Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα σε ευχαριστω πολυ.Να σαι καλα.Κι εσυ να χαιρεσαι τη μπουμπου σου και συντομα με ενα δευτερο μπεμπακι.

Σημερα ξυπνησε απο τις 7:30.Σε λιγο θα ξανακοιμηθει κι οταν ξυπνησει θα τον ντυσω καρναβαλακι και θα παμε βολτα.Εχει και ωραια μερα σημερα

Επισης κοριτσι μου.. Να ερθουν συντομα τα σπορακια μας.. . 

Ααα τελειαα.. Εμεις εχουμε παιδιατρο σημερα.. Αυριο θα παμε βολτα...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Comet είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Comet χρόνια πολλά!και στα εκατό!να χαίρεσαι το αντράκι σου! καλότυχο και γερό να είναι!καλά να περάσετε σήμερα!!!

Εμάς ο καιρός χάλια και σήμερα!πολύ αέρας και κρύο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Comet χρόνια πολλά!και στα εκατό!να χαίρεσαι το αντράκι σου! καλότυχο και γερό να είναι!καλά να περάσετε σήμερα!!!

Εμάς ο καιρός χάλια και σήμερα!πολύ αέρας και κρύο!

Ευχαριστουμε πολυ.Κι εσυ να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου.Τελικα αλλαξαν τα σχεδια.Θα παμε στην κουνιαδα μου το βραδυ αφου ο γιος της εχει το γυψο και θα παραγγειλουμε να φαμε.Μια χαρα δηλαδη

Προσπαθω να αλλαξω φωτο στο προφιλ και δεν μου βγαινει:mad:

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Ευχαριστουμε πολυ.Κι εσυ να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου.Τελικα αλλαξαν τα σχεδια.Θα παμε στην κουνιαδα μου το βραδυ αφου ο γιος της εχει το γυψο και θα παραγγειλουμε να φαμε.Μια χαρα δηλαδη

Προσπαθω να αλλαξω φωτο στο προφιλ και δεν μου βγαινει:mad:

Καλημέρα κορίτσι χρόνια πολλά να τα εκατοστήσει το γλυκο μου!!! Α ωραία θα παμε και βολτιτσα να εχει παρεουλα οταν θα σβησει τα κερακια!!! "τι επαθε γιατι δεν αλλαζει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια πηγαμε παιδιατρο... Ολα καλα!! Πηρε επιτελους και κιλα...Γιατι τους πρηγουμενους μηνες δεν επερνε πολυ... Ειναι 8,020 κιλα και υψος 79,5.

 

Μπραβο το κοριτσι.79,5 υψος!!Αποκλειεται να μαστε τοσο.Μοντελο μοντελο το κοριτσι:)

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι χρόνια πολλά να τα εκατοστήσει το γλυκο μου!!! Α ωραία θα παμε και βολτιτσα να εχει παρεουλα οταν θα σβησει τα κερακια!!! "τι επαθε γιατι δεν αλλαζει; 

Ευχαριστουμε πολυ.Το αλλαζει αλλα μου βγαινει μιση.Μολις βρω χρονο θα ψαξω καμια αλλη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Μπραβο το κοριτσι.79,5 υψος!!Αποκλειεται να μαστε τοσο.Μοντελο μοντελο το κοριτσι:)

Χαχαχ τα κιλα που δεν παιρνει τα βαζει στο υψος...  Μαλλον ειναι το μοναδικο που μου εμοιασε γιατι σε ολα τα αλλα ειναι ιδια ο μπαμπας της!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχ τα κιλα που δεν παιρνει τα βαζει στο υψος...  Μαλλον ειναι το μοναδικο που μου εμοιασε γιατι σε ολα τα αλλα ειναι ιδια ο μπαμπας της!!!

11 μηνων σημερα η μπουμπου.Μεγαλωσε κι αυτη.Πρεπει κι εγω να κλεισω ραντεβου για την αλλη βδομαδα να τον δει.2,5 μηνες εχουμε να παμε κι ευτυχως ουτε τηλ δεν χρειαστηκε να την παρω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

11 μηνων σημερα η μπουμπου.Μεγαλωσε κι αυτη.Πρεπει κι εγω να κλεισω ραντεβου για την αλλη βδομαδα να τον δει.2,5 μηνες εχουμε να παμε κι ευτυχως ουτε τηλ δεν χρειαστηκε να την παρω

Ναι ασε μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!!! Να πατε θα κανετε και εμβολιο λογικα.. Εμεις θα παμε παλι τον αλλον μηνα για το εμβολιο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι ασε μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!!! Να πατε θα κανετε και εμβολιο λογικα.. Εμεις θα παμε παλι τον αλλον μηνα για το εμβολιο...

Ναι,μας εγραψε το priorix.Δεν ξερω να σου πω γιατι ειναι.Τα παιρνω συνηθως απο το φαρμακειο ακριβως πριν το ραντεβου.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια ;; ΕμΕις σήμερα είχε πολύ ωραίο καιρό και ψησαμε οικογενειακά στην αυλή μας..η μικρή μου το κατά ευχαριστήθηκε ..

@Comet κούκλα μου γέρος και δυνατός ο μικρός σου πάντα ευτυχισμένος εύχομαι στην ζωή του ..χρόνια του πολλά ...!!! Και με μια κόρη σου εύχομαι ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; ΕμΕις σήμερα είχε πολύ ωραίο καιρό και ψησαμε οικογενειακά στην αυλή μας..η μικρή μου το κατά ευχαριστήθηκε ..

@Comet κούκλα μου γέρος και δυνατός ο μικρός σου πάντα ευτυχισμένος εύχομαι στην ζωή του ..χρόνια του πολλά ...!!! Και με μια κόρη σου εύχομαι ...

Σε ευχαριστω πολυ κι εσυ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.Μακαρι κοριτσι μου συντομα να χω κι ενα κοριτσακι.Πολυ θα το ηθελα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κι εσυ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.Μακαρι κοριτσι μου συντομα να χω κι ενα κοριτσακι.Πολυ θα το ηθελα

Θα έρθει κορίτσι μου να είσαι σίγουρη ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες περασαμε ωραια.Ο μικρος εφαγε πατατες τηγανιτες(2-3) .Του αρεσαν πολυ.Η κουνιαδα μου τον περπατουσε σε ολο το σπιτι(ειναι πολυ καλη) και φυγαμε στις 11:15 οποτε μεχρι να κοιμηθει πηγε 12.Δεν κουνηθηκε το.βραδυ και ξυπνησε 8:30.Τωρα η μαμα μου θα τον κοιμησει κι εγω θα βγω για ψωνια.Μια φιλη ειναι 8 μηνων εγκυος σε κοριτσακι(το δευτερο) και θα της δωσω το λικνο μου(το εδωσα και στο πρωτο της).Αυτη τη φορα θα της παρω καινουργια προικα για το λικνο(παντα-σεντονακια)και πανουλες αγκαλιας.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες ...το βράδυ μετά της τρεις ξυπνούσε κάθε μία ώρα και την ξανά κοιμιζα ..έχω την εντύπωση ότι πεινάει και δεν μπορεί να κοιμηθεί ..αλλά γάλα δεν θέλει με τίποτα ..έχω απελπιστει δεν ξέρω τι να κάνω ..σήμερα θα επικοινωνήσω με την παιδίατρο .. 

πρίν από 40 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες περασαμε ωραια.Ο μικρος εφαγε πατατες τηγανιτες(2-3) .Του αρεσαν πολυ.Η κουνιαδα μου τον περπατουσε σε ολο το σπιτι(ειναι πολυ καλη) και φυγαμε στις 11:15 οποτε μεχρι να κοιμηθει πηγε 12.Δεν κουνηθηκε το.βραδυ και ξυπνησε 8:30.Τωρα η μαμα μου θα τον κοιμησει κι εγω θα βγω για ψωνια.Μια φιλη ειναι 8 μηνων εγκυος σε κοριτσακι(το δευτερο) και θα της δωσω το λικνο μου(το εδωσα και στο πρωτο της).Αυτη τη φορα θα της παρω καινουργια προικα για το λικνο(παντα-σεντονακια)και πανουλες αγκαλιας.

Καλημέρα κορίτσι ...και εγώ πρέπει να μαζέψω κάποια πράγματα της μικρής να τα δώσω στην αδερφή μου είναι και αυτήν έγκυος στο τρίτο της και είναι 8 μηνων ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...