Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχχ μια χαρα.. Εε δεν θα αργησει να ξερεις εμενα οταν ξεκηνησε να κανει 2 -3 βηματακια μετα απο 2 βδομαδες περπατησε κανονηκα μονη της... Αρα ετοιμασου να τρεχει μετα ακομα πιο πολυ...:P ναι θα εχω και παρεα καο βοηθεια.. Θα ξεκουραστω και λιγο...

Αστα οταν περπατησει τρεχάτε ποδαρακια μου πρέπει να κλεισω και τι σκαλα που εχω γιατί τι βλεπω να ανεβενει επανω. Μεγαλο πραγμα η βοηθεια!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν μπορούσα πάλι να δημοσιεύσω ..η μικρή κάνει ανά 12 ώρες 37.5 έχει βήχα .δεν μας είδε η παιδίατρος είπε να περιμένουμε μέχρι και αύριο που θα είναι τρεις ημέρες εφόσον δεν κάνει υψηλό πυρετό μου είπε ότι μάλλον την παίρνει πολύ ελαφριά ..και το καλύτερο ;;;; Άρχισα και εγώ να βήχω ..την αρπαξαμε την ιωσουλα μας ..εσείς πως είστε;

Αρα ιωσουλα ειναι..Τουλαχιστον ειναι ελαφρια.Περαστικα σας

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αρα ιωσουλα ειναι..Τουλαχιστον ειναι ελαφρια.Περαστικα σας

Να είσαι καλά κορίτσι μου ..τωρα κοιμήθηκε..ωρα για λιγη χαλάρωση..εσένα πώς είναι ο μικρός σου ;; Δεν έχω καταλάβει ακομη τι γίνεται με την σελίδα συνέχεια μου βγάζει πρόβλημα και δεν δείχνει την δημοσίευση η δείχνει αλλά Ντι άλλον 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου ..τωρα κοιμήθηκε..ωρα για λιγη χαλάρωση..εσένα πώς είναι ο μικρός σου ;; Δεν έχω καταλάβει ακομη τι γίνεται με την σελίδα συνέχεια μου βγάζει πρόβλημα και δεν δείχνει την δημοσίευση η δείχνει αλλά Ντι άλλον 

Καλα ειναι σαν να ηρεμησε,μαλλον τα δοντακια φταινε.Τωρα κοιμηθηκε.Εμενα καλα μου τα βγαζει αλλα μας αλλαξαν κατηγορια<_<Παντως πολλα κοριτσια ειχαν θεμα αυτες τις μερες.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλα ειναι σαν να ηρεμησε,μαλλον τα δοντακια φταινε.Τωρα κοιμηθηκε.Εμενα καλα μου τα βγαζει αλλα μας αλλαξαν κατηγορια<_<Παντως πολλα κοριτσια ειχαν θεμα αυτες τις μερες.

Τι εννοεις μας αλλαξαν κατηγορια?? 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Τι εννοεις μας αλλαξαν κατηγορια?? 

 

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Τι εννοεις μας αλλαξαν κατηγορια?? 

Το θεμα μας μεταφερθηκε στο" θα γινουμε γονεις το 2018"


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααα.... Εμεις ξυπνησαμε πριν μιση ωρα και την πηρα στο κρεβατι να θηλασει και ξεκηνησε να εχει ξεροβηχα.. Της εβαλα θερμομετρο και εχει 37,2... Δεκατα:-(

  • Λυπημένη/-ος 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε? ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός εδώ! μύρισε άνοιξη!!!

Κατερίνα περαστικά στην μικρή σου...ελπίζω να μην είναι κάτι και να περάσει γρήγορα!

Mamasanty πως είναι η μικρή σου?

Comet και εγώ το παρατήρησα αυτό...μάλλον επειδή είναι μωράκια του 2018 με βάση τον τίτλο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε? ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός εδώ! μύρισε άνοιξη!!!

Κατερίνα περαστικά στην μικρή σου...ελπίζω να μην είναι κάτι και να περάσει γρήγορα!

Mamasanty πως είναι η μικρή σου?

Comet και εγώ το παρατήρησα αυτό...μάλλον επειδή είναι μωράκια του 2018 με βάση τον τίτλο!

Σε ευχαριστω.. Ελπιζω στο να μην ανεβασει παραπανω .... Θα δειξει


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε? ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός εδώ! μύρισε άνοιξη!!!

Κατερίνα περαστικά στην μικρή σου...ελπίζω να μην είναι κάτι και να περάσει γρήγορα!

Mamasanty πως είναι η μικρή σου?

Comet και εγώ το παρατήρησα αυτό...μάλλον επειδή είναι μωράκια του 2018 με βάση τον τίτλο!

Καλημέρα κορίτσι η μικρή ανεβάζει ανά 12 ώρες κ έχει πολύ βήχα σε σημείο να μην μπορεί να κοιμηθεί ..κόλλησα μάλλον και εγώ και βήχω ..εσείς πως είστε ;;

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιααα.... Εμεις ξυπνησαμε πριν μιση ωρα και την πηρα στο κρεβατι να θηλασει και ξεκηνησε να εχει ξεροβηχα.. Της εβαλα θερμομετρο και εχει 37,2... Δεκατα:-(

Αχ και εσείς ;; Περαστικά κοπέλα μου ..

  • Ευχαριστώ 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιααα.... Εμεις ξυπνησαμε πριν μιση ωρα και την πηρα στο κρεβατι να θηλασει και ξεκηνησε να εχει ξεροβηχα.. Της εβαλα θερμομετρο και εχει 37,2... Δεκατα:-(

Καλημερα. Περαστικα στη μικρουλα σου,θα κρυωσε λιγο για να βηχει.Εμεις ειχαμε χαλια βραδυ. Ο μικρος ξυπνησε μια στις 1 πμ και τον πηρα στον καναπε και στις 3 αρχησε να κλαιει πολυ αλλα κοιμησμενος και δεν ηρεμουσε με τιποτα.Για να μην ξυπνησει ο αντρας μου που εχει παλι εφημερια τον πηγα στη μαμα μου.Τον ξυπνησαμε γιατι εκλαιγε πολυ και του δωσα ντεπον και λιγο νερακι.Αργησε να ηρεμησει και να κοιμηθει.Παω στο σπιτι στο μπανιο και τι να δω ,μου ηρθε περιοδος και ειχε λερωσει εσωρουχο και πιτζαμα,δεν το χα καταλαβει.Ξαπλωσα στις 4 και στις 7 πονουσε πολυ η μεση και πηρα 2 ντεπον.Στις 8 μολις περασε ο πονος ειχε ξυπνησει ο μικρος και η μαμα μου εφυγε.Θα ρθει την Δευτερα.Τωρα κοιμαται παλι.Ειμαι αυπνη και ψιλοποναω παλι.Ελπιζω αποψε να ειναι πιο ησυχα,θα μαι και μονη..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσι η μικρή ανεβάζει ανά 12 ώρες κ έχει πολύ βήχα σε σημείο να μην μπορεί να κοιμηθεί ..κόλλησα μάλλον και εγώ και βήχω ..εσείς πως είστε ;;

Αχ και εσείς ;; Περαστικά κοπέλα μου ..

Πηγατε στο παοδιατρο να την δει??? Ναι και εμεις βηχουμε... Πυρετο σου ανεβαζει πολυ ή δεκατα?? Εγω ακομα δεν της εχω δωσει ντεπον... Αμα παει 38 θα της δωσω τωρα πηγε 37,5 που σημαινει οτι μαλλον ανεβαζει!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Πηγατε στο παοδιατρο να την δει??? Ναι και εμεις βηχουμε... Πυρετο σου ανεβαζει πολυ ή δεκατα?? Εγω ακομα δεν της εχω δωσει ντεπον... Αμα παει 38 θα της δωσω τωρα πηγε 37,5 που σημαινει οτι μαλλον ανεβαζει!!

Σήμερα θα πάμε κορίτσι όχι μέχρι 37.5 37.8 τόσο μου κάνει ..εγώ της δίνω και με τα δέκατα γιατί δεν μπορεί να ηρεμήσει κλαίει κ μόλις πέφτει κατευθείαν άλλο παιδί 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...