Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια τι κανετε πως ειστε;; 

@Ele@n εγω τα ειχα παρει ολα 0-3...και 3...δεν αξιζει να παρεις 0 θα το φορεσει 2 εβδομαδες..

@Giosotpk ναι μας επιασε..πολυ φαι ρε παιδι μου..και μια μερα ειχε πολυ γκρινια ευτυχως μονο μια..

@happysmile αφου παιρνει φουλ βαρος τι αγχωνεσαι ;;αστον να τρωει οσο θελει ..τι να κανουμε δε γινεται ολα τα μωρα να τρωνε πολυ..ν ανησυχουσες αμα δεν επαιρνε

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια τι κανετε πως ειστε;; 

@Ele@n εγω τα ειχα παρει ολα 0-3...και 3...δεν αξιζει να παρεις 0 θα το φορεσει 2 εβδομαδες..

@Giosotpk ναι μας επιασε..πολυ φαι ρε παιδι μου..και μια μερα ειχε πολυ γκρινια ευτυχως μονο μια..

@happysmile αφου παιρνει φουλ βαρος τι αγχωνεσαι ;;αστον να τρωει οσο θελει ..τι να κανουμε δε γινεται ολα τα μωρα να τρωνε πολυ..ν ανησυχουσες αμα δεν επαιρνε

Και εμείς είχαμε την πρώτη εβδομάδα πολύ γκρίνια ...τώρα έχουμε το φαγητό ...μα και αυτό το άλμα διαρκεί και πολύ ...ουυυφφφ ...

Θα πάτε να δείτε παρέλαση σήμερα ? 

Εμείς δεν πάμε θα έχει πάρα πολύ κόσμο και που να βγεις με καρότσι και τόσο μικρό μωρό 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου, Χρόνια Πολλά! 

@Ele@n με το καλό το μωράκι σου! Εμείς είχαμε πάρει λίγα για νεογέννητο,γιατί γεννηθηκαμε αρκετά νωρίτερα από ΠΗΤ, φαντάσου ακόμα και έτσι τα φόρεσε μόνο για λίγο αφού βγήκαμε από μαιευτήριο γιατί γεννηθηκαμε ψηλά κορίτσια! Όλα τα άλλα ευτυχώς τα είχαμε πάρει για 3 μηνών και πάνω. Αλλά είναι αυτό που σου πρωειπαν τα κορίτσια, ανάλογα την φόρμα κάθε εταιρείας. Τα orchestra πχ έχουν πάρα πολύ στενή φόρμα.Καλύτερα να τα πάρεις πιο άνετα γιατί δεν ξέρεις τι ανάπτυξη θα σου κάνει το μωρο , εμάς για να καταλάβεις σε ένα μήνα ψήλωσε 7εκ!!! οπότε ευτυχώς που δεν πηραμε μικρό νούμερο ούτε καν το μανίκι θα μας έκανε:D

@Γλυκερια123 Συμπεθέρα μου, άσε μια λαχταρα που πήρα και εγώ με την αλλαγή ώρας!Ξυπνάω στις 4 τα ξημερώματα τα ρολόγια του σπιτιού έδειχναν 5,τα έπαιξα, λέω πόση ώρα έχει να φάει το μωρό, ετοιμάζω σε χρόνο ντε τε το γάλα, δίνω τρομοκρατημένη το μπιμπερό  στη μικρή, τρωγε μωρό μου της λέω, με κοίταζε απορημένο  το παιδί, σου λέει τη έπαθε η μαμά :D

@Giosotpk είμαστε όλες μου φαίνεται σε φάση άλματος,μια από τα ίδια! Έχεις δίκιο που να πάμε σε τόσο κόσμο και με το καρότσι ακόμα πιο δύσκολα να μετακινηθεί σε τόσο κόσμο!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; τα νινακια σας πως είναι; 

Εμεις εχτές είχαμε δύσκολη ημέρα, ξεκινήσαμε μεσημέρι, έφτασε βράδυ να ηρεμήσουμε! Της έβαλα γελη στα δοντάκια, η επάνω γναθος έχει μικρά μικρά εξωγκοματακια, μα λέω 3 μηνών μωρό τόσο νωρίς;;; Κλασσικά παααααρα πολλά σαλακια και τα χεράκια μπουνιτσες στο στόμα! Πλέον κοιμόμαστε μπρούμυτα και με αγχώνει αν γυρίζει πάντα το κεφαλάκι στο πλάι..... Και το κάνει κυρίως βράδυ που δεν την έχω σε πλήρη εποπτεία.... Εσάς το κάνουν αυτό; Αν ναι έχετε βρει κάποια λύση; Σκέφτηκα την σφηνα αλλά από ότι ξέρω έχουν απαγορευτεί....;;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ele@n said:

Πετάγομαι από διπλανή σελίδα γιατί μου άρεσε η συζήτησή σας!! Ετοιμάζω τα ρουχαλάκια για το μικρό μπεμπακι που έρχεται και βλέπω ότι μιλάτε για διαφορετικές φόρμες σε ρούχα! Στα orchestra που έχουν στενή γραμμή πώς να υπολογίσω τα νούμερα για νεογέννητο πχ μέχρι 3 μηνών;

Άν έχεις μεγάλο μωράκι, θα θέλεις άνετη φόρμα. Εγώ από όρκεστρα δεν έχω πάρει, έχουν στενή γραμμή. Πάρε από mothercare 2 πεντάδες κ θα με θυμηθείς, μία 0-3 κ μία 3-6. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου, Χρόνια Πολλά! 

@Ele@n με το καλό το μωράκι σου! Εμείς είχαμε πάρει λίγα για νεογέννητο,γιατί γεννηθηκαμε αρκετά νωρίτερα από ΠΗΤ, φαντάσου ακόμα και έτσι τα φόρεσε μόνο για λίγο αφού βγήκαμε από μαιευτήριο γιατί γεννηθηκαμε ψηλά κορίτσια! Όλα τα άλλα ευτυχώς τα είχαμε πάρει για 3 μηνών και πάνω. Αλλά είναι αυτό που σου πρωειπαν τα κορίτσια, ανάλογα την φόρμα κάθε εταιρείας. Τα orchestra πχ έχουν πάρα πολύ στενή φόρμα.Καλύτερα να τα πάρεις πιο άνετα γιατί δεν ξέρεις τι ανάπτυξη θα σου κάνει το μωρο , εμάς για να καταλάβεις σε ένα μήνα ψήλωσε 7εκ!!! οπότε ευτυχώς που δεν πηραμε μικρό νούμερο ούτε καν το μανίκι θα μας έκανε:D

@Γλυκερια123 Συμπεθέρα μου, άσε μια λαχταρα που πήρα και εγώ με την αλλαγή ώρας!Ξυπνάω στις 4 τα ξημερώματα τα ρολόγια του σπιτιού έδειχναν 5,τα έπαιξα, λέω πόση ώρα έχει να φάει το μωρό, ετοιμάζω σε χρόνο ντε τε το γάλα, δίνω τρομοκρατημένη το μπιμπερό  στη μικρή, τρωγε μωρό μου της λέω, με κοίταζε απορημένο  το παιδί, σου λέει τη έπαθε η μαμά :D

@Giosotpk είμαστε όλες μου φαίνεται σε φάση άλματος,μια από τα ίδια! Έχεις δίκιο που να πάμε σε τόσο κόσμο και με το καρότσι ακόμα πιο δύσκολα να μετακινηθεί σε τόσο κόσμο!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; τα νινακια σας πως είναι; 

Εμεις εχτές είχαμε δύσκολη ημέρα, ξεκινήσαμε μεσημέρι, έφτασε βράδυ να ηρεμήσουμε! Της έβαλα γελη στα δοντάκια, η επάνω γναθος έχει μικρά μικρά εξωγκοματακια, μα λέω 3 μηνών μωρό τόσο νωρίς;;; Κλασσικά παααααρα πολλά σαλακια και τα χεράκια μπουνιτσες στο στόμα! Πλέον κοιμόμαστε μπρούμυτα και με αγχώνει αν γυρίζει πάντα το κεφαλάκι στο πλάι..... Και το κάνει κυρίως βράδυ που δεν την έχω σε πλήρη εποπτεία.... Εσάς το κάνουν αυτό; Αν ναι έχετε βρει κάποια λύση; Σκέφτηκα την σφηνα αλλά από ότι ξέρω έχουν απαγορευτεί....;;; 

Νομίζω έχει απαγορευτεί δεν είναι σίγουρη όμως ... 

Λογικά θα το γυρνάει το κεφαλάκι αλλά ρώτα κ τον παιδίατρο τι να κάνεις τώρα που γυρνάει μπρούμυτα ... 

Εμείς κορίτσια με το ζόρι στο πλάι ...χχχμμμ βαριέται μου φαίνεται να γυρνάει ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Νομίζω έχει απαγορευτεί δεν είναι σίγουρη όμως ... 

Λογικά θα το γυρνάει το κεφαλάκι αλλά ρώτα κ τον παιδίατρο τι να κάνεις τώρα που γυρνάει μπρούμυτα ... 

Εμείς κορίτσια με το ζόρι στο πλάι ...χχχμμμ βαριέται μου φαίνεται να γυρνάει ...

@GiosotpkΚαλημέρα κορίτσι μου, έχουμε μιλήσει με παιδίατρο, είναι απόλυτα φυσιολογικό, απλά πιο μπροστά σαν αντίδραση για την εβδομάδα μας. Δε μας έχει δώσει κάποια λύση, από την στιγμή μας είπε που γυρνάει το κεφαλάκι στο πλάι όλα οκ, απλά σκέφτομαι μέχρι να το γυρίσει στο πλάι η μυτούλα της είναι κάθετα στο κρεβάτι, δεν ξέρω πόσος χρόνος μεσολαβεί μέχρι να το γυρίσει στο πλάι, αυτό το μεσοδιάστημα με αγχώνει και αν ανασαίνει σωστά ... Ρωτάω πρακτικά αν έχει συμβεί σε κάποια μανούλα και πως το αντιμετώπισε. 

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk εμεις πηγαμε παρελαση και καθισε ησυχος..την περισσοτερη ωρα κοιμοταν..ισα ισα καναμε και τη βολτα μας..κι εμενα στο πλαι κι αυτο με το ζορι...

@Luckystars συμπεθερα μου μην ανησυχεις μια χαρα κοιμαται η μπουμπου σου..θα βγαλει και δοντακι τωρα και μια χαρα θα ναι..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Giosotpk εμεις πηγαμε παρελαση και καθισε ησυχος..την περισσοτερη ωρα κοιμοταν..ισα ισα καναμε και τη βολτα μας..κι εμενα στο πλαι κι αυτο με το ζορι...

@Luckystars συμπεθερα μου μην ανησυχεις μια χαρα κοιμαται η μπουμπου σου..θα βγαλει και δοντακι τωρα και μια χαρα θα ναι..

Ευχαριστώ γλυκιά μου συμπεθέρα @Γλυκερια123, θα έχεις και νύφη με δοντάκια :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk said:

Νομίζω έχει απαγορευτεί δεν είναι σίγουρη όμως ... 

Λογικά θα το γυρνάει το κεφαλάκι αλλά ρώτα κ τον παιδίατρο τι να κάνεις τώρα που γυρνάει μπρούμυτα ... 

Εμείς κορίτσια με το ζόρι στο πλάι ...χχχμμμ βαριέται μου φαίνεται να γυρνάει ...

Και μένα στα ίδια είναι, δεν ξέρω αν βαριέται ή αν απλά το συγκεκριμένο δεν το κάνει κ από τους πρώτους. :razz: για το δικό μου μιλάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα αγαπες,εμενα ολη την ωρα χερι δαχτυλα στο στομα ειδα ξ γω κατι.εξογκωματακια στην κατω γναθο σαλια φουλ πηρα τον γιατρο γτ συνεχιζουμε να μην πινουμε γαλα ειπε μαλλον τον ενοχλει το στομαχι του παλι ξ να δωσω τρεις μερες νεξιουμ!(καιρο ειχαμε)πήγαμε παρελαση καλοκαιρι εξω ο μικρος κοιμοταν ωραια περασαμε!πλεκει τα χερακια του από χτες κ τρελενομαι κ πιανουμε τα παντα μαλλια μπλουζες μαξελαροθηκες παιχνιδια!

Link to comment
Share on other sites

Ολες με τα δοντια βλεπω..κι εμεις ετσι..τα ιδια...ρε κοριτσια με ρωτανε αν γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα και οταν τους λεω οχι με το ζορι γυρναμε στο πλαι..α μου λενε αργησε..μου το χουν πει κανα 2 και με πιανουν τα νευρα μου..ειναι πολυ μικρο για να γυρισει μωρε...ελεος..κατα τ αλλα καλα ειμαστε..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2019 at 2:48 ΜΜ, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Elen211 ελεν μου πόσες ημέρες σας κράτησε η διάρροια;

Όταν λες κοιμάται πολυ, πόσες ώρες; κάθε πότε την ταιζεις; 3ωρο η παραπάνω; Νομίζω πάλι πως  είναι και με τις ημέρες τους, άλλες ημέρες αυξάνουν ρυθμούς και άλλες ρίχνουν ρυθμούς. 

Θα συμφωνήσω είναι ανάλογα την εταιρεία και την φορμα που έχουν στα ρούχα τους. Εμείς κυρίως φοραμε για 6 μηνών και της τα παίρνουμε σε άνετες φορμες ειδικά τώρα που ανεβήκαμε νούμερο στην πάνα. 

2 μέρες..  Ηρέμησε μετά..  

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...