Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Comet είπε:

Εβαλα στο προφιλ το μπεμπη καμηλοπαρδαλη.Οσο φαινεται γιατι  με ζοριζει το μεγεθος

Καλα ενταξει δεν υπαρχει!!!!! Ειναι μορφη... Πολυ ωραια στολη!!!!  Εχει πλακα ετσι οπως κοιταει... 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμάς!έχουμε καιρο να γραψουμε τα νέα μας!Σήμερα πήγαμε σε ένα baby group(είναι κάτι σαν νηπιαγωγείο που λειτουργεί συγκεκριμένες μερες συνήθως ένα 2ωρο και είναι ελευθερο-εχει παιχνίδια,λένε τραγουδάκια και τους προσφέρουν διαφορά σνακ).

Μετά γυρίσαμε σπίτι και έφαγε φακες(το αγαπημένο του)και τώρα κοιμαται σαν πουλάκι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια βγηκαμε βολτα το απογευμα και πηραμε μαρτη.(το ασπρο-κοκκινο βραχιολακι).Εβαλα στο μπεμπη και δειχνει ομορφο.Επισης πηρα για μενα και τη μαμα μου .Εκεινη επεμενε,ειναι εθιμο..

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια βγηκαμε βολτα το απογευμα και πηραμε μαρτη.(το ασπρο-κοκκινο βραχιολακι).Εβαλα στο μπεμπη και δειχνει ομορφο.Επισης πηρα για μενα και τη μαμα μου .Εκεινη επεμενε,ειναι εθιμο..

Εμεις θα παρουμε αυριο περιμενω μια κοπελα που τα φτιαχνει μονη της να μου φέρει να διαλεξω. Ναι ειναι εθιμο μετά το βαζουνε στο ποδι του αρνιου το Πάσχα και το καίνε. 

 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμεις θα παρουμε αυριο περιμενω μια κοπελα που τα φτιαχνει μονη της να μου φέρει να διαλεξω. Ναι ειναι εθιμο μετά το βαζουνε στο ποδι του αρνιου το Πάσχα και το καίνε. 

 

Αλλαξα τικερακι γιατι το αλλο παει μεχρι το χρονο και θα ελεγε συνεχεια οτι εχει γενεθλια.Μου αρεσει που ειναι πρασινο

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Αλλαξα τικερακι γιατι το αλλο παει μεχρι το χρονο και θα ελεγε συνεχεια οτι εχει γενεθλια.Μου αρεσει που ειναι πρασινο

Τα εμαθες τωρα και ολο αλαγες κανεις!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια βγηκαμε βολτα το απογευμα και πηραμε μαρτη.(το ασπρο-κοκκινο βραχιολακι).Εβαλα στο μπεμπη και δειχνει ομορφο.Επισης πηρα για μενα και τη μαμα μου .Εκεινη επεμενε,ειναι εθιμο..

Ααα μια χαρα... Δεν τα εχω δει ποτε αυτα τα βραχιολακια...!!! 

Ωραια τικερακιααααα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;εμείς ξυπνήσαμε στις 7 κ τώρα παίζουμε ...να σας πω ότι ως δια μαγείας χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί ήπιε όλο της το γάλα χωρίς πίεση ..τι να πω ...Μαρτάκη μας πήρε κ εμάς η μαμά μου ..εμείς όταν δούμε το πρώτο χελιδόνι το βγάζουμε κ το κρεμάμε σε ένα δέντρο για να μας φέρει δώρο το χελιδόνι και καλά :P

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;εμείς ξυπνήσαμε στις 7 κ τώρα παίζουμε ...να σας πω ότι ως δια μαγείας χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί ήπιε όλο της το γάλα χωρίς πίεση ..τι να πω ...Μαρτάκη μας πήρε κ εμάς η μαμά μου ..εμείς όταν δούμε το πρώτο χελιδόνι το βγάζουμε κ το κρεμάμε σε ένα δέντρο για να μας φέρει δώρο το χελιδόνι και καλά :P

Καλημερα... Πω πω νωρις ξυπνησε και εσενα.. Και εμεις απο τις 7:20 ξυπνησαμε!!!  Μπραβο το κοριτσι!!!  Κλεινετε 10 μηνες σημερα ε??? Πω πω μεγαλωσω... Σς 2 μηνες γινεται 1ος..:)

Καλημερααααα!!!! Καλο ΣΚ να εχουμε!!!!!!! Εμεις σημερα θα παμε για ψωνια... Θελω να παρω κατι πραγματα σιγα σιγα για το παρτυ της μικρης και κατι ρουχα δικα μου...:)

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα... Πω πω νωρις ξυπνησε και εσενα.. Και εμεις απο τις 7:20 ξυπνησαμε!!!  Μπραβο το κοριτσι!!!  Κλεινετε 10 μηνες σημερα ε??? Πω πω μεγαλωσω... Σς 2 μηνες γινεται 1ος..:)

Καλημερααααα!!!! Καλο ΣΚ να εχουμε!!!!!!! Εμεις σημερα θα παμε για ψωνια... Θελω να παρω κατι πραγματα σιγα σιγα για το παρτυ της μικρης και κατι ρουχα δικα μου...:)

Ναι δεν έχει μια στάνταρ ώρα να ξυπνάει μια 7 μια 8 ανάλογα ..ναι σήμερα γινόμαστε 10 ..πώς πέρασε ο καιρός ..θυμάμαι πέρυσι της απόκριες δεν μπορούσα να κουνηθώ από την κοιλιά ..και φέτος θα την κάνω καρναβαλακι..Άντε κ εσύ σιγά σιγά να ετοιμάζεσαι ειναι ωραία όταν ετοιμάζουμε κάτι για τα μικρά μας ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mamasanty είπε:

Ναι δεν έχει μια στάνταρ ώρα να ξυπνάει μια 7 μια 8 ανάλογα ..ναι σήμερα γινόμαστε 10 ..πώς πέρασε ο καιρός ..θυμάμαι πέρυσι της απόκριες δεν μπορούσα να κουνηθώ από την κοιλιά ..και φέτος θα την κάνω καρναβαλακι..Άντε κ εσύ σιγά σιγά να ετοιμάζεσαι ειναι ωραία όταν ετοιμάζουμε κάτι για τα μικρά μας ..

Ναι ασε περνανε τοσο γρηγορα οι μηνες γιαυτο πρεπει να ζουμε την καθε στιγμη με τα μικρα μας γιατι μεγαλωνουν τοσο γρηγιρα και δεν θα ειναι ποτε ξανα σε αυτη την φαση..!!!Εχω σκεφτει πολλα πραγματα που θελω να της ετοιμασω στα γενεθλια της.. Μου αρεσει πολυ να διακοσμω και να μαγειρευω.. Γενικα μου αρεσει να ερχεται κοσμος σπιτι να τους κανω το τραοεζι.. 

Σημερα που θα παμε για ψωνια θα παω να δω και εγω, τι στολη να παρω στην μικρη.. Δεν εχω αποφασησει ακομα.. Οταν την παρω θα σας πωωωω!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...