Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες.Ειχαμε πολυ ησυχο βραδυ.Δεν ακουστηκε ,ξυπνησε 8:30 και ξυπνησε κι εμας.Σημερα θα παω στη δουλεια να μιλησω για το προγραμμα.Την Κυριακη 7 Απριλη ξεκιναω...:(

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλερα μανουλες και μωρακια!!!!

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Ειχαμε πολυ ησυχο βραδυ.Δεν ακουστηκε ,ξυπνησε 8:30 και ξυπνησε κι εμας.Σημερα θα παω στη δουλεια να μιλησω για το προγραμμα.Την Κυριακη 7 Απριλη ξεκιναω...:(

Μπραβο το αγορι μας...!!! Ωχ καταλαβα θα ειναι λιγο δυσκολη περιοδος στην αρχη μεχρι να προσαρμοστητε στο νεο προγραμμα και το μωρο στα νεα δεδομενα!!! Ελπιζω να μην δυσκολευτει!!  


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα και από εμάς...τι κάνετε ;

Χαλια το βραδυ ξυπνησε 12 και κοιμηθηκε 2 αφου της εδωσα ντεπον. Δεν ξερω τι εχει ουτε στο κρεβατι θελει ουτε στον καναπε ούτε στη κουνια παρατηθησα αφου κοιμηθηκε ροχαλιζει πολυ που δεν μου το εκανε δεν ακουγόταν οταν κοιμοταν. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Χαλια το βραδυ ξυπνησε 12 και κοιμηθηκε 2 αφου της εδωσα ντεπον. Δεν ξερω τι εχει ουτε στο κρεβατι θελει ουτε στον καναπε ούτε στη κουνια παρατηθησα αφου κοιμηθηκε ροχαλιζει πολυ που δεν μου το εκανε δεν ακουγόταν οταν κοιμοταν. 

 

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω και εμάς τώρα έστρωσε από τότε που αρρώστησε έχει δύο βράδια το πάει σερί μέχρι της 8.. στον γιατρό την πηγές ;; μήπως έχει ακροαστικα και κάνει έτσι το καημένο ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω και εμάς τώρα έστρωσε από τότε που αρρώστησε έχει δύο βράδια το πάει σερί μέχρι της 8.. στον γιατρό την πηγές ;; μήπως έχει ακροαστικα και κάνει έτσι το καημένο ;

Μου εχει σπασει τα νευρα την πηρα και μου λεει αν κανει παλι μεχρι το απογευμα 37και 5 να την παω το βραδυ. Μου λεει μηπως βγαζει αλλο δοντι λες και ειμαι γιατρος και ξερω κατι φαίνεται αλλα αυτη θα ξέρει καλύτερα. Εχω κανει μια ασφάλεια στη μικρη και οταν πάω της δινω μόνο 10 ευρω μηπως γιαυτο μου λεει να μην παω δεν ξερω τι να πω


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Μου εχει σπασει τα νευρα την πηρα και μου λεει αν κανει παλι μεχρι το απογευμα 37και 5 να την παω το βραδυ. Μου λεει μηπως βγαζει αλλο δοντι λες και ειμαι γιατρος και ξερω κατι φαίνεται αλλα αυτη θα ξέρει καλύτερα. Εχω κανει μια ασφάλεια στη μικρη και οταν πάω της δινω μόνο 10 ευρω μηπως γιαυτο μου λεει να μην παω δεν ξερω τι να πω

Έχει αρκετές ημέρες όμως που δεν είναι τόσο καλα ..γιατί πρέπει να κάνει πυρετό ;; Μπορεί απλά να έχει φλεματα η ακροαστικα δεν πάνε με τον πυρετό αυτά ..δεν ξέρω κανονικά μάλλον παίρνει τα υπόλοιπα από την ασφάλεια ..γιατί δεν της είπεε ότι θέλεις να την πας ;και εμένα η παιδίατρος δεν είναι τόσο της επισκέψης ..το τρεναρει πάντα πολύ αλλα αν της πω ότι αγχώνομαι μου λέει φερτην να σου φύγει το άγχος ..και εμένα έκανε ανα 10-12 ώρες δέκατα αλλά ο λαιμός της είχε πύον 

Τα γράφω λίγα στα γρήγορα ελπίζω να μην σε μπέρδεψα


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια .....η μικρή μου επροχθες όπως ήταν στο σαλόνι και έπαιζε πήγα στην κουζίνα να κοιτάξω το κέικ που έφτιαχνα  μέχρι να γυρίσω το βλέμμα μου είχε έρθει στην κουζίνα και δεν την πρόλαβα και πάει να σηκωθεί και ακούμπησε στην κουζίνα που ήταν ζεστή και κοκινησε η παλάμη της και έκλαιγε πάρα πολύ δεν μπορούσε να πάρει ανάσα από το κλαμα...της έβαλα sudocrem και μου είπαν να βάλω και κεραλοιφη....είμαι και εγώ καινούργια στο ομάδα σας.....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά!και του χρόνου! χθές δεν πρόλαβα να γράψω!πήγαμε στην παρέλαση να δούμε την ανιψιά του άντρα μου και μέτα όλοι μαζί στο χωριό και το απόγευμα πήγαμε σε μια εκκλησία με τα πόδια 2 ώρες δρόμο! είχε κάνει η πεθερά μου τάμα... και πήγαμε για παρέα και να ανάψουμε ένα κερί...ο άντρας μου πρόσεχε τα παιδιά...

Αlex Arap εγώ δε θα το διαπραγματεύομουν...θα της έλεγα θα έρθω να την δείτε... τέλος...και τίποτα να μην έχει δεν πειράζει...αφού αγχώνεσαι πήγαινε την να είσαι σίγουρη...εμένα πάλι είναι το αντίθετο..με το παραμικρό θα την πάω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..και αυτή πότε δεν μου λέει όχι... και έχει πάρα πολύ κόσμο!είναι η μόνη παιδογαστρεντερολογος εδώ που είμαστε!

Comet κούκλος ο μικρός!να τον χαίρεσαι!

Mamasanty μπράβο το κορίτσι!καλά περπάτηματα τώρα! έκανες περπατοπιτα? εμείς δεν το έχουμε αυτό το έθιμο εδώ...

Ααααα εμάς σκαει το τρίτο δοντακι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Έχει αρκετές ημέρες όμως που δεν είναι τόσο καλα ..γιατί πρέπει να κάνει πυρετό ;; Μπορεί απλά να έχει φλεματα η ακροαστικα δεν πάνε με τον πυρετό αυτά ..δεν ξέρω κανονικά μάλλον παίρνει τα υπόλοιπα από την ασφάλεια ..γιατί δεν της είπεε ότι θέλεις να την πας ;και εμένα η παιδίατρος δεν είναι τόσο της επισκέψης ..το τρεναρει πάντα πολύ αλλα αν της πω ότι αγχώνομαι μου λέει φερτην να σου φύγει το άγχος ..και εμένα έκανε ανα 10-12 ώρες δέκατα αλλά ο λαιμός της είχε πύον 

Τα γράφω λίγα στα γρήγορα ελπίζω να μην σε μπέρδεψα

Θα την παω το απόγευμα της ειπα ψεματα οτι σηκωσε παλι πυρετο δεν γινοταν τι να κανω. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Θα την παω το απόγευμα της ειπα ψεματα οτι σηκωσε παλι πυρετο δεν γινοταν τι να κανω. 

Καλά έκανες να την δει για να ξέρεις τι έχει το παιδί να το βοηθήσεις ..μπορεί να χρειαστεί καμία μασκουλα 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Θα την παω το απόγευμα της ειπα ψεματα οτι σηκωσε παλι πυρετο δεν γινοταν τι να κανω. 

Καλα εκανες.Μην τη ρωτας.Πες της θελω να τη δεις και τελος.Παντως την πρωτη φορα που ροχαλιζε ο μικρος (και δεν ειχε κατι αλλο)το εκανε 3 βραδυα στη σειρα και μετα εσκασε το δοντακι και ροχαλιτο τελος.Ειχε μπουκωμα απο αυτο.Τωρα αν εκανε δεκατα δεν ξερω,παντως κανονικο πυρετο δεν ειχε

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .....η μικρή μου επροχθες όπως ήταν στο σαλόνι και έπαιζε πήγα στην κουζίνα να κοιτάξω το κέικ που έφτιαχνα  μέχρι να γυρίσω το βλέμμα μου είχε έρθει στην κουζίνα και δεν την πρόλαβα και πάει να σηκωθεί και ακούμπησε στην κουζίνα που ήταν ζεστή και κοκινησε η παλάμη της και έκλαιγε πάρα πολύ δεν μπορούσε να πάρει ανάσα από το κλαμα...της έβαλα sudocrem και μου είπαν να βάλω και κεραλοιφη....είμαι και εγώ καινούργια στο ομάδα σας.....

Ψυχουλα μου,τι επαθε,θα την ποναει.Ασε κι εμενα τωρα που περπαταει παει στην κουζινα και πειραζει τα κουμπια.Ευτυχως δεν φτανει ακομη τα ματια.

Περαστικα σας


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .....η μικρή μου επροχθες όπως ήταν στο σαλόνι και έπαιζε πήγα στην κουζίνα να κοιτάξω το κέικ που έφτιαχνα  μέχρι να γυρίσω το βλέμμα μου είχε έρθει στην κουζίνα και δεν την πρόλαβα και πάει να σηκωθεί και ακούμπησε στην κουζίνα που ήταν ζεστή και κοκινησε η παλάμη της και έκλαιγε πάρα πολύ δεν μπορούσε να πάρει ανάσα από το κλαμα...της έβαλα sudocrem και μου είπαν να βάλω και κεραλοιφη....είμαι και εγώ καινούργια στο ομάδα σας.....

Οταν θα έχεις την κουζίνα σε λειτουργεια να τον απομακρύνεις εμένα πήγε να σηκωθεί και ακούμπησε στο τζαμί που ήταν ζεστό το χειρότερο βράδυ που πέρασαμε  πότε από τον πόνο έκλαιγε δεν μπορούσε να πάρει ανάσα της κοκκινησε πολυ....δεν τα προλαβαίνεις παιδί μου σε δευτερόλεπτο τα χάνεις από τα μάτια σου....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά!και του χρόνου! χθές δεν πρόλαβα να γράψω!πήγαμε στην παρέλαση να δούμε την ανιψιά του άντρα μου και μέτα όλοι μαζί στο χωριό και το απόγευμα πήγαμε σε μια εκκλησία με τα πόδια 2 ώρες δρόμο! είχε κάνει η πεθερά μου τάμα... και πήγαμε για παρέα και να ανάψουμε ένα κερί...ο άντρας μου πρόσεχε τα παιδιά...

Αlex Arap εγώ δε θα το διαπραγματεύομουν...θα της έλεγα θα έρθω να την δείτε... τέλος...και τίποτα να μην έχει δεν πειράζει...αφού αγχώνεσαι πήγαινε την να είσαι σίγουρη...εμένα πάλι είναι το αντίθετο..με το παραμικρό θα την πάω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..και αυτή πότε δεν μου λέει όχι... και έχει πάρα πολύ κόσμο!είναι η μόνη παιδογαστρεντερολογος εδώ που είμαστε!

Comet κούκλος ο μικρός!να τον χαίρεσαι!

Mamasanty μπράβο το κορίτσι!καλά περπάτηματα τώρα! έκανες περπατοπιτα? εμείς δεν το έχουμε αυτό το έθιμο εδώ...

Ααααα εμάς σκαει το τρίτο δοντακι!!!

Γεια σου κορίτσι..πω πω πολύ περπάτημα καλέ ..εγώ δεν θα άντεχα ..χαχα ..

Όχι δεν έκανα ούτε και εμείς το έχουμε .στην περιοχή που είναι η αδερφή μου το κάνουν η αλήθεια είναι ότι δεν το ήξερα ..μπορεί για το καλό να κάνω ένα κέικ ..ευκαιρία για γλυκό :-P

Just now, Afroditi85 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά!και του χρόνου! χθές δεν πρόλαβα να γράψω!πήγαμε στην παρέλαση να δούμε την ανιψιά του άντρα μου και μέτα όλοι μαζί στο χωριό και το απόγευμα πήγαμε σε μια εκκλησία με τα πόδια 2 ώρες δρόμο! είχε κάνει η πεθερά μου τάμα... και πήγαμε για παρέα και να ανάψουμε ένα κερί...ο άντρας μου πρόσεχε τα παιδιά...

Αlex Arap εγώ δε θα το διαπραγματεύομουν...θα της έλεγα θα έρθω να την δείτε... τέλος...και τίποτα να μην έχει δεν πειράζει...αφού αγχώνεσαι πήγαινε την να είσαι σίγουρη...εμένα πάλι είναι το αντίθετο..με το παραμικρό θα την πάω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..και αυτή πότε δεν μου λέει όχι... και έχει πάρα πολύ κόσμο!είναι η μόνη παιδογαστρεντερολογος εδώ που είμαστε!

Comet κούκλος ο μικρός!να τον χαίρεσαι!

Mamasanty μπράβο το κορίτσι!καλά περπάτηματα τώρα! έκανες περπατοπιτα? εμείς δεν το έχουμε αυτό το έθιμο εδώ...

Ααααα εμάς σκαει το τρίτο δοντακι!!!

 

Just now, Μαρακι18 είπε:

Οταν θα έχεις την κουζίνα σε λειτουργεια να τον απομακρύνεις εμένα πήγε να σηκωθεί και ακούμπησε στο τζαμί που ήταν ζεστό το χειρότερο βράδυ που πέρασαμε  πότε από τον πόνο έκλαιγε δεν μπορούσε να πάρει ανάσα της κοκκινησε πολυ....δεν τα προλαβαίνεις παιδί μου σε δευτερόλεπτο τα χάνεις από τα μάτια σου....

Περαστικά μωρέ το καημένο ..εμένα ευτυχώς είναι ψιλά η κουζίνα και ελπίζω όταν θα την φτάσει να μπορεί να καταλάβει 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλα εκανες.Μην τη ρωτας.Πες της θελω να τη δεις και τελος.Παντως την πρωτη φορα που ροχαλιζε ο μικρος (και δεν ειχε κατι αλλο)το εκανε 3 βραδυα στη σειρα και μετα εσκασε το δοντακι και ροχαλιτο τελος.Ειχε μπουκωμα απο αυτο.Τωρα αν εκανε δεκατα δεν ξερω,παντως κανονικο πυρετο δεν ειχε

Ψυχουλα μου,τι επαθε,θα την ποναει.Ασε κι εμενα τωρα που περπαταει παει στην κουζινα και πειραζει τα κουμπια.Ευτυχως δεν φτανει ακομη τα ματια.

Περαστικα σας

Θα τι παω να μου φύγει το άγχος. Να βγαζει και αλλο ολα μαζι τι να πω. Παντως εχει γκρίνια ολη μερα δεν ηρεμεί ολο μουρμουραει. Με τα δέκατα και που την πιανεις ειναι δροσερει δεν μπορεις να το καταλάβεις αν δεν βαλεις θερμομετρο 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...