Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Περαστικα στη μικρουλα σου,θα κρυωσε λιγο για να βηχει.Εμεις ειχαμε χαλια βραδυ. Ο μικρος ξυπνησε μια στις 1 πμ και τον πηρα στον καναπε και στις 3 αρχησε να κλαιει πολυ αλλα κοιμησμενος και δεν ηρεμουσε με τιποτα.Για να μην ξυπνησει ο αντρας μου που εχει παλι εφημερια τον πηγα στη μαμα μου.Τον ξυπνησαμε γιατι εκλαιγε πολυ και του δωσα ντεπον και λιγο νερακι.Αργησε να ηρεμησει και να κοιμηθει.Παω στο σπιτι στο μπανιο και τι να δω ,μου ηρθε περιοδος και ειχε λερωσει εσωρουχο και πιτζαμα,δεν το χα καταλαβει.Ξαπλωσα στις 4 και στις 7 πονουσε πολυ η μεση και πηρα 2 ντεπον.Στις 8 μολις περασε ο πονος ειχε ξυπνησει ο μικρος και η μαμα μου εφυγε.Θα ρθει την Δευτερα.Τωρα κοιμαται παλι.Ειμαι αυπνη και ψιλοποναω παλι.Ελπιζω αποψε να ειναι πιο ησυχα,θα μαι και μονη..

Ευχαριστω... Πρεπει να την κολλησε ο αντρας μου γιατι βηχει λιγο αλλα δεν εχει πυρετο...Πω πω πραγματικα χαλια βραδυ... Δεν κοιμηθηκες καθολου!!!! Τον βασανιζουν τα δοντακια μαλλον μωρε τον καημενο!!!! Ας ελπισουμε αυτο το βραδυ να κοιμηθειτε και οι δυο καλα!!!!!

Just now, Mamasanty είπε:

Σήμερα θα πάμε κορίτσι όχι μέχρι 37.5 37.8 τόσο μου κάνει ..εγώ της δίνω και με τα δέκατα γιατί δεν μπορεί να ηρεμήσει κλαίει κ μόλις πέφτει κατευθείαν άλλο παιδί 

Αυτα τα δεκατα ειναι αστα να πανε.. Ναι να πας γιατι ειναι 3 μερες νομιζω που ειναι ετσι ε?? Μακαρι να γινει καλα μεχρι αυριο να ηρεμησει λιγο η μικρουλα σου!! Και εσυ μαζι...περαστηκα και σε σενα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσι η μικρή ανεβάζει ανά 12 ώρες κ έχει πολύ βήχα σε σημείο να μην μπορεί να κοιμηθεί ..κόλλησα μάλλον και εγώ και βήχω ..εσείς πως είστε ;;

Αχ και εσείς ;; Περαστικά κοπέλα μου ..

Περαστικά και σε εσένα!ελπίζω να περάσει γρήγορα και στις δύο! αυτός ο βήχας είναι ταλαιπωρία..ξέρω από την μεγάλη μου...άντε να έρθει το καλοκαιράκι να περάσουν οι ιώσεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ευχαριστω... Πρεπει να την κολλησε ο αντρας μου γιατι βηχει λιγο αλλα δεν εχει πυρετο...Πω πω πραγματικα χαλια βραδυ... Δεν κοιμηθηκες καθολου!!!! Τον βασανιζουν τα δοντακια μαλλον μωρε τον καημενο!!!! Ας ελπισουμε αυτο το βραδυ να κοιμηθειτε και οι δυο καλα!!!!!

Αυτα τα δεκατα ειναι αστα να πανε.. Ναι να πας γιατι ειναι 3 μερες νομιζω που ειναι ετσι ε?? Μακαρι να γινει καλα μεχρι αυριο να ηρεμησει λιγο η μικρουλα σου!! Και εσυ μαζι...περαστηκα και σε σενα!!!!

 

Just now, Afroditi85 είπε:

Περαστικά και σε εσένα!ελπίζω να περάσει γρήγορα και στις δύο! αυτός ο βήχας είναι ταλαιπωρία..ξέρω από την μεγάλη μου...άντε να έρθει το καλοκαιράκι να περάσουν οι ιώσεις!!!

Ναι τρεις μέρες είναι σήμερα ..για αυτό μου είπε η παιδίατρος να περιμένω τρεις 24 ώρα ..ευχαριστώ κορίτσια ..φέτος από τον Ιανουάριο κάθε μήνα αρρωστη την έχω δεν πάει άλλο .


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε? ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός εδώ! μύρισε άνοιξη!!!

Κατερίνα περαστικά στην μικρή σου...ελπίζω να μην είναι κάτι και να περάσει γρήγορα!

Mamasanty πως είναι η μικρή σου?

Comet και εγώ το παρατήρησα αυτό...μάλλον επειδή είναι μωράκια του 2018 με βάση τον τίτλο!

Καλημέρα κορίτσια....έχω ένα κοριτσάκι 10 μηνών το οποίο εδώ και 2 μήνες μου ξυπνάει τα βράδια λες και είναι βρεφος.....αν το μωρό σου βήχει πολύ να ξανά πάρεις την παιδίατρο ....εμένα όταν ήταν 7μηνων μου εβηχε την πήρα στην παιδίατρο και μου λέει καλά φαίνεται αλλά να την παρακολουθούμε δεν περνάνε λίγες ώρες και το παιδί μου το βράδυ χειροτέρεψε ξυπναμε το πρωί να μην θέλει γάλα με καμία δύναμη και να μου κλαίει πανηκοβληθηκα και την πηρα στο νοσοκομείο με αποτέλεσμα να μου πουν κυρία μου έχει οξεία βρογχιολιτιδα το παιδί γρήγορα εισαγωγή και κάτσαμε 5 ημέρες μεσα ενώ την είχα πάρει στην παιδιατρο πρώτα.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....έχω ένα κοριτσάκι 10 μηνών το οποίο εδώ και 2 μήνες μου ξυπνάει τα βράδια λες και είναι βρεφος.....αν το μωρό σου βήχει πολύ να ξανά πάρεις την παιδίατρο ....εμένα όταν ήταν 7μηνων μου εβηχε την πήρα στην παιδίατρο και μου λέει καλά φαίνεται αλλά να την παρακολουθούμε δεν περνάνε λίγες ώρες και το παιδί μου το βράδυ χειροτέρεψε ξυπναμε το πρωί να μην θέλει γάλα με καμία δύναμη και να μου κλαίει πανηκοβληθηκα και την πηρα στο νοσοκομείο με αποτέλεσμα να μου πουν κυρία μου έχει οξεία βρογχιολιτιδα το παιδί γρήγορα εισαγωγή και κάτσαμε 5 ημέρες μεσα ενώ την είχα πάρει στην παιδιατρο πρώτα.....

Να σου ζήσει η μικρή!θα ταλαιπωρήθηκε το μικρούλι σου... περαστικά να είναι και δεν πειράζει...όλα τα παιδάκια αρρωσταίνουν...μου κάνει εντύπωση όμως που δεν το κατάλαβε η παιδίατρος να σου πει να ξεκινήσεις εισπνοές με μάσκακι για να μην χειροτερέψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκείνη την ημέρα που την πήρα ξεκινήσαμε εισπνοές με μάσκα και μου είπε η θα καλυτερέψει η θα χειροτερέψει και όπως έγινε το πρωί την πήρα στην παιδίατρο και τα ξημερώματα μου χειροτέρεψε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Εκείνη την ημέρα που την πήρα ξεκινήσαμε εισπνοές με μάσκα και μου είπε η θα καλυτερέψει η θα χειροτερέψει και όπως έγινε το πρωί την πήρα στην παιδίατρο και τα ξημερώματα μου χειροτέρεψε....

Κατάλαβα...όποτε ήταν ραγδαία η επιδείνωση... και εμένα είχε νοσηλευτεί η μεγάλη μου 20 μηνών περίπου με βρογχιολιτιδα για τρεις μέρες... είχαμε πάει στην μαμά μου για διακοπές Χριστουγέννων και είχε μυξες δεν ήταν καλά την πάμε στο νοσοκομείο και εισαγωγή... βγήκαμε παραμονή Πρωτοχρονιάς!τώρα είναι 7 χρόνων! μεγαλώνουν καί αλλάζουν πολύ!αποκτανε αντισώματα και δεν αρρωσταίνουν εύκολα μετά!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εκεί που ήταν καλά και δεν ήταν τόσο δυνατό μέσα σε 2 ώρες είχε μαζέψει βρογχιολιτιδα και μου το είπε την ώρα που την έφερες δεν είχε σε σημείο να σου πω πήγαινε νοσοκομείο αλλά αυτά μου λέει επιδεινώνεται από την μια στιγμή στην άλλη ....μου είπε να έχω και το νου γιατί αν το πάθουν τα μωρά 1 φορα το ξανά παθαινουν πάλι γιατί θα είναι οργανισμός τους πιο ευαίσθητος αλλά μεγαλώνοντας αυτό θα υποχωρήσει μου είπε.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Ακριβώς αυτό εκεί που ήταν καλά και δεν ήταν τόσο δυνατό μέσα σε 2 ώρες είχε μαζέψει βρογχιολιτιδα και μου το είπε την ώρα που την έφερες δεν είχε σε σημείο να σου πω πήγαινε νοσοκομείο αλλά αυτά μου λέει επιδεινώνεται από την μια στιγμή στην άλλη ....μου είπε να έχω και το νου γιατί αν το πάθουν τα μωρά 1 φορα το ξανά παθαινουν πάλι γιατί θα είναι οργανισμός τους πιο ευαίσθητος αλλά μεγαλώνοντας αυτό θα υποχωρήσει μου είπε.....

Ναι έτσι είναι...αν ξανά αρρωστήσει το πιθανότερο είναι να σου πει να της κάνεις μάσκακι μέχρι να περάσει ο βήχας προληπτικά...αλλά μεγαλώνουν και το ξεπερνάνε...

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μου είχε κρυώσει ξανα και η παιδίατρος μου ξεκίνησε 2  διαφορετικές εισπνοές να της κάνω σπίτι.....το ελπίζω μεγαλώνοντας να το ξεπεράσει γιατί το έχω πάρει με πολύ φόβο επειδή μου το έπαθε πολύ μωρό και στεναχωριομουν που το έβλεπα να ταλαιπωρείται.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πήγαμε στην γιατρό ..πήραμε αντιβίωση γιατί έχει λίγο πύον στον λαιμό της ..μου είπε ότι και χωρίς αντιβίωση θα υποχωρήσει αλλά καλύτερα να παρει για να μην ταλαιπωρείται ..πρώτη φορά αντιβίωση το κορίτσι μου και αγχώνομαι ..

 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια πήγαμε στην γιατρό ..πήραμε αντιβίωση γιατί έχει λίγο πύον στον λαιμό της ..μου είπε ότι και χωρίς αντιβίωση θα υποχωρήσει αλλά καλύτερα να παρει για να μην ταλαιπωρείται ..πρώτη φορά αντιβίωση το κορίτσι μου και αγχώνομαι ..

 

Σκεψου οτι θα γινει πιο γρηγορα καλα με την αντιβιωση...!!! Πυον στο λαιμο ε?? Πω πω η καημενουλα!!!! Λογικα θα περασει συντομα!!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Σκεψου οτι θα γινει πιο γρηγορα καλα με την αντιβιωση...!!! Πυον στο λαιμο ε?? Πω πω η καημενουλα!!!! Λογικα θα περασει συντομα!!!!

Ναι μωρέ να ηρεμήσει και αυτήν ..και εγώ εχω τρομερό πονοκέφαλο ελπίζω να μην κάνω πυρετό και εγώ ...άρχισα ένα σιρόπι για τον βήχα 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια πήγαμε στην γιατρό ..πήραμε αντιβίωση γιατί έχει λίγο πύον στον λαιμό της ..μου είπε ότι και χωρίς αντιβίωση θα υποχωρήσει αλλά καλύτερα να παρει για να μην ταλαιπωρείται ..πρώτη φορά αντιβίωση το κορίτσι μου και αγχώνομαι ..

 

Περαστικά στο κοριτσακι σου και σε εσενα δεν πειραζει ας πάρει να μην παιδευεται. Εμενα με εχει πιασει ο λαιμος και δεν ξέρω τι να πιω με το θηλασμο δεν ξερω τι κανει εσυ τι σιροπι πηρες θηλαζεις; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Περαστικά στο κοριτσακι σου και σε εσενα δεν πειραζει ας πάρει να μην παιδευεται. Εμενα με εχει πιασει ο λαιμος και δεν ξέρω τι να πιω με το θηλασμο δεν ξερω τι κανει εσυ τι σιροπι πηρες θηλαζεις; 

 

Να είσαι καλά κορίτσι..παίρνω το οκτονιον είναι φυτικό αλλά δεν θηλάζω ..καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σας ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...