Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

Εμείς αρρωστησαμε...:sad: κολλήσαμε από τον ξεδερφουλη...κάναμε πυρετό χθές το βράδυ 38...τώρα έχει 37 και δεν της έχω δώσει ντεπόν από χθές το βράδυ...θα δείξει ελπίζω να περάσει γρήγορα...το κατάλαβα γιατί δεν είχε όρεξη να φάει χθές...τώρα της έχω βάλει τραγουδάκια και χορεύει το παιδί μου ..

Κατερίνα αύριο ε? πέρασε ο καιρός!

Alex Arap μια χαρά η μικρή τα δοντακια...και εμείς βγάζουμε το τρίτο!πάνω αριστερά!

Comet τι έγινε με την δουλειά?

Μαράκι18 και εμάς μας αρέσει η μίνι! της λέω που είναι η μίνι και την πιάνει!

Καλημερα.Αχ μωρε αρωστουλα ειναι.Περαστικα σας.Ξεκιναω την αλλη Κυριακη με 3 νυχτες τη βδομαδα και 2 αλλες βαρδιες.Πηγα να κανονισω και ολο καινουργιοι γιατροι ειναι...Θα τους μαθω κι αυτους.Απο τη μια εχω λιγο ενθουσιασμο(μου αρεσει η δουλεια μου),απο την αλλη λιγο  αγχος  που θα λειπω τοσες ωρες.Θα δειξει..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλημερα.Αχ μωρε αρωστουλα ειναι.Περαστικα σας.Ξεκιναω την αλλη Κυριακη με 3 νυχτες τη βδομαδα και 2 αλλες βαρδιες.Πηγα να κανονισω και ολο καινουργιοι γιατροι ειναι...Θα τους μαθω κι αυτους.Απο τη μια εχω λιγο ενθουσιασμο(μου αρεσει η δουλεια μου),απο την αλλη λιγο  αγχος  που θα λειπω τοσες ωρες.Θα δειξει..

Ευχαριστούμε!σε λίγο θα της δώσω φρούτα να δω αν φάει σήμερα...ναι καταλαβαίνω πως νοιώθεις...αλλά μην αγχώνεσαι ... θα προσαρμοστείτε...αφού θα σε βοηθήσει η μαμά σου μια χαρά...

Εγώ θα αργήσω λίγο να ξαναδουλέψω... τελείωσε και το εξάμηνο μητρότητας και τώρα θα μπω ταμείο...δεν ξέρω ακόμα για πόσους μήνες...και μετά θα ξαναδουλέψω...υπολογίζω να είναι η μικρή κοντά 2..και θα την πάω παιδικο...δεν έχω άλλη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Εγώ πάλι αρχές μαϊου ξεκινάω δουλειά και πιο πολύ άγχος έχω για το παιδί μου που θα είναι μόνο του χωρίς έμενα πάρα για την δουλειά.....

Μην αγχώνεσαι..θα προσαρμοστείτε...ποιος θα την προσέχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

Εμείς αρρωστησαμε...:sad: κολλήσαμε από τον ξεδερφουλη...κάναμε πυρετό χθές το βράδυ 38...τώρα έχει 37 και δεν της έχω δώσει ντεπόν από χθές το βράδυ...θα δείξει ελπίζω να περάσει γρήγορα...το κατάλαβα γιατί δεν είχε όρεξη να φάει χθές...τώρα της έχω βάλει τραγουδάκια και χορεύει το παιδί μου ..

Κατερίνα αύριο ε? πέρασε ο καιρός!

Alex Arap μια χαρά η μικρή τα δοντακια...και εμείς βγάζουμε το τρίτο!πάνω αριστερά!

Comet τι έγινε με την δουλειά?

Μαράκι18 και εμάς μας αρέσει η μίνι! της λέω που είναι η μίνι και την πιάνει!

Ναι κοριτσι μου ασε περασε!!!! Περαστηκα σας!!! Ελπιζω να γινει γρηγορα καλα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!σαν να χάλασε πάλι ο καιρός μου φαίνεται!περαστικά στα αρρωστουλικα παιδάκια...εμένα ο μικρός ευτυχώς είναι καλύτερα (κ κοιμάται καλυτερα),προφανώς επειδή το (άτιμο) δόντι έσκισε το ουλο του κ βγαίνει σιγά σιγά κ πέρασε ο πολύς πόνος...μαρτύριο πρέπει να είναι για τα καημένα αυτά τα δόντια,αει στο καλό!

@Comet θα κάνεις νύχτες εε?κ μένα το επάγγελμα μου έχει νύχτες αλλά σκέφτομαι να ζητήσω να δουλεύω πρωινα κ απογεύματα...Γιατί όπως πάει με τον μικρό που δεν τρώει μου φαίνεται πολύ δύσκολος ο αποθηλασμος όποτε το βράδυ τι θα τον κάνει ο άντρας μου άμα δουλεύω...πφφφ έχω ακόμα 2 μήνες να αποφασίσω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Θα έρθει η μαμά μου και λίγο η πεθερά μου θα αλλάζουν 1 η μία μια η άλλη .....

Μια χαρά αφού έχεις βοήθεια...θα προσαρμοστείτε... εμάς μας φαίνεται δύσκολο αλλά τα μωράκια μας προσαρμόζονται ποιο εύκολα από ότι νομίζουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Εεε είχαμε και λίγο της γκρίνιες  μας αλλά οκ  η μαμά μου μένει μακριά και θα πηγαινοέρχεται .....ναι το πιστεύω ότι δεν θα έχει προβλημα θα προσαρμοστεί το καλό είναι ότι θα δουλεύω πρωι 6:45 με 3  δεν θα είναι απόγευμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Μαρακι18 είπε:

Ο περαστικά της μωρέ η γλυκούλα....καλή αρχή στην δουλειά....γιατρός είστε; 

Οχι νοσηλευτρια σε δημοσιο νοσοκομειο.Ευχαριστω

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!σαν να χάλασε πάλι ο καιρός μου φαίνεται!περαστικά στα αρρωστουλικα παιδάκια...εμένα ο μικρός ευτυχώς είναι καλύτερα (κ κοιμάται καλυτερα),προφανώς επειδή το (άτιμο) δόντι έσκισε το ουλο του κ βγαίνει σιγά σιγά κ πέρασε ο πολύς πόνος...μαρτύριο πρέπει να είναι για τα καημένα αυτά τα δόντια,αει στο καλό!

@Comet θα κάνεις νύχτες εε?κ μένα το επάγγελμα μου έχει νύχτες αλλά σκέφτομαι να ζητήσω να δουλεύω πρωινα κ απογεύματα...Γιατί όπως πάει με τον μικρό που δεν τρώει μου φαίνεται πολύ δύσκολος ο αποθηλασμος όποτε το βράδυ τι θα τον κάνει ο άντρας μου άμα δουλεύω...πφφφ έχω ακόμα 2 μήνες να αποφασίσω...

Εχεις χρονο ακομη.Εγω δεν εχω επιλογες για πρωινα.Ενα τη βδομαδα η και κανενα,βλεπεις ολες ειναι παλιες και το λιγοτερο 10 χρονια μεγαλυτερες μου οποτε θελουν να δουλευουν πρωι.Εχουν και ενα δικιο βεβαια.Τους βολευει που θελω 3 νυχτες.Κι εμενα προς το παρον.Εγω δεν θηλαζω οποτε ενα μπουκαλι γαλα θα του δωσει ο αντρας μου αν χρειαστει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή μου είναι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και θυμάμαι όταν βγήκε από την άδεια και είχε ένα μωρό και  2 χρόνο παιδι πέρασε δύσκολα έκανε πολλά ξενύχτια ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Η αδελφή μου είναι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και θυμάμαι όταν βγήκε από την άδεια και είχε ένα μωρό και  2 χρόνο παιδι πέρασε δύσκολα έκανε πολλά ξενύχτια ....

Ολες ετσι κανουν,αλλιως δεν βγαινει.Ευτυχως η μαμα μου θα βοηθησει πολυ και ελπιζω οτι μεσα στο 2019 θα μεινω παλι εγκυος και θα χω αδεια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολύ τυχερή που έχεις την μαμά σου είναι πολύ  βοήθεια αυτο....Εμένα η αδελφή μου πέρασε πολύ δύσκολα σε όλα γιατί είναι νοσηλεύτρια στην Αθήνα και εμείς μενούμε εκτός Αθήνας και πέρασε δύσκολα και στην δουλειά και στην βοήθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Εμένα η αδελφή μου πέρασε πολύ δύσκολα σε όλα γιατί είναι νοσηλεύτρια στην Αθήνα και εμείς μενούμε εκτός Αθήνας και πέρασε δύσκολα και στην δουλειά και στην βοήθεια.....

Κριμα,δυσκολο οταν δουλευει η γυναικα.Ιδανικα θα θελα να ειμαι στο σπιτι και να μεγαλωνω τα παιδια μου.Ομως και να μην εχω δικα μου χρηματα και να εξαρτιεμαι απο τον αντρα μου για το παραμικρο μου φαινεται πολυ δυσκολο.Ισως γιατι δουλευα παντα απο μικρη.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...