η κυστη σου γιαυτο λογικα συμβαίνει αυτό.  Νομιζω κατι αντιστοιχο ανεφερε η @oneira_glyka 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια! ! Πως είστε?  Εγω σημερα περδικι! Μονο μια μέρα κρατησαν αυτα τα συμπτώματα του εμβολιου. Το λεω και για την @@eirini που αγχώθηκε για το εμβολιο.

@Vasoth. μου με δυο νινακια εκει μεσα να κουνιούνται δεν μου φαινεται περιεργο. Πιεζεται η κυστη σου γιαυτο λογικα συμβαίνει αυτό.  Νομιζω κατι αντιστοιχο ανεφερε η @oneira_glyka 

 

Η αληθεια ειναι οτι τρωω κατι γερες εκει κατω τελευταια τι να πω αυτο υπεθεσα κ εγω αλλα λεω κατσε να ρωτησω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; 

Να ρωτήσω αφού άνοιξε το θεματάκι η @Κωνσταντίνα16 . Καταρχήν κοριτσάκι μου όλα είναι καλα οπως σου λένε τα κοριτσια που έχουν την εμπειρία αλλα και η γιατρος σου μην μου ανησυχείς το κουκλάκι σου είμαι μια χαρά στην φωλίτσα του κουρνιάζει. 

Η ερώτηση είναι πριν αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές και να φαίνονται οι κινήσεις τι αισθανόμαστε; Γιατί το μωράκι κουνιέται από την ένατη κιολας εβδομάδα απλώς δεν είναι δυνατόν να το νιώσουμε αφού είναι μια σταλιτσα. Στο τέλος του τριμήνου υπάρχει περίπτωση να νιώσουμε κάτι; Ναι σωστά καταλάβατε για εμενα ρωτάω που ώρες ώρες νιώθω ένα πεταρισμα φτερούγισμα χαμηλά κοντά στο ύψος του αφαλου. Βέβαια δεν ξέρω που είναι το μωρό εκεί είναι ή πιο χαμηλά ακόμη; Ή μήπως πεταριζουν τα όργανα μου εκεί μέσα Χαχαχ. Επίσης έχω ακόμη στα πλαγια στις κλειδωσεις τι είναι σαλπιγγες είναι εκεί; Αυτα τα γνωστα που είναι σαν περιοδου @ΦαιηΚατς ακούς; Ακόμη τα έχω. 

Γραμμα έγραψα πάλι :mrgreen:

Δεξιά και αριστερά είναι τα πονακια της μήτρας κοριτσακι μου που μεγαλώνει! Αυτό που νιώθεις στο αφαλό σου είναι το εντερακι σου, το μωρακι σου είναι πολύ χαμηλά ακόμα και επειδή είσαι πρωτότοκη θα αργήσεις λίγο να το καταλάβεις! Μετά τις 16-17 βδομάδες!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω συχνά αλλά δεν σπάνια γράφω γιατί είμαι ακόμα στο πρώτο τρίμηνο κ όλη την μέρα είμαι χάλια. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την κορούλα μου την ένιωσα στην 18η εβδομάδα, ήταν σαν να έσπαγε μια φουσκιτσα μέσα στην κοιλιά. Τώρα είμαι 10κ5 μέρες κ ήδη έχω αρχίσει να το νιώθω. Δεν ξέρω αν είναι το μωρό γιατί είναι νωρίς ακόμα αλλά λόγω το ότι είναι η δεύτερη μου φορά κ είμαι κ αδύνατη ίσως είναι.. Πάντως νιώθω  παρόμοια χτυπήματα με την πρώτη. Συνήθως το νιώθω 3-4 δάχτυλα κάτω απ' τον ομφαλό λίγο πιο αριστερά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...