Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχουμε και οι δύο άλφα ρέζους θετικο

Αν είχατε αρνητικό ρέζους ίσως να υπήρχε θεμα. Οποτε ολο Κομπλε. Στις τελευταίες μου εξετασεις το έμαθα αυτο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Αν είχατε αρνητικό ρέζους ίσως να υπήρχε θεμα. Οποτε ολο Κομπλε. Στις τελευταίες μου εξετασεις το έμαθα αυτο. 

Ουφ πάλι καλά .


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αθήνα δάφνη 

Αααα καρκινακι;μ αρέσουν τα καρκινακια:-D

4,65 εχω

Κι εγβ με τόσο ξεκίνησα.μου έδωσε ο γυναικολόγος χάπι και αμέσως από το 1ο μήνα το χω κάτω από το 1.δεν χρειάστηκε να πάω σε ενδοκρινολογο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , loyloy είπε:

Κι εγβ με τόσο ξεκίνησα.μου έδωσε ο γυναικολόγος χάπι και αμέσως από το 1ο μήνα το χω κάτω από το 1.δεν χρειάστηκε να πάω σε ενδοκρινολογο.

Άρα ενταξει όλα καλά...δεν αγχώθηκα ξέρω ότι είναι κάτι αντιμετωπισιμο αλλά γιατί να υπάρχει;:smile:

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

Όλα καλαααα!!!! Σημερα εφαγα μια κλωτσια!!!! Την καταευχαριστηθηκα!!!!. Χεχε

Θέλω και εγωωωωωωωωωωωωω


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Άρα ενταξει όλα καλά...δεν αγχώθηκα ξέρω ότι είναι κάτι αντιμετωπισιμο αλλά γιατί να υπάρχει;:smile:

Θέλω και εγωωωωωωωωωωωωω

Χεχεχε εχεις κατι βδομαδουλες ακόμη!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει η μαμα ρεζους αρνητικο υπαρχει θεμα. Οπως εγω η τυχερη πχ. που εχω αρνητικο κ ο αντρας μου θετικο. Που σημαινει οτι το μωρο μπορει να εχει παρει ειτε το ρεζους το δικο μου ειτε του αντρα μου. Αν εχει παρει του αντρα μου (θετικο) τοτε εγω κατα τη γεννα θα παραξω αντισωματα κατα του αιματος του παιδιου γιατι δεν θα το αναγνωριζω, θα ναι σαν ξενο σωμα. Το παιδι δεν θα παθει τπτ γιατι δεν θα προλαβει, αλλα σε ενδεχομενο δευτερο παιδι εγω θα χω ηδη αντισωματα κατα του θετικου κ αν το δευτερο εχει θετικο τοτε δυστυχως θα του κανει ο οργανισμος μου επιθεση.

Αν το παιδι εχει το αιμα μου τοτε δεν υπαρχει θεμα. Επειδη ομως δεν το ξερουμε σε μας τις ρεζους αρνητικες μανουλες μας κανουν μια ενεση πριν αλλα και κατα τη γεννα για να μην παραξουμε αυτα τα  αντισωματα. Για προστασια του δευτερου παιδιου αν ερθει. Κ επισης αν υπαρξει αιμορραγια κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μας τωρα πρεπει να ενημερωσουμε τον γιατρο για να κανουμε ενεση προληπτικα μηπως ηρθαν σε επαφη αντιθετα αιματα. Κ καθε μηνα κανω εξετασεις για να δουμε αν τυχον εχω αναπτυξει αντισωματα εναντιον του θετικου αιματος. 

Αυτα. Σας εκανα πολτο τον εγκεφαλο ή τη βγαλατε καθαρη?? Χαχαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αν εχει η μαμα ρεζους αρνητικο υπαρχει θεμα. Οπως εγω η τυχερη πχ. που εχω αρνητικο κ ο αντρας μου θετικο. Που σημαινει οτι το μωρο μπορει να εχει παρει ειτε το ρεζους το δικο μου ειτε του αντρα μου. Αν εχει παρει του αντρα μου (θετικο) τοτε εγω κατα τη γεννα θα παραξω αντισωματα κατα του αιματος του παιδιου γιατι δεν θα το αναγνωριζω, θα ναι σαν ξενο σωμα. Το παιδι δεν θα παθει τπτ γιατι δεν θα προλαβει, αλλα σε ενδεχομενο δευτερο παιδι εγω θα χω ηδη αντισωματα κατα του θετικου κ αν το δευτερο εχει θετικο τοτε δυστυχως θα του κανει ο οργανισμος μου επιθεση.

Αν το παιδι εχει το αιμα μου τοτε δεν υπαρχει θεμα. Επειδη ομως δεν το ξερουμε σε μας τις ρεζους αρνητικες μανουλες μας κανουν μια ενεση πριν αλλα και κατα τη γεννα για να μην παραξουμε αυτα τα  αντισωματα. Για προστασια του δευτερου παιδιου αν ερθει. Κ επισης αν υπαρξει αιμορραγια κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μας τωρα πρεπει να ενημερωσουμε τον γιατρο για να κανουμε ενεση προληπτικα μηπως ηρθαν σε επαφη αντιθετα αιματα. Κ καθε μηνα κανω εξετασεις για να δουμε αν τυχον εχω αναπτυξει αντισωματα εναντιον του θετικου αιματος. 

Αυτα. Σας εκανα πολτο τον εγκεφαλο ή τη βγαλατε καθαρη?? Χαχαχαχα

Νανουλα καλησπέρα,

οπως τα λες είναι. Παλιότερα υπήρχε πολύ μεγάλο πρόβλημα με τον παράγοντα ρέζους,τώρα πια είναι ρουτίνα και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα! Ζήτω η επιστήμη!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αν εχει η μαμα ρεζους αρνητικο υπαρχει θεμα. Οπως εγω η τυχερη πχ. που εχω αρνητικο κ ο αντρας μου θετικο. Που σημαινει οτι το μωρο μπορει να εχει παρει ειτε το ρεζους το δικο μου ειτε του αντρα μου. Αν εχει παρει του αντρα μου (θετικο) τοτε εγω κατα τη γεννα θα παραξω αντισωματα κατα του αιματος του παιδιου γιατι δεν θα το αναγνωριζω, θα ναι σαν ξενο σωμα. Το παιδι δεν θα παθει τπτ γιατι δεν θα προλαβει, αλλα σε ενδεχομενο δευτερο παιδι εγω θα χω ηδη αντισωματα κατα του θετικου κ αν το δευτερο εχει θετικο τοτε δυστυχως θα του κανει ο οργανισμος μου επιθεση.

Αν το παιδι εχει το αιμα μου τοτε δεν υπαρχει θεμα. Επειδη ομως δεν το ξερουμε σε μας τις ρεζους αρνητικες μανουλες μας κανουν μια ενεση πριν αλλα και κατα τη γεννα για να μην παραξουμε αυτα τα  αντισωματα. Για προστασια του δευτερου παιδιου αν ερθει. Κ επισης αν υπαρξει αιμορραγια κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μας τωρα πρεπει να ενημερωσουμε τον γιατρο για να κανουμε ενεση προληπτικα μηπως ηρθαν σε επαφη αντιθετα αιματα. Κ καθε μηνα κανω εξετασεις για να δουμε αν τυχον εχω αναπτυξει αντισωματα εναντιον του θετικου αιματος. 

Αυτα. Σας εκανα πολτο τον εγκεφαλο ή τη βγαλατε καθαρη?? Χαχαχαχα

Χαχαχα καταλαβαμε, εγώ για αλλη περιπτωση Μιλούσα αλλα οκ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι, στην αυχενικη σας μετρησαν τον τράχηλο?  Στο χαρτί γραφει μηκος τραχηλου διακοιλιακα 35mm. Ειναι φυσιολογικός?

Εμένα γραφει μήκος ενδοτραχηλου 29 mm ε για να μην μου πει τίποτα Κομπλε ειναι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι, στην αυχενικη σας μετρησαν τον τράχηλο?  Στο χαρτί γραφει μηκος τραχηλου διακοιλιακα 35mm. Ειναι φυσιολογικός?

Στην αυχενική δεν τον μετράνε πάντα όλοι οι γιατροί αν και κατά τη γνώμη μου θα επρεπε. Και εμένα τον μέτρησε χωρίς να έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί ούτως ή άλλως θα κάνω περιδεση λόγω μονοκερης μήτρας.  Στη Β επιπέδου τον μετράνε πάντα και συνήθως και ενδοκολπικα. Μια χαρά είναι ο τράχηλος σου μην ανησυχείς! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ κοριτσια!! ❤

Μια χαρα ειναι κοριτσι. Εμενα στην αυχενικη ηταν 32mm  και πριν 4 μερες στην β επιπεδου 31mm. Τον τραχηλο δεν τον θελουμε κατω απο 25mm αν θυμαμαι καλα.

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...