Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Παρθενακιιιι χαχαχαχα 

Πήρα τα αποτελέσματα από τον προγεννητικο όλα καλά εκτός του θυρεοειδή π είναι λιγάκι αυξημένο

Χαχαχα Χαχαχα ειδεεεες? Σε τσακωσα. 

Ααα μπραβο, Εεε θα τον ρυθμισετε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Παρθενακιιιι χαχαχαχα 

Πήρα τα αποτελέσματα από τον προγεννητικο όλα καλά εκτός του θυρεοειδή π είναι λιγάκι αυξημένο

Όλα καλά λοιπόν! Τον θυρεοειδή θα στον ρυθμίσουν μην ανησυχείς! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ειχες κ πριν θυροειδη?

Όχι δεν είχα ποτέ θέμα με τον θυρεοειδή..θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολο αλλά στο ΙΚΑ έχουν ραντεβού τον Οκτώβριο και από ιδιώτες δεν ξέρω...έχεις κανέναν να μ προτείνεις;

Τόσο μπαμ έκανε το ζώδιο μ εε;;χαχαχαχ


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι δεν είχα ποτέ θέμα με τον θυρεοειδή..θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολο αλλά στο ΙΚΑ έχουν ραντεβού τον Οκτώβριο και από ιδιώτες δεν ξέρω...έχεις κανέναν να μ προτείνεις;

Τόσο μπαμ έκανε το ζώδιο μ εε;;χαχαχαχ

Ενταξει μην ανχωνεσαι θα στο ρυθμισει ο ενδοκρινολογος σε ποια πολη εισαι?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι δεν είχα ποτέ θέμα με τον θυρεοειδή..θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολο αλλά στο ΙΚΑ έχουν ραντεβού τον Οκτώβριο και από ιδιώτες δεν ξέρω...έχεις κανέναν να μ προτείνεις;

Τόσο μπαμ έκανε το ζώδιο μ εε;;χαχαχαχ

Ναι αλλα οχι απο το αγχος!!! Απο τον τρόπο που μιλας!!! Χαρηκα καρκίνος Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι δεν είχα ποτέ θέμα με τον θυρεοειδή..θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολο αλλά στο ΙΚΑ έχουν ραντεβού τον Οκτώβριο και από ιδιώτες δεν ξέρω...έχεις κανέναν να μ προτείνεις;

Τόσο μπαμ έκανε το ζώδιο μ εε;;χαχαχαχ

Πόσο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Ενταξει μην ανχωνεσαι θα στο ρυθμισει ο ενδοκρινολογος σε ποια πολη εισαι?

Αθήνα δάφνη 

1 hour ago, Smile89 είπε:

Ναι αλλα οχι απο το αγχος!!! Απο τον τρόπο που μιλας!!! Χαρηκα καρκίνος Χαχαχα 

Αααα καρκινακι;μ αρέσουν τα καρκινακια:-D

1 hour ago, loyloy είπε:

Πόσο έχεις?

4,65 εχω


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αθήνα δάφνη 

Αααα καρκινακι;μ αρέσουν τα καρκινακια:-D

4,65 εχω

Δε μπορω να σε βοηθησω για Αθηνα ισως καποια κοπελα που ειναι επισης αθηνα σου προτείνει καποιον να σε ρωτησω κατι αλλο του θυροειδη την εκανες σε πυρηνικο εργαστηριο? Στο λεω γιατι εχουν διαφορα στις τιμες απο το απλο μικροβιολογικο εγω την εκανα σε απλο κ ηταν 3.71 κ μου ειπε ο γιατρος μου να κανω επαναληπτικη σε πυρηνικο κ βγηκε 1.71 να το ξερεις για αλλη φορα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Δε μπορω να σε βοηθησω για Αθηνα ισως καποια κοπελα που ειναι επισης αθηνα σου προτείνει καποιον να σε ρωτησω κατι αλλο του θυροειδη την εκανες σε πυρηνικο εργαστηριο? Στο λεω γιατι εχουν διαφορα στις τιμες απο το απλο μικροβιολογικο εγω την εκανα σε απλο κ ηταν 3.71 κ μου ειπε ο γιατρος μου να κανω επαναληπτικη σε πυρηνικο κ βγηκε 1.71 στο λεω να το ξερεις για αλλη φορα 

Σε πυρηνικό έκανα κ εγώ..βρήκα μια γιατρό έκλεισα ραντεβού την τρίτη.θα δείξει

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε πυρηνικό έκανα κ εγώ..βρήκα μια γιατρό έκλεισα ραντεβού την τρίτη.θα δείξει

Κωνσταντίνα καλησπέρα, σου έστειλα σε μήνυμα στοιχεία ενδοκρινολογου στη Δάφνη. Εάν χρειαστείς οτιδήποτε μου λες

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε πυρηνικό έκανα κ εγώ..βρήκα μια γιατρό έκλεισα ραντεβού την τρίτη.θα δείξει

Μια χαρα μην ανησυχεις δεν ειναι τπτ θα το ρυθμίσεις κ ολα καλα

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Είμαστε γλυκουλια!!!. Το όριο 5 είναι? Η οχι? 

4,05 ειναι λέει το όριο .

Βρε κοριτσακια να σας ρωτήσω κάτι; Με τον άντρα μ έχουμε την ίδια ομάδα αίματος...λέτε να υπάρχει θέμα;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

4,05 ειναι λέει το όριο .

Βρε κοριτσακια να σας ρωτήσω κάτι; Με τον άντρα μ έχουμε την ίδια ομάδα αίματος...λέτε να υπάρχει θέμα;

Οχι βρε, θετικό η αρνητικό ειναι το αίμα σας? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...