Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, demmikot είπε:

Η νύφη είναι και ίδια μέρα γεννημένη με τον πεθερό . Μιλάμε κάρμα όχι βλακείες.. θα βγει γκρινιάρα αλλά θα είναι το καλύτερο κορίτσι.. ο γαμπρός καρκίνος με ωροσκόπο ταύρο..

Κ μενα ο γιος καρκινος οροσκοπο ταυρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα!! Εγώ ήμουν στις μανούλες Αυγούστου, γέννησα όμως δυο εβδομάδες νωρίτερα κ έτσι βρέθηκα στις μανούλες Ιουλίου!Έτσι είναι νέα εδώ! Θέλω τη βοήθεια κ τη γνώμη σας!!! Σε ένα μήνα, δυστυχώς, πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά μου! Μέχρι στιγμής θηλάζω αποκλειστικά κ έτσι πρέπει να μάθει η μικρή μου κ το μπιμπερό. Έχουμε ξεκινήσει λοιπόν κ κάνουμε αντλήσεις γιατί θα συνεχίσει να πίνει μητρικό γάλα όσο λείπω εγώ από το σπίτι κ όταν επιστρέφω πάλι θηλασμό! Το θέμα μου είναι ότι αρνείται κατηγορηματικά να πιάσει το μπιμπερό! Κλαίει, χτυπιέται κ δεν πίνει!! Σπαράζει η καρδούλα μου που την βλέπω έτσι κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Μου είχαν πει να την ταΐζει άλλος με το μπιμπερό κ όχι εγώ! Να είμαι σε άλλο δωμάτιο για να μην με βλέπει!! Όλα αυτά τα έχουμε κάνει!! Αλλάζουμε κ μπιμπερό!! Τι άλλο να κάνω βρε κοριτσια!!! Δεν αντέχω να την βλέπω έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Εγώ ήμουν στις μανούλες Αυγούστου, γέννησα όμως δυο εβδομάδες νωρίτερα κ έτσι βρέθηκα στις μανούλες Ιουλίου!Έτσι είναι νέα εδώ! Θέλω τη βοήθεια κ τη γνώμη σας!!! Σε ένα μήνα, δυστυχώς, πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά μου! Μέχρι στιγμής θηλάζω αποκλειστικά κ έτσι πρέπει να μάθει η μικρή μου κ το μπιμπερό. Έχουμε ξεκινήσει λοιπόν κ κάνουμε αντλήσεις γιατί θα συνεχίσει να πίνει μητρικό γάλα όσο λείπω εγώ από το σπίτι κ όταν επιστρέφω πάλι θηλασμό! Το θέμα μου είναι ότι αρνείται κατηγορηματικά να πιάσει το μπιμπερό! Κλαίει, χτυπιέται κ δεν πίνει!! Σπαράζει η καρδούλα μου που την βλέπω έτσι κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Μου είχαν πει να την ταΐζει άλλος με το μπιμπερό κ όχι εγώ! Να είμαι σε άλλο δωμάτιο για να μην με βλέπει!! Όλα αυτά τα έχουμε κάνει!! Αλλάζουμε κ μπιμπερό!! Τι άλλο να κάνω βρε κοριτσια!!! Δεν αντέχω να την βλέπω έτσι!!

Να σου ζήσει η μικρούλα σου και καλώς ήρθες 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί εδώ και 1 εβδομάδα πεδευομσι και εγώ να της το μάθω,βέβαια με ξένο γάλα εγώ . 

Πιστεύω ότι είναι μύθος αυτό ότι πρέπει να την ταισει κάποιος άλλος σε εμάς δεν έπιασε και ας έχει προσπαθήσει ο μπαμπάς που του έχουμε αδυναμία ...

Εγώ παράγγειλα θηλές που μοιάζουν με το στήθος μήπως και της είναι πιο εύκολα έτσι . Αν και θέλει το χρόνο της . Και πολυυυυυ υπομονή γιατί είναι πολύ πεισματάρικα τα μωράκια να ξέρεις . Εγώ το βλέπω στην δικιά μου χτυπιέται κλαίει κοκκινίζει φωνάζει μήπως και την βάλω στο στήθος όταν καταλαβαίνει ότι δεν την περνει κάθεται ρουφάει κάνα δυο φορές από το μπιμπερο και πάλι από την αρχή . Της πρώτες μέρες δεν έπινε τίποτα ούτε καν το έπιανε ...τώρα σιγά σιγά κάτι παιε να κάνει ..

Και είδα διάφορα σε μια εβδομάδα με ξένο γάλα που της δίνω ..εσύ που θα δίνεις και το δικό σου θα της είναι πιο εύκολο ...απλά θέλει υπομονή και επιμονή ... 

Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις και θηλή στο μπιμπερο η να αλλάξεις γενικά μπιμπερο ..το βλέπεις στην πορεία αυτό ..η παιδίατρος μου είπε θέλει 3 εβδομάδες για να το μάθει ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Εγώ ήμουν στις μανούλες Αυγούστου, γέννησα όμως δυο εβδομάδες νωρίτερα κ έτσι βρέθηκα στις μανούλες Ιουλίου!Έτσι είναι νέα εδώ! Θέλω τη βοήθεια κ τη γνώμη σας!!! Σε ένα μήνα, δυστυχώς, πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά μου! Μέχρι στιγμής θηλάζω αποκλειστικά κ έτσι πρέπει να μάθει η μικρή μου κ το μπιμπερό. Έχουμε ξεκινήσει λοιπόν κ κάνουμε αντλήσεις γιατί θα συνεχίσει να πίνει μητρικό γάλα όσο λείπω εγώ από το σπίτι κ όταν επιστρέφω πάλι θηλασμό! Το θέμα μου είναι ότι αρνείται κατηγορηματικά να πιάσει το μπιμπερό! Κλαίει, χτυπιέται κ δεν πίνει!! Σπαράζει η καρδούλα μου που την βλέπω έτσι κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Μου είχαν πει να την ταΐζει άλλος με το μπιμπερό κ όχι εγώ! Να είμαι σε άλλο δωμάτιο για να μην με βλέπει!! Όλα αυτά τα έχουμε κάνει!! Αλλάζουμε κ μπιμπερό!! Τι άλλο να κάνω βρε κοριτσια!!! Δεν αντέχω να την βλέπω έτσι!!

Ξέρω ότι θα σου φανεί δύσκολο αυτό που θα σου πω αλλά αν δεν πιάνει μπιμπερό ίσως να πρέπει να το δοκιμάσεις.. Υπάρχουν οι εναλλακτικοί τρόποι σίτισης και αυτοί είναι το εκπαιδευτικό ποτηράκι και η σύριγγα. Έχε τα στο νου σου για να μην φρικάρεις ότι θα μείνει νηστικό το μωρό. 

Μπορείς να δοκιμάσεις τάισμα με μπιμπερό όταν κοιμάται. Εμένα έπιασε της Avent  αλλά τρώει μόνο κοιμισμένος όταν λείπω στη δουλειά  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Γεια σας ο μικρος σημερα ολη μερα το χερι μεσα στο στομα ποτε στερεωνουν τα κεφαλακια τους σε ποιον μηνα ξερετε.?

Τυχερή είσαι. Εμένα βάζει δάχτυλο. Και μάλιστα και τα δύο μαζί. Κεφαλάκια στον 5ο. Αλλά ήδη από τον 4ο θα δεις να το σηκώνει και να το κρατάει καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Τυχερή είσαι. Εμένα βάζει δάχτυλο. Και μάλιστα και τα δύο μαζί. Κεφαλάκια στον 5ο. Αλλά ήδη από τον 4ο θα δεις να το σηκώνει και να το κρατάει καλύτερα. 

Γτ τωρα γερνει προς τα μπροστα το κεφαλακι του κ αγχωνομαι κανει χιλια δυο απο κινησεις χερια ποδια αλλα το κεφαλι δν το στηριζουμε το γυρναει φυσικα κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, happysmile said:

Γεια σας ο μικρος σημερα ολη μερα το χερι μεσα στο στομα ποτε στερεωνουν τα κεφαλακια τους σε ποιον μηνα ξερετε.?

Εμένα το ψιλοστηριζει. Δεν χρειάζεται δηλαδή να του το κρατάω όταν τον έχω αγκαλιά. Αλλά θέλει ακόμα καιρό για να δυναμώσει αρκετά


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Εμένα το ψιλοστηριζει. Δεν χρειάζεται δηλαδή να του το κρατάω όταν τον έχω αγκαλιά. Αλλά θέλει ακόμα καιρό για να δυναμώσει αρκετά

Καλα αγκαλια ναι κ εμενα αλλά αν παω απο μπροστα του να του πιασω τα χερακια να βαλει δυναμη γερνει μπροστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα Avent natural ίσως βοηθήσουν την κατάσταση για να πιάσει το μπιμπερο αλλιώς σύριγγα. Αλλά με την σύριγγα έχεις χασουρα...το χω κάνει κ αυτό στην αρχή. Σύγχυση θηλής πάντως δεν έπαθαν ποτέ...κ στήθος πιάνουν κ μπιμπερο.

Εμένα κορίτσια τα μωρά μου είναι καρκινακια με ωροσκόπο ζυγό.... καμία σχέση με μένα που είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Υδροχόο.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις περναμε αλμα αυτη την εβδομαδα..ειναιι πολυ διαφορετικο το μωρο φαινεται ξεκαθαρα..θελει συνεχεια αγκαλια και πολυ γκρινιααα @Μαρίτσα10 και σε σκεφτομουνα σημερα..πως την παλευεις και με τα δυο;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε;;;; μάλλον και εμείς παίρναμε άλμα και δεν είχα προλάβει να σας γράψω..... 

Βάζουμε χεράκια πιο έντονα και ξεκάθαρα πλέον στο στόμα, βγάζουμε σαλακια, στηρίζουμε κεφαλάκι και είμαστε πολύ χαμογελαστά κοριτσάκια, όταν δε μας τρελαίνουν οι κολικοι κάνουμε πολλές χαρουλες και τσαχπινιες!!!@Γλυκερια123Συμπεθέρα μουυυυυ, τα πουλάκια μας μαζί παίρνανε άλμα!!!! τι κορίτσι σου δίνω, τι κορίτσι σου δίνω !!! Μες το νάζι, την χαρά και την τσαχπινιά !!!!φιλάκια στο μικρό Αντρέα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ του βάζω της frezyderm το baby gum και σε άσχετες στιγμές με μια καθαρή γάζα του τρίβω λίγο τα ούλα μπροστά. Του αρέσει κάθετε. Γιατί τα σάλια στάζουν απλά παντού. Επίσης πλέον από το δεξί στήθος θηλάζει μόνο σε στάση ράγκμπι. Τι κουλό είναι πάλι αυτό; τον βάζω στην στάση της Παναγίας που έτρωγε πάντα και κλαίει. Μόνο στο δεξί στήθος. Στο αριστερό έτσι τρώει. Στο αριστερό λοιπόν κανονικά στο δεξί ράγκμπι. Ότι να ναι αυτό το μωρό. Σε λίγο θα κρεμαστεί από το ταβάνι και θα μου πει έτσι με βολεύει τι κοιτάς; 

  • Χαχα 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια εγώ του βάζω της frezyderm το baby gum και σε άσχετες στιγμές με μια καθαρή γάζα του τρίβω λίγο τα ούλα μπροστά. Του αρέσει κάθετε. Γιατί τα σάλια στάζουν απλά παντού. Επίσης πλέον από το δεξί στήθος θηλάζει μόνο σε στάση ράγκμπι. Τι κουλό είναι πάλι αυτό; τον βάζω στην στάση της Παναγίας που έτρωγε πάντα και κλαίει. Μόνο στο δεξί στήθος. Στο αριστερό έτσι τρώει. Στο αριστερό λοιπόν κανονικά στο δεξί ράγκμπι. Ότι να ναι αυτό το μωρό. Σε λίγο θα κρεμαστεί από το ταβάνι και θα μου πει έτσι με βολεύει τι κοιτάς; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Και η μπεμπούλα μας έτσι,δεξι στήθος ράγκμπι, αριστερό παραδοσιακά. Κάποιες φορές ήθελε και στα δύο ράγκμπι, κάποιες και στα δύο παραδοσιακά, κάποιες εναλλάξ.... Μη νομίζεις διαμορφώνουν προσωπικότητα από μικρές μικρές καταστάσεις, ζητώντας αυτό που θέλουν όπως το θέλουν.... Άλλωστε όλα αυτά τα μικρά συνθέτουν τον μικρόκοσμο τους! 

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα, φιλιά σε ολες❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...