Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Το λεει πιστευω γιατι με δυο μπορει να χρειαστει να βοηθησει κι αυτη.Παντως της κορης της το κρατουσε 2 βδομαδες το μηνα που δουλευε(εναλαξ με τη συμπεθερα).Και τοτε ζουσε κι ο αντρας της.Οταν μας ρωτανε ποιος θα τον κοιταει οταν γυρισω στη δουλεια λεω η μαμα μου,αν ειναι μπροστα ο αντρας μου η η κουνιαδα μου συμπληρωνουν παντα και η δικη τους.Χαμπαρι δεν εχουν παρει.Γιατι οτι εχει πει ημουν μονο εγω  μπροστα η και η μαμα μου

Όταν πας στην δουλειά θα φανεί αν βοηθήσει η όχι...αφού ο άντρας σου το θεωρεί δεδομένο...όταν δεν μπορεί η μαμά σου θα αναγκαστεί να βοηθήσει...

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Έτσι κ εγώ αν έχω μαγείρεμα δεν προλαβαίνω τίποτα..όχι καλέ τα πρωινά πηγαίνει για καφέ ..μια έξοδο έχει να της την κόψουμε ;;:oops: πρέπει να το κανονίσουμε λίγες ημέρες πριν για να την κρατήσει και εμένα αυτό μου την δίνει κ δεν θέλω να την παρακαλάω για να με βοηθήσει γιατί δεν έχει δουλειά είναι σπίτι ..μόνο τους καφέδες έχει ..απλά δεν έχει διάθεση να βοηθήσει εγώ αυτό έχω καταλάβει και σε άσχετες στιγμές πετάει εγώ πως τα μεγάλωσα μονη μου κανένας δεν με βοήθησε γιατί δεν είχε πεθερά και η μαμά της ήταν σε άλλη πόλη μακρυά ..

Τι να πεις!κάθε μέρα για καφέ πάει? το θέμα είναι να προσφέροταν από μόνη της αφού μένετε κοντά!και όχι να της το ζητάς εσυ! εγγονάκι της είναι δεν θέλει να το κρατάει κάποιες φορές?

Just now, katrin* είπε:

6 πάρα το πρωί :confused: εντάξει καλά είμαστε εμείς που ξυπνάει στις 8...Μόνο σήμερα ξύπνησε από τις 7...Ελπίζω δηλαδή να είναι μονο για σήμερα χαχα!

Συμφωνώ οτι εμεις είμαστε αρμόδιοι για το μεγάλωμα των παιδιών μας αλλά κ μια μικρή βοήθεια που κ που δεν βλάπτει...αρκεί να το θέλει κ η άλλη πλευρά βέβαια...Εγώ δεν έχω παράπονο όσο μπορούν βοηθάνε τα πεθερικά μου μιας κ έχω τους γονείς μου μακρυά...βέβαια σαν τη βοήθεια της μαμάς μου τίποτα...Είναι πιο νέα βέβαια από την πεθερά μου κ έτσι είναι κ πιο δραστήρια...

Σας έχασα λίγο Γτ είχαμε τη βάπτιση του μικρού, ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά κ μας έκανε κ καλό καιρό!μετά πήγαμε κ ένα τετραημερο διακοπές κ επιστρέψαμε στη βάση μας!

Όσον αφορα τα κιλά,όπως κ την προηγούμενη φορά στην κόρη μου,έτσι κ τώρα,όσο θηλάζω αδυνατίζω χωρίς να κάνω κατακρατηση κ τρώγοντας ότι χαζομάρα θελω...Είμαι από τις τυχερές!βέβαια σε λίγο που θα αποθηλασω πρέπει να προσέξω για να μην πάρω περισσότερα από όσο ήμουν...

Καλώς την!να σου ζήσει ο μικρός!να τον χαίρεστε! τέλεια και διακοπές μια χαρά! είσαι τυχερή...εγώ δεν χάνω με τον θηλασμό δυστυχώς... βέβαια τώρα δεν θηλάζει συνέχεια...θα τα καταφέρω κάποια στιγμή που θα πάει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Afroditi85 είπε:

Όταν πας στην δουλειά θα φανεί αν βοηθήσει η όχι...αφού ο άντρας σου το θεωρεί δεδομένο...όταν δεν μπορεί η μαμά σου θα αναγκαστεί να βοηθήσει...

Τι να πεις!κάθε μέρα για καφέ πάει? το θέμα είναι να προσφέροταν από μόνη της αφού μένετε κοντά!και όχι να της το ζητάς εσυ! εγγονάκι της είναι δεν θέλει να το κρατάει κάποιες φορές?

Καλώς την!να σου ζήσει ο μικρός!να τον χαίρεστε! τέλεια και διακοπές μια χαρά! είσαι τυχερή...εγώ δεν χάνω με τον θηλασμό δυστυχώς... βέβαια τώρα δεν θηλάζει συνέχεια...θα τα καταφέρω κάποια στιγμή που θα πάει...

Εχω στο μυαλο μου να δουλευω με ενα ρεπο οταν ειναι εδω η μαμα μου και οταν λειπει να τα παιρνω μαζεμενα ωστε να μην της το ζητησουμε.Νιωθω καπως να ερθει τωρα που ξερω οτι δεν θελει.Ασε που η μαμα μου της ειπε να μενει στο σπιτι της οταν λειπει και να κοιταει το μωρο να χει και την ησυχια της αλλα αυτη θελει να καθεται σε μας.Ναι αλλα ετσι εγω πως θα ξεκουραστω με το μωρο και εκεινη στο διπλα δωματιο;Η μαμα μου τον κοιταει σπιτι της.Ειναι απο πανω μας 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εμείς είμαστε οι μοναδικοί υπεύθυνοι για το μεγάλωμα των μωρών μας και καμία πεθερα-ος δεν είναι υποχρεωμένος να τα κρατήσει ούτε 1 ώρα.Καλο θα είναι βέβαια να είναι πρόθυμοι μιας που είναι εγγόνια αλλά τίποτα δεν είναι δεδομένο. 

Ο τρόπος όμως της πεθεράς σου μοιάζει εκδικητικος.Σου λέει ξεκάθαρα όπως εγώ τα μεγάλωσα μόνη και δε στάθηκα τυχερή να έχω καμία βοήθεια,έτσι θα το υπομεινεις και εσύ όλο αυτο.Συγνωμη αν το εξελαβα λάθος και χωρίς παρεξήγηση αλλά αυτή η εντύπωση μου δοθηκε

Συμφωνώ απόλυτα ...

Όχι μην ζητάς συγγνώμη  και εγώ κάπως έτσι το βλέπω γιατί τότε και με τις δουλειές που είχαν και με τα παιδιά της πουθενά δεν μπορούσε να πάει και τώρα σου λέει θα κάνω αυτά που δνε μπορούσα τόσα χρόνια αλλά εντάξει εγγόνι είναι μπορεί και σαν γιαγιά να το πάει μια βόλτα ας πούμε να περάσει λίγο χρόνο μαζί της χρόνο ουσιώδεις γιατί έρχεται την βλέπεις κάποιες  φορές μεσα στην ημέρα από 4-5 λεπτά .

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Σαν να ακουω την πεθερα μου,η δικη της δεν την βοηθησε κι εφοσον τωρα δεν δουλευω δεν χρειαζομαι βοηθεια κι οταν γυρισω στη δουλεια θα βοηθησει αναγκαστικα,σιγα μην την αναγκασω,(να ναι καλα η μανουλα μου)επεισης εχει πει οτι δεν χρειαζεται να κανουμε δευτερο,αυτη βεβαια εχει 2 .Χηρα ειναι κι ολη μερα καθεται..

Ακριβώς το ίδιο αναγκαστικά λέει το κάνει ..δεν πειράζει και εμένα η μαμά μου με βοηθάει όσο μπορεί ...αυτές οι μάνες είναι άλλο πράγμα ..απορώ πως οι δικές μας είναι τόσο διαφορετικές..

πρίν από 55 λεπτά , katrin* είπε:

6 πάρα το πρωί :confused: εντάξει καλά είμαστε εμείς που ξυπνάει στις 8...Μόνο σήμερα ξύπνησε από τις 7...Ελπίζω δηλαδή να είναι μονο για σήμερα χαχα!

Συμφωνώ οτι εμεις είμαστε αρμόδιοι για το μεγάλωμα των παιδιών μας αλλά κ μια μικρή βοήθεια που κ που δεν βλάπτει...αρκεί να το θέλει κ η άλλη πλευρά βέβαια...Εγώ δεν έχω παράπονο όσο μπορούν βοηθάνε τα πεθερικά μου μιας κ έχω τους γονείς μου μακρυά...βέβαια σαν τη βοήθεια της μαμάς μου τίποτα...Είναι πιο νέα βέβαια από την πεθερά μου κ έτσι είναι κ πιο δραστήρια...

Σας έχασα λίγο Γτ είχαμε τη βάπτιση του μικρού, ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά κ μας έκανε κ καλό καιρό!μετά πήγαμε κ ένα τετραημερο διακοπές κ επιστρέψαμε στη βάση μας!

Όσον αφορα τα κιλά,όπως κ την προηγούμενη φορά στην κόρη μου,έτσι κ τώρα,όσο θηλάζω αδυνατίζω χωρίς να κάνω κατακρατηση κ τρώγοντας ότι χαζομάρα θελω...Είμαι από τις τυχερές!βέβαια σε λίγο που θα αποθηλασω πρέπει να προσέξω για να μην πάρω περισσότερα από όσο ήμουν...

Να σου ζήσει κορίτσι καλότυχο πάντα στην ζωή του ..

πρίν από 2 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Όταν πας στην δουλειά θα φανεί αν βοηθήσει η όχι...αφού ο άντρας σου το θεωρεί δεδομένο...όταν δεν μπορεί η μαμά σου θα αναγκαστεί να βοηθήσει...

Τι να πεις!κάθε μέρα για καφέ πάει? το θέμα είναι να προσφέροταν από μόνη της αφού μένετε κοντά!και όχι να της το ζητάς εσυ! εγγονάκι της είναι δεν θέλει να το κρατάει κάποιες φορές?

Καλώς την!να σου ζήσει ο μικρός!να τον χαίρεστε! τέλεια και διακοπές μια χαρά! είσαι τυχερή...εγώ δεν χάνω με τον θηλασμό δυστυχώς... βέβαια τώρα δεν θηλάζει συνέχεια...θα τα καταφέρω κάποια στιγμή που θα πάει...

Ναι ναι κάθε πρωί και κάποιες φορές και απόγευμα μαζεύονται σε ένα σπίτι και πίνουν τον καφέ τους ..ποτέ δεν είπε από μόνη της αν χρειαζόμαστε κάτι να την κρατήσει για αυτό και εγώ δεν θέλω να το κάνει με το ζόρι ..

  • Ευχαριστώ 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Συμφωνώ απόλυτα ...

Όχι μην ζητάς συγγνώμη  και εγώ κάπως έτσι το βλέπω γιατί τότε και με τις δουλειές που είχαν και με τα παιδιά της πουθενά δεν μπορούσε να πάει και τώρα σου λέει θα κάνω αυτά που δνε μπορούσα τόσα χρόνια αλλά εντάξει εγγόνι είναι μπορεί και σαν γιαγιά να το πάει μια βόλτα ας πούμε να περάσει λίγο χρόνο μαζί της χρόνο ουσιώδεις γιατί έρχεται την βλέπεις κάποιες  φορές μεσα στην ημέρα από 4-5 λεπτά .

Ακριβώς το ίδιο αναγκαστικά λέει το κάνει ..δεν πειράζει και εμένα η μαμά μου με βοηθάει όσο μπορεί ...αυτές οι μάνες είναι άλλο πράγμα ..απορώ πως οι δικές μας είναι τόσο διαφορετικές..

Να σου ζήσει κορίτσι καλότυχο πάντα στην ζωή του ..

Ναι ναι κάθε πρωί και κάποιες φορές και απόγευμα μαζεύονται σε ένα σπίτι και πίνουν τον καφέ τους ..ποτέ δεν είπε από μόνη της αν χρειαζόμαστε κάτι να την κρατήσει για αυτό και εγώ δεν θέλω να το κάνει με το ζόρι ..

Ναι κι εμενα συνεχεια λεει για την πεθερα της που δεν την βοηθησε ενω εμενε απο κατω και πως εκανε εμμετους αλλα εκανε μονη της ολες τις δουλειες και το λεει με παραπονο αλλα εμενα μου κανε τα ιδια.Τοσο ταλαιπωρια στην εγκυμοσυνη και μια φορα δεν με ρωτησε αν χρειαζομαι κατι.Δεν πειραζει αλλα οταν χρειαστει κατι γιατι ειναι και χηρα να παει στην κορη της.(η οποια εντωμεταξυ ειναι πολυ καλη και τη συμπαθω πολυ)


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!αχ πονεμένο θέμα οι πεθερές βλέπω για πολλές κοπέλες!

Εγώ το μόνο που θα πω είναι να είμαστε καλά εμείς και η οικογένεια μας!

Το απογευμα αν και φυσούσε πολύ καταφέραμε να πάμε μια ωρίτσα στις κούνιες και έφτιαξα και κέικ μπανανας.Σε λίγο θα τον κάνω μπάνιο και θα πάει για υπνο.Ευχομαι μια καλή και ήσυχη νύχτα σε όλα τα μωρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Angela123 είπε:

Καλησπέρα σας!αχ πονεμένο θέμα οι πεθερές βλέπω για πολλές κοπέλες!

Εγώ το μόνο που θα πω είναι να είμαστε καλά εμείς και η οικογένεια μας!

Το απογευμα αν και φυσούσε πολύ καταφέραμε να πάμε μια ωρίτσα στις κούνιες και έφτιαξα και κέικ μπανανας.Σε λίγο θα τον κάνω μπάνιο και θα πάει για υπνο.Ευχομαι μια καλή και ήσυχη νύχτα σε όλα τα μωρά 

Εμεις παλι εχουμε 3 μερες να παμε βολτα.Αυριο λενε θα χει καλο καιρο,αντε να δουμε.Πριν λιγο κοιμηθηκε ,ελπιζω να μην ξυπνησει το βραδυ. Καλο βραδυ σε ολες και ολα τα μωρακια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

6 πάρα το πρωί :confused: εντάξει καλά είμαστε εμείς που ξυπνάει στις 8...Μόνο σήμερα ξύπνησε από τις 7...Ελπίζω δηλαδή να είναι μονο για σήμερα χαχα!

Συμφωνώ οτι εμεις είμαστε αρμόδιοι για το μεγάλωμα των παιδιών μας αλλά κ μια μικρή βοήθεια που κ που δεν βλάπτει...αρκεί να το θέλει κ η άλλη πλευρά βέβαια...Εγώ δεν έχω παράπονο όσο μπορούν βοηθάνε τα πεθερικά μου μιας κ έχω τους γονείς μου μακρυά...βέβαια σαν τη βοήθεια της μαμάς μου τίποτα...Είναι πιο νέα βέβαια από την πεθερά μου κ έτσι είναι κ πιο δραστήρια...

Σας έχασα λίγο Γτ είχαμε τη βάπτιση του μικρού, ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά κ μας έκανε κ καλό καιρό!μετά πήγαμε κ ένα τετραημερο διακοπές κ επιστρέψαμε στη βάση μας!

Όσον αφορα τα κιλά,όπως κ την προηγούμενη φορά στην κόρη μου,έτσι κ τώρα,όσο θηλάζω αδυνατίζω χωρίς να κάνω κατακρατηση κ τρώγοντας ότι χαζομάρα θελω...Είμαι από τις τυχερές!βέβαια σε λίγο που θα αποθηλασω πρέπει να προσέξω για να μην πάρω περισσότερα από όσο ήμουν...

Να τον χαίρεστε @katrin*... Με το καλό και οι υπόλοιπες... 

Έγω είχα χάσει αρκετά κιλά μετά τη γέννα και νε το θηλασμό. Αλλά τώρα άρχισα να τα ξαναπαίρνω. Αλλά τρώω αρκετά,ειδικά το βράδυ.

@Afroditi85 συνταγή για το cheesecake?

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Να τον χαίρεστε @katrin*... Με το καλό και οι υπόλοιπες... 

Έγω είχα χάσει αρκετά κιλά μετά τη γέννα και νε το θηλασμό. Αλλά τώρα άρχισα να τα ξαναπαίρνω. Αλλά τρώω αρκετά,ειδικά το βράδυ.

@Afroditi85 συνταγή για το cheesecake?

Καλώς την!και εσένα πλησιάζει η βάφτιση σωστά?με το καλό!

Πονεμένο θέμα τα κιλά!εγώ έχασα αμέσως κάποια και μετά τέλος...δεν ασχολιομουν βέβαια...έτρωγα τα πάντα...τώρα το πήρα απόφαση δεν πάει άλλο...δεν νιώθω καλά...απλά είναι σαν να έχει κολλήσει ο οργανισμός μου...αλλά θα τον ξεκολλήσω!!!

200γρ μπισκότα πτιμπερ ή digestive

100γρ βιταμ (εγώ βάζω το στρογγυλό το κλασικο)

Αλεθω τα μπισκότα στο μπλέντερ να γίνουν σκόνη και ανακάτεβω με το βιταμ πολύ καλά, στην συνέχεια τα απλώνω στο τσερκι

Για την κρέμα

200γρ κρέμα γάλακτος 35% λιπαρά 

60γρ άχνη ζάχαρη 

600γρ φιλαδέλφεια

Χτυπάς την κρέμα γάλακτος με την άχνη να γίνει σαντιγύ και προσθέτεις το φιλαδέλφεια και ανακατεύεις...

Το τοποθετείς πάνω από την βάση του μπισκότου και το βάζεις στο ψυγείο να παγώσει...μαρμελάδα της επιλογής σου !εγώ βάζω φράουλα που αρέσει σε όλους αλλά και τα φρούτα του δάσους είναι ωραία!

Καλημέρα κορίτσια!!!καλό Σαββατοκύριακο!!!

Εμένα κοιμούνται ακόμα η τσουπρες γιατί χθές το ξενυχτησαμε!και η μεγάλη είναι καλεσμένη σε γενέθλια αύριο!ευτυχώς είναι η τσάντες στο σχολείο αυτό το ΣΚ δεν έχει διάβασμα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλώς την!και εσένα πλησιάζει η βάφτιση σωστά?με το καλό!

Πονεμένο θέμα τα κιλά!εγώ έχασα αμέσως κάποια και μετά τέλος...δεν ασχολιομουν βέβαια...έτρωγα τα πάντα...τώρα το πήρα απόφαση δεν πάει άλλο...δεν νιώθω καλά...απλά είναι σαν να έχει κολλήσει ο οργανισμός μου...αλλά θα τον ξεκολλήσω!!!

200γρ μπισκότα πτιμπερ ή digestive

100γρ βιταμ (εγώ βάζω το στρογγυλό το κλασικο)

Αλεθω τα μπισκότα στο μπλέντερ να γίνουν σκόνη και ανακάτεβω με το βιταμ πολύ καλά, στην συνέχεια τα απλώνω στο τσερκι

Για την κρέμα

200γρ κρέμα γάλακτος 35% λιπαρά 

60γρ άχνη ζάχαρη 

600γρ φιλαδέλφεια

Χτυπάς την κρέμα γάλακτος με την άχνη να γίνει σαντιγύ και προσθέτεις το φιλαδέλφεια και ανακατεύεις...

Το τοποθετείς πάνω από την βάση του μπισκότου και το βάζεις στο ψυγείο να παγώσει...μαρμελάδα της επιλογής σου !εγώ βάζω φράουλα που αρέσει σε όλους αλλά και τα φρούτα του δάσους είναι ωραία!

Καλημέρα κορίτσια!!!καλό Σαββατοκύριακο!!!

Εμένα κοιμούνται ακόμα η τσουπρες γιατί χθές το ξενυχτησαμε!και η μεγάλη είναι καλεσμένη σε γενέθλια αύριο!ευτυχώς είναι η τσάντες στο σχολείο αυτό το ΣΚ δεν έχει διάβασμα!

Καλημερα κοριτσια εμεις παρολο που κοιμηθηκε στις 11:30 ξυπνησε μονος του στις 8.Καλυτερα να κοιμηθει για πρωι νωρις κι οταν ξυπνησει να παμε βολτα.Επιτελους καλος καιρος

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσια εμεις παρολο που κοιμηθηκε στις 11:30 ξυπνησε μονος του στις 8.Καλυτερα να κοιμηθει για πρωι νωρις κι οταν ξυπνησει να παμε βολτα.Επιτελους καλος καιρος

Καλημεραααα... Καλο ΣΚ... Ναι και εδω εχει τελεια μερα!!!! Αλλα δεν ξερω αν θα παμε βολτα γιατι ο ανγρας μου δεν ειναι πολυ καλα και εγω εχω δουλειες να λανω στο σπιτι.. :sad:

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κ από εμάς ..επιτέλους μετά από μέρες κοιμήθηκε χωρίς να ξυπνήσει όλο το βράδυ .. ξυπνησε στις έξι ήπιε γάλα κ κοιμηθήκαμε ως της 8 .. ευτυχώς ξεκουράστηκα κ εγώ λίγο ..τι θα μαγειρέψουμε κορίτσια σήμερα ;; Το μαγείρεμα είναι το χειρότερο μου δώσε μου ότι δουλειά θέλεις να κάνω μόνο να μην μαγειρέψω ...:razz:

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κ από εμάς ..επιτέλους μετά από μέρες κοιμήθηκε χωρίς να ξυπνήσει όλο το βράδυ .. ξυπνησε στις έξι ήπιε γάλα κ κοιμηθήκαμε ως της 8 .. ευτυχώς ξεκουράστηκα κ εγώ λίγο ..τι θα μαγειρέψουμε κορίτσια σήμερα ;; Το μαγείρεμα είναι το χειρότερο μου δώσε μου ότι δουλειά θέλεις να κάνω μόνο να μην μαγειρέψω ...:razz:

Καλημερααα.. Μπραβο το κοριτσι... Εμενα μου αρεσει πολυ να μαγειρευω απλα θελω να μου δεινουν ιδεες γιατι πολλες φορες λεω και εγω και τι μαγειρευουμε σημερα???? Εγω σημερα θα κανω μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα και για την μιλρη θα βαλω μεσα και λιγο κοτοπουλακι...

Εγω παλι μην μου πεις για σιδρεωμα!!!!!!!! Ειναι το χειροτερο μου!!!!!!!!!!!!! Πυτζαμες και οτι δεν τσαλακωνεται πολυ ουτε καν τα βαζω στα ασιδερωτα κατευθειαν στις δουλαπες... Αυτο το καλαθι με τα ασιδερωτα στο λαιμο μου καθετε!!!! Και επισης εχω ενα τεραστιο θεμα με τις καλτσες ολο χανω τα ζευγαρια τους και μετα εχω πανω απο 20 και μονες καλτσες οι οποιες ειναι στο καλαθι και περιμενουν να βρεθει το ταιρι τους!!! Χαχαχα....

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααα.. Μπραβο το κοριτσι... Εμενα μου αρεσει πολυ να μαγειρευω απλα θελω να μου δεινουν ιδεες γιατι πολλες φορες λεω και εγω και τι μαγειρευουμε σημερα???? Εγω σημερα θα κανω μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα και για την μιλρη θα βαλω μεσα και λιγο κοτοπουλακι...

Εγω παλι μην μου πεις για σιδρεωμα!!!!!!!! Ειναι το χειροτερο μου!!!!!!!!!!!!! Πυτζαμες και οτι δεν τσαλακωνεται πολυ ουτε καν τα βαζω στα ασιδερωτα κατευθειαν στις δουλαπες... Αυτο το καλαθι με τα ασιδερωτα στο λαιμο μου καθετε!!!! Και επισης εχω ενα τεραστιο θεμα με τις καλτσες ολο χανω τα ζευγαρια τους και μετα εχω πανω απο 20 και μονες καλτσες οι οποιες ειναι στο καλαθι και περιμενουν να βρεθει το ταιρι τους!!! Χαχαχα....

Κατερινακι αυτο με τις καλτσες το χω κι εγω,ξερεις ποσες μονες εχω αυτη τη στιγμη στο συρταρι;Μα που πανε;Θα σκασω:confused:.

Ο μικρος θα φαει μοσχαρακι με λαχανικα κι εμεις κατι ελαφρυ γιατι το βραδυ εχει γυρο:P

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααα.. Μπραβο το κοριτσι... Εμενα μου αρεσει πολυ να μαγειρευω απλα θελω να μου δεινουν ιδεες γιατι πολλες φορες λεω και εγω και τι μαγειρευουμε σημερα???? Εγω σημερα θα κανω μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα και για την μιλρη θα βαλω μεσα και λιγο κοτοπουλακι...

Εγω παλι μην μου πεις για σιδρεωμα!!!!!!!! Ειναι το χειροτερο μου!!!!!!!!!!!!! Πυτζαμες και οτι δεν τσαλακωνεται πολυ ουτε καν τα βαζω στα ασιδερωτα κατευθειαν στις δουλαπες... Αυτο το καλαθι με τα ασιδερωτα στο λαιμο μου καθετε!!!! Και επισης εχω ενα τεραστιο θεμα με τις καλτσες ολο χανω τα ζευγαρια τους και μετα εχω πανω απο 20 και μονες καλτσες οι οποιες ειναι στο καλαθι και περιμενουν να βρεθει το ταιρι τους!!! Χαχαχα....

ΑΑ θέλεις να μου στελνεις το καλάθι σου να στα σίδερωνω και μαζί μια κατσαρόλα με φαγητό ;;χαχα :-D και εγώ μακαρόνια λεω να κάνω σήμερα ..αυτό με της κάλτσες το παθαίνω και εγώ ..ώρες ώρες νομίζω ότι της τρώει το πλυντήριο ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

ΑΑ θέλεις να μου στελνεις το καλάθι σου να στα σίδερωνω και μαζί μια κατσαρόλα με φαγητό ;;χαχα :-D και εγώ μακαρόνια λεω να κάνω σήμερα ..αυτό με της κάλτσες το παθαίνω και εγώ ..ώρες ώρες νομίζω ότι της τρώει το πλυντήριο ..

Το σκεφτηκα αλλα μια φορα οταν ηταν ο μπεμπης 2 μηνων εβγαζε νερα γιατι κολλησε ενα καλτσακι του στο φιλτρο,ηταν τοσο μικρο.Ειναι δυνατον να ρουφαει τις δικες μου και να δουλευει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...