Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου!! Να σαι καλα, να χαιρεσαι οποιον εχεις !

Ναι κοριτσι μου. Ιωαννα με λενε. 

Χρόνια πολλά κορίτσι μου να χαίρεσε τι γιορτή  το νινακι σου και την οικογένειά σου!!! Να περάσετε όμορφα!!! 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου!! Να σαι καλα, να χαιρεσαι οποιον εχεις !

Ναι κοριτσι μου. Ιωαννα με λενε. 

Αγαπούλα μου πολύχρονη να χαίρεσαι την οικογένεια!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Smile89 είπε:

Οπότε πάμε καλύτερα!! Ωραία!!

Το εύχομαι γιατί έχω πόνους περιόδου πιο έντονους εδώ και λίγη ώρα...όντως το πιστεύω όταν με το καλό γεννήσω πρώτα θα φάει μια ξυλια και μετά φιλί :smile:


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

koritsia m geia sas kai kali evdomada..Epaniltha me mia nea anusixia...niwthete k eseis ena priksimo stin koilia... niwthw les k exw faei 2 piata fasolada einai terma prismeni kai tsita i koilia m den kserw an einai petra apla niwthw pws einai toso tsitwmenh pou den mporw na anasanw wres wres(tin niwthw  sxedon monimws etsi)!!Duskoiliotita den exw. Pws mporw na ksexwrisw an einai suspaseis gt to akouw polu suxna auto...ponakia stin mesh exw arketa suxna isws epeidi kathomai 8wro stn douleia. k merikes fores exw k tsimpimatakia stin koilia. 

Καλησπερα.. Θυμησε μου ηλικια κυησης γιατί είμαστε τοσες κ δεν θυμαμαι. Πάντως αυτό που ρωτάς δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Καμία σχέση με συσπασεις το τσίτα που λες και το φούσκωμα θα το έχεις παρα πολύ συχνά. Κοιτα να αρχίζεις να συνηθιζεις τις αλλαγές που έρχονται κ να μην ανησυχείς. Φυσικά και θα έχεις πονακια,τσιμπηματάκια, τραβήγματα αφού όλα αναπροσαμορμοζονται για το μωρό. Δεν γίνεται να μην νιώθεις τις αλλαγές. Καλυτερα να μην ψάχνεις για οτι ακούς γιατί δεν κάνει καλό στο λέω από ενδιαφέρον και για καλό! Να είσαι σίγουρη πως θα καταλαβαίνεις ποτε κάτι είναι σοβαρό κ ποτε είναι απλώς σύμπτωμα εγκυμοσυνης. Και η μέση ανοίγει οποτε λογικό και τα πονακια επίσης είναι κ το κρύο. Όλα καλα είναι μην αγχώνεσαι απόλαυσε το!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα.. Θυμησε μου ηλικια κυησης γιατί είμαστε τοσες κ δεν θυμαμαι. Πάντως αυτό που ρωτάς δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Καμία σχέση με συσπασεις το τσίτα που λες και το φούσκωμα θα το έχεις παρα πολύ συχνά. Κοιτα να αρχίζεις να συνηθιζεις τις αλλαγές που έρχονται κ να μην ανησυχείς. Φυσικά και θα έχεις πονακια,τσιμπηματάκια, τραβήγματα αφού όλα αναπροσαμορμοζονται για το μωρό. Δεν γίνεται να μην νιώθεις τις αλλαγές. Καλυτερα να μην ψάχνεις για οτι ακούς γιατί δεν κάνει καλό στο λέω από ενδιαφέρον και για καλό! Να είσαι σίγουρη πως θα καταλαβαίνεις ποτε κάτι είναι σοβαρό κ ποτε είναι απλώς σύμπτωμα εγκυμοσυνης. Και η μέση ανοίγει οποτε λογικό και τα πονακια επίσης είναι κ το κρύο. Όλα καλα είναι μην αγχώνεσαι απόλαυσε το!!

 Γεια σ κοριτσι μου!!αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση ... σε δυο μερες θα μπω στην 16η εβδομάδα απλα ανησύχησα διοτι τοσο πρησμένη τσιτωμενη π νιώθω, νιωθω κ τη κοιλια σκληρή...γι αυτο εχω ανησυχίες....μωρε ζορίζομαι με τη μεταφορα στη δουλεια κ παλι πισω κ οταν επιστρεφω σπίτι ξεραίνομαι στον καναπε γτ φοβαμαι οτι κουράζω το μπουμπούκι μου... επισης περα απο φολικο οξυ δεν μου δωσε ο γιατρός τίποτα αλλο ειναι η μονη βιταμίνη που παιρνω..κ ρωτησα κ γιατρο απο ελλαδα το ιδιο μ ειπε...μηπως πρεπει να ξεκινήσω να παιρνω κατι παραπανω? κρεας δεν μπορω να φαω συχνα με αηδιάζει τοσο πολυ δεν ξέρω..κ νομιζω πως κατι πρεπει να παρω...θα ρωτήσω παλι τον γιατρό δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου να χαίρεσε τι γιορτή  το νινακι σου και την οικογένειά σου!!! Να περάσετε όμορφα!!! 

 

 

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αγαπούλα μου πολύχρονη να χαίρεσαι την οικογένεια!! 

 

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

@nanoula90 Χρόνια πολλά, ότι επιθυμείς! 

Οι υπόλοιπες να χαίρεστε όσους έχετε! 

Ευχαριστωω πολυ κοριτσια μου !!! Αϊ λαβ γιου ολ του δε μουν εντ μπακ!!! Πως το μιλαω το εγγλεζικο, αχ αχ , φλουεντλυ που λενε!!! 

Να χαιρεστε οσους εχετε, δεν μπορει ολο και καποιος γιαννης κρυβεται σε καθε σπιτικο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Χρόνια πολλά καλή χρονιά......τι μου κάνετε; Εγώ αγχώθηκα λιγάκι γτ πήγα στον γιατρό σήμερα  είμαι 35' 3 εβδομάδες και μου βρήκε διαστολή και μου έβαλε στον καρδιοτοκογραφο και είχα συσπάσεις...στην αρχή μου είπε μέχρι αύριο θα γεννήσω αλλα μετά είπε θα προσπαθήσουμε να το καθυστερήσουμε 1 εβδομάδα και μου έδωσε ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια ....ελπίζω να μην γεννήσω για μια εβδομάδα και να κρατούσα και 2 να μην χρειαστεί να μπει θερμοκοιτίδα......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ria@90 είπε:

 Γεια σ κοριτσι μου!!αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση ... σε δυο μερες θα μπω στην 16η εβδομάδα απλα ανησύχησα διοτι τοσο πρησμένη τσιτωμενη π νιώθω, νιωθω κ τη κοιλια σκληρή...γι αυτο εχω ανησυχίες....μωρε ζορίζομαι με τη μεταφορα στη δουλεια κ παλι πισω κ οταν επιστρεφω σπίτι ξεραίνομαι στον καναπε γτ φοβαμαι οτι κουράζω το μπουμπούκι μου... επισης περα απο φολικο οξυ δεν μου δωσε ο γιατρός τίποτα αλλο ειναι η μονη βιταμίνη που παιρνω..κ ρωτησα κ γιατρο απο ελλαδα το ιδιο μ ειπε...μηπως πρεπει να ξεκινήσω να παιρνω κατι παραπανω? κρεας δεν μπορω να φαω συχνα με αηδιάζει τοσο πολυ δεν ξέρω..κ νομιζω πως κατι πρεπει να παρω...θα ρωτήσω παλι τον γιατρό δεν γίνεται...

Και εγω τσιτωνα τόσο πολύ που είχα δυσφορία. Όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Καλα κανεις να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς για σένα, το μωράκι εκεί που είναι αράζει είναι μια χαρά! Από βιταμινες τι να σου πω δυο γιατροί σου λένε το ίδιο. Αλλα έστω ο Σίδηρος και το ασβέστιο ρε αγαπη δεν ξέρω εγω τα θεωρώ σημαντικά.Για ρώτησε πάλι οπως λες και βλέπεις.   

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

 

Ευχαριστωω πολυ κοριτσια μου !!! Αϊ λαβ γιου ολ του δε μουν εντ μπακ!!! Πως το μιλαω το εγγλεζικο, αχ αχ , φλουεντλυ που λενε!!! 

Να χαιρεστε οσους εχετε, δεν μπορει ολο και καποιος γιαννης κρυβεται σε καθε σπιτικο! 

Έχεις δίκιο! Ο άντρας μου λέει "Σπίτι χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει! " Χαχαχα  (Γιάννη τον λένε )


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

 

Ευχαριστωω πολυ κοριτσια μου !!! Αϊ λαβ γιου ολ του δε μουν εντ μπακ!!! Πως το μιλαω το εγγλεζικο, αχ αχ , φλουεντλυ που λενε!!! 

Να χαιρεστε οσους εχετε, δεν μπορει ολο και καποιος γιαννης κρυβεται σε καθε σπιτικο! 

Αει λοβ γιου του μαη ντιαρ!! Σε ευχαριστούμε έχουμε το κάτι τις μας από Γιάννη! 

πρίν από 14 λεπτά , Elpida88 είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Χρόνια πολλά καλή χρονιά......τι μου κάνετε; Εγώ αγχώθηκα λιγάκι γτ πήγα στον γιατρό σήμερα  είμαι 35' 3 εβδομάδες και μου βρήκε διαστολή και μου έβαλε στον καρδιοτοκογραφο και είχα συσπάσεις...στην αρχή μου είπε μέχρι αύριο θα γεννήσω αλλα μετά είπε θα προσπαθήσουμε να το καθυστερήσουμε 1 εβδομάδα και μου έδωσε ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια ....ελπίζω να μην γεννήσω για μια εβδομάδα και να κρατούσα και 2 να μην χρειαστεί να μπει θερμοκοιτίδα......

Καλή χρονιά με υγεία!! Εύχομαι να γίνει ότι καλύτερο να έρθουν όλα οπως πρέπει οπως τα θες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ria@90 είπε:

 Γεια σ κοριτσι μου!!αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση ... σε δυο μερες θα μπω στην 16η εβδομάδα απλα ανησύχησα διοτι τοσο πρησμένη τσιτωμενη π νιώθω, νιωθω κ τη κοιλια σκληρή...γι αυτο εχω ανησυχίες....μωρε ζορίζομαι με τη μεταφορα στη δουλεια κ παλι πισω κ οταν επιστρεφω σπίτι ξεραίνομαι στον καναπε γτ φοβαμαι οτι κουράζω το μπουμπούκι μου... επισης περα απο φολικο οξυ δεν μου δωσε ο γιατρός τίποτα αλλο ειναι η μονη βιταμίνη που παιρνω..κ ρωτησα κ γιατρο απο ελλαδα το ιδιο μ ειπε...μηπως πρεπει να ξεκινήσω να παιρνω κατι παραπανω? κρεας δεν μπορω να φαω συχνα με αηδιάζει τοσο πολυ δεν ξέρω..κ νομιζω πως κατι πρεπει να παρω...θα ρωτήσω παλι τον γιατρό δεν γίνεται...

Ρια μου εκανες εξετασεις αιματος?Ειδες τα επιπεδα του σιδηρου και του ασβεστιου?Εγω ασβεστιο δεν χρειαστηκε ποτε να παρω γιατι ηταν παντα σε καλα επιπεδα και σιδηρο πηρα μονο μετα τον 6ο επειδη ειχε πεσει ο αιματοκριτης.Ο αιματοκριτης που επεσε παλι φυσιολογικο ειναι το περιμενουν οι γιατροι και αν πεσει θα σου δωσουν σιδηρο.Δεν ειναι απαραιτητο να παρεις κατι απο την αρχη αν δεν το χρειαζεσαι και αν δεν συντρεχει λογος.Επισης στην αρχη ουτε εγω ετρωγα κρεας ακομα και τωρα δεν τρωω πολυ.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , BettySt είπε:

Έχεις δίκιο! Ο άντρας μου λέει "Σπίτι χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει! " Χαχαχα  (Γιάννη τον λένε )

Εεετσι! Να τον χαιρεσαι τον συζυγο, και με το καλο να ερθει το μωρακι σας κοριτσι μου!

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

@nanoula90 χρονια πολλα!!

Οτι επιθυμεις!

Ευχαριστω κοριτσακι μου!! 

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

nanoula μου χρονια πολλα.:)

Ευχαριστωωω πολυ!!! 

 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...