Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Κορίτσια μου..  Τι έχετε περάσει...  9 μήνες στο σύνολο προσπαθουσαμε με μια βιοχημικη κύηση τον πρώτο μήνα και κοντεψα να τρελαθώ..  Δεν ξέρω αν θα την παλευα 9,5 χρόνια...  Θα είχα σαλτάρει σίγουρα!! Μπράβο σας και χαρά στο κουράγιο σας και συγχαρητήρια που αντεξατε! 

Εμένα ο άντρας μου θέλει 3-4 παιδια..  Εγώ από την άλλη εχθές που μας είπαν "Αντέ και ένα κοριτσάκι τωρα"  είπα σε πέντε χρόνια το επόμενο..  Κι όταν μου είπε ο άντρας μου "σιγά! Μετά από 5 χρόνια το άλλο? Εγώ για του χρόνου σκέφτομαι"  έβαλα τα κλάματα και του έλεγα πως θα μείνω 3 μέρες στο μαιευτήριο μακριά από τον μπέμπη? Με χρειάζεται, είναι μικρούλης..  Και μετά συνέχισα το κλάμα ότι δεν είναι δίκαιο επειδή είναι το πρώτο να μην χαρεί την μανούλα του πολύ επειδή θα έρθει άλλο μωρό..  Και τωρα που τα γράφω κλαίω λιγάκι... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Elen211 είπε:

Κορίτσια μου..  Τι έχετε περάσει...  9 μήνες στο σύνολο προσπαθουσαμε με μια βιοχημικη κύηση τον πρώτο μήνα και κοντεψα να τρελαθώ..  Δεν ξέρω αν θα την παλευα 9,5 χρόνια...  Θα είχα σαλτάρει σίγουρα!! Μπράβο σας και χαρά στο κουράγιο σας και συγχαρητήρια που αντεξατε! 

Εμένα ο άντρας μου θέλει 3-4 παιδια..  Εγώ από την άλλη εχθές που μας είπαν "Αντέ και ένα κοριτσάκι τωρα"  είπα σε πέντε χρόνια το επόμενο..  Κι όταν μου είπε ο άντρας μου "σιγά! Μετά από 5 χρόνια το άλλο? Εγώ για του χρόνου σκέφτομαι"  έβαλα τα κλάματα και του έλεγα πως θα μείνω 3 μέρες στο μαιευτήριο μακριά από τον μπέμπη? Με χρειάζεται, είναι μικρούλης..  Και μετά συνέχισα το κλάμα ότι δεν είναι δίκαιο επειδή είναι το πρώτο να μην χαρεί την μανούλα του πολύ επειδή θα έρθει άλλο μωρό..  Και τωρα που τα γράφω κλαίω λιγάκι... 

Και εγώ αυτά σκέφτομαι θέλω από την μια να ναι κοντά να έχουν παρεούλα αλλά από την άλλη θέλω να χαρώ το πρώτο μου να το ζήσω! Κάθε ηλικία έχει κ τα δικά της καλά κ αμα τρέχω με νεογέννητο μετά πως θα χαρώ τις τσαχπινιές που θα μ κάνει μεγαλώνοντας; 
ακριβως όπως τα λες! Και εγώ συγκινήθηκα που διάβασα αυτά π λες γιατί νιώθω το ίδιο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα κι εμείς σε δυάρι, δύο και δε χωραμε, τώρα με το μωρο... Έχουν κι αυτά ενα σωρό πράγματα τα πουλάκια. Κι εμείς θα φύγουμε κάποια στιγμή γιατί πρέπει και το μωρό να έχει το χώρο του. 

Κορίτσια κι εμείς θέλουμε παιδάκια κι άλλα και σας καταλαβαίνω τι λέτε. Και γω θέλω να χαρώ τη ζουζούνα μου πριν κάνουμε δεύτερο. Σας νιώθω απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Κορίτσια μου..  Τι έχετε περάσει...  9 μήνες στο σύνολο προσπαθουσαμε με μια βιοχημικη κύηση τον πρώτο μήνα και κοντεψα να τρελαθώ..  Δεν ξέρω αν θα την παλευα 9,5 χρόνια...  Θα είχα σαλτάρει σίγουρα!! Μπράβο σας και χαρά στο κουράγιο σας και συγχαρητήρια που αντεξατε! 

Εμένα ο άντρας μου θέλει 3-4 παιδια..  Εγώ από την άλλη εχθές που μας είπαν "Αντέ και ένα κοριτσάκι τωρα"  είπα σε πέντε χρόνια το επόμενο..  Κι όταν μου είπε ο άντρας μου "σιγά! Μετά από 5 χρόνια το άλλο? Εγώ για του χρόνου σκέφτομαι"  έβαλα τα κλάματα και του έλεγα πως θα μείνω 3 μέρες στο μαιευτήριο μακριά από τον μπέμπη? Με χρειάζεται, είναι μικρούλης..  Και μετά συνέχισα το κλάμα ότι δεν είναι δίκαιο επειδή είναι το πρώτο να μην χαρεί την μανούλα του πολύ επειδή θα έρθει άλλο μωρό..  Και τωρα που τα γράφω κλαίω λιγάκι... 

Και γω τον περασμένο Ιούλιο στην 9η προσπάθεια είχα βιοχημική....μεγάλο σοκ...πρώτη φορά έγκυος μετά από μεγάλη προσπάθεια κ το έχασα. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τον ίδιο φόβο έχω και εγώ ... Θέλω ναι μεν παιδί αλλά θέλω να χαρώ και αυτό που έχω τώρα ...το κοριτσάκι μου ...πιστεύω πως θα χάσω πολλές στιγμές μαζί της με το δεύτερο παιδί και θα είναι παραμελημένη έτσι νιώθω τώρα ...αν καινο άντρας μου λέει ότι γίνεται το αντίθετο τον ενθουσιασμό τον νιώθεις στο πρώτο παιδί το δεύτερο ξέρεις τα έχεις ξανά ζήσει ... 

Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ τώρα να αγαπήσω και άλλο ένα πλασματακι τόσο πολύ... 

Αναρωτιέμαι πραγματικά πώς κάνουν και δεύτερο και τρίτο παιδί ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια μου θα θελα πολυ δευτερο και μαλιστα συντομα..αλλα δε γινεται..προτιμω να τα κανω μαζι και τα δυο να μεγαλωσουν και να ξεπεταχτουν μαζι παρα μετα απο 3-4 χρονια που θα χει μεγαλωσει το αλλο να ξαναρχισω πανες ξενυχτια κτλπ...ασε που θα χει και ζηλειες και παει λεγοντας..αλλα ειναι και τα οικονομικα ειναι και οτι πρεπει να γυρισω στη δουλεια...οποτε παιρνει παραταση προς το παρον..

Ρε κοριτσια ενω μου εκανε κακα του μια φορα τη μερα σημερα εκανε 3 και η τελευταια ηταν λιγο υγρη με σπορακια μεσα..να ναι διαρροια;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην αγαπάς τα άλλα παιδιά. Η αγάπη δεν μοιράζετε, πολλαπλασιαζετε με τα παιδιά. 

Όσο για το ότι δεν θα χαρείτε το μεγάλο παιδί σκεφτείτε πιο παιδί είναι πάντα το πιο καλομαθημενο. Και ειδικά μολις μεγαλώσει και το μωρό θα περνάτε τέλεια όλοι μαζί και θα κάνουν πολύ παρέα μεγαλώνοντας. Και εγώ αν έκανα κοντά κοντά θα τα έκανα. Φαντάζομαι να είναι ο μεγάλος 5 να τρώει να κάθετε μόνος να πηγαίνει τουαλέτα και να τα αρχίσω πάλι από την αρχή;;;; 

@Γλυκερια123 τα κακάκια είναι υδαρη στα θηλαζοντα. Αν συνεχίσει αύριο όμως πάρε τον γιατρό. Μην πανικοβαλεσε με την πρωτη. Είμαστε έμπειρες μαμάδες τώρα. Ε; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna17 είπε:

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην αγαπάς τα άλλα παιδιά. Η αγάπη δεν μοιράζετε, πολλαπλασιαζετε με τα παιδιά. 

Όσο για το ότι δεν θα χαρείτε το μεγάλο παιδί σκεφτείτε πιο παιδί είναι πάντα το πιο καλομαθημενο. Και ειδικά μολις μεγαλώσει και το μωρό θα περνάτε τέλεια όλοι μαζί και θα κάνουν πολύ παρέα μεγαλώνοντας. Και εγώ αν έκανα κοντά κοντά θα τα έκανα. Φαντάζομαι να είναι ο μεγάλος 5 να τρώει να κάθετε μόνος να πηγαίνει τουαλέτα και να τα αρχίσω πάλι από την αρχή;;;; 

@Γλυκερια123 τα κακάκια είναι υδαρη στα θηλαζοντα. Αν συνεχίσει αύριο όμως πάρε τον γιατρό. Μην πανικοβαλεσε με την πρωτη. Είμαστε έμπειρες μαμάδες τώρα. Ε; 

Συμφωνω απολυτα ...επειδη δεν ειμαι ανθρωπος που πανικοβαλεται πηρα το γιατρο τηλ..χαχα μου πε οτι αμα δε συνεχιστει και αυριο μπορει να ναι απο δοντακι..αμα συνεχιστει αυριο βλεπουμε...παιζει να βγει δοντι 3.5 μηνων;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γλυκερία εμείς έχουμε τα 2 κάτω. Μην φανταστείς ότι βγήκαν αλλά είναι 2 άσπρες κουκίδες. Και εσάς δεν θα βγουν. Απλά κατεβαίνουν. Να ξέρεις ότι τα δόντια πάνε κληρονομικα. Αν εσύ και ο άντρας σου βγάλατε νωρίς είναι πιθανό και ο μπέμπης. 

Μία ερώτηση. Ο μικρός έκανε κρεμωδη κακά. Και χθες όλο ζοριζοταν και γκρίνιαζε. Λέτε να είναι δυσκοιλιοτητα; τα έκανε πολύ άνετα όμως 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Συμφωνω απολυτα ...επειδη δεν ειμαι ανθρωπος που πανικοβαλεται πηρα το γιατρο τηλ..χαχα μου πε οτι αμα δε συνεχιστει και αυριο μπορει να ναι απο δοντακι..αμα συνεχιστει αυριο βλεπουμε...παιζει να βγει δοντι 3.5 μηνων;;;

Σε εμάς γινεται χαμός με τα δόντια όπου μπορεί δαγκώνει για να ξυθει ...και παααααρα πολλά σάλια ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 said:

Γλυκερία εμείς έχουμε τα 2 κάτω. Μην φανταστείς ότι βγήκαν αλλά είναι 2 άσπρες κουκίδες. Και εσάς δεν θα βγουν. Απλά κατεβαίνουν. Να ξέρεις ότι τα δόντια πάνε κληρονομικα. Αν εσύ και ο άντρας σου βγάλατε νωρίς είναι πιθανό και ο μπέμπης. 

Μία ερώτηση. Ο μικρός έκανε κρεμωδη κακά. Και χθες όλο ζοριζοταν και γκρίνιαζε. Λέτε να είναι δυσκοιλιοτητα; τα έκανε πολύ άνετα όμως 

Δεν μ κάνει για δυσκοιλιότητα αυτό. Θα το παρατηρήσεις όμως.

Καλημέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna17 Δυσκοιλιοτητα μου φαινεται οτι ειναι οταν τα κακα βγαινουν σβολοι..να ναι κρεμωδες ειναι φυσιολογικα...κι εγω ελπιζω σημερα ν κανει κανονικα να μην ειναι νερουλα..

Οτι θ ασχολιομουν τοσο πολυ μ αυτο το θεμα ποτε δεν το περιμενα..χαχαχα

@Giosotpk κι εμεις τα ιδια:(

Κοριτσια τα μωρα σας κανουν την κινηση να περπατησουν;εγω τον κραταω απ τις μασχαλες και παει τρεχοντας..δεν τον αφηνω να παταει κατω βεβαια αλλα εχει πολυ πλακα

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Anna17 Δυσκοιλιοτητα μου φαινεται οτι ειναι οταν τα κακα βγαινουν σβολοι..να ναι κρεμωδες ειναι φυσιολογικα...κι εγω ελπιζω σημερα ν κανει κανονικα να μην ειναι νερουλα..

Οτι θ ασχολιομουν τοσο πολυ μ αυτο το θεμα ποτε δεν το περιμενα..χαχαχα

@Giosotpk κι εμεις τα ιδια:(

Κοριτσια τα μωρα σας κανουν την κινηση να περπατησουν;εγω τον κραταω απ τις μασχαλες και παει τρεχοντας..δεν τον αφηνω να παταει κατω βεβαια αλλα εχει πολυ πλακα

Ναι ναι το κάνει και εμένα και πλέον πατάει τα δύο της πόδια κάτω σηκώνει το ποπό και θέλει να σηκωθεί γενικά ... Και επιτέλους ενώνουμε τα χεράκια μας ...την περίμενα.πως και πως αυτή την στιγμή δεν ξέρω γιατί 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ναι ναι το κάνει και εμένα και πλέον πατάει τα δύο της πόδια κάτω σηκώνει το ποπό και θέλει να σηκωθεί γενικά ... Και επιτέλους ενώνουμε τα χεράκια μας ...την περίμενα.πως και πως αυτή την στιγμή δεν ξέρω γιατί 

Και μένα το κάνει αυτό με τα πόδια! Εδώ κ μέρες έχει ανακαλύψει τα χέρια της παίζει μόνο με αυτά τα γυρνάει τα επεξεργάζεται δεν κοιτάει άλλο παιχνίδι! Είναι στο στηθος κ γυρνάει τα χέρια της κ παίζει έχει πλ πλάκα δεν περίμενα κάτι τόσο απλό να μ φαίνεται τόσο υπέροχο!!! Χαζομαμα είμαι χαχα κ που είμαστε ακόμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κουκουβαγιες ειμαστε ολες..ο αντρας μου λεει οτι θα περπατησει απο 8 μηνων επειδη κανει ετσι και οτι μονο ο γιος του τα κανει αυτα..εχει ξεφυγει εντελως...κι εγω το περιμενα με τα χερια γιατι μου φαινοταν οτι ειχε αργησει κι ειχα αγχωθει..χαχα


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...