Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Βρε κορίτσια βοηθήστε με λίγο γιατί έχω μπερδευτεί..σήμερα είμαι 30wκαι6d άρα διανύω την 31 όπως Μ λέει η γιατρός..στον 8ο πότε μπαίνω; Δεν θέλω να μετράω βάση μηνών αλλά εβδομάδων..

Την 31η έχεις μπει στον 8ο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπεςςς πηγα γιατρο ολα τελεια!!!αγορι επιβεβαιωμενο!!!ολα του φυσιολογικοτατα δοξα το θεο..170γραμμαρια!!!

Ααα και άλλος υποψήφιος γαμπρός.. Χεχε.. Μπράβο κορίτσι μου... Πόσο εισαι τώρα; ποτέ θα ξαναπάς γιατρός; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Την 31η έχεις μπει στον 8ο. 

Ευχαριστώ βρε μπεμπουλα..άρα έχω μπει ήδη εε από ότι κατάλαβα..

Και ο 9ος πότε είναι;

Αχ πολύ μπέρδεμα αυτά με εβδομάδες και μηνες


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ευχαριστώ βρε μπεμπουλα..άρα έχω μπει ήδη εε από ότι κατάλαβα..

Και ο 9ος πότε είναι;

Αχ πολύ μπέρδεμα αυτά με εβδομάδες και μηνες

Ναι στην 31η μπαίνεις όγδοο και στον ένατο την 36η. Πως είσαι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Βρε κορίτσια βοηθήστε με λίγο γιατί έχω μπερδευτεί..σήμερα είμαι 30wκαι6d άρα διανύω την 31 όπως Μ λέει η γιατρός..στον 8ο πότε μπαίνω; Δεν θέλω να μετράω βάση μηνών αλλά εβδομάδων..

@Κωνσταντίνα16 αν θυμαμαι καλα γιατι εχουν περασει και χρονια,ο 8ος μηνας ειναι 29,30,31,32 εβδομαδες.αρα εσυ εχεις μπει και στις 32 τον κλεινεις και αρχιζεις να διανυεις τον 9ο.

πρίν από 28 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Βρε κορίτσια βοηθήστε με λίγο γιατί έχω μπερδευτεί..σήμερα είμαι 30wκαι6d άρα διανύω την 31 όπως Μ λέει η γιατρός..στον 8ο πότε μπαίνω; Δεν θέλω να μετράω βάση μηνών αλλά εβδομάδων..

 

πρίν από 57 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω κοπελα μου....επισης χρονια πολλαααα!!! Υγεια στην οικογενεια σου κ ευτυχια στο σπιτι 

πρίν από 58 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω κοπελα μου....επισης χρονια πολλαααα!!! Υγεια στην οικογενεια σου κ ευτυχια στο σπιτι σου!

Χρονια πολλα!!

 

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααα και άλλος υποψήφιος γαμπρός.. Χεχε.. Μπράβο κορίτσι μου... Πόσο εισαι τώρα; ποτέ θα ξαναπάς γιατρός; 

17 βδομαδων κ θα ναι γαλανοματης στανταρ (οχι οτι ειχει σημασια το χρωμα ματιων)χαχαχα.14 μαρτιου για β επιπεδου!ξεκινησα απο σημερα ασβέστιο μαγνησιο κ σιδηρο!συν φολλικο οξυ κινητες βιομηχανιες φαρμακων ολα για τα μπεμπακια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι στην 31η μπαίνεις όγδοο και στον ένατο την 36η. Πως είσαι σήμερα;

Εντάξει μπεμπουλα Μ προσπαθώ κούτσα κούτσα κάθε μέρα..εχθές το βράδυ τα είδα όλα γτ πονούσα αλλά οκ

Εσύ τι κάνεις πως είσαι;

πρίν από 10 λεπτά , Mar.da είπε:

@Κωνσταντίνα16 αν θυμαμαι καλα γιατι εχουν περασει και χρονια,ο 8ος μηνας ειναι 29,30,31,32 εβδομαδες.αρα εσυ εχεις μπει και στις 32 τον κλεινεις και αρχιζεις να διανυεις τον 9ο.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mar.da είπε:

@Κωνσταντίνα16 αν θυμαμαι καλα γιατι εχουν περασει και χρονια,ο 8ος μηνας ειναι 29,30,31,32 εβδομαδες.αρα εσυ εχεις μπει και στις 32 τον κλεινεις και αρχιζεις να διανυεις τον 9ο.

 

 

Αγαπη τι κανεις πως πας; Δεν είναι έτσι με τις εβδομαδες 31η μπαίνεις στον όγδοο και 36η μετρας μια παραπάνω δλδ μπαίνεις στον ένατο. Είναι λίγο μπέρδεμα γτ κάθε μήνας δεν είναι ίδιος στο μέτρημα σε κάποιους μετράμε μια εβδομάδα παραπάνω. Παραδειγμα εγω μόλις μπήκα στον 7ο κ είμαι στην 27η εβδομάδα άρα δεν γίνεται 29η να είμαστε στον 8ο. Έτσι οπως το μέτρησες δεν βγαίνουν και οι 40 εβδομαδες καταλαβες; Είναι μπέρδεμα εγω λέω μήνα και καθάρισα Χαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happysmile είπε:

17 βδομαδων κ θα ναι γαλανοματης στανταρ (οχι οτι ειχει σημασια το χρωμα ματιων)χαχαχα.14 μαρτιου για β επιπεδου!ξεκινησα απο σημερα ασβέστιο μαγνησιο κ σιδηρο!συν φολλικο οξυ κινητες βιομηχανιες φαρμακων ολα για τα μπεμπακια!!!

Εμείς είμαστε λίγο πιο μεγάλοι 26 εβδομαδων.. Τωρα τα μάτια κάστανα θα είναι πιστεύω εκτός αν πάρει από τον παππού της... Ναι ένα σωρό βιταμίνες.. Εγώ έχω κάνει β επιπέδου και την Δευτέρα θα πάω να δω το μπεμπακι μετά από έναν μήνα.. Αιώνας μου φάνηκε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αγαπη τι κανεις πως πας; Δεν είναι έτσι με τις εβδομαδες 31η μπαίνεις στον όγδοο και 36η μετρας μια παραπάνω δλδ μπαίνεις στον ένατο. Είναι λίγο μπέρδεμα γτ κάθε μήνας δεν είναι ίδιος στο μέτρημα σε κάποιους μετράμε μια εβδομάδα παραπάνω. Παραδειγμα εγω μόλις μπήκα στον 7ο κ είμαι στην 27η εβδομάδα άρα δεν γίνεται 29η να είμαστε στον 8ο. Έτσι οπως το μέτρησες δεν βγαίνουν και οι 40 εβδομαδες καταλαβες; Είναι μπέρδεμα εγω λέω μήνα και καθάρισα Χαχα 

3ο , 6o, 9o έχουν από 5 εβδομάδες!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμείς είμαστε λίγο πιο μεγάλοι 26 εβδομαδων.. Τωρα τα μάτια κάστανα θα είναι πιστεύω εκτός αν πάρει από τον παππού της... Ναι ένα σωρό βιταμίνες.. Εγώ έχω κάνει β επιπέδου και την Δευτέρα θα πάω να δω το μπεμπακι μετά από έναν μήνα.. Αιώνας μου φάνηκε 

Αρχικα εγω πηρα ματια απο προπαππου σκεψου!!καθοταν πολυ παραξενα ο μικρος σαν σταυροποδι δεν τον καταλαβαινα σημερα καλα αγχωθηκα στην αρχη για το κεφαλι που ναι πιο μεγαλο!μου εξηγησε!τον βρηκε τελειο απλα ειπε οτι απο αυτο π μπορουμε να δουμε μεχρι στιγμης ολα ειναι φυσιολογικα αγχωθηκα μετα με την.κουβεντα του αυτη!πως κ πως περιμενω κ γω την.β επιπεδου (και μετα να του ψωνισω)

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος χιλια ευχαριστώ για την υπέροχη λίστα!!! Θα τυπωθεί να ξέρεις! ΧΙΛΙΌΧΡΟΝΗ!!!!

Σχεδόν τίποτα δεν έκανα σήμερα, μόνο στο prenatal άντεξα να μπω και αυτό για δώρο.Ο οδοντίατρος με τσάκισε (αν δεν έχετε κάνει καθαρισμό μην το αμελήσετε τα γλύτωσα στο τσακ τα δόντια μου!)

Με βλέπω να γίνονται όλα από το internet! αδυνατώ να παλέψω αυτά τα μαγαζιά, έπρεπε να έχουν καρεκλάκια....

@Vasoth. ΧΙΛΙΌΧΡΟΝΗ και του χρόνου στο σπιτι με τη μπέμπα να περπατάει 

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , happysmile είπε:

Αρχικα εγω πηρα ματια απο προπαππου σκεψου!!καθοταν πολυ παραξενα ο μικρος σαν σταυροποδι δεν τον καταλαβαινα σημερα καλα αγχωθηκα στην αρχη για το κεφαλι που ναι πιο μεγαλο!μου εξηγησε!τον βρηκε τελειο απλα ειπε οτι απο αυτο π μπορουμε να δουμε μεχρι στιγμης ολα ειναι φυσιολογικα αγχωθηκα μετα με την.κουβεντα του αυτη!πως κ πως περιμενω κ γω την.β επιπεδου (και μετα να του ψωνισω)

Ναι εγώ τώρα σκέψου έχω κάνει τα πρώτα της ψώνια... Ανυπομονώ να την δω την Δευτέρα αιώνας μου φαίνεται.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι εγώ τώρα σκέψου έχω κάνει τα πρώτα της ψώνια... Ανυπομονώ να την δω την Δευτέρα αιώνας μου φαίνεται.. 

Οι φανταροι δεν μετρανε με τετοια νοσταλγία τις μερες τους!!!τωρα ο μπεμπης ηταν 170 γραμμαρια να υπολογισω πως παιρνουν 50- 60 γραμμάρια την εβδομάδα?στην β επιπεδου μαξιμουμ δλδ να ναι 400 περιπου παντα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Οι φανταροι δεν μετρανε με τετοια νοσταλγία τις μερες τους!!!τωρα ο μπεμπης ηταν 170 γραμμαρια να υπολογισω πως παιρνουν 50- 60 γραμμάρια την εβδομάδα?στην β επιπεδου μαξιμουμ δλδ να ναι 400 περιπου παντα!

Εμένα ήταν νομίζω 590γρ στην Β επιπέδου.. Τώρα να δω πόσο θα έχει γίνει.. Θα έχει πάρει καθόλου βάρος η μπουμπού; γτ όλο κουνιέται στην κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...