Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση,έτσι μου είπε και ο γιατρός μου,απλά έλεγα μήπως μου είπε έτσι για να μη με αγχώσει περισσότερο.....

Δεν έχω λόγια.....Αυτό μου είπε και ο γιατρός μου ως ακραίο παράδειγμα,περιπτώσεις γυναικών που βίωσαν απωλειες-εξω απο εδώ-και πήραν και φαρμακευτική αγωγή για να ανταπεξέλθουν και τα μωράκια τους ήταν μια χαρά.

Ευχαριστώ πολύ και εσένα κορίτσι μου...Με ηρεμήσετε κορίτσια ,να είστε καλά!Με το. Καλό τα μωράκια μας!

Όλα καλά να μας πάνε κορίτσια μου!!!!!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μη με πείτε υποχονδρια....βρήκα αυτό

Δείτε τον αναλυτικό πίνακα ανά ηλικία, σύμφωνα με την Αμερικανική Ένωση Καρδιολογίας (AHA):

Ηλικία

Φυσιολογικοί παλμοί 50-85%

Μέγιστοι παλμοί 100%

20

100-170 παλμοί το λεπτό

200 παλμοί το λεπτό

30

95-162 παλμοί το λεπτό

190 παλμοί το λεπτό

35

93-157 παλμοί το λεπτό

185 παλμοί το λεπτό

40

90-153 παλμοί το λεπτό

180 παλμοί το λεπτό

45

88-149 παλμοί το λεπτό

175 παλμοί το λεπτό

50

85-145 παλμοί το λεπτό

170 παλμοί το λεπτό

55

83-140 παλμοί το λεπτό

165 παλμοί το λεπτό

60

80-136 παλμοί το λεπτό

160 παλμοί το λεπτό

65

78-132 παλμοί το λεπτό

155 παλμοί το λεπτό

70

75-128 παλμοί το λεπτό

150 παλμοί το λεπτό

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Αχαχαχα, μπεμπουλα μου δεν θα στο χαλασω. Κοιτα εξαρταται. Αν το παιδακι σου ειναι ησυχο και κοιμαται και οχι δρακουμελ σαν και του λογου μου, ισως να καταφερεις καμια απο τις 50 αποχρωσεις του γκρι. Αν οχι και τις 50. Γιατι κ γω αυτα ελεγα, αλλα τελικα αντι για 50 αποχρωσεις του γκρι, βλεπω μονο 50 αποχρωσεις του μουσταρδί και του σκατουλί!!! 

Αγαπη, νομιζω μπορεις να κανεις ενα. Αφου αντλεις, καντο ακριβως μετα την αντληση. Ωστε να περασει ενα διωρο απο την επομενη. Ετσι ξερω τουλαχιστον, οτι επιτρεπεται αλλα να περασει καποια ωρα απο τον θηλασμο. 

Για το τσιγάρο το γνωρίζω και εγω κοριτσια από μανούλα που θήλαζε. Ένα δίωρο οπως λες και μπανακι. Τα σκατουλακια τα έμαθα από την αδερφή μου δεν παιρνω χαμπάρι πια. Όλα τα χρώματα όλες τις μυρωδιές όλες τις συστάσεις και γεμιστα που λένε Χαχαχ  

Ενταξει δεν έχω παράπονο ειλικρινά δεν έχω στερηθεί κάτι. Μόνο το πρώτο τρίμηνο που ήμουν φάντασμα. 

 

4 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.Εγώ έχω μόνιμα πάνω από 100 με φ.τ μεγάλης και μικρής πίεσης.Ο καρδιολόγος μου είπε είναι φυσιολογικό.Αλλά σήμερα ανέβασα πολύ έντονους παλμούς.Μίλησα με παθολόγο και γυναικολόγο ,στενοχωρήθηκα ότι επηρεάστηκε το μωρό.Καμμία σχέση μου είπαν.Το έβαλα στο μυαλό μου ότι αφού ανέβασα εγώ παλμούς,ανέβασε και το μωρό...

Να είσαι καλα! Αλλα μετρας τους σφιγμους σου συχνά αν κατάλαβα σωστά; Αν ναι γιατί το κανεις έχεις κάποιο φόβο για κάτι τώρα ή γενικά το τσεκαρεις; 

Κοιτα με την λογική μιλώντας αυτό που πιστεύω πως συμβαίνει είναι απλώς πως το μωράκι ακούει τους παλμούς και την ροη του αιματος. Επίσης εκκρινουμε ορμόνες ανάλογα με το τι νιώθουμε. Αν ανεβάσεις παλμούς από χαρά είναι άλλο από ταραχής καταλαβες; Αλλα πέραν αυτού δεν νομίζω πως μπορείς ετσι να βλαψεις το μωρό σου. Και θα σου πω κ εσένα αυτό που λέω σε εμενα εξαρχης κ σε όλα τα κοριτσια που έχουμε καποιες φοβίες πως αν ήταν τόσο τρομερά αυτά θα μας τα έλεγαν οι γιατροί μας στα sos! 

Ειμαστε φυσιολογικοί άνθρωποι ατην εγκυμοσυνη δεν αλλάζει κάτι μην φοβάσαι το μωρό σου είναι μια χαρά εσυ κοιτα να είσαι ήρεμη για εσένα!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Αχαχαχα, μπεμπουλα μου δεν θα στο χαλασω. Κοιτα εξαρταται. Αν το παιδακι σου ειναι ησυχο και κοιμαται και οχι δρακουμελ σαν και του λογου μου, ισως να καταφερεις καμια απο τις 50 αποχρωσεις του γκρι. Αν οχι και τις 50. Γιατι κ γω αυτα ελεγα, αλλα τελικα αντι για 50 αποχρωσεις του γκρι, βλεπω μονο 50 αποχρωσεις του μουσταρδί και του σκατουλί!!! 

Αγαπη, νομιζω μπορεις να κανεις ενα. Αφου αντλεις, καντο ακριβως μετα την αντληση. Ωστε να περασει ενα διωρο απο την επομενη. Ετσι ξερω τουλαχιστον, οτι επιτρεπεται αλλα να περασει καποια ωρα απο τον θηλασμο. 

Κι εγώ έτσι ξέρω αλλά είμαι σίγουρη θα χω τύψεις μετά.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Στο πρώτο 3μηνο εγώ δεν ήθελα καθόλου. Τώρα στο δεύτερο μια χαρά θέλω αλλά ο άντρας μου είναι τερμα φοβητσιαρης. Αφού μπορείς κορίτσι μου δως του να καταλάβει και για μας τις στερημενες :grin::-P

Δεν επηρεάζει το μωρό η ταχυπαλμια σου όταν είναι στιγμιαια. Αλλά εσένα ναι. Σκέψου ότι εκείνα έχουν 150 παλμούς και εμείς 75. Γενικά όμως καλό θα είναι να είσαι ήρεμη. Αλλά σαν άνθρωπος θα έχεις και στιγμές έντασης. Λογικό είναι. Μην φοβάσαι για όλα. Απ ότι κατάλαβα εμείς οι πρωταρες σκεφτόμαστε όλο το κακό και χάνουμε όλη την μαγεία. 

Φοβάται μην κάνει κάτι στο μπεμπακι; Δεν του κάνει αλλα αφού δεν πείθεται όταν πάτε για υπέρηχο ρώτησε μπροστά του τον γιατρό μηπως έτσι αναθαρρήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Αχαχαχα, μπεμπουλα μου δεν θα στο χαλασω. Κοιτα εξαρταται. Αν το παιδακι σου ειναι ησυχο και κοιμαται και οχι δρακουμελ σαν και του λογου μου, ισως να καταφερεις καμια απο τις 50 αποχρωσεις του γκρι. Αν οχι και τις 50. Γιατι κ γω αυτα ελεγα, αλλα τελικα αντι για 50 αποχρωσεις του γκρι, βλεπω μονο 50 αποχρωσεις του μουσταρδί και του σκατουλί!!! 

Αγαπη, νομιζω μπορεις να κανεις ενα. Αφου αντλεις, καντο ακριβως μετα την αντληση. Ωστε να περασει ενα διωρο απο την επομενη. Ετσι ξερω τουλαχιστον, οτι επιτρεπεται αλλα να περασει καποια ωρα απο τον θηλασμο. 

Αυτές οι 50 αποχρώσεις του μουστάρδι.....ημαρτον!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ έτσι ξέρω αλλά είμαι σίγουρη θα χω τύψεις μετά.

Μην κανεις κάτι αγαπη αν δεν θα νιώθεις όμορφα.. Και εγω στην μεγάλη ανάγκη θα έκανα αν είχα έντονο στρες καμία ταραχή δεν ξέρω και μόνο αν έχει δώσει οκ ο γιατρος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μην κανεις κάτι αγαπη αν δεν θα νιώθεις όμορφα.. Και εγω στην μεγάλη ανάγκη θα έκανα αν είχα έντονο στρες καμία ταραχή δεν ξέρω και μόνο αν έχει δώσει οκ ο γιατρος. 

Στο τέλος της ημέρας που έχω την έχω περάσει τρέχοντας θέλω πολύ ένα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Smile89 είπε:

Στο τέλος της ημέρας που έχω την έχω περάσει τρέχοντας θέλω πολύ ένα.

Αχχχ βρε μανουλα γλυκια... Εγω θα σου λεγα συζητα το και με τον γιατρο.. αλλα... καθαρα γνωμη μου ετσι.. δεν προκειται να βλαψεις το μωρο σου με ενα τσιγαρο στα γρηγορα στο τελος της ημερας κ με ενα διαστημα να εχει περασει. Δεν εισαι φουγαρο, ουτε επιπολαιη, εισαι η καλυτερη μαμα για το παιδι σου και να ξερεις οτι πλεον θα νιωθουμε συχνα τυψεις. Επειδη κλαινε και δεν μπορουμε να τα ηρεμησουμε, επειδη δεν θα ξερουμε τι εχουν, επειδη καποια στιγμη νιωσαμε απεραντη κουραση, επειδη καποια στιγμη νιωσαμε λιγες, επειδη καποια στιγμη στο μελλον θα πεσουν κ θα χτυπησουν, επειδη θα τυχει καποια στιγμη να μην ειμαστε σε καλη διαθεση για αυτα, επειδη καποια στιγμη θα θελουμε λιγο χρονο για μας και μονο...και αλλα πολλα...

Δεν θα κανεις κακο στο μωρο σου, εισαι μια υπεροχη μανουλα, η καλυτερη για εκεινην. Μην κανεις τιποτα εννοειται που θα σε κανει να νιωσεις ασχημα, αλλα οι τυψεις κ οι ενοχες θα ειναι παρουσες σε πολλες εκφανσεις της περιοδου της μητροτητας. Δεν σημαινει οτι παντοτε ειναι και λογικες, ή σωστες. Να κανεις οτι σε κανει να νιωθεις ομορφα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχχχ βρε μανουλα γλυκια... Εγω θα σου λεγα συζητα το και με τον γιατρο.. αλλα... καθαρα γνωμη μου ετσι.. δεν προκειται να βλαψεις το μωρο σου με ενα τσιγαρο στα γρηγορα στο τελος της ημερας κ με ενα διαστημα να εχει περασει. Δεν εισαι φουγαρο, ουτε επιπολαιη, εισαι η καλυτερη μαμα για το παιδι σου και να ξερεις οτι πλεον θα νιωθουμε συχνα τυψεις. Επειδη κλαινε και δεν μπορουμε να τα ηρεμησουμε, επειδη δεν θα ξερουμε τι εχουν, επειδη καποια στιγμη νιωσαμε απεραντη κουραση, επειδη καποια στιγμη νιωσαμε λιγες, επειδη καποια στιγμη στο μελλον θα πεσουν κ θα χτυπησουν, επειδη θα τυχει καποια στιγμη να μην ειμαστε σε καλη διαθεση για αυτα, επειδη καποια στιγμη θα θελουμε λιγο χρονο για μας και μονο...και αλλα πολλα...

Δεν θα κανεις κακο στο μωρο σου, εισαι μια υπεροχη μανουλα, η καλυτερη για εκεινην. Μην κανεις τιποτα εννοειται που θα σε κανει να νιωσεις ασχημα, αλλα οι τυψεις κ οι ενοχες θα ειναι παρουσες σε πολλες εκφανσεις της περιοδου της μητροτητας. Δεν σημαινει οτι παντοτε ειναι και λογικες, ή σωστες. Να κανεις οτι σε κανει να νιωθεις ομορφα.

Ρε συμπεθέρα με έκανες να νοιώσω πολύ όμορφα.....σε ευχαριστώ.....σα να διάβασες μέσα στην ψυχή μου.....

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Οχι ρεεε πλιζ μην μου χαλάτε το ονειρο!!! 

Αχχ πλάκα πλάκα το έχω πάρει χαμπάρι για αυτό ότι αρπάξει ο κ... μας τώρα 

αχχ  καλημέρα... έχεις και εσύ ορέξεις εεε... και εγώ.. αλλα ο άντρας μου πάλι μαλλον ψιλοφοβάται απο όσο δείχνει...

Και σκέφτομαι και εγω τώρα που μπορούμε  γιατι μεταααααα....

πρίν από 20 λεπτά , Kpp83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Με έχετε κινητοποίησει και θα πάω για ψώνια σήμερα. Έχει καμμία λίστα με τα απαραίτητα;

Καλημέρα, δεν έχει ψωνίσει τίποτα,?? που θα επικεντρωθείς κυρίως σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...