Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, EleniKel είπε:

Angela μου, η μικρή μου είναι 14.5 μηνών. Θα μάθει να τρώει, το μόνο σίγουρο, αλλά να, σε αυτό το θέμα είμαστε λίγο πίσω. Δοκιμαζω να της δίνω, αλλά είναι μονίμως Χορτιάτη γιατί επιμένω πολύ στο θηλασμό ακόμη, αλλά κ τα γεύματα της είναι καλά. Ίσως δε βγαίνω κ γω από τη ρουτίνα να μειώσω πχ τα γεύματα της ώστε να πεινάσει κ να ζηλέψει κ κάτι άλλο. Άσε που πίνει ελάχιστο νερό. Μπορεί κ γουλιες μέσα στη μέρα. Αλλά τσισακια κάνει λόγω του θβλασμου

Για το νερο μην αγχωνεσαι ξεδιψα με τον θηλασμο... Μπορεις μια μερα να το δοκασεις αν θελεις να μην της δωσεις ενα γευμα στην ωρα που της το δινεις για να δεις αν θα φαει μονη της κομματακια...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα του δινεις τοστ?? Εγω δεν εχω δωσει ακομα.. Κανει??? Γιατι και η γαλοπουλα και το τυρι του τοστ εχουνε αλατι.. Δεν εχω ρωτησει το παιδιατρο ακομα... 

Του εδωσα πρωτη φορα γιατι ενω ειχε φαει την αυγοφετα με ειδε με το τοστ και αρχισε μαμ μαμ.5 μπουκιες του δωσα με βραστη γαλοπουλα και λιγο κασερι.Η παιδιατρος ειπε να του δινω λιγο αλατι αλλα στα φαγητα του δεν βαζω ακομη οποτε οτι πηρε απο αυτες τις μπουκιες.

Ελενη μην αγχωνεσαι για το αλεσμα,μικρη ειναι ακομη,εγω αρχισα με πατημενα στους 10 μηνες,τωρα δινω κανονικα κομματια.Οταν ειναι ωρα της θα φαει αλλα μπορεις να δοκιμαζεις,ο δικος μου ειναι πολυ του φαγητου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Του εδωσα πρωτη φορα γιατι ενω ειχε φαει την αυγοφετα με ειδε με το τοστ και αρχισε μαμ μαμ.5 μπουκιες του δωσα με βραστη γαλοπουλα και λιγο κασερι.Η παιδιατρος ειπε να του δινω λιγο αλατι αλλα στα φαγητα του δεν βαζω ακομη οποτε οτι πηρε απο αυτες τις μπουκιες.

Ελενη μην αγχωνεσαι για το αλεσμα,μικρη ειναι ακομη,εγω αρχισα με πατημενα στους 10 μηνες,τωρα δινω κανονικα κομματια.Οταν ειναι ωρα της θα φαει αλλα μπορεις να δοκιμαζεις,ο δικος μου ειναι πολυ του φαγητου

Οκ... Ασε θα ρωτησω και εγ. Τον παιδιατρο σε 2 βδομαδες που θα παω... 

Ναι και εμενα τρωει πολυ!!! Και στο 7ο μηνα μεχρι να καταλαβω οτι δεν θελει αλεσμενα γιατι δεν ετρωγε τιποτα μονο θηλαζε δεν ειχε παρει καθολου κιλα.. Αλλα μολις το καταλαβα οτι τα θελει ολα κομματια απο 8 μηνων τρωει σαν τρελη!!!! Πραγματικα δεν ξερω πως τα καταφερνε χωρις να εχει ουτε ενα δοντι και να τα τρωει κομματια.. Τι να πω...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; εμεις πολυ κλαμα βγαλαμε τελικα και τα τρία δοντια μαζι και δεν ηρεμη καθόλου το βραδυ αντε να σκασουν για τα καλα μηπως και ηρεμησει λιγάκι γιατι θα παρω τα βουνα... Σημερα εχουμε πολυ ωραιο καιρο μπορει να την παω καμία βολτα!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; εμεις πολυ κλαμα βγαλαμε τελικα και τα τρία δοντια μαζι και δεν ηρεμη καθόλου το βραδυ αντε να σκασουν για τα καλα μηπως και ηρεμησει λιγάκι γιατι θα παρω τα βουνα... Σημερα εχουμε πολυ ωραιο καιρο μπορει να την παω καμία βολτα!! 

Η καημενουλα μωρε... Κατ τα 3 μαζι ε??? Θα ποναει πολυ..ναι αντε να βγουν να ηρεμησετε.. Εμενα αρχιζουν και ξεχωριζουν μεσα απο τα ουλα τα δυο πλαινα λογικα θα σκασουν και αυτα σε λιγο... Να πατε βολτιτσα και εμεις λεμε να παμε σημερα.. Θα καταω να μαγεορςυψω τωρα το πρωι για να εχουμε χρονο μετα για τηβ βολτα μας .

Καλημερααααα και καλη εβδομαδαααα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; εμεις πολυ κλαμα βγαλαμε τελικα και τα τρία δοντια μαζι και δεν ηρεμη καθόλου το βραδυ αντε να σκασουν για τα καλα μηπως και ηρεμησει λιγάκι γιατι θα παρω τα βουνα... Σημερα εχουμε πολυ ωραιο καιρο μπορει να την παω καμία βολτα!! 

Καλημερα,το μικρουλι μου τι τραβαει,ποσο θα ποναει.Τις δινεις ντεπον;

Εμεις τελικα ξυπνησαμε 5:30 ,τον αλλαξα,του δωσα γαλα και επειδη νυσταζα πολυ τον στριμωξα στον καναπε.Γυρνουσε συνεχεια και σηκωνοταν χωρις να κλαιει κι εγω τον ξαπλωνα.Τελικα κοιμηθηκε κατα τις 7 και ξυπνησε στις 9.Τι κουλο προγραμμα ειναι αυτο παλι;Καθολου δεν μου αρεσει.Σε λιγο γυρναω στη δουλεια και δεν με βολευει ετσι.Ελπιζω να γυρισει μεχρι τοτε στα γνωστα του.

Καλημερα σε ολες,καλη βδομαδα:)

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Η καημενουλα μωρε... Κατ τα 3 μαζι ε??? Θα ποναει πολυ..ναι αντε να βγουν να ηρεμησετε.. Εμενα αρχιζουν και ξεχωριζουν μεσα απο τα ουλα τα δυο πλαινα λογικα θα σκασουν και αυτα σε λιγο... Να πατε βολτιτσα και εμεις λεμε να παμε σημερα.. Θα καταω να μαγεορςυψω τωρα το πρωι για να εχουμε χρονο μετα για τηβ βολτα μας .

Καλημερααααα και καλη εβδομαδαααα!!!!!!

Καλημέρα αστα και τα 3 μαζι τωρα εχουμε εξι τεσσερα κατω δυο επανω με εχει πεθανει και στην δαγκωνιά απο τωρα. Μαγειρεψα εγω και τωρα την κοιμηζω εβγαλε πολυ αερα δεν μας βλεπω για βολτα θα μας παρει το κεφαλι. Καλη εβδομάδα μα εχουμε!!!! 

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα,το μικρουλι μου τι τραβαει,ποσο θα ποναει.Τις δινεις ντεπον;

Εμεις τελικα ξυπνησαμε 5:30 ,τον αλλαξα,του δωσα γαλα και επειδη νυσταζα πολυ τον στριμωξα στον καναπε.Γυρνουσε συνεχεια και σηκωνοταν χωρις να κλαιει κι εγω τον ξαπλωνα.Τελικα κοιμηθηκε κατα τις 7 και ξυπνησε στις 9.Τι κουλο προγραμμα ειναι αυτο παλι;Καθολου δεν μου αρεσει.Σε λιγο γυρναω στη δουλεια και δεν με βολευει ετσι.Ελπιζω να γυρισει μεχρι τοτε στα γνωστα του.

Καλημερα σε ολες,καλη βδομαδα:)

Καλημέρα της δινω το βραδυ αλλα δεν νομιζω να την βοηθαει και πολυ. Νομιζω ειναι από τα δοντια ολα αυτα που κανουν με τον υπνο πονανε πυστευω να στρωσουν γιατι δεν μας βλεπω καλα.ειχα και επισκεψεις εχθες τι πεθερα μου μου έκανα προτασει αν παω καμια μερα στη λαϊκή να την παω για καμια ωρα να παιξουν στο κρεβατι..... Λες και θελει ξαπλα η μπεμπα φαντασου τι ασχετη που είναι και δεν ξερει οτι τωρα ειναι στα πανω της και θελει ολο να περπαταει αφηστε το κλαμα μολις τι πηρε.... 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα αστα και τα 3 μαζι τωρα εχουμε εξι τεσσερα κατω δυο επανω με εχει πεθανει και στην δαγκωνιά απο τωρα. Μαγειρεψα εγω και τωρα την κοιμηζω εβγαλε πολυ αερα δεν μας βλεπω για βολτα θα μας παρει το κεφαλι. Καλη εβδομάδα μα εχουμε!!!! 

Καλημέρα της δινω το βραδυ αλλα δεν νομιζω να την βοηθαει και πολυ. Νομιζω ειναι από τα δοντια ολα αυτα που κανουν με τον υπνο πονανε πυστευω να στρωσουν γιατι δεν μας βλεπω καλα.ειχα και επισκεψεις εχθες τι πεθερα μου μου έκανα προτασει αν παω καμια μερα στη λαϊκή να την παω για καμια ωρα να παιξουν στο κρεβατι..... Λες και θελει ξαπλα η μπεμπα φαντασου τι ασχετη που είναι και δεν ξερει οτι τωρα ειναι στα πανω της και θελει ολο να περπαταει αφηστε το κλαμα μολις τι πηρε.... 

Αν δεν την βλεπει και συχνα λογικο ειναι να κλαιει,μεγαλωσανε τωρα και καταλαβαινουν.Ευτυχως κι εμενα κοιμηθηκε πριν μια ωρα.Αντε να γυρισουμε στο προγραμμα μας..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αν δεν την βλεπει και συχνα λογικο ειναι να κλαιει,μεγαλωσανε τωρα και καταλαβαινουν.Ευτυχως κι εμενα κοιμηθηκε πριν μια ωρα.Αντε να γυρισουμε στο προγραμμα μας..

Απο το δεκεμβρη ειχε να την δει τι να κάνει το μωρο τωρα γνωρίζει και δεν πάει παντου. Και εμενα κοιματε!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα αστα και τα 3 μαζι τωρα εχουμε εξι τεσσερα κατω δυο επανω με εχει πεθανει και στην δαγκωνιά απο τωρα. Μαγειρεψα εγω και τωρα την κοιμηζω εβγαλε πολυ αερα δεν μας βλεπω για βολτα θα μας παρει το κεφαλι. Καλη εβδομάδα μα εχουμε!!!! 

Καλημέρα της δινω το βραδυ αλλα δεν νομιζω να την βοηθαει και πολυ. Νομιζω ειναι από τα δοντια ολα αυτα που κανουν με τον υπνο πονανε πυστευω να στρωσουν γιατι δεν μας βλεπω καλα.ειχα και επισκεψεις εχθες τι πεθερα μου μου έκανα προτασει αν παω καμια μερα στη λαϊκή να την παω για καμια ωρα να παιξουν στο κρεβατι..... Λες και θελει ξαπλα η μπεμπα φαντασου τι ασχετη που είναι και δεν ξερει οτι τωρα ειναι στα πανω της και θελει ολο να περπαταει αφηστε το κλαμα μολις τι πηρε.... 

Τα 2 κατω πλαινα βγηκαν?? Δεν βγαινουν πρωτα τα 2 πανω πλαινα??

Ε ναι τωρα ειναι δυσκολη ηλικια θελουνε συνεχεια κατι να κανουνε.. Δεν την βλεπει συχνα ε??/Γιαυτο εκλαψε?? Ξεκηνησε να περπαταει μονη της??? 

Κοριτσια και εμενα κοιμηθηκε τωρα.. Πηγαμε μια ωρα στις κουνιες πηγαινε παντου..!! Εχει πολυ πλακα τωρα που περπαταεκ και παει οπου θελει!!!

Κοριτσιαααααα ερχεται η μαμα μου την Τεταρτη το απογευμααα!!!! Θα κατσει κανα 11 μερες.. Θα κατσει για τα γενεθλια της!!Μου ελειψε πολυ!!! Θα δει και την μικρη τωρα να περπαταει θα τρελαθει!! Ειναι το πρωτο της  εγγονι...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Τα 2 κατω πλαινα βγηκαν?? Δεν βγαινουν πρωτα τα 2 πανω πλαινα??

Ε ναι τωρα ειναι δυσκολη ηλικια θελουνε συνεχεια κατι να κανουνε.. Δεν την βλεπει συχνα ε??/Γιαυτο εκλαψε?? Ξεκηνησε να περπαταει μονη της??? 

Κοριτσια και εμενα κοιμηθηκε τωρα.. Πηγαμε μια ωρα στις κουνιες πηγαινε παντου..!! Εχει πολυ πλακα τωρα που περπαταεκ και παει οπου θελει!!!

Κοριτσιαααααα ερχεται η μαμα μου την Τεταρτη το απογευμααα!!!! Θα κατσει κανα 11 μερες.. Θα κατσει για τα γενεθλια της!!Μου ελειψε πολυ!!! Θα δει και την μικρη τωρα να περπαταει θα τρελαθει!! Ειναι το πρωτο της  εγγονι...

Τι ωραια που θα ρθει η μαμα σου,θα χεις και παρεα και βοηθεια.Εμενα μαλλον επανηλθε γιατι ξυπνησε στις 12:30,εφαγε επαιξε και πριν λιγο ξανακοιμηθηκε και ανακαλυψα γιατι η αλλαγη.Σκασαν τα πανω 2  πλαινα,ειμαι σιγουρη,φαινονται καθαρα πια.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

 

Κορίτσια και εγώ προσπαθούσα ώρα να ποσταρω και δεν μπορούσα ...η μικρή είναι απυρετη από το πρωί ..αλλά ο βήχας δυναμωσε και αύριο θα την πάω να την δει η γιατρός μας ..γενικά είναι πολύ ζωηρή μετά το απόγευμα τώρα κοιμάται αλλά συνέχεια βήχει ..

Κοριτσι πως ειναι η μικρη σου;Την ειδε η παιδιατρος;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσι πως ειναι η μικρη σου;Την ειδε η παιδιατρος;

Γεια σας κορίτσια δεν μπορούσα πάλι να δημοσιεύσω ..η μικρή κάνει ανά 12 ώρες 37.5 έχει βήχα .δεν μας είδε η παιδίατρος είπε να περιμένουμε μέχρι και αύριο που θα είναι τρεις ημέρες εφόσον δεν κάνει υψηλό πυρετό μου είπε ότι μάλλον την παίρνει πολύ ελαφριά ..και το καλύτερο ;;;; Άρχισα και εγώ να βήχω ..την αρπαξαμε την ιωσουλα μας ..εσείς πως είστε;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Τα 2 κατω πλαινα βγηκαν?? Δεν βγαινουν πρωτα τα 2 πανω πλαινα??

Ε ναι τωρα ειναι δυσκολη ηλικια θελουνε συνεχεια κατι να κανουνε.. Δεν την βλεπει συχνα ε??/Γιαυτο εκλαψε?? Ξεκηνησε να περπαταει μονη της??? 

Κοριτσια και εμενα κοιμηθηκε τωρα.. Πηγαμε μια ωρα στις κουνιες πηγαινε παντου..!! Εχει πολυ πλακα τωρα που περπαταεκ και παει οπου θελει!!!

Κοριτσιαααααα ερχεται η μαμα μου την Τεταρτη το απογευμααα!!!! Θα κατσει κανα 11 μερες.. Θα κατσει για τα γενεθλια της!!Μου ελειψε πολυ!!! Θα δει και την μικρη τωρα να περπαταει θα τρελαθει!! Ειναι το πρωτο της  εγγονι...

Τα καναμε αναποδα εμεις βγαλαμε τα κατω πρωτα μετα το δεξι κατω και τωρα το αριστερο κατω και τα δυο επανω. Οχι δεν τι βλεπει γιαυτο και δεν ηθελε ναπαει. Οχι δεν περπαταει ακομα μονη της αλλα θέλει να της κρατας το χερακθ να περπαταει κανει μονη της 1 2 βηματάκια. Α ωραία θα έρθει η μαμα σου και θα εχεις παρεουλα!! 

 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Τα καναμε αναποδα εμεις βγαλαμε τα κατω πρωτα μετα το δεξι κατω και τωρα το αριστερο κατω και τα δυο επανω. Οχι δεν τι βλεπει γιαυτο και δεν ηθελε ναπαει. Οχι δεν περπαταει ακομα μονη της αλλα θέλει να της κρατας το χερακθ να περπαταει κανει μονη της 1 2 βηματάκια. Α ωραία θα έρθει η μαμα σου και θα εχεις παρεουλα!! 

 

 

Χαχχ μια χαρα.. Εε δεν θα αργησει να ξερεις εμενα οταν ξεκηνησε να κανει 2 -3 βηματακια μετα απο 2 βδομαδες περπατησε κανονηκα μονη της... Αρα ετοιμασου να τρεχει μετα ακομα πιο πολυ...:P ναι θα εχω και παρεα καο βοηθεια.. Θα ξεκουραστω και λιγο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...