Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Cometπως είναι ο μικρουλης; 

Καλημερα.Κοιμηθηκε ευκολα στις 10:30 αλλα ροχαλιζε πολυ.Στις 12 ξυπνησε με κλαμα και του βαλα ορο και στον καναπε μαζι μου,κοιμοταν αλλα κουνιοταν συνεχεια και ροχαλιζε.Στις 5 το πρωι κλαιει παλι,του αλλαζω πανα,ηταν γεματη ουρα.Μετα απο μιση ωρα κανει μια τεραστια κενωση σαν διαρροια,ολα αλλαγμα και τα ρουχα,με το που τον ντυνω κανει ξανα αλλα λιγο,τον αλλαζω και του δινω λιγο γαλα.Κατα τις 6:30 κοιμαται,τοτε κοιμηθηκα κι εγω και πριν τις 8 παλι κλαμα.Παλι διαρροια, (μιλαμε για βρωμαααα..:sad:)αλλαγμα και το φανελακι .Τον πηγα στη μαμα μου(ευτυχως ηρθε χτες)θα του δωσει μπανανα(οχι ξανα γαλα).Και τωρα πλενω ρουχαλακια και την κουβερτουλα του και ανοιξα τα παντα να ξεβρωμισει.Εννοειται με ποναει το κεφαλι..

6 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Χααχαχα σε ευχαριστω πολυ γλυκο μου κοριτσι!!!! Και εσυ οτι καλυτερο για την μικρη σου!!!! Για να εχει πολλα αδερφακια πρεπει να το σκεφτω πολυ σοβαρααα !!!! Παμε τωρα για το πρωτο αδελφακι και βλεεεεεεπουμεεεεεεε.......χαχαχα 

Συνηθως τα πρωτα τα κανουν οικογενειακα.. Εμεις σπιτι θα το κανουμε. Θα εχουμε καπου 16 μεγαλους μαζι με εμας και 5 παιδια...  Θα κανω μπουφε.. Εχω παρει και πολλα διακοσμητικα,πολλα χρωματα,πολλα μπαλονιαααα.. Το θεμα μας ειναι ο μονοκερος!! Της εχω παρει και ενα φορεμα με μωβ φρου φρου... Αχ πως και πως περιμενω την Κυριακη....

Κατερινακι χρονια σας πολλα.Γερη και τυχερη να ναι παντα στη ζωη της.Και πανω απο ολα ευτυχισμενη:wub:

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια..και εμείς δεν κοιμηθήκαμε καλά ..πάλι ολα μαζί τα παθαίνουν .. ξύπνησε στις μια με κλάμα την πήρα αγκαλιά κοιμήθηκε..ξύπνησε στις πέντε κ δεν έλεγε να κοιμηθεί της έδωσα γάλα μήπως πεινούσε τίποτα πάλι ..τελικά έξι κ κάτι την πήρε ο ύπνος αφού μιλούσε μόνη της στην κούνια ...κ οχτώ ξύπνησε πάλι ...εδώ βρεχει κορίτσια χαλιά ο καιρός ..

@ΚατεριναΣκ χρόνια πολλά στο παιδάκι σου να είναι γερό και ευτυχισμένο να έχει ότι ποθεί στην ζωή του ..και γρήγορα με ένα αδερφάκι θα ευχηθώ. !!!:)

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Κατερινάκι χρόνια σας πολλά!!!να το χαίρεστε το κοριτσάκι σας!!!Πολύχρονο και ευτυχισμένο!!!

Comet περαστικά σας..ελπίζω να περάσει γρήγορα... καμία ιωσουλα θα είναι...

Και εδώ χάλασε ο καιρός...έχει συννεφιά και βρέχει...

Εμείς δεν ξανάκαναμε πυρετό...καλα κοιμήθηκε σε γενικές γραμμές... ξύπνησε εννοείται 2-3 φορές να θηλάσει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα.Κοιμηθηκε ευκολα στις 10:30 αλλα ροχαλιζε πολυ.Στις 12 ξυπνησε με κλαμα και του βαλα ορο και στον καναπε μαζι μου,κοιμοταν αλλα κουνιοταν συνεχεια και ροχαλιζε.Στις 5 το πρωι κλαιει παλι,του αλλαζω πανα,ηταν γεματη ουρα.Μετα απο μιση ωρα κανει μια τεραστια κενωση σαν διαρροια,ολα αλλαγμα και τα ρουχα,με το που τον ντυνω κανει ξανα αλλα λιγο,τον αλλαζω και του δινω λιγο γαλα.Κατα τις 6:30 κοιμαται,τοτε κοιμηθηκα κι εγω και πριν τις 8 παλι κλαμα.Παλι διαρροια, (μιλαμε για βρωμαααα..:sad:)αλλαγμα και το φανελακι .Τον πηγα στη μαμα μου(ευτυχως ηρθε χτες)θα του δωσει μπανανα(οχι ξανα γαλα).Και τωρα πλενω ρουχαλακια και την κουβερτουλα του και ανοιξα τα παντα να ξεβρωμισει.Εννοειται με ποναει το κεφαλι..

Κατερινακι χρονια σας πολλα.Γερη και τυχερη να ναι παντα στη ζωη της.Και πανω απο ολα ευτυχισμενη:wub:

Καλημεραααα!!!! Ελα ρε συ τι βραδυ ηταν αυτο που περασατε???? Ο καημενουλης ταλαιπωρηθηκε πολυ!!!! Αμα συνεχησει καποιες μερες παρε τηλ τον παιδιατρο γιατι εμενα ειχε ετσι 5 μερες και μου εδωσε φαρμακο... Ειχε ταλαιπωρηθει πανω απο 1,5 βδομαδα!!! Ναι μπανανα να του δεινεις το μεσιμερι βρασε ρυζι να φαει!!! Και απεφυγε το γαλα !!!

Σε ευχαριατω πολυ comet μου!!!!! 

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια..και εμείς δεν κοιμηθήκαμε καλά ..πάλι ολα μαζί τα παθαίνουν .. ξύπνησε στις μια με κλάμα την πήρα αγκαλιά κοιμήθηκε..ξύπνησε στις πέντε κ δεν έλεγε να κοιμηθεί της έδωσα γάλα μήπως πεινούσε τίποτα πάλι ..τελικά έξι κ κάτι την πήρε ο ύπνος αφού μιλούσε μόνη της στην κούνια ...κ οχτώ ξύπνησε πάλι ...εδώ βρεχει κορίτσια χαλιά ο καιρός ..

Αχ η γλυκουλα μου!!!/πραγματικα τι ειναι αυτο το πραγμα!!! Την ταλαιπωρουν τα δοντακια της!!!!!

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Κατερινάκι χρόνια σας πολλά!!!να το χαίρεστε το κοριτσάκι σας!!!Πολύχρονο και ευτυχισμένο!!!

Comet περαστικά σας..ελπίζω να περάσει γρήγορα... καμία ιωσουλα θα είναι...

Και εδώ χάλασε ο καιρός...έχει συννεφιά και βρέχει...

Εμείς δεν ξανάκαναμε πυρετό...καλα κοιμήθηκε σε γενικές γραμμές... ξύπνησε εννοείται 2-3 φορές να θηλάσει...

Ααα μπραβο καλο αυτο!!! Αντε να γινουν ολα τα μωρακια καλα!!!! Και εμεις ειμαστε καλυτερα... Κοιμαται ολο το βραδυ παλι!!! 

Και εδω εχει συννεφα  αλλα δεβ βρεχει ακομα!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! :)

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα!!!! Ελα ρε συ τι βραδυ ηταν αυτο που περασατε???? Ο καημενουλης ταλαιπωρηθηκε πολυ!!!! Αμα συνεχησει καποιες μερες παρε τηλ τον παιδιατρο γιατι εμενα ειχε ετσι 5 μερες και μου εδωσε φαρμακο... Ειχε ταλαιπωρηθει πανω απο 1,5 βδομαδα!!! Ναι μπανανα να του δεινεις το μεσιμερι βρασε ρυζι να φαει!!! Και απεφυγε το γαλα !!!

Σε ευχαριατω πολυ comet μου!!!!! 

Αχ η γλυκουλα μου!!!/πραγματικα τι ειναι αυτο το πραγμα!!! Την ταλαιπωρουν τα δοντακια της!!!!!

Ααα μπραβο καλο αυτο!!! Αντε να γινουν ολα τα μωρακια καλα!!!! Και εμεις ειμαστε καλυτερα... Κοιμαται ολο το βραδυ παλι!!! 

Και εδω εχει συννεφα  αλλα δεβ βρεχει ακομα!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! :)

Κανονικα την Τριτη εχουμε ραντεβου και το εμβολιο της Ανεμοβλογιας.Θα δω πως ειναι και σημερα κι αν χειροτερεψει(φτου φτου)θα την παρω αυριο.Γενικως καλα ειναι,μονο συναχι εχει και οι διαρροιες ισως απο το κρυωμα;Θα δειξει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλημερα.Κοιμηθηκε ευκολα στις 10:30 αλλα ροχαλιζε πολυ.Στις 12 ξυπνησε με κλαμα και του βαλα ορο και στον καναπε μαζι μου,κοιμοταν αλλα κουνιοταν συνεχεια και ροχαλιζε.Στις 5 το πρωι κλαιει παλι,του αλλαζω πανα,ηταν γεματη ουρα.Μετα απο μιση ωρα κανει μια τεραστια κενωση σαν διαρροια,ολα αλλαγμα και τα ρουχα,με το που τον ντυνω κανει ξανα αλλα λιγο,τον αλλαζω και του δινω λιγο γαλα.Κατα τις 6:30 κοιμαται,τοτε κοιμηθηκα κι εγω και πριν τις 8 παλι κλαμα.Παλι διαρροια, (μιλαμε για βρωμαααα..:sad:)αλλαγμα και το φανελακι .Τον πηγα στη μαμα μου(ευτυχως ηρθε χτες)θα του δωσει μπανανα(οχι ξανα γαλα).Και τωρα πλενω ρουχαλακια και την κουβερτουλα του και ανοιξα τα παντα να ξεβρωμισει.Εννοειται με ποναει το κεφαλι..

Κατερινακι χρονια σας πολλα.Γερη και τυχερη να ναι παντα στη ζωη της.Και πανω απο ολα ευτυχισμενη:wub:

Κοριτσι και εμενα εκανε τέτοιες κενώσεις και μυρωδατες εγω νωμιζω ειναι απο τα δοντια και το ροχαλιτω μου ειπε απο τα δοντια πως τα καταφερνουν και τα παθαινουν ολα τα μωρα μαζι....

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα!!!! Ελα ρε συ τι βραδυ ηταν αυτο που περασατε???? Ο καημενουλης ταλαιπωρηθηκε πολυ!!!! Αμα συνεχησει καποιες μερες παρε τηλ τον παιδιατρο γιατι εμενα ειχε ετσι 5 μερες και μου εδωσε φαρμακο... Ειχε ταλαιπωρηθει πανω απο 1,5 βδομαδα!!! Ναι μπανανα να του δεινεις το μεσιμερι βρασε ρυζι να φαει!!! Και απεφυγε το γαλα !!!

Σε ευχαριατω πολυ comet μου!!!!! 

Αχ η γλυκουλα μου!!!/πραγματικα τι ειναι αυτο το πραγμα!!! Την ταλαιπωρουν τα δοντακια της!!!!!

Ααα μπραβο καλο αυτο!!! Αντε να γινουν ολα τα μωρακια καλα!!!! Και εμεις ειμαστε καλυτερα... Κοιμαται ολο το βραδυ παλι!!! 

Και εδω εχει συννεφα  αλλα δεβ βρεχει ακομα!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! :)

Καλημέρα Χρόνια πολλα να τα εκατοστήσει το κορίτσι να την χαίρεσε!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....βλεπω τα μωρακια μας εχθές το ένα έκανε  συμπαράσταση στο άλλο γιατί ούτε εμένα κοιμήθηκε ανά 1 ώρα έκλαιγε ....comet περαστικά ίωση μπορεί να είναι αν έχει διάρροια.. πάμε για Απρίλη και ακόμα ταλαιπωρουμαστε με της ιώσεις τι χειμώνας ήταν αυτός....Κατερίνα να την χαίρεσαι χρόνια της πολλά ...να την δεις όπως επιθυμείς....θέλουμε τουρτιτσα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κατι συμβαινει με τα μωρα μας!!! Μαλλον και αυτα εχουν καποιο δικο τους φορουμ και μιλανε και συνεννοουνται... Και καθε φορα σκαρφιζονται κατι και το παθαινουν ολα μαζι!! 

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες!! Χαχαχα ελατε ολες την Κυριακη στο παρτυ να φατε τουρτιτσα!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Κοριτσι και εμενα εκανε τέτοιες κενώσεις και μυρωδατες εγω νωμιζω ειναι απο τα δοντια και το ροχαλιτω μου ειπε απο τα δοντια πως τα καταφερνουν και τα παθαινουν ολα τα μωρα μαζι....

Καλημέρα Χρόνια πολλα να τα εκατοστήσει το κορίτσι να την χαίρεσε!!!!! 

Η αληθεια ειναι το σκεφτηκα για τα δοντια γιατι φερνουν μπουκωμα και διαρροια. Προς το παρον κατι αλλο δεν εχει.Θα δουμε πως θα εξελειχθει.Εδω και μια ωρα κοιμαται κι εγω βγηκα για δουλειες.Τωρα θα πιω καφε,οτι προλαβω,να ναι καλα η μανουλα μου γιατι κουτουλαω..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια παλι μου εκανε δεκατα και θα της κσνω εξετάσει ουρων εχει κανει καμια να μου πει πως γιατι δεν εχω ξανα κανει. 

Παλι εκανε δεκατα;Γιατι ετσι;Σου ειπε η παιδιατρος για εξεταση ουρων;Παλια βαζανε το σακουλακι στα μωρα,τωρα δεν ξερω να σου πω την αληθεια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αlex, έχει ατα φαρμακεία σακουλάκια. Πάρε 5,6, θα σου πω για πιο λόγο. Πιθανόν να στα δώσουν κ δωρεάν.πλενεις αρχικά καλά τη μικρή, τοπικά. Έχεις φροντίσει να έχει πιει νεράκι. Τη σκουπιζεις ταμποναριστα με σιδερωμένο πανάκι. Να μην μείνει υγρασία στο πιπί της. Βάζεις το σακουλάκι στο πιπί. Πρόσεχε. Όσο μπορείς πιο χαμηλά. Έχει αυτοκόλλητο. Να καλύπτει το πιπί προς τον ποπό. Στα αγοράκια είναι το αντίθετο. Περιμένεις να κατουρησει.αν δεν κατουρησει, σε 15 λεπτά πετάς το σακουλάκι κ βάζεις άλλο. Γι αυτό σου είπα να πάρεις πολλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Παλι εκανε δεκατα;Γιατι ετσι;Σου ειπε η παιδιατρος για εξεταση ουρων;Παλια βαζανε το σακουλακι στα μωρα,τωρα δεν ξερω να σου πω την αληθεια.

Ναι και εχθες εκανε και σημερα δεν ξερω τι ειναι αυτα τα δεκατα που κανει. Ναι με το σακουλάκι αλλα σιγα μην κάτσει θα δουμε

 

Just now, EleniKel είπε:

Αlex, έχει ατα φαρμακεία σακουλάκια. Πάρε 5,6, θα σου πω για πιο λόγο. Πιθανόν να στα δώσουν κ δωρεάν.πλενεις αρχικά καλά τη μικρή, τοπικά. Έχεις φροντίσει να έχει πιει νεράκι. Τη σκουπιζεις ταμποναριστα με σιδερωμένο πανάκι. Να μην μείνει υγρασία στο πιπί της. Βάζεις το σακουλάκι στο πιπί. Πρόσεχε. Όσο μπορείς πιο χαμηλά. Έχει αυτοκόλλητο. Να καλύπτει το πιπί προς τον ποπό. Στα αγοράκια είναι το αντίθετο. Περιμένεις να κατουρησει.αν δεν κατουρησει, σε 15 λεπτά πετάς το σακουλάκι κ βάζεις άλλο. Γι αυτό σου είπα να πάρεις πολλά. 

Είναι αταχτουλα η δικια μου να δω πως θα κατσει


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κολλάνε αυτά. Δεν χρειάζεται να είναι ακίνητη μπορείς να τη βάλεις κ παμπερακι πάνω από αυτά, αλλά να το ανοίξεις στο τέταρτο κ οπωσδήποτε να το αλλάξεις αν δεν έχει κάνει τσισακια. Προσοχή στο καλό κ σωστό πλύσιμο. Εάν δεν την πλένεις καλά, θα σου δείξουν άκυρο αποτέλεσμα οι εξετάσεις. Ταμποναριστο σκούπισμα με σιδερωμένη πετσετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Κολλάνε αυτά. Δεν χρειάζεται να είναι ακίνητη μπορείς να τη βάλεις κ παμπερακι πάνω από αυτά, αλλά να το ανοίξεις στο τέταρτο κ οπωσδήποτε να το αλλάξεις αν δεν έχει κάνει τσισακια. Προσοχή στο καλό κ σωστό πλύσιμο. Εάν δεν την πλένεις καλά, θα σου δείξουν άκυρο αποτέλεσμα οι εξετάσεις. Ταμποναριστο σκούπισμα με σιδερωμένη πετσετα

Βαζω και καπιο σαπουνι η αυτο που την κάνω μπανιο; με γαζες μου ειπε να την πλυνω και να την σκουπισω. Θα σιδερβσω πανι καιθα την σκουπισω 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...