Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!μέρες έχω να γράψω...ετοιμάζω την βάπτιση για το άλλο Σάββατο (αααχ μακάρι να μας κάνει καλό καιρό) και μαζί με τα τρεξίματα των παιδιών δεν προλάβαινα...ελπίζω να είστε όλοι κ όλες καλά!!πάω προς τα πίσω τις σελίδες να σας διαβάσω...ελπίζω να με αφήσει ο μικρός που ξυπνάει συνεχώς!

Καλως την...  Ωχ καταλαβααα.. Θελει πολυ τρεξημο.. Και εγω ειχα κανει πριν 5 μηνες περιπου μαζι με γαμο.. Ασε εκει να δεις τρεξημο!!!!  Ευχομαι να εχει τελεια μερα!!!!  Και να γινουν ολα ετσι οπως τα εχεις σκεφτει!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!μέρες έχω να γράψω...ετοιμάζω την βάπτιση για το άλλο Σάββατο (αααχ μακάρι να μας κάνει καλό καιρό) και μαζί με τα τρεξίματα των παιδιών δεν προλάβαινα...ελπίζω να είστε όλοι κ όλες καλά!!πάω προς τα πίσω τις σελίδες να σας διαβάσω...ελπίζω να με αφήσει ο μικρός που ξυπνάει συνεχώς!

Καλημερα κοριτσι.Ετοιμαζεις την βαπτιση,τι ωραια.Ευχομαι να εχει πολυ καλο καιρο και να ειναι πολυ ομορφα.

Καλημερα σε ολες.Βλεπω ηλιο και μου αρεσει.:)Επισης ο μικρος ολο το απογευμα χτες περπατουσε μονος του και μεγαλες αποστασεις σε ολο το σπιτι.Πηραμε φορα και περπαταμε για τα καλα κοριτσια!!!Ποιος μας πιανει!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς πήγαμε εκκλησία ..τώρα κοιμηθηκε και εγώ πίνω καφεδάκι στον ήλιο ..ελάτε να κεράσω :razz:

Μακαρι να μπορουσαμε.Ωραια θα ταν.Κι εμενα κοιμηθηκε και πινω καφε μονη.Ο αντρας κλασικα δουλευει κι η μαμα μου σιδερωνει.Παντως παρα τον ηλιο εχει ψυχρα.Θα δω αν θα τον παω βολτα:?

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα... Εδω εχει συννεφιασει... Δεν ειναι για βολτα!!! Εμεις ξυονησαμε 8 και ακομα παιζει... Θελω να σω τι ωρα θα κοιμηθει... 

πρίν από 25 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς πήγαμε εκκλησία ..τώρα κοιμηθηκε και εγώ πίνω καφεδάκι στον ήλιο ..ελάτε να κεράσω :razz:

Αχ ωραια..  Ενα καπουτσινο διπλο μετριο με μαυρη παρακαλωωω !!! Ερχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Comet είπε:

Μακαρι να μπορουσαμε.Ωραια θα ταν.Κι εμενα κοιμηθηκε και πινω καφε μονη.Ο αντρας κλασικα δουλευει κι η μαμα μου σιδερωνει.Παντως παρα τον ηλιο εχει ψυχρα.Θα δω αν θα τον παω βολτα:?

 

πρίν από 24 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα... Εδω εχει συννεφιασει... Δεν ειναι για βολτα!!! Εμεις ξυονησαμε 8 και ακομα παιζει... Θελω να σω τι ωρα θα κοιμηθει... 

Αχ ωραια..  Ενα καπουτσινο διπλο μετριο με μαυρη παρακαλωωω !!! Ερχομαι!!!

Τι καλά θα ήταν βρε κορίτσια εγώ είναι η αλήθεια ότι παρέες δεν έχω οι φίλες μου όλες είναι σε άλλη φάση και είναι και σε άλλη πόλη ..μόνο την μια αδελφή μου έχω η οποία δουλεύει κ την βλέπω μια φορά την εβδομάδα ...θα ήθελα πολύ να έχω μια πάρεα να βγαίνουμε με τα μωρά μας ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamasanty είπε:

 

Τι καλά θα ήταν βρε κορίτσια εγώ είναι η αλήθεια ότι παρέες δεν έχω οι φίλες μου όλες είναι σε άλλη φάση και είναι και σε άλλη πόλη ..μόνο την μια αδελφή μου έχω η οποία δουλεύει κ την βλέπω μια φορά την εβδομάδα ...θα ήθελα πολύ να έχω μια πάρεα να βγαίνουμε με τα μωρά μας ..

Κι εγω το ιδιο κοριτσι μου.Η μια σε νησι μακρια,ερχεται 3 φορες το χρονο και η αλλη ελευθερη και δουλευει πολλες ωρες.Βρισκομαστε 3 φορες το μηνα.Και η αδερφη μου ειναι σε αλλη πολη.Τουλαχιστον τα λεμε λιγο απο δω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγω το ιδιο κοριτσι μου.Η μια σε νησι μακρια,ερχεται 3 φορες το χρονο και η αλλη ελευθερη και δουλευει πολλες ωρες.Βρισκομαστε 3 φορες το μηνα.Και η αδερφη μου ειναι σε αλλη πολη.Τουλαχιστον τα λεμε λιγο απο δω

Είστε η μόνη μου παρέα δεν έχω κάποιον άλλον να μοιραστώ θέματα του παιδιού...και στην βόλτα αν δεν είναι ο άντρας μου βγαίνουμε μόνες.τι να κάνουμε 

 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!μέρες έχω να γράψω...ετοιμάζω την βάπτιση για το άλλο Σάββατο (αααχ μακάρι να μας κάνει καλό καιρό) και μαζί με τα τρεξίματα των παιδιών δεν προλάβαινα...ελπίζω να είστε όλοι κ όλες καλά!!πάω προς τα πίσω τις σελίδες να σας διαβάσω...ελπίζω να με αφήσει ο μικρός που ξυπνάει συνεχώς!

Με το καλό η βάπτιση.τι θέμα έχετε επιλέξει;Εμείς κάναμε τη βάπτιση πέρυσι τον Ιούλιο και ήταν τέλεια!

Χθες ήμουν ένα κινούμενο πτώμα και δε βγήκαμε βόλτα.πρωτη φορά μετά από πολύ καιρό έχω να νιώσω τόσο κουρέλι.

Σήμερα πάλι που ήθελα να τον βγάλω βόλτα βρέχει και προς το παρόν το αναβαλαμε.

Και για μένα είστε η παρεούλα μου εδώ στα ξένα!εννοείται πως η μαμά μου και η αδερφή μου είναι Ελλάδα και δε τις βλέπω συχνά,το ίδιο και οι φίλες μου.Πολλη μοναξιά ρε κορίτσια και με τον άντρα μου σε λίγο θα πρέπει να κλείνουμε ραντεβού για να βλεπόμαστε γιατί δουλεύει πάρα πολλές ώρες και όταν είναι σπιτι,εγώ ειμαι στη δουλειά αφού προσέχουμε εναλλάξ τον μικρό καθώς  δεν υπάρχει καμία βοήθεια.ουφ πολλά είπα πρωί πρωι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mamasanty είπε:

Είστε η μόνη μου παρέα δεν έχω κάποιον άλλον να μοιραστώ θέματα του παιδιού...και στην βόλτα αν δεν είναι ο άντρας μου βγαίνουμε μόνες.τι να κάνουμε 

 

Κι εμεις παντα μονοι μας βγαινουμε.Νομιζω ο αντρας μου ηρθε μια φορα:shock:Να δω οταν ξεκινησω και δουλεια ποτε θα βλεπομαστε.Εχει να κανω νυχτες...Θα με φαει το ξενυχτι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια όλες σε ιδια κατασταση μας βλεπω. 

Καλημερα.Παντως τωρα που ανοιγει ο καιρος και μεγαλωνει η μερα  νιωθω πολυ καλα.Ανυπομονω για πολλες βολτες με το μικρο μου.Να βγουμε και λιγο απογευμα γιατι το πρωι θα κοιμαμαι:huh:

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!ευχαριστώ για τις ευχές! @Mamasantyέχω επιλέξει θέμα καραβάκι μιας κ μένουμε σε νησί κ θα έρθουν κ αρκετοί φίλοι μας με το καράβι για τη βάπτιση του μικρού...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μιας κ έχετε μεγαλύτερα παιδάκια,πότε άρχισαν τα δικά σας να χαιρετούν?εμένα μόνο παλαμάκια κάνει, ούτε χαιρετάει ούτε κάνει κουπεπε ακόμα...πιστευω ότι δεν είναι κ πολύ αργά που Δεν τα έχει κατακτήσει ακόμα αυτά απλά αλλά έβλεπα στο βιβλιάριο που τα αναφέρει γι αυτή την ηλικία κ γι αυτό ρωτάω...το Σάββατο θα γίνει 10 μηνών...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!ευχαριστώ για τις ευχές! @Mamasantyέχω επιλέξει θέμα καραβάκι μιας κ μένουμε σε νησί κ θα έρθουν κ αρκετοί φίλοι μας με το καράβι για τη βάπτιση του μικρού...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μιας κ έχετε μεγαλύτερα παιδάκια,πότε άρχισαν τα δικά σας να χαιρετούν?εμένα μόνο παλαμάκια κάνει, ούτε χαιρετάει ούτε κάνει κουπεπε ακόμα...πιστευω ότι δεν είναι κ πολύ αργά που Δεν τα έχει κατακτήσει ακόμα αυτά απλά αλλά έβλεπα στο βιβλιάριο που τα αναφέρει γι αυτή την ηλικία κ γι αυτό ρωτάω...το Σάββατο θα γίνει 10 μηνών...

Κάθε παιδί είναι διαφορετικό αλλά θυμάμαι τα παλαμάκια τα ξεκίνησε 12 μηνών.ξεκινησε να χαιρετάει και να κάνει κουπέπε πιο μικρός αλλά δε θυμάμαι πόσο.ομως ακόμα και τώρα που είναι 17 μηνών μόνο τα παλαμάκια κάνει όταν τα ζητάς και καμία φορά χαιρετάει.αλλες φορές κάνει έλα έλα από μόνος του

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!ευχαριστώ για τις ευχές! @Mamasantyέχω επιλέξει θέμα καραβάκι μιας κ μένουμε σε νησί κ θα έρθουν κ αρκετοί φίλοι μας με το καράβι για τη βάπτιση του μικρού...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μιας κ έχετε μεγαλύτερα παιδάκια,πότε άρχισαν τα δικά σας να χαιρετούν?εμένα μόνο παλαμάκια κάνει, ούτε χαιρετάει ούτε κάνει κουπεπε ακόμα...πιστευω ότι δεν είναι κ πολύ αργά που Δεν τα έχει κατακτήσει ακόμα αυτά απλά αλλά έβλεπα στο βιβλιάριο που τα αναφέρει γι αυτή την ηλικία κ γι αυτό ρωτάω...το Σάββατο θα γίνει 10 μηνών...

Εμεις ξεκηνησαμε λιγο να χιρεταμε οταν τις εκανε κεφι γυρω στους 9,5 με 10.. Τωρα κανα 2 βδομαδες εχει που το κανει καθε φορα οταν της λες γειααα!!! Το καθε μωρς εχει την δικη τοη αναπτυξη.. Μην σε αγχωνει αυτο... 

 

Κοριτσια να σας πω μανιταρια εχετε δκιμασει να δωσετε? Ξερετε αν επιτρεπετε?/γιατι θελω να της βαλω σημερα στο φαγητο αλλα δεν ξρεω αν κανει!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...