Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Kpp83 είπε:

Δεν έχω πάρει ούτε τσιμπιδάκι. Φοβάμαι αλλά από την κουβέντα εδώ καταλαβαίνω ότι τον άλλο μήνα που ήθελα να ξεκινήσω είναι μάλλον αργα.

Μην αγχώνεσαι ξεκινά σιγά σιγά εγώ έχω πάρει λίγα ρουχαλακια.. Βεβαια κούνια αλλαξιερα ριλαξ και κάτι άλλα θα μου τα δώσει η κουμπάρα μου.. Οπότε έχω καρότσι να δω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Για το τσιγάρο το γνωρίζω και εγω κοριτσια από μανούλα που θήλαζε. Ένα δίωρο οπως λες και μπανακι. Τα σκατουλακια τα έμαθα από την αδερφή μου δεν παιρνω χαμπάρι πια. Όλα τα χρώματα όλες τις μυρωδιές όλες τις συστάσεις και γεμιστα που λένε Χαχαχ  

Ενταξει δεν έχω παράπονο ειλικρινά δεν έχω στερηθεί κάτι. Μόνο το πρώτο τρίμηνο που ήμουν φάντασμα. 

 

Να είσαι καλα! Αλλα μετρας τους σφιγμους σου συχνά αν κατάλαβα σωστά; Αν ναι γιατί το κανεις έχεις κάποιο φόβο για κάτι τώρα ή γενικά το τσεκαρεις; 

Κοιτα με την λογική μιλώντας αυτό που πιστεύω πως συμβαίνει είναι απλώς πως το μωράκι ακούει τους παλμούς και την ροη του αιματος. Επίσης εκκρινουμε ορμόνες ανάλογα με το τι νιώθουμε. Αν ανεβάσεις παλμούς από χαρά είναι άλλο από ταραχής καταλαβες; Αλλα πέραν αυτού δεν νομίζω πως μπορείς ετσι να βλαψεις το μωρό σου. Και θα σου πω κ εσένα αυτό που λέω σε εμενα εξαρχης κ σε όλα τα κοριτσια που έχουμε καποιες φοβίες πως αν ήταν τόσο τρομερά αυτά θα μας τα έλεγαν οι γιατροί μας στα sos! 

Ειμαστε φυσιολογικοί άνθρωποι ατην εγκυμοσυνη δεν αλλάζει κάτι μην φοβάσαι το μωρό σου είναι μια χαρά εσυ κοιτα να είσαι ήρεμη για εσένα!:)

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.Όχι δεν έχω κάποιο θέμα απλά επειδή εχτές συχγυστηκα πολύ ήθελα να δω πόσο είχε πάει η πίεση μου.Κακώς γιατί μετά αγχωθηκα πιο πολύ.Δεν υπάρχει θέμα ,μίλησα ξανά με τον γιατρό,ίσα ίσα μου λέει στέλνω πιο πολύ αίμα στο παιδί.Σε εμένα δεν υπάρχει λόγος να δημιουργώ θέμα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!Με έκανες να νιώσω πολύ όμορφα!Με το καλό το μωράκι σου!

 

Καλημέρα κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10φορμακια ολοσωμα 0μηνων newborn με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

10φορμακια 0-3 ολοσωμα με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

12κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

5ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

5κουβερτουλες βελουτε 3-4φλις

8πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

5μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες

15λαβετες για γουλιτσες(εγω αυτα χρησιμοποιησα σαν σαλιαρες γιατι δυσκολα ξεκουμπωνεις την σαλιαρα αν κοιμαται τα μωρο)

15ζευγαρια καλτσουλες

Ειδη φαρμακειου:

Παμπερς

Μωρομαντηλα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept) τελικα δεν μ βγηκε καλη αυτη προτειμω της προδερμ

Μπατονετες baby

3-4 Μπιμπερο(αν δεν θα θηλασεις αυτα)

Χτενουλα ψαλιδακι νυχιων

(Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο) ολα αυτα αν δεν θηλασεις!

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Αυτα πηρα εγω για αρχη κ βολευτηκα αρκετα!!!

@Kpp83

Πιστευω να βοηθησα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, hrina είπε:

αχχ  καλημέρα... έχεις και εσύ ορέξεις εεε... και εγώ.. αλλα ο άντρας μου πάλι μαλλον ψιλοφοβάται απο όσο δείχνει...

Και σκέφτομαι και εγω τώρα που μπορούμε  γιατι μεταααααα....

Καλημέρα, δεν έχει ψωνίσει τίποτα,?? που θα επικεντρωθείς κυρίως σήμερα?

Καλημέρα καλή μου!  Για αυτό λέω καλύτερα στον γιατρό που πάτε μαζί να το συζητήσετε,είναι διαφορετικά όταν λέει ο γιατρος πως δεν υπάρχει πρόβλημα.  Μετά όντως με τα κυάλια θα είμαστε Χαχα..

Ποσο εβδομαδων είσαι;  

πρίν από 58 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.Όχι δεν έχω κάποιο θέμα απλά επειδή εχτές συχγυστηκα πολύ ήθελα να δω πόσο είχε πάει η πίεση μου.Κακώς γιατί μετά αγχωθηκα πιο πολύ.Δεν υπάρχει θέμα ,μίλησα ξανά με τον γιατρό,ίσα ίσα μου λέει στέλνω πιο πολύ αίμα στο παιδί.Σε εμένα δεν υπάρχει λόγος να δημιουργώ θέμα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!Με έκανες να νιώσω πολύ όμορφα!Με το καλό το μωράκι σου!

 

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημέρα! Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Με το καλό τα μωράκια μας!!  

πρίν από 18 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερα αγαπεςςς πηγα γιατρο ολα τελεια!!!αγορι επιβεβαιωμενο!!!ολα του φυσιολογικοτατα δοξα το θεο..170γραμμαρια!!!

Τέλειααα μπράβο το αγοράκι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα καλή μου!  Για αυτό λέω καλύτερα στον γιατρό που πάτε μαζί να το συζητήσετε,είναι διαφορετικά όταν λέει ο γιατρος πως δεν υπάρχει πρόβλημα.  Μετά όντως με τα κυάλια θα είμαστε Χαχα..

Ποσο εβδομαδων είσαι;  

 

ο  γιατρός μας το έχει πει και στις αρχές ειδικά το είχε ρωτήσει και ο ίδιος μονο το 1ο τρίμηνο μας είχε πει να το αποφύγουμε και μετά όταν ξαναρώτησε ο ίδιος του λέει ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα απλα με ημερία ...

Πιστεύω οτι τον τρομάζει πλεον η κοιλίτσα μου .. δε λέει οχι αμα κανω κίνηση εγώ .. αλλα μόνο τότε απο μόνος του τίποτα...

αύριο μπαίνω 27η έβδομη

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

10φορμακια ολοσωμα 0μηνων newborn με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

10φορμακια 0-3 ολοσωμα με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

12κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

5ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

5κουβερτουλες βελουτε 3-4φλις

8πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

5μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες

15λαβετες για γουλιτσες(εγω αυτα χρησιμοποιησα σαν σαλιαρες γιατι δυσκολα ξεκουμπωνεις την σαλιαρα αν κοιμαται τα μωρο)

15ζευγαρια καλτσουλες

Ειδη φαρμακειου:

Παμπερς

Μωρομαντηλα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept) τελικα δεν μ βγηκε καλη αυτη προτειμω της προδερμ

Μπατονετες baby

3-4 Μπιμπερο(αν δεν θα θηλασεις αυτα)

Χτενουλα ψαλιδακι νυχιων

(Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο) ολα αυτα αν δεν θηλασεις!

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Αυτα πηρα εγω για αρχη κ βολευτηκα αρκετα!!!

@Kpp83

Πιστευω να βοηθησα!!!

Σεντονάκια πόσα πήρες??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kpp83 είπε:

Καρότσι έχω, κούνια πάω να παραγγείλω γιατί αποφάσισα. Δεν έχω ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ! Πάω να πάρω πατατάκια, πανάξια, σεντόνια 

Πάρε τώρα με τις εκπτωσεις τα πιο βαρια κούνια που είπες κ τέτοια. Σου προτείνω και εγω να ριξεις μια μάτια στο motherbaby στο Περιστερι και από άποψη τιμών ποικιλίας. 

πρίν από 5 λεπτά , hrina είπε:

ο  γιατρός μας το έχει πει και στις αρχές ειδικά το είχε ρωτήσει και ο ίδιος μονο το 1ο τρίμηνο μας είχε πει να το αποφύγουμε και μετά όταν ξαναρώτησε ο ίδιος του λέει ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα απλα με ημερία ...

Πιστεύω οτι τον τρομάζει πλεον η κοιλίτσα μου .. δε λέει οχι αμα κανω κίνηση εγώ .. αλλα μόνο τότε απο μόνος του τίποτα...

αύριο μπαίνω 27η έβδομη

Σεντονάκια πόσα πήρες??

Ε κάνε του εσυ τότε.. Ίδια είμαστε έχω μπει στην 27η. Με το καλό όλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , hrina είπε:

ο  γιατρός μας το έχει πει και στις αρχές ειδικά το είχε ρωτήσει και ο ίδιος μονο το 1ο τρίμηνο μας είχε πει να το αποφύγουμε και μετά όταν ξαναρώτησε ο ίδιος του λέει ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα απλα με ημερία ...

Πιστεύω οτι τον τρομάζει πλεον η κοιλίτσα μου .. δε λέει οχι αμα κανω κίνηση εγώ .. αλλα μόνο τότε απο μόνος του τίποτα...

αύριο μπαίνω 27η έβδομη

Σεντονάκια πόσα πήρες??

Για την κουνια; 4πηρα κατωσεντονα και 4πανωσεντονα ενα παπλωματακι 4 κουβερτουλες γιατι αλλες διαστασεις εχουν οι αγγαλιας και αλλες διαστασεις οι κουβερτουλες της κουνιας! Και παντα για γυρω γυρω για την κουνια !!!! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

10φορμακια ολοσωμα 0μηνων newborn με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

10φορμακια 0-3 ολοσωμα με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

12κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια για ευκολο αλλαγμα

5ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

5κουβερτουλες βελουτε 3-4φλις

8πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

5μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες

15λαβετες για γουλιτσες(εγω αυτα χρησιμοποιησα σαν σαλιαρες γιατι δυσκολα ξεκουμπωνεις την σαλιαρα αν κοιμαται τα μωρο)

15ζευγαρια καλτσουλες

Ειδη φαρμακειου:

Παμπερς

Μωρομαντηλα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept) τελικα δεν μ βγηκε καλη αυτη προτειμω της προδερμ

Μπατονετες baby

3-4 Μπιμπερο(αν δεν θα θηλασεις αυτα)

Χτενουλα ψαλιδακι νυχιων

(Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο) ολα αυτα αν δεν θηλασεις!

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Αυτα πηρα εγω για αρχη κ βολευτηκα αρκετα!!!

@Kpp83

Πιστευω να βοηθησα!!!

Βαλεντινα γιορτάζεις είπαμε;; Χρόνια πολλά κορίτσι μου καλό να χαίρεσαι την οικογένεια σου!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ε κάνε του εσυ τότε.. Ίδια είμαστε έχω μπει στην 27η. Με το καλό όλα!! 

Καλά του κάνω δε  κολλάω και πολύ απλα με λέει που λέει ελεφαντάκι και νιώθω και εγω κάπως έτσι δεν κανει καμια κίνηση και αυτός πόση θηλυκότητα να βρεις πια..τέλοσπαντων..

Ευχαριστώ..Με το καλό και σε σενα αγοράκι ή κοριτσακι??

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Για την κουνια; 4πηρα κατωσεντονα και 4πανωσεντονα ενα παπλωματακι 4 κουβερτουλες γιατι αλλες διαστασεις εχουν οι αγγαλιας και αλλες διαστασεις οι κουβερτουλες της κουνιας! Και παντα για γυρω γυρω για την κουνια !!!! 

Τέλεια ευχαριστώ  Χρόνια πολλά κ όλας μια που το είπε και το κορίτσι απο πανω ότι επιθυμείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Βαλεντινα γιορτάζεις είπαμε;; Χρόνια πολλά κορίτσι μου καλό να χαίρεσαι την οικογένεια σου!! ❤️

Ευχαριστω πολυυυ κοπελα μου....με το καλο να κρατησεις αγγαλια τον μπεμπουλη σου!!!

πρίν από 7 λεπτά , hrina είπε:

Καλά του κάνω δε  κολλάω και πολύ απλα με λέει που λέει ελεφαντάκι και νιώθω και εγω κάπως έτσι δεν κανει καμια κίνηση και αυτός πόση θηλυκότητα να βρεις πια..τέλοσπαντων..

Ευχαριστώ..Με το καλό και σε σενα αγοράκι ή κοριτσακι??

Τέλεια ευχαριστώ  Χρόνια πολλά κ όλας μια που το είπε και το κορίτσι απο πανω ότι επιθυμείς 

Τπτ χαρα μ!!! Ευχαριατω πολυυυ με το καλο και το δικο σου νινακιιι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , hrina είπε:

Καλά του κάνω δε  κολλάω και πολύ απλα με λέει που λέει ελεφαντάκι και νιώθω και εγω κάπως έτσι δεν κανει καμια κίνηση και αυτός πόση θηλυκότητα να βρεις πια..τέλοσπαντων..

Ευχαριστώ..Με το καλό και σε σενα αγοράκι ή κοριτσακι??

Τέλεια ευχαριστώ  Χρόνια πολλά κ όλας μια που το είπε και το κορίτσι απο πανω ότι επιθυμείς 

Όντως δεν σε βοηθάει το να σε αποκαλεί ελεφαντάκι όσο γλυκο και να ακούγεται στα αυτιά του μόνο βέβαια. Πιστεύω ακράδαντα πως η γυναίκα σε αυτή την φάση χρειάζεται ψυχολογική τόνωση από τον σύντροφο της. Τέλος πάντων μην σκας εσυ!:)

Αγορακι έχω εσυ;; 

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστω πολυυυ κοπελα μου....με το καλο να κρατησεις αγγαλια τον μπεμπουλη σου!!!

Τπτ χαρα μ!!! Ευχαριατω πολυυυ με το καλο και το δικο σου νινακιιι!!!

Να είσαι καλα καρδιά μου σε ευχαριστώ!!!

Να σου πω... Εχθές το βράδυ πάλι μου έκανε την μπαλίτσα αριστερά τώρα και  ακριβως δίπλα στον αφαλό. Άφησα εκεί το χέρι να δω αν υπάρχει κίνηση και δεν κουνιόταν κάτι. Κράτησε ένα λεπτό περίπου. Σε μια εβδομάδα έχω γιατρό θα τα δούμε και ελπίζω να μην είναι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όντως δεν σε βοηθάει το να σε αποκαλεί ελεφαντάκι όσο γλυκο και να ακούγεται στα αυτιά του μόνο βέβαια. Πιστεύω ακράδαντα πως η γυναίκα σε αυτή την φάση χρειάζεται ψυχολογική τόνωση από τον σύντροφο της. Τέλος πάντων μην σκας εσυ!:)

Αγορακι έχω εσυ;; 

εε για αυτό απογητεύομαι παρα το ''ντου'' που κανω...

 

Κοριτσάκι ... τελευταια ημερομηνία ??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Να σας ρωτησω ειμαι στη 33η βδομαδα και απο το πρωι εχω εντονη αισθηση οτι θελω να παω τουαλετα αλλα μολις παω βγαζω σταγονες.Καθομαι στο καναπε παλι η ιδια αισθηση.να πιεζει απλα το μωρο η να ειναι κατι αλλο??


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...