Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όντως δεν σε βοηθάει το να σε αποκαλεί ελεφαντάκι όσο γλυκο και να ακούγεται στα αυτιά του μόνο βέβαια. Πιστεύω ακράδαντα πως η γυναίκα σε αυτή την φάση χρειάζεται ψυχολογική τόνωση από τον σύντροφο της. Τέλος πάντων μην σκας εσυ!:)

Αγορακι έχω εσυ;; 

Να είσαι καλα καρδιά μου σε ευχαριστώ!!!

Να σου πω... Εχθές το βράδυ πάλι μου έκανε την μπαλίτσα αριστερά τώρα και  ακριβως δίπλα στον αφαλό. Άφησα εκεί το χέρι να δω αν υπάρχει κίνηση και δεν κουνιόταν κάτι. Κράτησε ένα λεπτό περίπου. Σε μια εβδομάδα έχω γιατρό θα τα δούμε και ελπίζω να μην είναι ανησυχητικό.

Ειναι φυσιολογικες λιγες κ διασπαρτες....χωρις πονο και εστω με μια δυσφορια!!! Ειναι φυσιολογικο εισαι στο τριτο τριμηνο πλεον!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

10φορμακια ολοσωμα 0μηνων newborn με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

10φορμακια 0-3 ολοσωμα με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

12κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

5ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

5κουβερτουλες βελουτε 3-4φλις

8πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

5μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες

15λαβετες για γουλιτσες(εγω αυτα χρησιμοποιησα σαν σαλιαρες γιατι δυσκολα ξεκουμπωνεις την σαλιαρα αν κοιμαται τα μωρο)

15ζευγαρια καλτσουλες

Ειδη φαρμακειου:

Παμπερς

Μωρομαντηλα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept) τελικα δεν μ βγηκε καλη αυτη προτειμω της προδερμ

Μπατονετες baby

3-4 Μπιμπερο(αν δεν θα θηλασεις αυτα)

Χτενουλα ψαλιδακι νυχιων

(Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο) ολα αυτα αν δεν θηλασεις!

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Αυτα πηρα εγω για αρχη κ βολευτηκα αρκετα!!!

@Kpp83

Πιστευω να βοηθησα!!!

Καλημερα κ χρονια σου πολλα!! Εγω εχω γενέθλια σημερα!! Να σε ρωτησω τα φορμακια newborn σε βολεψαν η ηθελες μεγαλυτερο νούμερο?

  • Μου αρέσει 5

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να σας ρωτησω ειμαι στη 33η βδομαδα και απο το πρωι εχω εντονη αισθηση οτι θελω να παω τουαλετα αλλα μολις παω βγαζω σταγονες.Καθομαι στο καναπε παλι η ιδια αισθηση.να πιεζει απλα το μωρο η να ειναι κατι αλλο??

Το ειχα και εγω πιεζει το μωρο....θα σε συντροφευει μεχρι το τελος!!! Ενα ακομα αβολο συσπτωμα της εγκυμοσυνης..... με το καλο το νινι σουυυ!!!

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Καλημερα κ χρονια σου πολλα!! Εγω εχω γενέθλια σημερα!! Να σε ρωτησω τα φορμακια newborn σε βολεψαν η ηθελες μεγαλυτερο νούμερο?

Με βολεψαν 10μερες δηλ 3 στο μαιευτηριο και αλλη μια εβδομαδα σπιτι.....γεννηθηκε ψηλη και ετσι αλλαξαμε τσακ μπαμ νουμερο 54εκ γεννηθηκε...κ πλεον ειναι 60-61.....

Ευχαριστω πολλυυυυ για τις ευχες....χρονια σου πολλα κ ευτυχισμενααα να τα 10000......και συντομα αγγαλια με την κορακλα σου σπιτι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κ χρονια σου πολλα!! Εγω εχω γενέθλια σημερα!! Να σε ρωτησω τα φορμακια newborn σε βολεψαν η ηθελες μεγαλυτερο νούμερο?

Πολύχρονηηηηηη....!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το ειχα και εγω πιεζει το μωρο....θα σε συντροφευει μεχρι το τελος!!! Ενα ακομα αβολο συσπτωμα της εγκυμοσυνης..... με το καλο το νινι σουυυ!!!

Με βολεψαν 10μερες δηλ 3 στο μαιευτηριο και αλλη μια εβδομαδα σπιτι.....γεννηθηκε ψηλη και ετσι αλλαξαμε τσακ μπαμ νουμερο 54εκ γεννηθηκε...κ πλεον ειναι 60-61.....

Ευχαριστω πολλυυυυ για τις ευχες....χρονια σου πολλα κ ευτυχισμενααα να τα 10000......και συντομα αγγαλια με την κορακλα σου σπιτι σας!!!

Ωχ καταλαβα!λες να το εχω σε καθημερινη βαση??Ειναι πραγματικα αβολο.Ολη μερα νιωθω οτι θελω να παω τουαλετα και παω και δεν κανω τίποτα.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , hrina είπε:

εε για αυτό απογητεύομαι παρα το ''ντου'' που κανω...

 

Κοριτσάκι ... τελευταια ημερομηνία ??

Χαχαχα μην μασας είμαστε σεξι ελεφαντάκια!!^_^

Στις 27 Μαΐου πρώτα ο Θεός! Εσείς; Κλωτσάει κλωτσάει;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Ωχ καταλαβα!λες να το εχω σε καθημερινη βαση??Ειναι πραγματικα αβολο.Ολη μερα νιωθω οτι θελω να παω τουαλετα και παω και δεν κανω τίποτα.

Εγω το ειχα σχεδον καθε μερα απο την 34η εως κ την μερα π γεννησα!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι φυσιολογικες λιγες κ διασπαρτες....χωρις πονο και εστω με μια δυσφορια!!! Ειναι φυσιολογικο εισαι στο τριτο τριμηνο πλεον!

Ευχαριστώ κορίτσι μου στενοχωρηθηκα λίγο αλλα διαβάζω πως είναι φυσιολογικό στο τρίτο τρίμηνο οπως λες και αν είναι και ανώδυνες ακόμη καλύτερα. 

πρίν από 14 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κ χρονια σου πολλα!! Εγω εχω γενέθλια σημερα!! Να σε ρωτησω τα φορμακια newborn σε βολεψαν η ηθελες μεγαλυτερο νούμερο?

Χρόνια πολλά!!! Να είσαι πάντα γερή και πολύ ευτυχισμένη να χαίρεσαι την οικογένεια σου να δεις την Αδαμαντια οπως ποθείς!!!!❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου στενοχωρηθηκα λίγο αλλα διαβάζω πως είναι φυσιολογικό στο τρίτο τρίμηνο οπως λες και αν είναι και ανώδυνες ακόμη καλύτερα. 

Να μημ στεναχωριεσαι τις θες τις λιγες διασπαρτες ανωδυνες γτ θα βοηθησουν την μητρα σου για εναν ευκολο τοκετο!!! Αυτη ειναι η χρηση τουςς!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!

@ΒαλεντιναΧρηστος χρονια πολλα μικρη μου!! Ο,τι επιθυμεις κοριτσακι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου! 

@Vasoth. γλυκια μου πολυχρονη να εισαι, του χρονου τετοια μερα να τα γιορταζεις παρεα με τον αντρα σου και την κορακλα σου. Πως ειμαστε με τα ματακια της? Εχουμε κανενα νεο? 

@Beboula25 αγαπη ειναι φυσιολογικο να εχεις συσπασουλες. Μην φοβασαι καθολου. Εφοσον δεν ειναι τακτικες και δεν ειναι επωδυνες, ειναι αναμενομενες. Η μητρα δραστηριοποιειται σιγα σιγα για να ερθει το μικρο σου αντρακι!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να σας ρωτησω ειμαι στη 33η βδομαδα και απο το πρωι εχω εντονη αισθηση οτι θελω να παω τουαλετα αλλα μολις παω βγαζω σταγονες.Καθομαι στο καναπε παλι η ιδια αισθηση.να πιεζει απλα το μωρο η να ειναι κατι αλλο??

Καλημέρα με το καλό το μωράκι σου!!!

Ειμαι στην 27η και πάραυτα το παθαίνω κ εγω οπως το περιγράφεις. Τις προάλλες καθόμουν στο καναπε κ ελεγα θα μου φύγουν ένιωθα πίεση βεβαια κλωτσαγε κιολας εκεί ο μικρός. Πιστεύω πως σε πιέζει το μωράκι είτε επειδή θα έχει κάτσει εκεί χαμηλά κ θα στριμώχνει αλλα και όσο προχωράς τόσο θα γίνεται πιο έντονο είναι φυσιολογικό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα μην μασας είμαστε σεξι ελεφαντάκια!!^_^

Στις 27 Μαΐου πρώτα ο Θεός! Εσείς; Κλωτσάει κλωτσάει;; 

χαχαχαχαχαχα,,

Στις 17 έχουμε εμείς..!! μπααα τεμπέλο θα βγει τουλάχιστον να είναι ήσυχη και μετά... ίσα ίσα τη καταλαβαίνω όταν έχει κέφια και κουνίεται και αυτο κανα 2 φορές τη μέρα κουνιέται για κανένα 5 λεπτο σερί και μετά ύπνο πάλι...τρώω σοκολάτα πριν παμε στο γιατρό για να κουνηθεί και αυτή ακίνητη κυρία... εσάς δραστήριο το νινί σας???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να μημ στεναχωριεσαι τις θες τις λιγες διασπαρτες ανωδυνες γτ θα βοηθησουν την μητρα σου για εναν ευκολο τοκετο!!! Αυτη ειναι η χρηση τουςς!!!

Πωπω ξέρεις αρχισαν οι σκεψεις αλλα είπαμε όχι υστερίες ηρεμία όλα φυσιολογικά δεν θα φοβάμαι. Ευχαριστώ..

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!

@ΒαλεντιναΧρηστος χρονια πολλα μικρη μου!! Ο,τι επιθυμεις κοριτσακι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου! 

@Vasoth. γλυκια μου πολυχρονη να εισαι, του χρονου τετοια μερα να τα γιορταζεις παρεα με τον αντρα σου και την κορακλα σου. Πως ειμαστε με τα ματακια της? Εχουμε κανενα νεο? 

@Beboula25 αγαπη ειναι φυσιολογικο να εχεις συσπασουλες. Μην φοβασαι καθολου. Εφοσον δεν ειναι τακτικες και δεν ειναι επωδυνες, ειναι αναμενομενες. Η μητρα δραστηριοποιειται σιγα σιγα για να ερθει το μικρο σου αντρακι!

Καλημέρα αγαπη μου.. Με ηρεμείτε ευχαριστώ γτ κάπως έπεσα. Να κανα ρωτήσω παίζει και από στενοχώρια έντονη να συμβεί αυτό; Επίσης ο γιατρος το βλέπει στον απλό υπέρηχο ή στο ντοπλερ; Αν είναι ν ενημερώσω επειδή θα πάμε σε λιγες μερες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!

@ΒαλεντιναΧρηστος χρονια πολλα μικρη μου!! Ο,τι επιθυμεις κοριτσακι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου! 

@Vasoth. γλυκια μου πολυχρονη να εισαι, του χρονου τετοια μερα να τα γιορταζεις παρεα με τον αντρα σου και την κορακλα σου. Πως ειμαστε με τα ματακια της? Εχουμε κανενα νεο? 

@Beboula25 αγαπη ειναι φυσιολογικο να εχεις συσπασουλες. Μην φοβασαι καθολου. Εφοσον δεν ειναι τακτικες και δεν ειναι επωδυνες, ειναι αναμενομενες. Η μητρα δραστηριοποιειται σιγα σιγα για να ερθει το μικρο σου αντρακι!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!

Παμε καλα απο τα ματακια απλα θα μείνει ακομα για παρακολούθηση φτασαμε τα 1910γρ σημερα τα υπολοιπα σταθερα!

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , hrina είπε:

χαχαχαχαχαχα,,

Στις 17 έχουμε εμείς..!! μπααα τεμπέλο θα βγει τουλάχιστον να είναι ήσυχη και μετά... ίσα ίσα τη καταλαβαίνω όταν έχει κέφια και κουνίεται και αυτο κανα 2 φορές τη μέρα κουνιέται για κανένα 5 λεπτο σερί και μετά ύπνο πάλι...τρώω σοκολάτα πριν παμε στο γιατρό για να κουνηθεί και αυτή ακίνητη κυρία... εσάς δραστήριο το νινί σας???

Αα μωρε ήσυχη η μπεμπουλα και κραταει χαρακτήρα σιγα μην την ταράξει η σοκολάτα Χαχαχ.. Αλλα μην νομίζεις πως ισχύει το σκηνικό που λες Κοιτα μην σου είναι θηριακι μετα μολις βγει κ να ξεδώσει το κορίτσι τώρα έχει βολευτεί και αράζει ξέρει τι κάνει χαχαχα..

 Ναι πολύ δραστήριος δεν κοιμάμαι καλα πλέον τα βραδυα. Αν τηρήσει αυτό το προγραμμα και μετά  Ω ρε γλέντια!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...