Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Είτε σκέτο νεράκι είτε απλό σαπούνι. Οι γάζες αν είναι αποστειρωμενα, οκ. Εγώ την έκανα με σιδερωμένη πανί. Είναι καλύτερα.εκεινη την ώρα όμως να το σιδεεωσεις, με υψηλή θερμοκρασία. Κ όπως είπαμε, αρκετά υγρά να πιει, για να μην περιμένεις με τις ώρες τα τσισακια της μετά. Ακόμα κ λίγες σταγόνες αρκουν.το λάθος που κάνουν οι μανούλες είναι που δεν τοποθετούν σωστά τα σακουλάκια. Πρέπει να ναι από το πιπι προς τον ποπό, χαμηλά για να μην τρέξουν έξω τα ουρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Βαζω και καπιο σαπουνι η αυτο που την κάνω μπανιο; με γαζες μου ειπε να την πλυνω και να την σκουπισω. Θα σιδερβσω πανι καιθα την σκουπισω 

με γαζες αποστειρωμενες ειναι πιο ασφαλες το σκουπισμα για το αποτελεσμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμηθηκαν τα μωρα σας;Εμενα κοιμηθηκε πριν λιγο.Εχει ακομη συναχι αλλα δεν εκανε καθολου κακα μετα τις πρωινες διαρροιες,εφαγε καλα και επαιξε πολυ.Καλα τον βλεπω.Ραντεβου με την παιδιατρο την Τριτη και μου ειπε αν ειναι πολυ μπουκωμενος μπορω να βαλω παιδικο otrivin,μια σταγονα σε καθε ρουθουνι το βραδυ.Θα δω πως ειναι κι αυριο και αναλογως.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμηθηκαν τα μωρα σας;Εμενα κοιμηθηκε πριν λιγο.Εχει ακομη συναχι αλλα δεν εκανε καθολου κακα μετα τις πρωινες διαρροιες,εφαγε καλα και επαιξε πολυ.Καλα τον βλεπω.Ραντεβου με την παιδιατρο την Τριτη και μου ειπε αν ειναι πολυ μπουκωμενος μπορω να βαλω παιδικο otrivin,μια σταγονα σε καθε ρουθουνι το βραδυ.Θα δω πως ειναι κι αυριο και αναλογως.

Γεια σου κορίτσι.κοιμηθηκε και η δικιά μου ..άντε να περάσει και εσάς να έρθετε στην σειρά σας ...να μην ταλαιπωρείται


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμηθηκαν τα μωρα σας;Εμενα κοιμηθηκε πριν λιγο.Εχει ακομη συναχι αλλα δεν εκανε καθολου κακα μετα τις πρωινες διαρροιες,εφαγε καλα και επαιξε πολυ.Καλα τον βλεπω.Ραντεβου με την παιδιατρο την Τριτη και μου ειπε αν ειναι πολυ μπουκωμενος μπορω να βαλω παιδικο otrivin,μια σταγονα σε καθε ρουθουνι το βραδυ.Θα δω πως ειναι κι αυριο και αναλογως.

Καλο αυτο που δεν εκανε αλλα κακα σημερα...  Εμας μας βοηθησε ο ορος πολυ που βαζουμε για τις μυξουλες...Εμεις  αυριο εχουμε παιδιατρο στις 12:30!!! Εχουμε εμβολιο!!! 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα δεν κοιμάται ενώ τα ματάκια της νυστάζουν κλαίει πολύ έχω απελπιστη γιατί κλαίει πάρα πολύ....μαλλον την ενοχλούν τα δοντακια της γιατί είναι φουσκωμένα τα επάνω .....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρακι18 είπε:

Κορίτσια εμένα δεν κοιμάται ενώ τα ματάκια της νυστάζουν κλαίει πολύ έχω απελπιστη γιατί κλαίει πάρα πολύ....μαλλον την ενοχλούν τα δοντακια της γιατί είναι φουσκωμένα τα επάνω .....

Καλημέρα κορίτσι ξεκινήσατε και εσείς τα δοντακια είναι να της δινεις λιγο ντεπον μηπως και ηρεμει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα σε ολα τα μωρακια και της μανουλες...!!!! Ερχεται ΣΚ!!!!

Καλημέρα κορίτσι ευτυχως που έρχετε το σαββατοκύριακο αλλά ο καιρος θα ειναι χάλια. Εδω φυσαει πολυ και εχει κρυο. 

Βρε κοριτσια πείτεια ιδεα πως να κανω το κοτόπουλο με τα λαχανικα τωρα τα τρωει κομματια και το κοτόπουλο ειναι στηφω και μου το πεταει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ....χαλιά όχι μόνο έκλαιγε αλλά σε μια φάση ούρλιαζε από το κλάμα και της εδωσα ντεπον και της έβαλα και κρέμα για τα δόντια και μετά  από  πολύ  ώρα  ηρέμησε της έβαλα και θρμόμετρο αλλά δεν είχε πυρετό ....εδώ έχει ήλιο αλλά έχει και τον αέρα του....το στήθος από τι κοτόπουλο είναι πάντα στηφω και πολύ στεγνό δεν κατεβαίνει εύκολα μήπως να της έδινες από το μπουτακι που είναι πιο μαλακό;εγώ σημερα θα κάνω Μπριάμ και θα της δώσω αλλά μου είπαν κορίτσια να αποφύγω ακόμα να της δώσω μελιτζάνες....έχει δώσει καμία μελιτζάνα στο μωράκι της; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ....χαλιά όχι μόνο έκλαιγε αλλά σε μια φάση ούρλιαζε από το κλάμα και της εδωσα ντεπον και της έβαλα και κρέμα για τα δόντια και μετά  από  πολύ  ώρα  ηρέμησε της έβαλα και θρμόμετρο αλλά δεν είχε πυρετό ....εδώ έχει ήλιο αλλά έχει και τον αέρα του....το στήθος από τι κοτόπουλο είναι πάντα στηφω και πολύ στεγνό δεν κατεβαίνει εύκολα μήπως να της έδινες από το μπουτακι που είναι πιο μαλακό;εγώ σημερα θα κάνω Μπριάμ και θα της δώσω αλλά μου είπαν κορίτσια να αποφύγω ακόμα να της δώσω μελιτζάνες....έχει δώσει καμία μελιτζάνα στο μωράκι της; 

Καλημερα κι εμενα η παιδιατρος μου χε πει οχι μελιτζανα μεχρι το χρονο,δεν ξερω γιατι.Δεν του εχω δωσει

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα σε ολα τα μωρακια και της μανουλες...!!!! Ερχεται ΣΚ!!!!

Καλημερα.Χτες κοιμηθηκαμε τελεια,δεν κουνηθηκε καν,κι εγω στο κρεβατι μου μεχρι το πρωι,πριν μια ωρα ξυπνησε,αλλος ανθρωπος νιωθω..Ηλιο στη θεσ/νικη αλλα κρυο

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι ευτυχως που έρχετε το σαββατοκύριακο αλλά ο καιρος θα ειναι χάλια. Εδω φυσαει πολυ και εχει κρυο. 

Βρε κοριτσια πείτεια ιδεα πως να κανω το κοτόπουλο με τα λαχανικα τωρα τα τρωει κομματια και το κοτόπουλο ειναι στηφω και μου το πεταει; 

Καλημερα.Κι εμεις σημερα κοτοπουλο με λαχανικα.Παντως μια χαρα μου το τρωει σε κομματια,ισως να εδινες μπουτακι,ειναι πιο μαλακο εχει δικιο το κοριτσι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κι εμενα η παιδιατρος μου χε πει οχι μελιτζανα μεχρι το χρονο,δεν ξερω γιατι.Δεν του εχω δωσει

Καλημερα.Χτες κοιμηθηκαμε τελεια,δεν κουνηθηκε καν,κι εγω στο κρεβατι μου μεχρι το πρωι,πριν μια ωρα ξυπνησε,αλλος ανθρωπος νιωθω..Ηλιο στη θεσ/νικη αλλα κρυο

Καλημερα.Κι εμεις σημερα κοτοπουλο με λαχανικα.Παντως μια χαρα μου το τρωει σε κομματια,ισως να εδινες μπουτακι,ειναι πιο μαλακο εχει δικιο το κοριτσι

Ναι τα τρωει  μονη της δεν θέλει να την ταιζω. Αλλα δοκίμασα καο εγω κοτόπουλο ειναι χαλια πως να το φαι αν της τα κανω ψητα στο φουρνο λες να είναι χειρότερο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Ναι τα τρωει  μονη της δεν θέλει να την ταιζω. Αλλα δοκίμασα καο εγω κοτόπουλο ειναι χαλια πως να το φαι αν της τα κανω ψητα στο φουρνο λες να είναι χειρότερο; 

Εγω του χω δωσει κοτοπουλο στο φουρνο και το τρωει,βαλε ενα μπουτακι αν μπορεις.Δοκιμασε το


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπουτακι να της δώσεις που είναι πιο ζουμερο από το στήθος.....αυτό που όταν δεν τους αρέσει κάτι κλείνουν αμέσως στόμα και γυρνάνε αρνητικά το κεφάλι είναι απίστευτο ....Θεσσαλονίκη εεε; Τι ωραία .....την λατρεύω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!τι κάνετε?χάλια ο καιρός εδώ!!! παίρνει τον κόσμο!!!και βρέχει!σήμερα έχει γενέθλια ο άντρας μου!είπα στα πεθερικά μου και στα αδέρφια του να έρθουν να φάμε το βράδυ και να κόψουμε μια τούρτα για το καλό!αλλά δεν ξέρω λόγω καιρού αν μπορούν γιατί έχουν και μικρά παιδάκια...θα δούμε...η πεθερά μου θα κατέβαινε το μεσημέρι να μου κρατάει την μικρή να μαγειρέψω...βλέπω να το ακυρώνουμε στο τέλος...

Μα ποτέ θα φτιάξει αυτός ο καιρός ποια! 

Ναι το μπουτακι είναι ποιο ζουμερο...στο φούρνο αν το βάλεις να το σκεπάσεις να μην ξεραθεί...δεν το ήξερα για την μελιτζάνα!αν και δεν της έχω δώσει!μου είχε πει για το μάραθο και το ραπάνι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...