Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια η μικρή μου αρρώστησε ..το μεσημέρι ξαφνικά μου ανέβασε πυρετό ..κ έχει λίγο βήχα ..:confused:

Καμία ίωση θα είναι.αν έχει πάνω από 38 δώσε αντιπυρετικό και αν συνεχίζεται πήγαινε την μια βόλτα στο γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Μην φοβασαι κοριτσι μου καμια ιωσουλα θα ναι.Στο 38,5 εδωσες ντεπον κι επεσε;

 

Just now, Alex. Arap είπε:

Δεν θα είναι τίποτα παρακολουθήσε την και αμα συνεχιζει πηγαινε την να την δει. Και εγω ανχονομαι με αυτην την γριπη εμενα καμια φορα κανει σαν να βηχη οπως κοροιδευουμε δεν ξερω τι να πω τι είναι αυτα τωρα. 

 

Just now, Angela123 είπε:

Καμία ίωση θα είναι.αν έχει πάνω από 38 δώσε αντιπυρετικό και αν συνεχίζεται πήγαινε την μια βόλτα στο γιατρό 

Ναι έπεσε μετά από μια ώρα σχεδόν ..στο 37.5 έδωσα πάλι αντιπυρετικό και έπεσε ...δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά δεν μπορούσα να την βλέπω ήταν πολύ χάλια νομίζω τα δέκατα είναι ότι χειρότερο ...τώρα έχει να ανεβάσει από της έξι 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

 

 

Ναι έπεσε μετά από μια ώρα σχεδόν ..στο 37.5 έδωσα πάλι αντιπυρετικό και έπεσε ...δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά δεν μπορούσα να την βλέπω ήταν πολύ χάλια νομίζω τα δέκατα είναι ότι χειρότερο ...τώρα έχει να ανεβάσει από της έξι 

Αφου πεφτει με το αντιπυρετικο μην φοβασαι.Θα την εχεις στο νου σου και αν θηλαζεις(δεν θυμαμαι) βαζε την συχνα στο στηθος αλλιως να πινει νερακι ,η καλη ενυδατωσει βοηθαει.Ευχομαι να χετε ησυχο βραδυ και να ναι γρηγορα περαστικα

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αφου πεφτει με το αντιπυρετικο μην φοβασαι.Θα την εχεις στο νου σου και αν θηλαζεις(δεν θυμαμαι) βαζε την συχνα στο στηθος αλλιως να πινει νερακι ,η καλη ενυδατωσει βοηθαει.Ευχομαι να χετε ησυχο βραδυ και να ναι γρηγορα περαστικα

Όχι δεν θηλάζω αλλά ευτυχώς πινει πολύ νερό ..και το γάλα της το ήπιε όλο τώρα έχει καμία ώρα που κοιμήθηκε.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλό βράδυ σε όλους ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Όχι δεν θηλάζω αλλά ευτυχώς πινει πολύ νερό ..και το γάλα της το ήπιε όλο τώρα έχει καμία ώρα που κοιμήθηκε.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλό βράδυ σε όλους ..

Ωχ κοριτσι μολις τωρα το ειδαααα.... Περαστικα στη μικρουλα σου!!! Αμα πεφτει με το ντεπον λογικα θα ειναι καμια ιωση... Μακαρι αυριο να ειναι καλυτερα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια τι κανετε;mamasanty πως ειναι η μικρη σου;Εμεις ειχαμε ανησυχο βραδυ.Αφου κοιμηθηκε απο τις 9 εως τις 12 ξυπνησε με κλαμα κσι τον πηρα στον καναπε.Εως τις 5:30 το πρωι λαγοκοιμοταν,κουνιοταν συνεχεια ,εκλαιγε και αεριζοταν πολυ:?

Στις 5:30 παταει κατι κλαματα να μην ηρεμει με τιποτα,ξυπνησε κι ο αντρας μου,παω να τον κανω γαλα,λεω μηπως πειναει και μου ρχεται μια μυρωδια...Τα χε κανει ...Μετα ηρεμησε,μαλλον πονουσε η κοιλιτσα του,ηπιε γαλα και κοιμηθηκε στις 7 και εγω επιτελους στις 7:30 και ξυπνησαμε 10.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια τι κανετε;mamasanty πως ειναι η μικρη σου;Εμεις ειχαμε ανησυχο βραδυ.Αφου κοιμηθηκε απο τις 9 εως τις 12 ξυπνησε με κλαμα κσι τον πηρα στον καναπε.Εως τις 5:30 το πρωι λαγοκοιμοταν,κουνιοταν συνεχεια ,εκλαιγε και αεριζοταν πολυ:?

Στις 5:30 παταει κατι κλαματα να μην ηρεμει με τιποτα,ξυπνησε κι ο αντρας μου,παω να τον κανω γαλα,λεω μηπως πειναει και μου ρχεται μια μυρωδια...Τα χε κανει ...Μετα ηρεμησε,μαλλον πονουσε η κοιλιτσα του,ηπιε γαλα και κοιμηθηκε στις 7 και εγω επιτελους στις 7:30 και ξυπνησαμε 10.

Καλημέρα εντάξει καλά δεν την λες έχει γκρίνια είναι κακοκεφη ανέβασε το βράδυ στις μια και τώρα ξανά στις δέκα ..ευτυχώς όμως μόλις έπεσε στις δύο περίπου κοιμηθηκε μέχρι της 8 .. λετε κορίτσια να μου κρυωσε η να είναι από τα δόντια ;;

Αχ το καημένο μήπως έφαγε τίποτα και του έπεσε βαρύ ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα εντάξει καλά δεν την λες έχει γκρίνια είναι κακοκεφη ανέβασε το βράδυ στις μια και τώρα ξανά στις δέκα ..ευτυχώς όμως μόλις έπεσε στις δύο περίπου κοιμηθηκε μέχρι της 8 .. λετε κορίτσια να μου κρυωσε η να είναι από τα δόντια ;;

Αχ το καημένο μήπως έφαγε τίποτα και του έπεσε βαρύ ;

Ισως να φταει η βρωμη;Ειχα 2 βδομαδες να του δωσω γιατι δεν ειχα.Κατα ταλλα εφαγε μοσχαρακι με κιμα και φρουτα-γαλα.Τι να πω.Πηγαμε στο παρκο,ευδιαθετος ειναι,εκανε 2 φορες κακα απο λιγο.Εφαγε ψαρακι με πατατα καροτο και τωρα κοιμηθηκε.

Αν εχει μονο πυρετο ισως ειναι τα δοντια αν κι εμενα παρολο που τον ζοριζαν δεν μου κανε ποτε.Αν εχει λιγο βηχα η μυξες μαλλον κρυωμα.Λογικα αυριο θα ναι ενταξει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ισως να φταει η βρωμη;Ειχα 2 βδομαδες να του δωσω γιατι δεν ειχα.Κατα ταλλα εφαγε μοσχαρακι με κιμα και φρουτα-γαλα.Τι να πω.Πηγαμε στο παρκο,ευδιαθετος ειναι,εκανε 2 φορες κακα απο λιγο.Εφαγε ψαρακι με πατατα καροτο και τωρα κοιμηθηκε.

Αν εχει μονο πυρετο ισως ειναι τα δοντια αν κι εμενα παρολο που τον ζοριζαν δεν μου κανε ποτε.Αν εχει λιγο βηχα η μυξες μαλλον κρυωμα.Λογικα αυριο θα ναι ενταξει

Μπορεί ποιος ξέρει αφού είναι καλά τώρα ..εμένα είναι καλύτερα δεν ξανά ανέβασε αλλά πολύ κακοκεφη όλο μου κλαίει και θέλει αγκαλίτσες ..:sad:εχει και λίγο βήχα ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Μπορεί ποιος ξέρει αφού είναι καλά τώρα ..εμένα είναι καλύτερα δεν ξανά ανέβασε αλλά πολύ κακοκεφη όλο μου κλαίει και θέλει αγκαλίτσες ..:sad:εχει και λίγο βήχα ..

Αχ μωρε το μικρουλι θα νιωθει ασχημα:-(.Οι αγκαλιτσες ειναι το καλυτερο φαρμακο...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Αχ μωρε το μικρουλι θα νιωθει ασχημα:-(.Οι αγκαλιτσες ειναι το καλυτερο φαρμακο...

Ναι η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου αρέσουν και μου έλειψαν γιατί είναι ζωηρή και δεν κάθεται πολύ στην αγκαλιά ..τώρα την κοιμησα με δυσκολία δεν ήθελε στο ρηλαξ τελικά την πήρε ο ύπνος..πότε δνε έχει κοιμηθεί εκεί :shock:


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμουνται τα μωρα σας;Εγω την πατησα σημερα.Ο μικρος κοιμαται εδω και 20 λεπτα.Τον ειχε η μαμα μου,εκλαιγε πολυ και ετριβε τα ματια του,μολις του δωσε γαλα κοιμηθηκε και μου τον εφερε.Ποσες οι πιθανοτητες να κοιμηθει μεχρι το πρωι;Εστω μεχρι τις 6 θα μαι πολυ ευχαριστημενη.Πιο πιθανο να ξυπνησει σε 2 -3 ωρες οπως χτες και μετα τι κανουμε;Θα το ξενυχτησουμε παρεα 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμουνται τα μωρα σας;Εγω την πατησα σημερα.Ο μικρος κοιμαται εδω και 20 λεπτα.Τον ειχε η μαμα μου,εκλαιγε πολυ και ετριβε τα ματια του,μολις του δωσε γαλα κοιμηθηκε και μου τον εφερε.Ποσες οι πιθανοτητες να κοιμηθει μεχρι το πρωι;Εστω μεχρι τις 6 θα μαι πολυ ευχαριστημενη.Πιο πιθανο να ξυπνησει σε 2 -3 ωρες οπως χτες και μετα τι κανουμε;Θα το ξενυχτησουμε παρεα 

Πωωω κταλαβα... Δεν υπαρχει περιπτωση να το παει σερι??? Και εμενα κοιμηθηκε πριν 30 λεπτα αλλα θα ξυπνησει μια και καλη κατα τις 7:30 8 καπου εκει.. Που ξερεις μπορει να εισαι τυχερη...

3 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου αρέσουν και μου έλειψαν γιατί είναι ζωηρή και δεν κάθεται πολύ στην αγκαλιά ..τώρα την κοιμησα με δυσκολία δεν ήθελε στο ρηλαξ τελικά την πήρε ο ύπνος..πότε δνε έχει κοιμηθεί εκεί :shock:

Πως ειναι η μικρη????? Ειναι καλυτερα?????

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Πωωω κταλαβα... Δεν υπαρχει περιπτωση να το παει σερι??? Και εμενα κοιμηθηκε πριν 30 λεπτα αλλα θα ξυπνησει μια και καλη κατα τις 7:30 8 καπου εκει.. Που ξερεις μπορει να εισαι τυχερη...

Πως ειναι η μικρη????? Ειναι καλυτερα?????

Κατερινακι μου δεν εχει συμβει ποτε.Μακαρι βεβαια ποτε δεν ξερεις.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!προσπαθώ να ποστάρω όλη μέρα αλλά δε μπορώ!Επιτέλους τα κατάφερα.Πως είναι τα μωρά μας;Πώς τα περάσατε σήμερα;

Εμείς είχαμε καλο καιρό και βγήκαμε βόλτα πρωί και απόγευμα.Δυστυχως όμως δεν έφαγε πολύ σήμερα.Πιστευω ότι είναι από τα δόντια.Του έδωσα ντεπόν πάλι και του έβαλα αλοιφή στα ούλα.

mamasanty πως είναι η μικρη;

Comet μπορεί σήμερα να είναι η τυχερή σου νύχτα.εμενα κοιμαται συνήθως 8.30 με 7 σερί!

Τώρα που άρχισαν να περπατάνε τα μικρά σας σκέφτεστε μήπως να αγοράσετε κάτι σαν λουρακια που τα φοράτε στο παιδι και το κρατάτε ώστε να μην τρέχει ανεξέλεγκτο στο δρομο;

Εγώ τον αφήνω να περπατάει σε κάτι στενά δρομάκια που δεν έχει αμάξια,στο πάρκο και στις κούνιες αλλά βλέπω πως όσο περνάει ο καιρός αυτό δε του αρκεί και θέλει να κατέβει από το καρότσι στη μέση του δρόμου.Φοβαμαι όμως να τον αφήσω έτσι γιατί δε θέλει να κρατάει καν το χέρι μου και συνήθως δεν μ ακούει όταν του φωνάζω και κάνει τα δικά του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...