Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Καταρχήν εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλα, να γίνει ότι είναι καλύτερο και η Παναγία να είναι κοντά σας. 

Αγάπη μου γενικά οι δυο μας έχουμε μιλήσει αρκετά και γενικά είσαι αγχωδης άνθρωπος όπως εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψε με.κι εγώ σήμερα πάλι νοσοκομείο ήμουν. Αλλά ας μην πιάσουμε τα δικά μου. Γενικά εξ αρχής είχες αναφέρει πως η γιατρός σου είναι αγχωτική, αυτο σίγουρα δεν βοηθά ειδικά έναν άνθρωπο που είναι έτσι εκ φύσεως. Ναι συμφωνώ πως καλό είναι να μην πολύ μετακίνησε όμως αρχικά σου λέει μάλλον γέννας, μετά ίσως αποκόλληση η άνοιγμα τραχήλου η η η.....πόσο σε βοηθά εσένα αυτό;; Καθόλου. Κάθεσαι τώρα στο κρεβάτι κι αναρρωτιεσαι κι ανησυχείς κι όλα τα δίκια με το μέρος σου έχεις. Θα πρότεινα αύριο να μιλήσεις μαζί της κι αν δε κάνει κατοικον επίσκεψη με υπέρηχο κλπ να την ρωτήσεις αν θα μπορούσες να πας έστω και με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο όπου ξεγεννα. Να μάθετε τι γίνεται και να μην είσαι με τις αμφιβολίες. Σαν Κωνσταντίνα Νοιωθω δεν σε βοηθά καθόλου, δεν βρίσκεις ηρεμία ειναι λογικό. Αν δείς κι επιμείνει να μην μετακινήθεις εννοείται δεν θα το κάνεις και θα την ακούσεις. Εξήγησε τής τι νοιώθεις όμως. Εμένα ο γιατρός μου που ξέρει πόσο φοβιτσιαρο και αγχωδης είμαι με αντιμετωπίζει διαφορετικά από την κουμπάρα μου που έχουμε τον ίδιο κι εκείνη είναι Ζαμάνφου. Η καθεμία μας θέλει τον τρόπο τής. 

Είναι πολύ καλή γιατρός και την εμπιστεύομαι σε ότι έχει πει έχει πέσει μέσα..ξεκίνησα με συσπάσεις αλλά ο τράχηλος είναι κλειστός..σήμερα είδα αίμα αλλά Μ λέει άμα δεν αυξηθεί δεν θέλω να σε μετακινήσω μέχρι την Τετάρτη γιατί εχθές βγήκες από το μαιευτήριο..απλά εκείνη σαν γιατρός μου τα λέει όλα και της το έχω ζητήσει και εγώ αυτό..δλδ είτε είναι κακό είτε είναι καλό να μου τα λέει όλα..σε ευχαριστώ πάντως πολύ για τα λόγια σου και τις ευχές σου..και εσύ με το καλό να κρατήσεις το μπεμπεκι σου άντε και έρχεται η ωρα:x


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είναι πολύ καλή γιατρός και την εμπιστεύομαι σε ότι έχει πει έχει πέσει μέσα..ξεκίνησα με συσπάσεις αλλά ο τράχηλος είναι κλειστός..σήμερα είδα αίμα αλλά Μ λέει άμα δεν αυξηθεί δεν θέλω να σε μετακινήσω μέχρι την Τετάρτη γιατί εχθές βγήκες από το μαιευτήριο..απλά εκείνη σαν γιατρός μου τα λέει όλα και της το έχω ζητήσει και εγώ αυτό..δλδ είτε είναι κακό είτε είναι καλό να μου τα λέει όλα..σε ευχαριστώ πάντως πολύ για τα λόγια σου και τις ευχές σου..και εσύ με το καλό να κρατήσεις το μπεμπεκι σου άντε και έρχεται η ωρα:x

Εννοείται και να στα λέει όλα. 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι ναι κοντεύω. Πώς είσαι τώρα από αίμα;;;


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα αίμα σαν περιόδου και τώρα πάλι που πήγα τουαλέτα ήταν ροζ..και που κ που λίγα πονακια περιόδου απειροελάχιστα όμως..άμα συνεχίσει ο πόνος ή το αίμα θα πάω να με δει..μέχρι στιγμής χάπια και ξαπλα

Είχα κανονικά αίμα...όχι άμα συνεχιστεί το αίμα ή άμα έχω πόνο Μ είπε να την πάρω τηλ ότι ώρα κ να ειναι

Είχα ροζ μετά Λούλου Μ οπότε η γιατρός Μ είπε άμα αυξηθεί το αίμα να πάω..δεν θέλει να με μετακινεί

Ευχομαι να πανε ολα καλα απλα να ξερεις δε βοηθανε καθολου οι αρνητικες σκεψεις κ το ανχος! Σκεψου απλα οτι εσυ δε μπορεις να κανεις κατι περα απο αυτα που σου ειπε η γιατρος απο κει κ περα οτι ειναι να γινει θα γινει δε σημαινει απαραιτητα οτι θα γεννησεις επειδη εχεις συσπασεις η αιμα κ μη σκεφτεσαι οτι ολα σε σενα συμβαινουν ετσι πεφτεις χειροτερα ψυχολογικα να σκεφτεσαι οτι ολα αντιμετωπιζονται κ στο λεω εγω που περασα οτι αρνητικο εχει μια εγκυμοσυνη κ δε σκεφτηκα ουτε μια φορα αρνητικα ναι σε κουραζει να μην εχεις μια καλη εγκυμοσύνη κ να μη μπορεις να τη χαρεις το ξερω απο πρωτο χερι αλλα πρωτα εσυ πρεπει να πιστεψεις οτι ολα θα πανε καλα για να πανε κ ολας!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Εννοείται και να στα λέει όλα. 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι ναι κοντεύω. Πώς είσαι τώρα από αίμα;;;

Δεν έχω καθόλου..το απόγευμα είχα λίγο ροζ και τώρα τίποτα..απλά βγάζω συνέχεια σταγόνες από το στήθος..

πρίν από 48 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα απλα να ξερεις δε βοηθανε καθολου οι αρνητικες σκεψεις κ το ανχος! Σκεψου απλα οτι εσυ δε μπορεις να κανεις κατι περα απο αυτα που σου ειπε η γιατρος απο κει κ περα οτι ειναι να γινει θα γινει δε σημαινει απαραιτητα οτι θα γεννησεις επειδη εχεις συσπασεις η αιμα κ μη σκεφτεσαι οτι ολα σε σενα συμβαινουν ετσι πεφτεις χειροτερα ψυχολογικα να σκεφτεσαι οτι ολα αντιμετωπιζονται κ στο λεω εγω που περασα οτι αρνητικο εχει μια εγκυμοσυνη κ δε σκεφτηκα ουτε μια φορα αρνητικα ναι σε κουραζει να μην εχεις μια καλη εγκυμοσύνη κ να μη μπορεις να τη χαρεις το ξερω απο πρωτο χερι αλλα πρωτα εσυ πρεπει να πιστεψεις οτι ολα θα πανε καλα για να πανε κ ολας!

Σκέφτομαι θετικά μετα με παίρνει από κάτω μετά το ξανά σκέφτομαι και πάει καπως έτσι..να είναι καλά ο άντρας μου και οι δικοί μας που είναι βράχοι δίπλα μου...ειδικά ο άντρας μου! Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εκείνον


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν έχω καθόλου..το απόγευμα είχα λίγο ροζ και τώρα τίποτα..απλά βγάζω συνέχεια σταγόνες από το στήθος..

Σκέφτομαι θετικά μετα με παίρνει από κάτω μετά το ξανά σκέφτομαι και πάει καπως έτσι..να είναι καλά ο άντρας μου και οι δικοί μας που είναι βράχοι δίπλα μου...ειδικά ο άντρας μου! Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εκείνον

Ειναι πολυ βασικο να εχεις στήριξη ειδικα απο τον αντρα σου ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου γλυκο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ηταν το τελευταιο που περασες και να κυλησει ομαλα απο δω κ περα η εγκυμοσυνη. Αλλα οπως κ να χει, να ακους τη γιατρο σου, αν θες να παρεις κ δευτερη γνωμη, αν οχι και παλι ειναι οκ, το θεμα ειναι να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. Οπως ειπαν κ τα κοριτσια εσυ κανεις αυτο που πρεπει. Ολα θα πανε καλα, οσα δυσκολα κ αν ερχονται θα τα ξεπερνας ενα ενα μαζι με τον αντρα σου!!! Κ οπως εκανα κ γω, ετσι κ συ, το πρωτο πραγμα που θα δωσεις στο μωρακι σου δεν θα ναι το φιλι, οοοχι, θα ναι μια ξυλια στον πωπο, και μετα το φιλι !!! Ετσι γιατι μας κανουν οτι θελουν απο την κοιλια, καταλαβες? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου γλυκο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ηταν το τελευταιο που περασες και να κυλησει ομαλα απο δω κ περα η εγκυμοσυνη. Αλλα οπως κ να χει, να ακους τη γιατρο σου, αν θες να παρεις κ δευτερη γνωμη, αν οχι και παλι ειναι οκ, το θεμα ειναι να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. Οπως ειπαν κ τα κοριτσια εσυ κανεις αυτο που πρεπει. Ολα θα πανε καλα, οσα δυσκολα κ αν ερχονται θα τα ξεπερνας ενα ενα μαζι με τον αντρα σου!!! Κ οπως εκανα κ γω, ετσι κ συ, το πρωτο πραγμα που θα δωσεις στο μωρακι σου δεν θα ναι το φιλι, οοοχι, θα ναι μια ξυλια στον πωπο, και μετα το φιλι !!! Ετσι γιατι μας κανουν οτι θελουν απο την κοιλια, καταλαβες? 

Αλήθεια του ριξες στον ποπο?α ρε τρελοκομείο. Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Αλήθεια του ριξες στον ποπο?α ρε τρελοκομείο. Χαχαχα 

Οχι που θα τον αφηνα :lol: Εκει μεταξυ δακρυων και συγκινησης, του το χα ταξει! Ειχε και μια κεφάλα τελειως οβαλ μετα τη γεννα απο τη βεντουζα, σαν τον ευχουλη ητανε!!!! :lol: 

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Οχι που θα τον αφηνα :lol: Εκει μεταξυ δακρυων και συγκινησης, του το χα ταξει! Ειχε και μια κεφάλα τελειως οβαλ μετα τη γεννα απο τη βεντουζα, σαν τον ευχουλη ητανε!!!! :lol: 

Χαχαχαχα .τι τραβαει συτο υο παιδί με σένα μανα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν έχω καθόλου..το απόγευμα είχα λίγο ροζ και τώρα τίποτα..απλά βγάζω συνέχεια σταγόνες από το στήθος..

Σκέφτομαι θετικά μετα με παίρνει από κάτω μετά το ξανά σκέφτομαι και πάει καπως έτσι..να είναι καλά ο άντρας μου και οι δικοί μας που είναι βράχοι δίπλα μου...ειδικά ο άντρας μου! Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εκείνον

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα??

6 ώρες πρίν, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Εγω ειμαι 27+3 περιμενω αγορακι και μου εχει δωσει πητ 5/4/19.

Με το καλό κορίτσι!!!

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου γλυκο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ηταν το τελευταιο που περασες και να κυλησει ομαλα απο δω κ περα η εγκυμοσυνη. Αλλα οπως κ να χει, να ακους τη γιατρο σου, αν θες να παρεις κ δευτερη γνωμη, αν οχι και παλι ειναι οκ, το θεμα ειναι να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. Οπως ειπαν κ τα κοριτσια εσυ κανεις αυτο που πρεπει. Ολα θα πανε καλα, οσα δυσκολα κ αν ερχονται θα τα ξεπερνας ενα ενα μαζι με τον αντρα σου!!! Κ οπως εκανα κ γω, ετσι κ συ, το πρωτο πραγμα που θα δωσεις στο μωρακι σου δεν θα ναι το φιλι, οοοχι, θα ναι μια ξυλια στον πωπο, και μετα το φιλι !!! Ετσι γιατι μας κανουν οτι θελουν απο την κοιλια, καταλαβες? 

Χρόνια πολλά συμπεθέρα με υγεία πάνω από όλα!! Να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν κ να χαίρεσαι όλοι την οικογένεια που αν θυμάμαι καλά λίγοι δεν γιορτάζουν!!! Χαχα

Καλημέρα σε όλες κορίτσια να χαίρεστε οποίους έχετε!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα??

Με το καλό κορίτσι!!!

Χρόνια πολλά συμπεθέρα με υγεία πάνω από όλα!! Να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν κ να χαίρεσαι όλοι την οικογένεια που αν θυμάμαι καλά λίγοι δεν γιορτάζουν!!! Χαχα

Καλημέρα σε όλες κορίτσια να χαίρεστε οποίους έχετε!!

Αχαχαχαχ, ευχαριστω πολυ συμπεθερα μου!! Να σαι καλα και με το καλο να ερθει η κουκλα μας!

Ο μονος λογος που δεν εχει ετοιμασει ηδη ο πεθερος καρβουνα και σουβλα ειναι οτι ακομα ειναι νεογεννητο ο εγγονος και δεν μπορουμε να παμε να το καψουμε. Απο του χρονου ομως, οσοι πιστοι προσελθετε χαχα

Να χαιρεσαι κ συ οποιον εορταζοντα εχεις!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου γλυκο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ηταν το τελευταιο που περασες και να κυλησει ομαλα απο δω κ περα η εγκυμοσυνη. Αλλα οπως κ να χει, να ακους τη γιατρο σου, αν θες να παρεις κ δευτερη γνωμη, αν οχι και παλι ειναι οκ, το θεμα ειναι να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. Οπως ειπαν κ τα κοριτσια εσυ κανεις αυτο που πρεπει. Ολα θα πανε καλα, οσα δυσκολα κ αν ερχονται θα τα ξεπερνας ενα ενα μαζι με τον αντρα σου!!! Κ οπως εκανα κ γω, ετσι κ συ, το πρωτο πραγμα που θα δωσεις στο μωρακι σου δεν θα ναι το φιλι, οοοχι, θα ναι μια ξυλια στον πωπο, και μετα το φιλι !!! Ετσι γιατι μας κανουν οτι θελουν απο την κοιλια, καταλαβες? 

Καλημερα κοριτσι καλά εσύ; περιμένουμε πάλι χιόνι 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την χιονισμένη Αθήνα Χαχαχα:tongue: Νωρις είναι βεβαια ας περιμενουμε..

Πως είστε όλες οι τσούπρες; @Κωνσταντίνα16 σε παιδεύει τώρα μάλλον μετά θα είναι ένα πολύ ήσυχο αγόρι:wub: 

@Smile89 όλα καλα έγινε κάτι; Νοσοκομείο γιατί ήσουν για προγραμματισμένο ή συνέβη κάτι; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχ, ευχαριστω πολυ συμπεθερα μου!! Να σαι καλα και με το καλο να ερθει η κουκλα μας!

Ο μονος λογος που δεν εχει ετοιμασει ηδη ο πεθερος καρβουνα και σουβλα ειναι οτι ακομα ειναι νεογεννητο ο εγγονος και δεν μπορουμε να παμε να το καψουμε. Απο του χρονου ομως, οσοι πιστοι προσελθετε χαχα

Να χαιρεσαι κ συ οποιον εορταζοντα εχεις!

Χαχαχα ευχαριστω!!!! Που το καίμε???? Να φέρω τι νύφη!!!

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα από την χιονισμένη Αθήνα Χαχαχα:tongue: Νωρις είναι βεβαια ας περιμενουμε..

Πως είστε όλες οι τσούπρες; @Κωνσταντίνα16 σε παιδεύει τώρα μάλλον μετά θα είναι ένα πολύ ήσυχο αγόρι:wub: 

@Smile89 όλα καλα έγινε κάτι; Νοσοκομείο γιατί ήσουν για προγραμματισμένο ή συνέβη κάτι; 

Είχα πολλά Πετρώματα πάρα πολλά. Εεεε κα ήθελε ο γιατρός να δει αν γράφω στον καρδιοτοκογραφο. Προπαρασκευαστικές ήταν. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...