Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα μανουλες ...το βράδυ μετά της τρεις ξυπνούσε κάθε μία ώρα και την ξανά κοιμιζα ..έχω την εντύπωση ότι πεινάει και δεν μπορεί να κοιμηθεί ..αλλά γάλα δεν θέλει με τίποτα ..έχω απελπιστει δεν ξέρω τι να κάνω ..σήμερα θα επικοινωνήσω με την παιδίατρο .. 

Καλημέρα κορίτσι ...και εγώ πρέπει να μαζέψω κάποια πράγματα της μικρής να τα δώσω στην αδερφή μου είναι και αυτήν έγκυος στο τρίτο της και είναι 8 μηνων ..

Με το καλο να ρθει το ανηψακι.Τρια παιδακια!Τι ωραια!Ιδανικα τοσα θα ηθελα αλλα και με 2 θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Τελειωσα τα ψωνια μου και θυμηθηκα περσι τον Ιανουαριο που ψωνιζα για τον μικρο μου.Τι ομορφα πραγματα εχει για μπεμπακια

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα μανουλες ...το βράδυ μετά της τρεις ξυπνούσε κάθε μία ώρα και την ξανά κοιμιζα ..έχω την εντύπωση ότι πεινάει και δεν μπορεί να κοιμηθεί ..αλλά γάλα δεν θέλει με τίποτα ..έχω απελπιστει δεν ξέρω τι να κάνω ..σήμερα θα επικοινωνήσω με την παιδίατρο .. 

Καλημέρα κορίτσι ...και εγώ πρέπει να μαζέψω κάποια πράγματα της μικρής να τα δώσω στην αδερφή μου είναι και αυτήν έγκυος στο τρίτο της και είναι 8 μηνων ..

Καλημέρα κοριτσια και έμενα μου το ςκανε προχθες αυτο εχουμε βγαλει το τρίτο δοντακι και αγνοφενονται και τα επανω μήπως γιαυτό σου εκλεγε και εσενα; της εφτιαξα κροκετες αποφακες και λαχανικα της κραταει στο χερι και της τρωει της αρεσαν. Εφτιαξα και φρουτα εχθες εγιναν πολυ ωραια εβγαλαν πολυ ωραια γευση! @Cometωραια περασατε μπραβο θα χαρηκε πολυ ο μικρος εμεις ψησαμε σπίτι ομπαμπας η μαμα και η μπεμπα!!

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια και έμενα μου το ςκανε προχθες αυτο εχουμε βγαλει το τρίτο δοντακι και αγνοφενονται και τα επανω μήπως γιαυτό σου εκλεγε και εσενα; της εφτιαξα κροκετες αποφακες και λαχανικα της κραταει στο χερι και της τρωει της αρεσαν. Εφτιαξα και φρουτα εχθες εγιναν πολυ ωραια εβγαλαν πολυ ωραια γευση! @Cometωραια περασατε μπραβο θα χαρηκε πολυ ο μικρος εμεις ψησαμε σπίτι ομπαμπας η μαμα και η μπεμπα!!

Ναι ηταν πολυ ωραια.Πως τα εψησες στο φουρνο;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!καλό μήνα! σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα! έφτιαξε η διάθεση μου!η μεγάλη μου είναι εκδρομή σήμερα! ευτυχώς τούς έκανε καλή μέρα! αύριο είναι και το αποκριάτικο πάρτυ του σχολείου!θα πάμε με την μεγάλη και ο μπαμπάς θα κρατήσει την μικρή!

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Καλημέρα μανουλες ...το βράδυ μετά της τρεις ξυπνούσε κάθε μία ώρα και την ξανά κοιμιζα ..έχω την εντύπωση ότι πεινάει και δεν μπορεί να κοιμηθεί ..αλλά γάλα δεν θέλει με τίποτα ..έχω απελπιστει δεν ξέρω τι να κάνω ..σήμερα θα επικοινωνήσω με την παιδίατρο .. 

Καλημέρα κορίτσι ...και εγώ πρέπει να μαζέψω κάποια πράγματα της μικρής να τα δώσω στην αδερφή μου είναι και αυτήν έγκυος στο τρίτο της και είναι 8 μηνων ..

Το τρίτο! μπράβο!με το καλό το ανιψάκι! κοριτσάκι?

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες περασαμε ωραια.Ο μικρος εφαγε πατατες τηγανιτες(2-3) .Του αρεσαν πολυ.Η κουνιαδα μου τον περπατουσε σε ολο το σπιτι(ειναι πολυ καλη) και φυγαμε στις 11:15 οποτε μεχρι να κοιμηθει πηγε 12.Δεν κουνηθηκε το.βραδυ και ξυπνησε 8:30.Τωρα η μαμα μου θα τον κοιμησει κι εγω θα βγω για ψωνια.Μια φιλη ειναι 8 μηνων εγκυος σε κοριτσακι(το δευτερο) και θα της δωσω το λικνο μου(το εδωσα και στο πρωτο της).Αυτη τη φορα θα της παρω καινουργια προικα για το λικνο(παντα-σεντονακια)και πανουλες αγκαλιας.

Και εγώ της έδωσα χθές πατάτες τηγανιτές!δεν βάλαμε αλάτι και της έδινα το από μέσα τις κάναμε χοντροκομμένες!μια χαρά τις έτρωγε!χαχαχα!και ψωμάκι!έμα να τρώμε εμείς και να ζηλεύει! βέβαια αυτή έβαλε χέρι στην μπριζόλα έτσι που την κρατούσα!αλλά της λέω μικρή είσαι ακόμα! Με το καλό στην φίλη σου!πολύ ωραίο δώρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Afroditi85 είπε:

 

Το τρίτο! μπράβο!με το καλό το ανιψάκι! κοριτσάκι?

 

Να είσαι καλά ..όχι τρίτο αγοράκι :shock:

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια και έμενα μου το ςκανε προχθες αυτο εχουμε βγαλει το τρίτο δοντακι και αγνοφενονται και τα επανω μήπως γιαυτό σου εκλεγε και εσενα; της εφτιαξα κροκετες αποφακες και λαχανικα της κραταει στο χερι και της τρωει της αρεσαν. Εφτιαξα και φρουτα εχθες εγιναν πολυ ωραια εβγαλαν πολυ ωραια γευση! @Cometωραια περασατε μπραβο θα χαρηκε πολυ ο μικρος εμεις ψησαμε σπίτι ομπαμπας η μαμα και η μπεμπα!!

Δεν ξέρω μπορεί να είναι και από αυτό μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε και το γάλα από τα δόντια ίσως να μην το θέλει να μην την πιέζω και θα ξανά αρχίσει να τρώει .υπομονή 

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Με το καλο να ρθει το ανηψακι.Τρια παιδακια!Τι ωραια!Ιδανικα τοσα θα ηθελα αλλα και με 2 θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Τελειωσα τα ψωνια μου και θυμηθηκα περσι τον Ιανουαριο που ψωνιζα για τον μικρο μου.Τι ομορφα πραγματα εχει για μπεμπακια

Να είσαι καλά κορίτσι μου ...και γιατί να μην κάνεις και δύο και τρια και τέσσερα ;;;.  Και εγώ άρχισα να σκέφτομαι διαφορά από την εγκυμοσύνη μου και η αλήθεια είναι με πιάνει το παράπονο δεν ξέρω γιατί σαν να την αναπολώ σαν να μην την χορτάσα πέρασαν  πολύ γρήγορα οι μήνες ..

 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες περασαμε ωραια.Ο μικρος εφαγε πατατες τηγανιτες(2-3) .Του αρεσαν πολυ.Η κουνιαδα μου τον περπατουσε σε ολο το σπιτι(ειναι πολυ καλη) και φυγαμε στις 11:15 οποτε μεχρι να κοιμηθει πηγε 12.Δεν κουνηθηκε το.βραδυ και ξυπνησε 8:30.Τωρα η μαμα μου θα τον κοιμησει κι εγω θα βγω για ψωνια.Μια φιλη ειναι 8 μηνων εγκυος σε κοριτσακι(το δευτερο) και θα της δωσω το λικνο μου(το εδωσα και στο πρωτο της).Αυτη τη φορα θα της παρω καινουργια προικα για το λικνο(παντα-σεντονακια)και πανουλες αγκαλιας.

Χθες πρεπει να ηταν η μερα της τηγανιτης πατατας.. Και εγω τής εδωα χθες να δοκημασει.. Της εδωσα και λιγο χοιρινο καλαμακι..

πρίν από 31 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Γειά σας κορίτσια!καλό μήνα! σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα! έφτιαξε η διάθεση μου!η μεγάλη μου είναι εκδρομή σήμερα! ευτυχώς τούς έκανε καλή μέρα! αύριο είναι και το αποκριάτικο πάρτυ του σχολείου!θα πάμε με την μεγάλη και ο μπαμπάς θα κρατήσει την μικρή!

Το τρίτο! μπράβο!με το καλό το ανιψάκι! κοριτσάκι?

Και εγώ της έδωσα χθές πατάτες τηγανιτές!δεν βάλαμε αλάτι και της έδινα το από μέσα τις κάναμε χοντροκομμένες!μια χαρά τις έτρωγε!χαχαχα!και ψωμάκι!έμα να τρώμε εμείς και να ζηλεύει! βέβαια αυτή έβαλε χέρι στην μπριζόλα έτσι που την κρατούσα!αλλά της λέω μικρή είσαι ακόμα! Με το καλό στην φίλη σου!πολύ ωραίο δώρο!

Κατι εχει παθει το κινητο μου και δεν τα στελνει ετσι οπως τα θελω!!!!

Καλο μηναααααααα!!!! Εμεις πηγαμε στις κουνιες εχει πολυ ωραια μερα..πριν λιγο γυρισαμε και τωρα κοιμαται!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα εσας τα μωρακια σας τα εχετε ακουσει να τριζουν τα δοντακια τους?? Τωρα που εβγαλε τα πανω το κανει καθε μερα!!! Μου ειπε ο παιατρος απλα να μην της το σχολιαζω γιατι μπορει μετα να το κανει απο αντιδραση.. 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαααα εσας τα μωρακια σας τα εχετε ακουσει να τριζουν τα δοντακια τους?? Τωρα που εβγαλε τα πανω το κανει καθε μερα!!! Μου ειπε ο παιατρος απλα να μην της το σχολιαζω γιατι μπορει μετα να το κανει απο αντιδραση.. 

Εμείς δεν έχουμε βγάλει τα πάνω ακόμα!αλλά όπου να ναι! ζοριζεται πολύ το παιδάκι μου!μην δίνεις σημασία και θα το σταματήσει από μόνη της!μάλλον της φαίνεται παράξενο τώρα που έβγαλε και τα πάνω γι'αυτό το κάνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαααα εσας τα μωρακια σας τα εχετε ακουσει να τριζουν τα δοντακια τους?? Τωρα που εβγαλε τα πανω το κανει καθε μερα!!! Μου ειπε ο παιατρος απλα να μην της το σχολιαζω γιατι μπορει μετα να το κανει απο αντιδραση.. 

Κορίτσι μου το έκανε εμένα αλλά έχω την εντύπωση ότι το ειχε μάθει από την πεθερά μου γιατί της έλεγε που είναι τα δοντακια και έκανε η πεθερά μου κάπως τα δικά της τα χτυπούσε αν το εξηγώ καλά ..το έκανε κάποιες μέρες και είπα και στην πεθερά μου να μην της το κάνει και το σταμάτησε ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Εμείς δεν έχουμε βγάλει τα πάνω ακόμα!αλλά όπου να ναι! ζοριζεται πολύ το παιδάκι μου!μην δίνεις σημασία και θα το σταματήσει από μόνη της!μάλλον της φαίνεται παράξενο τώρα που έβγαλε και τα πάνω γι'αυτό το κάνει!

Αντε αντε να βγουν να ηρεμησετε... Εχω ακουσει οτι τα επομενα δεν πονανε τοσο.. Θα δειξει αν ισχυει...

πρίν από 9 λεπτά , Mamasanty είπε:

Κορίτσι μου το έκανε εμένα αλλά έχω την εντύπωση ότι το ειχε μάθει από την πεθερά μου γιατί της έλεγε που είναι τα δοντακια και έκανε η πεθερά μου κάπως τα δικά της τα χτυπούσε αν το εξηγώ καλά ..το έκανε κάποιες μέρες και είπα και στην πεθερά μου να μην της το κάνει και το σταμάτησε ...

Καταλαβα.. Ναι ειναι τωρα κανα 5 μερες που το κανει.. Δηλαδη κανα 2 μερες μετα αφου βγηκαν τα πανω.. Ναι δεν θα της λεω τιποτα οταν το κανει και βλεπουμε...!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Αντε αντε να βγουν να ηρεμησετε... Εχω ακουσει οτι τα επομενα δεν πονανε τοσο.. Θα δειξει αν ισχυει...

Καταλαβα.. Ναι ειναι τωρα κανα 5 μερες που το κανει.. Δηλαδη κανα 2 μερες μετα αφου βγηκαν τα πανω.. Ναι δεν θα της λεω τιποτα οταν το κανει και βλεπουμε...!!

Κι εμενα τα τριζει εδω και 3 μερες αλλα δεν του δινω σημασια.Την Τριτη εχουμε ραντεβου στην παιδιατρο.Παλι με τη μαμα μου θα παω.Ο μπαμπας μας δουλευει.Γραφω αυτα που θα τη ρωτησω να μην τα ξεχασω

πρίν από 17 λεπτά , Mamasanty είπε:

Κορίτσι μου το έκανε εμένα αλλά έχω την εντύπωση ότι το ειχε μάθει από την πεθερά μου γιατί της έλεγε που είναι τα δοντακια και έκανε η πεθερά μου κάπως τα δικά της τα χτυπούσε αν το εξηγώ καλά ..το έκανε κάποιες μέρες και είπα και στην πεθερά μου να μην της το κάνει και το σταμάτησε ...

Χρονικα δεν με παιρνει.Ειμαι 37 κλεισμενα και η μαμα μου που ειναι η βασικη μας βοηθεια ειναι 74 κλεισμενα ηδη.Αν δεν δουλευα θα μπορουσα να χω 3 αν και δεν ξερω αν θα ειχα λεφτα για 3 χαχαχα.Δεν πειραζει.Αλλο ενα θα ηθελα πολυ κοριτσακι η και αγορακι παλι,δεν με νοιαζει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Κι εμενα τα τριζει εδω και 3 μερες αλλα δεν του δινω σημασια.Την Τριτη εχουμε ραντεβου στην παιδιατρο.Παλι με τη μαμα μου θα παω.Ο μπαμπας μας δουλευει.Γραφω αυτα που θα τη ρωτησω να μην τα ξεχασω

Αρα μαλλον ολα το κανουν στην αρχη... 

Ναι να τα γραψεις γιατι δεν θα τα θυμασαι εκεινη τη στιγμη.. Και εγω αυτο εκαναααα


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Αρα μαλλον ολα το κανουν στην αρχη... 

Ναι να τα γραψεις γιατι δεν θα τα θυμασαι εκεινη τη στιγμη.. Και εγω αυτο εκαναααα

Εβαλα στο προφιλ το μπεμπη καμηλοπαρδαλη.Οσο φαινεται γιατι  με ζοριζει το μεγεθος

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...