Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πάω τουαλέτα αλλά δεν κάνω και τίποτα ουαου..

Ναι καλέ η καημένη η πεθερά μου μου έκανε αέρα και έτσι όπως με έβλεπα ασπρισε πιο πολύ από ότι ήμουν εγώ .χαχαχα άσε ρεζίλι έγινα στο μικροβιολογικό..τώρα περιμένω μέχρι τις 6:30 για τα αποτελέσματα

Πήρα την γιατρό μ είπε αν πονάω μέχρι και το απόγευμα να πάω να με δει γιατί εγώ δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς από πού έρχεται ο πόνος..δλδ έντερο η κοιλιά και αγχώθηκα

Ποσες μερες εχεις να πας? Μην αγχωνεσαι. το πιθανοτερο ειναι οτι ειναι το εντερο σου. Εγω ειχα να παω μια εβδομαδα και πονουσα πολυ και δεξια και αριστερα,αστα ημουν να σκασω. Με τη διατροφη θα το διορθωσεις.Ξεκινα οπωσδηποτε ακτινιδια . Θα σου πει και η γιατρος το απογευμα αλλα να μην ανησυχεις το περασαμε ολες


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ποσες μερες εχεις να πας? Μην αγχωνεσαι. το πιθανοτερο ειναι οτι ειναι το εντερο σου. Εγω ειχα να παω μια εβδομαδα και πονουσα πολυ και δεξια και αριστερα,αστα ημουν να σκασω. Με τη διατροφη θα το διορθωσεις.Ξεκινα οπωσδηποτε ακτινιδια . Θα σου πει και η γιατρος το απογευμα αλλα να μην ανησυχεις το περασαμε ολες

Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα τουαλέτα αλλά δεν κάνω και πολλά.. ακτινίδιο έφαγα εχθές μπας και μ κανει δουλειά 

Αα έχω και κάποιες αναγουλες σήμερα αλλά δεν ξέρω αν είναι από το άγχος μου ή από το μπεμπέ μου:-P


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα τουαλέτα αλλά δεν κάνω και πολλά.. ακτινίδιο έφαγα εχθές μπας και μ κανει δουλειά 

Αα έχω και κάποιες αναγουλες σήμερα αλλά δεν ξέρω αν είναι από το άγχος μου ή από το μπεμπέ μου:-P

Καταλαβα. Παλι καλυτερα εισαι απο εμενα που δεν πηγαινα καθολου :P Μην αγχωνεσαι θα το διορθωσεις σιγα σιγα.Γενικα τρωγε καθε μερα φρουτα που βοηθανε στην τουαλετα. 

Και μενα οι αναγουλες στην 7η εβδομαδα ξεκινησαν 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα τουαλέτα αλλά δεν κάνω και πολλά.. ακτινίδιο έφαγα εχθές μπας και μ κανει δουλειά 

Αα έχω και κάποιες αναγουλες σήμερα αλλά δεν ξέρω αν είναι από το άγχος μου ή από το μπεμπέ μου:-P

Καλημέρα Κωνσταντίνα,

μην ανησυχείς για το έντερο θέλει απλά σύστημα. Πρέπει να βρεις έναν τρόπο να πηγαίνεις στην τουαλέτα συχνά και οι κενώσεις σου να είναι φυσιολογικές. Καλό είναι τώρα που έχεις πόνο να πάρεις άμεσα μέτρα με κάποιο υπόθετο αλλά πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου. Προσπαθησε στη συνέχεια με κάποιο σιρόπι βοήθημα ή γάλα Μαγνησίας και σωστή διατροφη να το στρώσεις. Είναι και θέμα ορμονών παντως αλλά και άγχους το έντερο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πάω τουαλέτα αλλά δεν κάνω και τίποτα ουαου..

Ναι καλέ η καημένη η πεθερά μου μου έκανε αέρα και έτσι όπως με έβλεπα ασπρισε πιο πολύ από ότι ήμουν εγώ .χαχαχα άσε ρεζίλι έγινα στο μικροβιολογικό..τώρα περιμένω μέχρι τις 6:30 για τα αποτελέσματα

Πήρα την γιατρό μ είπε αν πονάω μέχρι και το απόγευμα να πάω να με δει γιατί εγώ δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς από πού έρχεται ο πόνος..δλδ έντερο η κοιλιά και αγχώθηκα

Το έντερο θα ναι ρε και οι αναγουλες λόγω εγκυμοσύνης!!! Όσον αφορα την τουαλέτα να Πινεις και πολύ νερό!!! Πολύ βασικό αυτο!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια με τις δουλειες σπιτιού πως τα πατε? Επειδη κάνουμε καποιες αλλαγες, υπάρχουν αρκετες δουλιτσες που πρέπει να γινουν και δεν μπορω να βλέπω το σπιτι ανάστατο. Προσεχω οσο μπορω δεν σηκωνω βαρη αλλα οσο να ναι θα κανω καποια πραγματα που απαιτούν σκυψιμο. Μεχρι ποιο σημειο ειναι το σωστο? Χθες κουράστηκα λιγο παραπανω και Τωρα πχ που εστρωσα το κρεβάτι και μετεφερα κατι πράγματα, ελαφρια βεβαια,ειχα κατι τσιμπήματακια μετα στη μητρα, υπαρχει περίπτωση να ειναι απο αυτο? Θελω να κανω πραγματα αλλα φοβαμαι κιολας να μη το παρακανω. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κορίτσια με τις δουλειες σπιτιού πως τα πατε? Επειδη κάνουμε καποιες αλλαγες, υπάρχουν αρκετες δουλιτσες που πρέπει να γινουν και δεν μπορω να βλέπω το σπιτι ανάστατο. Προσεχω οσο μπορω δεν σηκωνω βαρη αλλα οσο να ναι θα κανω καποια πραγματα που απαιτούν σκυψιμο. Μεχρι ποιο σημειο ειναι το σωστο? Χθες κουράστηκα λιγο παραπανω και Τωρα πχ που εστρωσα το κρεβάτι και μετεφερα κατι πράγματα, ελαφρια βεβαια,ειχα κατι τσιμπήματακια μετα στη μητρα, υπαρχει περίπτωση να ειναι απο αυτο? Θελω να κανω πραγματα αλλα φοβαμαι κιολας να μη το παρακανω. 

Νικολ ηρέμησε με τις δουλειές...δεν πρόκειται το μωρό σου όταν έρθει σπίτι να κάνει έλεγχο και να πει πόσο νοικοκυρά είναι η μαμά του που τα έχει όλα τέλεια! Μην κουράζεσαι και άκου το σώμα σου. Μας πιάνει μανία και πάνω στη φούρια μας μπορεί να κάνουμε υπερβολές που δεν πρέπει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Νικολ ηρέμησε με τις δουλειές...δεν πρόκειται το μωρό σου όταν έρθει σπίτι να κάνει έλεγχο και να πει πόσο νοικοκυρά είναι η μαμά του που τα έχει όλα τέλεια! Μην κουράζεσαι και άκου το σώμα σου. Μας πιάνει μανία και πάνω στη φούρια μας μπορεί να κάνουμε υπερβολές που δεν πρέπει. 

Οχι δεν εχω τετοιο θεμα, ουτε να ειναι ολα τελεια ουτε να φανω νοικοκυρα.Δεν κανω υπερβολες γενικα. Αλλα χθες πχ ειχαμε ενα μαστορα και καταλαβαινεις μετα ήταν χαλια ολα. Δεν μπορούσες να περπατησεις απο τη βρωμια στο πατωμα.Κανω τα απαραιτητα φυσικα κ ειμαι προσεκτικη απλα δεν ξερω μεχρι που επιτρέπεται.  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οχι δεν εχω τετοιο θεμα, ουτε να ειναι ολα τελεια ουτε να φανω νοικοκυρα.Δεν κανω υπερβολες γενικα. Αλλα χθες πχ ειχαμε ενα μαστορα και καταλαβαινεις μετα ήταν χαλια ολα. Δεν μπορούσες να περπατησεις απο τη βρωμια στο πατωμα.Κανω τα απαραιτητα φυσικα κ ειμαι προσεκτικη απλα δεν ξερω μεχρι που επιτρέπεται.  

Άκου το σώμα σου....αυτό θα σου δείξει τα όρια του. Το να μη σηκώνεις βάρη, να μην ανεβαίνεις σε σκάλες ή σκαλάκια και να μη λαχανιαζεις εννοούνται....Εφόσον η εγκυμοσυνη σου είναι καλή μη φοβάσαι αλλά μην το παρακάνεις κιόλας. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οχι δεν εχω τετοιο θεμα, ουτε να ειναι ολα τελεια ουτε να φανω νοικοκυρα.Δεν κανω υπερβολες γενικα. Αλλα χθες πχ ειχαμε ενα μαστορα και καταλαβαινεις μετα ήταν χαλια ολα. Δεν μπορούσες να περπατησεις απο τη βρωμια στο πατωμα.Κανω τα απαραιτητα φυσικα κ ειμαι προσεκτικη απλα δεν ξερω μεχρι που επιτρέπεται.  

Καλημερα εμενα μου τα κανουν αλλοι λογω κρεβατωματος χαχα!! Δεν ειναι οπως τα θελω αλλα δε πειραζει αυτο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει τωρα.γενικα νομιζω οτι δεν υπαρχει επιτρεπεται εννοειτε οτι δε κανεις βαριες δουλειές κ γενικα οτι κανεις προσεκτικα αν σε κουραζει κατι το σταματας κ δε το κανεις.

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω κοριτσια. Ναι θα κανω τα απαραίτητα, τα βαρια τα κανει ο αντρας μου ετσι κ αλλιώς απλα λείπει πολλες ωρες λογω δουλειάς,  ειναι κ κουρασμένος ο καημενος και παρολα αυτα με βοηθαει πολυ. Αν δεν ειχα μαστορεματα δεν θα με απασχολούσε το θεμα αλλα ξερετε πως ειναι. Μπαινουν μεσα και αφηνουν ενα σπιτι χαλι μαυρο. 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κορίτσια με τις δουλειες σπιτιού πως τα πατε? Επειδη κάνουμε καποιες αλλαγες, υπάρχουν αρκετες δουλιτσες που πρέπει να γινουν και δεν μπορω να βλέπω το σπιτι ανάστατο. Προσεχω οσο μπορω δεν σηκωνω βαρη αλλα οσο να ναι θα κανω καποια πραγματα που απαιτούν σκυψιμο. Μεχρι ποιο σημειο ειναι το σωστο? Χθες κουράστηκα λιγο παραπανω και Τωρα πχ που εστρωσα το κρεβάτι και μετεφερα κατι πράγματα, ελαφρια βεβαια,ειχα κατι τσιμπήματακια μετα στη μητρα, υπαρχει περίπτωση να ειναι απο αυτο? Θελω να κανω πραγματα αλλα φοβαμαι κιολας να μη το παρακανω. 

Το μωρό πίστεψε με δεν παθαίνει τίποτα. Δουλεύω κανονικά και μάλιστα σε δουλειά που δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω καθόλου και δύσκολη με βάρη κλπ. (τα οποία πλέον μοιράζομαι τουλάχιστον) Όταν γυρνάω σπίτι αναγκαστικά πρέπει να κάνω και κάποιες δουλειές του σπιτιού. Οι γυναίκες λίγα χρόνια πριν δουλεύανε σε χωράφια και τώρα ανησυχούμε μέχρι και για το σπίτι. Πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε χαλαρές δεν παθαίνει τίποτα το παιδί με την δουλειά, πρέπει να προσέχεις αλλά εντάξει δεν είμαστε από ζάχαρη. Εξάλλου η γιατρος μου είπε ότι όσο πιο δραστήρια είμαι τόσο πιο εύκολη εγκυμοσυνη και γεννα θα έχω. Και ίσχυει μέχρι στιγμής δόξα τω Θεό δεν είχα δυσκολίες αντιθέτως περνάει γρήγορα και ήρεμα ο καιρός. Η δουλειά και η δουλειές στο σπίτι βοηθάνε ξεχνιέται το μυαλό, όπως και το περπάτημα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MBelicov είπε:

Το μωρό πίστεψε με δεν παθαίνει τίποτα. Δουλεύω κανονικά και μάλιστα σε δουλειά που δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω καθόλου και δύσκολη με βάρη κλπ. (τα οποία πλέον μοιράζομαι τουλάχιστον) Όταν γυρνάω σπίτι αναγκαστικά πρέπει να κάνω και κάποιες δουλειές του σπιτιού. Οι γυναίκες λίγα χρόνια πριν δουλεύανε σε χωράφια και τώρα ανησυχούμε μέχρι και για το σπίτι. Πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε χαλαρές δεν παθαίνει τίποτα το παιδί με την δουλειά, πρέπει να προσέχεις αλλά εντάξει δεν είμαστε από ζάχαρη. Εξάλλου η γιατρος μου είπε ότι όσο πιο δραστήρια είμαι τόσο πιο εύκολη εγκυμοσυνη και γεννα θα έχω. Και ίσχυει μέχρι στιγμής δόξα τω Θεό δεν είχα δυσκολίες αντιθέτως περνάει γρήγορα και ήρεμα ο καιρός. Η δουλειά και η δουλειές στο σπίτι βοηθάνε ξεχνιέται το μυαλό, όπως και το περπάτημα.. 

Ειναι αναλογα την περιπτωση συμφωνω οτι δεν ειμαστε απο ζαχαρη κ οτι δε πρεπει να υπερβαλουμε αλλα ενταξει μη τα αφηνουμε κ ολα στη τυχη πρεπει να προσεχουμε κ λιγο ειδικα οταν μας δινει κ σημαδια το σωμα μαςκ εγω την αποψη σου ειχα μεχρι που επαθα μεγαλη αποκολληση κ ακομα τραβιεμαι. Κ αρκετες γυναικες που δουλευαν στα χωραφια ειχαν τις αποβολες τους δεν ηταν ολες μια χαρα ειναι αναλογα την περιπτωση πιστευω.

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ειναι αναλογα την περιπτωση συμφωνω οτι δεν ειμαστε απο ζαχαρη κ οτι δε πρεπει να υπερβαλουμε αλλα ενταξει μη τα αφηνουμε κ ολα στη τυχη πρεπει να προσεχουμε κ λιγο ειδικα οταν μας δινει κ σημαδια το σωμα μαςκ εγω την αποψη σου ειχα μεχρι που επαθα μεγαλη αποκολληση κ ακομα τραβιεμαι. Κ αρκετες γυναικες που δουλευαν στα χωραφια ειχαν τις αποβολες τους δεν ηταν ολες μια χαρα ειναι αναλογα την περιπτωση πιστευω.

Τότε που ταν στα χωραφια πολλες φορες τα έχαναν κ απλα δεν έλεγαν Τιποτα μην λενε οι υπόλοιποι οτι δεν μπορούν να κανουν παιδια. Οτι μπορεί να έφταιγε η σκληρή δουλεία ούτε λόγος. Φυσικα δεν ειμαστε απο ζαχαρη, ούτε κ πρεπει να χαιδευομαστε. Όπως λες κι εσύ ειναι αναλογα την περίπτωση. Φυσικα αν εχουμε την δυνατότητα να ξεκουραζομαατε κ να μην προκαλουμε. Αν δεν υπήρχε θέμα θα μας έλεγαν οι γιατροί μην προσέχετε Τιποτα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , MBelicov είπε:

Το μωρό πίστεψε με δεν παθαίνει τίποτα. Δουλεύω κανονικά και μάλιστα σε δουλειά που δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω καθόλου και δύσκολη με βάρη κλπ. (τα οποία πλέον μοιράζομαι τουλάχιστον) Όταν γυρνάω σπίτι αναγκαστικά πρέπει να κάνω και κάποιες δουλειές του σπιτιού. Οι γυναίκες λίγα χρόνια πριν δουλεύανε σε χωράφια και τώρα ανησυχούμε μέχρι και για το σπίτι. Πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε χαλαρές δεν παθαίνει τίποτα το παιδί με την δουλειά, πρέπει να προσέχεις αλλά εντάξει δεν είμαστε από ζάχαρη. Εξάλλου η γιατρος μου είπε ότι όσο πιο δραστήρια είμαι τόσο πιο εύκολη εγκυμοσυνη και γεννα θα έχω. Και ίσχυει μέχρι στιγμής δόξα τω Θεό δεν είχα δυσκολίες αντιθέτως περνάει γρήγορα και ήρεμα ο καιρός. Η δουλειά και η δουλειές στο σπίτι βοηθάνε ξεχνιέται το μυαλό, όπως και το περπάτημα.. 

Μεχρι ενα σημειο συμφωνω μαζι σου. Επειδη ειμαι υπερκινητική δυσκολευομαι τωρα που πρεπει να προσεχω. Αλλα επειδη καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός δεν ξερεις τι μπορεί να σου τυχει. Μπορει να κανεις τα παντα και να μη συμβει τιποτα και μπορει με ελαχιστα να παθεις πχ αποκόλληση. Αυτο δεν μπορει να στο πει κανεις. Οι γυναικες παλιοτερα εχανα κ αυτες παιδια οπως λεει η vasoth. Γενικα θελει μετρο σιγουρα και να ακους το σωμα σου 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...