Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Τελικα αλλαξε γνωμη να μην κανω μασκα γιατι την πηρα τηλ να παω να μου την γραψει και μου λεει αστο δωστεις σιροπι οτι να ναι τι να πω. Οχι δεν εχει φλεματα μονο λιγο βηχα

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Περαστικα σε ολες.Εγω χαθηκα γιατι πονουσε πολυ η μεση μου και ειχα και το μωρο με γκρινια.Ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε καλα.Το πρωι ομως δεν κοιμοταν και γκρινιαζε μονος του στο καρεκλακι,με το ζορι μαγειρεψα τις φακες.Κοιμηθηκε πριν μιση ωρα

Alex βαλε το χερι σου στο στερνο της μικρης.Αν οταν αναπνεει χουρχουριζει θα το νιωσεις,τοτε εχει ακροαστηκα .Αλλιως ειναι ενταξει

  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας!περαστικά στα μωρά και υπομονη και δύναμη στις μανούλες

Εμείς ξυπνήσαμε στις 6 φάγαμε και μετά βγήκαμε έξω.Περπατησε πάρα πολύ και μετά συναντησαμε τους φίλους μας στις κούνιες.Περασε πολύ καλά και γελούσε συνέχεια.

Τώρα κοιμαται και όταν ξυπνήσει θα του δώσω παστίτσιο που έφτιαξα το πρωί!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Περαστικα σε ολες.Εγω χαθηκα γιατι πονουσε πολυ η μεση μου και ειχα και το μωρο με γκρινια.Ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε καλα.Το πρωι ομως δεν κοιμοταν και γκρινιαζε μονος του στο καρεκλακι,με το ζορι μαγειρεψα τις φακες.Κοιμηθηκε πριν μιση ωρα

Alex βαλε το χερι σου στο στερνο της μικρης.Αν οταν αναπνεει χουρχουριζει θα το νιωσεις,τοτε εχει ακροαστηκα .Αλλιως ειναι ενταξει

Οκ ευχαριστώ θα δω μηπως εχει αλλα δεν βηχει πολυ αντε να δουμε. Αυτός ο καιρπς εχει τρελαθει χαλια σημερα και κρυο


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε μασκουλα όταν ήταν  7 μηνών αλλά είχε φλέγματα και πολλές μυξουλες της έβαζα πολύ μα πάρα πολύ όρο αλλά της αγόρασα από το φαρμακείο ένα μηχανηματακι που τραβας της μυξουλες της ρουφάς δλδ έκανε πολύ καλή δουλειά αυτά που της τράβαγε το μηχάνημα όρος δεν της το έκανε.... περαστικά κορίτσια στα μωράκια σας......

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρακι18 είπε:

Εμείς κάναμε μασκουλα όταν ήταν  7 μηνών αλλά είχε φλέγματα και πολλές μυξουλες της έβαζα πολύ μα πάρα πολύ όρο αλλά της αγόρασα από το φαρμακείο ένα μηχανηματακι που τραβας της μυξουλες της ρουφάς δλδ έκανε πολύ καλή δουλειά αυτά που της τράβαγε το μηχάνημα όρος δεν της το έκανε.... περαστικά κορίτσια στα μωράκια σας......

Το χειροκίνητο μηχανημα εννοείς; που αλλάζεις το μπροστα σημειο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανουν τα μωρακια σας??? Πως ειναι?? Εμενα ειχε 37,8 κατα τη 1:00 και τωρα το βραδυ της εχει πεσει ειχε 37,1 πριν ξαπλωσει... Κοιμηθηκε η καημενη απο της 7:20 την κουρασε ολη την ημερα ο πυρετος... Τωρα δεν της εδωσα ντεπον για βραδυ, μακαρι να μην ανεβασει!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Όχι χειροκίνητος το ρουφάς με το στόμα σου  της clinofar ρινικός αποφρακτηρας.....και το μπροστά το αλλάζεις έχει ανταλλακτικά.....κάνει πολύ καλή δουλειά.....έχει πολύ πυρετό...πόσο είναι η μικρή; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Όχι χειροκίνητος το ρουφάς με το στόμα σου  της clinofar ρινικός αποφρακτηρας.....και το μπροστά το αλλάζεις έχει ανταλλακτικά.....κάνει πολύ καλή δουλειά.....έχει πολύ πυρετό...πόσο είναι η μικρή; 

Κατάλαβα το εχω αυτο της τις ρουφαω αλλιώς δεν καθαρίζει ελεγα μηπως υπηρχε ηλεκτρονικό. 10μηνων και μια εβδομάδα οχι 37 και 1 ειχε πριν να δουμε τι θα γινει αυριο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα και εμένα 10 μηνών είναι και  2 εβδομάδων σχεδον..... Όχι δεν έχω χειροκίνητο πάντως και αυτό που ρουφάω κάνει πολύ καλή δουλειά....μήπως έχει καμία ιωσουλα; 

Πολύ δεν είναι 38 για μωρό; Πήρες την παιδίατρο; Πόσο είναι το μωρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Μαρακι18 είπε:

Αααα και εμένα 10 μηνών είναι και  2 εβδομάδων σχεδον..... Όχι δεν έχω χειροκίνητο πάντως και αυτό που ρουφάω κάνει πολύ καλή δουλειά....μήπως έχει καμία ιωσουλα; 

Πολύ δεν είναι 38 για μωρό; Πήρες την παιδίατρο; Πόσο είναι το μωρο; 

Καλημέρα δεν ξέρω αν εχει ίωση η παιδιατρος μου ειπε πλυσεις στη μυτη και ενα σιροπι μου είπε να τβς δωσω και βλεπουμε πως θα παει δεν ήθελε να την παω δεν ξερω τι να πω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.τι ειναο η μάσκα βρε κορίτσια;πρώτη φορά το ακούω.

Εμένα κλαψουριζε από τις 5.μπαίνω στο δωμάτιο του και μου έρχεται να πέσω κάτω από τη μυρωδιά.ειχε κάνει κακα και ήταν και κατουρημένα τα ρούχα του.Ειναι η δεύτερη νύχτα που έχουμε διαρροές.νουμερο δεν αλλάζω γιατί είναι μέσα στα κιλά,οπότε θα δω πως θα πάει.

Τον έβαλα κατ' ευθείαν κάτω από το ντους,τον έπλυνα και τον αλλαξα αλλά δε ξανακοιμηθηκε από τοτε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλημέρα.τι ειναο η μάσκα βρε κορίτσια;πρώτη φορά το ακούω.

Εμένα κλαψουριζε από τις 5.μπαίνω στο δωμάτιο του και μου έρχεται να πέσω κάτω από τη μυρωδιά.ειχε κάνει κακα και ήταν και κατουρημένα τα ρούχα του.Ειναι η δεύτερη νύχτα που έχουμε διαρροές.νουμερο δεν αλλάζω γιατί είναι μέσα στα κιλά,οπότε θα δω πως θα πάει.

Τον έβαλα κατ' ευθείαν κάτω από το ντους,τον έπλυνα και τον αλλαξα αλλά δε ξανακοιμηθηκε από τοτε

Καλημέρα ενα μηχανημα σαν μασκα που πιανει στομα και μυτη και ψεκαζεις τα ισπνεωμενα οταν εχουν βηχα και φλεματα τα μωρα. Και εμενα εχει δυο μερες που τις γεμιζει η πανα μεχρι πανω προχθες το βραδυ ειχε γινει παπακι σημερα την πρόλαβα. Και εμενα ξυπνησε 4 και κοιμηθηκε 5 7 ξυπνησε να φαι και την πηρε παλι ο υπνος.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... Μεχρι στιγμής  ευτυχώς εμένα είναι 10 μηνών και πυρετό δεν μου έχει κάνει ποτέ ούτε στα εμβόλια αλλά ούτε όταν είχαμε κάνει ακροαστικα  και έπρεπε να νοσηλευτουμε στο νοσοκομείο αν και τα ακροαστικα μου είπε η παιδίατρος δεν κάνουν πυρετό......ακούω κάτι 38 και στεναχωριέμαι πολύ δεν είναι για μωρό πολύ ; Θα έχουν πολύ γκρίνια τα γλυκά μου.....μασκουλα είναι όταν έχει πάθει το μωρό ακροαστικα και δεν μπορει καλά να αναπνεύσει και σου δίνει να κάνεις σπίτι  μάσκα αυτό το προκαλούν μυξουλες φλέγματα και βήχας.....αμα έχει διάρροια κάτι ιωσουλα έχει πιστεύω .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και αρωστουλικα μωρακια.Ειστε καλυτερα σημερα;Εμεις δοξα το θεο ηρεμησαμε.Κοιμηθηκαμε καλα το βραδυ ,ξυπνησαμε στις 8 και εχει μιση ωρα που κοιμαται.Τωρα μαγειρευω κοτοπουλακι με λαχανικα ,μολις ξυπνησει θα φαει φρουτα και βολτα στο παρκο οσο εχει ηλιο.

Εμεις δεν εχουμε κανει ποτε πυρετο(φτου φτου) αλλα η παιδιατρος ειπε πανω απο 38 να δωσω ντεπον

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...