Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πωπω ξέρεις αρχισαν οι σκεψεις αλλα είπαμε όχι υστερίες ηρεμία όλα φυσιολογικά δεν θα φοβάμαι. Ευχαριστώ..

Καλημέρα αγαπη μου.. Με ηρεμείτε ευχαριστώ γτ κάπως έπεσα. Να κανα ρωτήσω παίζει και από στενοχώρια έντονη να συμβεί αυτό; Επίσης ο γιατρος το βλέπει στον απλό υπέρηχο ή στο ντοπλερ; Αν είναι ν ενημερώσω επειδή θα πάμε σε λιγες μερες 

Οχι αγαπη. Δεν παιζει η στενοχωρια να προκαλεσει γενικοτερα τιποτα οσον αφορα την εγκυμοσυνη. Δεν παιζει κανεναν ρολο. Γιατι σε ανησυχουν ομως οι συσπασεις? Εχεις πολλες?? Στον υπερηχο κ στο ντοπλερ δεν νομιζω να φαινονται, χωρις να το λεω με βεβαιοτητα. Εκει που φαινονται ειναι στο nst η αλλιως καρδιοτοκογραφο που γινεται αν δεν συντρεχει λογος νωριτερα, οταν μπεις στον μηνα σου. Με αυτο το μηχανημα βλεπουν την δραστηριοτητα της μητρας. Αν εχει συσπασεις και τι συσπασεις ειναι αυτες μεχρι ποσο φτανουν. 

Παρε τον γιατρο και ενημερωσε τον, γενικοτερα να ξερεις ειναι φυσιολογικο να εχεις καποιες. Τις θελουμε αυτες. Εκεινες που δεν θελουμε ειναι να ειναι τακτικες πχ να ερχονται και να φευγουν και να ξαναερχονται σε συντομο χρονικο διαστημα. Εγω πχ που ειχα θεμα, το θεμα γεννηθηκε οταν μια μερα ειχα 7 αν θυμαμαι καλα συσπασεις μεσα σε μια ωρα που σημαινει οτι σχεδον καθε 10 λεπτα ειχα και μια. 

Οσο ομως σου συμβαινει πχ το πρωι, μετα το βραδυ, ή τη μια μερα καθολου, την αλλη 2-3 φορες σε ακυρες στιγμες τοτε μη φοβασαι. Ειναι φυσιολογικο

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!

Παμε καλα απο τα ματακια απλα θα μείνει ακομα για παρακολούθηση φτασαμε τα 1910γρ σημερα τα υπολοιπα σταθερα!

Μπραβο το κοριτσι σου....ολα τελεια θα πανε...σας εχουν πει περιπου ποτε θα τν παρετε πιτακι σας;;;

Παντως μπραβο σου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οχι αγαπη. Δεν παιζει η στενοχωρια να προκαλεσει γενικοτερα τιποτα οσον αφορα την εγκυμοσυνη. Δεν παιζει κανεναν ρολο. Γιατι σε ανησυχουν ομως οι συσπασεις? Εχεις πολλες?? Στον υπερηχο κ στο ντοπλερ δεν νομιζω να φαινονται, χωρις να το λεω με βεβαιοτητα. Εκει που φαινονται ειναι στο nst η αλλιως καρδιοτοκογραφο που γινεται αν δεν συντρεχει λογος νωριτερα, οταν μπεις στον μηνα σου. Με αυτο το μηχανημα βλεπουν την δραστηριοτητα της μητρας. Αν εχει συσπασεις και τι συσπασεις ειναι αυτες μεχρι ποσο φτανουν. 

Παρε τον γιατρο και ενημερωσε τον, γενικοτερα να ξερεις ειναι φυσιολογικο να εχεις καποιες. Τις θελουμε αυτες. Εκεινες που δεν θελουμε ειναι να ειναι τακτικες πχ να ερχονται και να φευγουν και να ξαναερχονται σε συντομο χρονικο διαστημα. Εγω πχ που ειχα θεμα, το θεμα γεννηθηκε οταν μια μερα ειχα 7 αν θυμαμαι καλα συσπασεις μεσα σε μια ωρα που σημαινει οτι σχεδον καθε 10 λεπτα ειχα και μια. 

Οσο ομως σου συμβαινει πχ το πρωι, μετα το βραδυ, ή τη μια μερα καθολου, την αλλη 2-3 φορες σε ακυρες στιγμες τοτε μη φοβασαι. Ειναι φυσιολογικο

 

Ξέρω και εγω γιατί ανησυχησα; Επειδή έχω άγνοια.Ενταξει ψύχραιμη είμαι απλά λόγω της αγνοιας ενιωσα ανασφάλεια για λίγο και είναι μέχρι να φτάσουμε σε ένα επίπεδο ασφαλες.Νομιζω όλες το περνάμε αυτό το στάδιο. Δυο φορες συνέβη σε δυο μερες βράδυ στην ξάπλα στο ίδιο υψος με διαφορα μεριας. Και ούτε ξέρω αν είναι το υποθέτω επειδή κάνει βουναλάκι κ είναι σταθερό. Σε ευχαριστώ ρε αγαπη ειλικρινά με βοηθάτε σε οποια απορία και σκέψη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ξέρω και εγω γιατί ανησυχησα; Επειδή έχω άγνοια.Ενταξει ψύχραιμη είμαι απλά λόγω της αγνοιας ενιωσα ανασφάλεια για λίγο και είναι μέχρι να φτάσουμε σε ένα επίπεδο ασφαλες.Νομιζω όλες το περνάμε αυτό το στάδιο. Δυο φορες συνέβη σε δυο μερες βράδυ στην ξάπλα στο ίδιο υψος με διαφορα μεριας. Και ούτε ξέρω αν είναι το υποθέτω επειδή κάνει βουναλάκι κ είναι σταθερό. Σε ευχαριστώ ρε αγαπη ειλικρινά με βοηθάτε σε οποια απορία και σκέψη. 

Ολα καλα ειναι μπεμπουλα μου, μην ανησυχεις καθολου!! Και μην ευχαριστεις καθολου!! Τα περασα κ γω αυτα οπως και πολλες εγκυουλες. Και ολα ειναι σουπερ!! Το δωματιο ενταξει?? Πως εγινε? Για πες

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ολα καλα ειναι μπεμπουλα μου, μην ανησυχεις καθολου!! Και μην ευχαριστεις καθολου!! Τα περασα κ γω αυτα οπως και πολλες εγκυουλες. Και ολα ειναι σουπερ!! Το δωματιο ενταξει?? Πως εγινε? Για πες

Γλυκουλα μου..^_^

Το δωμάτιο περιμένει να καθαριστεί και στολιστεί. Περιμένω να ξανά έρθουν να στήσουν και το άλλο κομμάτι σαν βιβλιοθήκη που δεν είχαν βάλει τις βίδες από την εταιρεία;) Θέλω κουρτινοξυλο κουρτίνα, κουνουπιερα κτλ.. Θα κάνουμε μια γενική αργότερα και τότε θα τα φτιαξουμε. Μόνο που βλέπω τα πράγματα του λιώνω μιλάω μόνη μου.

Εσας ο μπεμπακος πως είναι μεγαλώνει ε; Κοιμάστε; μπααα...  Σε ποιον μοιάζει πιο πολύ ξεχωρίζετε;; Πάντως αντιλαμβάνομαι πως είσαι ήρεμη μπράβο αγαπη μου γιατί δεν είναι πολύ εύκολο να ισσοροπισουμε στις αρχές με τόση κούραση κ άγχος να τα καταφέρουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κ χρονια σου πολλα!! Εγω εχω γενέθλια σημερα!! Να σε ρωτησω τα φορμακια newborn σε βολεψαν η ηθελες μεγαλυτερο νούμερο?

Πολυχρονη!!με υγεια και πολλα χαμογελα ευτυχιας!!!με το καλο να ερθει η μπεμπουλα σπιτι σας:x

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο το κοριτσι σου....ολα τελεια θα πανε...σας εχουν πει περιπου ποτε θα τν παρετε πιτακι σας;;;

Παντως μπραβο σου!

Οχι δε ξερουμε ακομα πρεπει να αναπνεει μονη της ακομα ειναι στα μυτακια κ να τρωει με μπιμπερο χωρις να κουραζεται κοντευουμε νομιζω ετσι νιωθω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Αα μωρε ήσυχη η μπεμπουλα και κραταει χαρακτήρα σιγα μην την ταράξει η σοκολάτα Χαχαχ.. Αλλα μην νομίζεις πως ισχύει το σκηνικό που λες Κοιτα μην σου είναι θηριακι μετα μολις βγει κ να ξεδώσει το κορίτσι τώρα έχει βολευτεί και αράζει ξέρει τι κάνει χαχαχα..

 Ναι πολύ δραστήριος δεν κοιμάμαι καλα πλέον τα βραδυα. Αν τηρήσει αυτό το προγραμμα και μετά  Ω ρε γλέντια!! 

μην αγχόνεσαι θα βγει μετά και θα κοιμάται για να ανακτήσει δυνάμεις... λέμε τώρα για να παρηγοριόμαστε 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γλυκουλα μου..^_^

Το δωμάτιο περιμένει να καθαριστεί και στολιστεί. Περιμένω να ξανά έρθουν να στήσουν και το άλλο κομμάτι σαν βιβλιοθήκη που δεν είχαν βάλει τις βίδες από την εταιρεία;) Θέλω κουρτινοξυλο κουρτίνα, κουνουπιερα κτλ.. Θα κάνουμε μια γενική αργότερα και τότε θα τα φτιαξουμε. Μόνο που βλέπω τα πράγματα του λιώνω μιλάω μόνη μου.

Εσας ο μπεμπακος πως είναι μεγαλώνει ε; Κοιμάστε; μπααα...  Σε ποιον μοιάζει πιο πολύ ξεχωρίζετε;; Πάντως αντιλαμβάνομαι πως είσαι ήρεμη μπράβο αγαπη μου γιατί δεν είναι πολύ εύκολο να ισσοροπισουμε στις αρχές με τόση κούραση κ άγχος να τα καταφέρουμε 

Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο την προετοιμασια για τον ερχομο τους!! Κ γω τωρα θελω να συνεχισω την διακοσμηση στο δωματιο του γιατι το χα αφησει στη μεση.

Ο αντρας μου κοιμαται του καλου καιρου χαχαχα. Εγω παλι 2 μαυροι κυκλοι κατω απ τα ματια χαχαχα. Ξυπναει ανα 1,5-2 ωρες ακριβως το βραδυ λες και εχει ξυπνητηρι η μαϊμου μου. Καθομαστε μια ωρα ξυπνιοι σιγουρα και μετα παλι κοιμαται 1,5 ωρα και ξανα τα ιδια. Οποτε μαζευω ετσι κανα 4ωρο υπνου την ημερα σπαστά. Κ την ημερα εννοειται πανω μου ολη την ημερα. Και του λεω βρε αγορι μου μην τρεχεις πισω απο τα φουστανια της μαμας, θα γινεις μαμακιας και δεν θα σε θελει κανενα κοριτσουδι. Θα με κανεις ρεζιλι και θα λενε μα καλα πως τον εκανε ετσι η μανα του?? Πρεπει να εισαι ανεξαρτητος. Και με κοιταει με τα ωραια του ματακια και αρχιζει και τσιριζει. Μαλλον δεν του αρεσει κ πολυ η ιδεα αυτη  :wacko: 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Vasoth. είπε:

Οχι δε ξερουμε ακομα πρεπει να αναπνεει μονη της ακομα ειναι στα μυτακια κ να τρωει με μπιμπερο χωρις να κουραζεται κοντευουμε νομιζω ετσι νιωθω

Λιγος δρομος ακομα σας εμεινε κ μετα θα πατε σπιτακι σας!!!! Ειναι μαχητρια!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο την προετοιμασια για τον ερχομο τους!! Κ γω τωρα θελω να συνεχισω την διακοσμηση στο δωματιο του γιατι το χα αφησει στη μεση.

Ο αντρας μου κοιμαται του καλου καιρου χαχαχα. Εγω παλι 2 μαυροι κυκλοι κατω απ τα ματια χαχαχα. Ξυπναει ανα 1,5-2 ωρες ακριβως το βραδυ λες και εχει ξυπνητηρι η μαϊμου μου. Καθομαστε μια ωρα ξυπνιοι σιγουρα και μετα παλι κοιμαται 1,5 ωρα και ξανα τα ιδια. Οποτε μαζευω ετσι κανα 4ωρο υπνου την ημερα σπαστά. Κ την ημερα εννοειται πανω μου ολη την ημερα. Και του λεω βρε αγορι μου μην τρεχεις πισω απο τα φουστανια της μαμας, θα γινεις μαμακιας και δεν θα σε θελει κανενα κοριτσουδι. Θα με κανεις ρεζιλι και θα λενε μα καλα πως τον εκανε ετσι η μανα του?? Πρεπει να εισαι ανεξαρτητος. Και με κοιταει με τα ωραια του ματακια και αρχιζει και τσιριζει. Μαλλον δεν του αρεσει κ πολυ η ιδεα αυτη  :wacko: 

Αχαχαχαχ θα τρελαθω φαντάζομαι τον μικρούλη να αναρωτιέται τι λέει αυτή η μανούλα μου άραγε;;:huh: Να του τα λες ομως εσυ! Ρε συ εδώ κ εγω μέσα στην κοιλιά που εναι το τι λέω.. Όσο για τις προετοιμασίες όντως είναι υπέροχα νιώθεις κιολας τον ερχομό σιγά σιγά. Και εκεί μας βλέπω για γέλια με αυτά που σκέφτομαι να μπουν στους τοίχους :D Υπο σκέψη ακόμη το βλέπω αργότερα.. 

Πω ρε φιλη άυπνη τελείως είσαι αλλα χαλάλι του.. Νιώθει ασφάλεια το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου καλα κανεις και του την παρέχεις. Σε αυτή την φάση δεν είναι χειριστικά τα μωράκια μόνο νιώθουν την ανάγκη και την ασφάλεια. Αργότερα πιστεύω πως γίνονται και εκεί θέλει άλλο χειρισμό από εμάς. Όσο μπορούμε δλδ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχαχαχαχ θα τρελαθω φαντάζομαι τον μικρούλη να αναρωτιέται τι λέει αυτή η μανούλα μου άραγε;;:huh: Να του τα λες ομως εσυ! Ρε συ εδώ κ εγω μέσα στην κοιλιά που εναι το τι λέω.. Όσο για τις προετοιμασίες όντως είναι υπέροχα νιώθεις κιολας τον ερχομό σιγά σιγά. Και εκεί μας βλέπω για γέλια με αυτά που σκέφτομαι να μπουν στους τοίχους :D Υπο σκέψη ακόμη το βλέπω αργότερα.. 

Πω ρε φιλη άυπνη τελείως είσαι αλλα χαλάλι του.. Νιώθει ασφάλεια το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου καλα κανεις και του την παρέχεις. Σε αυτή την φάση δεν είναι χειριστικά τα μωράκια μόνο νιώθουν την ανάγκη και την ασφάλεια. Αργότερα πιστεύω πως γίνονται και εκεί θέλει άλλο χειρισμό από εμάς. Όσο μπορούμε δλδ 

Ναι ετσι ειναι ακριβως αγαπη. Ακουω διαφορα η αληθεια, αλλα δεν χαμπαριαζω. Τι να κανουμε, θα μεγαλωσει που θα παει. Το καλο ειναι οτι τουλαχιστον το βυζι ειναι το κουμπι του. Εκει ολα του περνανε και ολα τα ξεχναει. Και γκρινια και ολα. Κλασικος αντρας δηλαδη χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπεςςς πηγα γιατρο ολα τελεια!!!αγορι επιβεβαιωμενο!!!ολα του φυσιολογικοτατα δοξα το θεο..170γραμμαρια!!!

Μπράβοοο ρε κορίτσι!!!

4 ώρες πρίν, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να σας ρωτησω ειμαι στη 33η βδομαδα και απο το πρωι εχω εντονη αισθηση οτι θελω να παω τουαλετα αλλα μολις παω βγαζω σταγονες.Καθομαι στο καναπε παλι η ιδια αισθηση.να πιεζει απλα το μωρο η να ειναι κατι αλλο??

Πιέζει το μπεμπακι!!!

@Vasoth. & @ΒαλεντιναΧρηστος χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Υγεία κι ευτυχία να χετε!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Μπράβοοο ρε κορίτσι!!!

Πιέζει το μπεμπακι!!!

@Vasoth. & @ΒαλεντιναΧρηστος χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Υγεία κι ευτυχία να χετε!!!

Σε ευχαριστω κοπελα μου....επισης χρονια πολλαααα!!! Υγεια στην οικογενεια σου κ ευτυχια στο σπιτι σου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Βρε κορίτσια βοηθήστε με λίγο γιατί έχω μπερδευτεί..σήμερα είμαι 30wκαι6d άρα διανύω την 31 όπως Μ λέει η γιατρός..στον 8ο πότε μπαίνω; Δεν θέλω να μετράω βάση μηνών αλλά εβδομάδων..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...