Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!!! Να χαιρεστε τα μωρακια σας ολες.....μια ερωτηση θελω να κανω....θα ηθελα να μαθω το μωρακι σας τι υψος ειχε 7-8 μηνων γτ θελουμε να κανουμε την βαφτιση το καλοκαιρι κ εχω δει κατι φορεματακια σε εκπτωσεις με ακριβη αρχικη τιμη αλλα δεν εχω ιδεα ποσο θα ειναι σε υψος τοτε; Καμια μανουλα που το μωρακι της να γεννηθηκε κοντα στα 54εκ σαν το δικο μ ή τουλαχισυον εκει κοντα να μ πει ποσο ηταν στον 7ο-8ο?? Ξερω οτι δεν μεγαλωνουν ολα τα νινακια το ιδιο αλλα θα με βοηθουσατε να ειχα εναν μπουσουλα!!!

Να σου ζησει το κπριτσακι σου και με το καλο η βαφτηση!!! Κοιτα εμενα γεννηθηκε 50 εκ αλλα περνει πολυ υψος απο την αρχη.. Δεν εχει πολυ σημασια ποσο γεννηθηκε.. Εμενα 7 μηνων ηταν 73,5.. Γιατι και εγω εκανα βαφτηση 6,5 μηνων αν πας εκει που εχουν τα φορεματα τα βαφτηστηκα αυτοι ξερουν να σου πουνε περιπου.. Εχουν εμπιριααα...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!!! Να χαιρεστε τα μωρακια σας ολες.....μια ερωτηση θελω να κανω....θα ηθελα να μαθω το μωρακι σας τι υψος ειχε 7-8 μηνων γτ θελουμε να κανουμε την βαφτιση το καλοκαιρι κ εχω δει κατι φορεματακια σε εκπτωσεις με ακριβη αρχικη τιμη αλλα δεν εχω ιδεα ποσο θα ειναι σε υψος τοτε; Καμια μανουλα που το μωρακι της να γεννηθηκε κοντα στα 54εκ σαν το δικο μ ή τουλαχισυον εκει κοντα να μ πει ποσο ηταν στον 7ο-8ο?? Ξερω οτι δεν μεγαλωνουν ολα τα νινακια το ιδιο αλλα θα με βοηθουσατε να ειχα εναν μπουσουλα!!!

Καλημέρα! εμείς γεννηθηκαμε 52 εκατοστα και 7 μηνών ήταν 67 εκατοστά...αλλά κάθε μωράκι είναι διαφορετικό...

πρίν από 13 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααα.. Εμεις παλι νωρις ξυπνησαμε 7:20!!! Ναι εχει πολυ ωραιο καιρο.. εμεις πηγαμε χθες στις κουνιες.. Αλλα απο σημερα εχω δουλειες.. Φτιαχνω βαλιτσες γιατι θα παμε 4ημερο.. Και μαντεψε που..... Προς τα μερη σου... Θα μεινουμε λιγο πιο εξω απο την πολη... Εχουμε ξανα παει παμε σχετικα συχνα γιατι παει και γηπεδο ο αντρας μου.. 

Τι ωραία!!!καλά να περάσετε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι ποσο περνει συνηθως ποσο εχει φτασει τωρα; 

Τωρα ειναι 62 περιπου αλλα μ ειπε η πσιδιατρος τωρα μωρο περνει αρκετα αργοτερα παει πιο αργα η αναπτυξη....

πρίν από 11 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Να σου ζησει το κπριτσακι σου και με το καλο η βαφτηση!!! Κοιτα εμενα γεννηθηκε 50 εκ αλλα περνει πολυ υψος απο την αρχη.. Δεν εχει πολυ σημασια ποσο γεννηθηκε.. Εμενα 7 μηνων ηταν 73,5.. Γιατι και εγω εκανα βαφτηση 6,5 μηνων αν πας εκει που εχουν τα φορεματα τα βαφτηστηκα αυτοι ξερουν να σου πουνε περιπου.. Εχουν εμπιριααα...

Ναι δεν ειναι απο μαγαζι με βαφτιστικα γιαυτο προβλημματιζομαι αρα το 74 π ειναι 6-12 μηνων θα μας ειναι καλα λογικα?! Ευχαριστω πολυυυ να σου ζησει κ εσενα!!!

πρίν από 7 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα! εμείς γεννηθηκαμε 52 εκατοστα και 7 μηνών ήταν 67 εκατοστά...αλλά κάθε μωράκι είναι διαφορετικό...

Τι ωραία!!!καλά να περάσετε!!!

Ναι σιγουρα ειναι καθε μωρακι διαφορετικο αλλα κ με το υψος του δικου σου μωρου παλι στο 6-12 πεφτει π ειναι 74εκ παλι εκει καταληγω....

Σας ευχαριστω κοριτσια με βοηθησατε πολυυυυ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα ειναι 62 περιπου αλλα μ ειπε η πσιδιατρος τωρα μωρο περνει αρκετα αργοτερα παει πιο αργα η αναπτυξη....

Ναι δεν ειναι απο μαγαζι με βαφτιστικα γιαυτο προβλημματιζομαι αρα το 74 π ειναι 6-12 μηνων θα μας ειναι καλα λογικα?! Ευχαριστω πολυυυ να σου ζησει κ εσενα!!!

Ναι σιγουρα ειναι καθε μωρακι διαφορετικο αλλα κ με το υψος του δικου σου μωρου παλι στο 6-12 πεφτει π ειναι 74εκ παλι εκει καταληγω....

Σας ευχαριστω κοριτσια με βοηθησατε πολυυυυ

Ναι λογικα το 74 θα ειναι μια χαρα.. Αν και τωρα που κοιταξα ποσο ηταν το δικο της ηταν 80 αλλα της το πηραμε λιγο μεγαλο για να το φορεσει και μετα λιγο στις γιορτες.. Γιατι εμας ηταν 13/10 η βαφτηση και ηταν κοντα οι γιορτες μετα...Ποτε σκεφτεσαι να το παραγγηλεις?? 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα ειναι 62 περιπου αλλα μ ειπε η πσιδιατρος τωρα μωρο περνει αρκετα αργοτερα παει πιο αργα η αναπτυξη....

Κοριτσι θα γινει ψυλη η μπεμπουλα ειναι ειδη 62 τωρα φαντασου που θα φτασει. Ξεχασα να σου πω τα βαπτιστικα ξεκινανε απο 1χρονων λογικα αυτο θα θες αλλιώς το 18 αλλα μαλλον θα ειναι μεγαλο. Και της αδελφης μου ψυλωνε ετσι σαν την δικια σου και της πηραμε το 1 χρονων.

 

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα ειναι 62 περιπου αλλα μ ειπε η πσιδιατρος τωρα μωρο περνει αρκετα αργοτερα παει πιο αργα η αναπτυξη....

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ....Ενταξει δεν εχουν κ μεγαλη διαφορα εξαλλου στο περιπου 1-2εκ δεν πιστευω να υπαρχει θεμα!!!! Θα ηθελα την απαντηση σου αν θα ηθελες!!

Λοιπον 7 μηνων ηταν 70 εκατοστα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι λογικα το 74 θα ειναι μια χαρα.. Αν και τωρα που κοιταξα ποσο ηταν το δικο της ηταν 80 αλλα της το πηραμε λιγο μεγαλο για να το φορεσει και μετα λιγο στις γιορτες.. Γιατι εμας ηταν 13/10 η βαφτηση και ηταν κοντα οι γιορτες μετα...Ποτε σκεφτεσαι να το παραγγηλεις?? 

Τωρα μεσα στην βδομαδα!!! Εμεις ιουλιο -αυγουστο λεμε για την βαφτιστη π θα ειναι 7-8μηνων αρα δεν υπαρχει λογος να το παρω μεγαλυτερο γτ θα της ειναι μικρο του χρονου το καλοκαιρι!!!

 

πρίν από 19 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κοριτσι θα γινει ψυλη η μπεμπουλα ειναι ειδη 62 τωρα φαντασου που θα φτασει. Ξεχασα να σου πω τα βαπτιστικα ξεκινανε απο 1χρονων λογικα αυτο θα θες αλλιώς το 18 αλλα μαλλον θα ειναι μεγαλο. Και της αδελφης μου ψυλωνε ετσι σαν την δικια σου και της πηραμε το 1 χρονων.

 

 

Ναι 6-12(74εκ) μ ειπαν κ 12-18(80εκ) πιο εννοεις απο τα 2;;

 

πρίν από 12 λεπτά , Comet είπε:

Λοιπον 7 μηνων ηταν 70 εκατοστα.

Ναι τοτε το 6-12 θ της κανει τοτε....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα μεσα στην βδομαδα!!! Εμεις ιουλιο -αυγουστο λεμε για την βαφτιστη π θα ειναι 7-8μηνων αρα δεν υπαρχει λογος να το παρω μεγαλυτερο γτ θα της ειναι μικρο του χρονου το καλοκαιρι!!!

 

Ναι 6-12(74εκ) μ ειπαν κ 12-18(80εκ) πιο εννοεις απο τα 2;;

 

Ναι τοτε το 6-12 θ της κανει τοτε....

Εγω ειχα παρει κουστουμακι το 12-18 δηλ.80 εκ.Δεν βρηκα μικροτερο για αγορι.Ηταν 6,5 μηνων και ηταν μεγαλο.Θα το φορεσει και φετος.Για κοριτσακια ειχε και 6-12.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα ειναι 62 περιπου αλλα μ ειπε η πσιδιατρος τωρα μωρο περνει αρκετα αργοτερα παει πιο αργα η αναπτυξη....

Ναι δεν ειναι απο μαγαζι με βαφτιστικα γιαυτο προβλημματιζομαι αρα το 74 π ειναι 6-12 μηνων θα μας ειναι καλα λογικα?! Ευχαριστω πολυυυ να σου ζησει κ εσενα!!!

Ναι σιγουρα ειναι καθε μωρακι διαφορετικο αλλα κ με το υψος του δικου σου μωρου παλι στο 6-12 πεφτει π ειναι 74εκ παλι εκει καταληγω....

Σας ευχαριστω κοριτσια με βοηθησατε πολυυυυ

Εσένα θα είναι ποιο ψηλή αφού είναι 62 τώρα!αλλά νομίζω το 6-12 θα είναι καλό της αλλιώς θα είναι λίγο μεγαλουτσικο! Με το καλό η βάφτιση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα μεσα στην βδομαδα!!! Εμεις ιουλιο -αυγουστο λεμε για την βαφτιστη π θα ειναι 7-8μηνων αρα δεν υπαρχει λογος να το παρω μεγαλυτερο γτ θα της ειναι μικρο του χρονου το καλοκαιρι!!!

 

Ναι 6-12(74εκ) μ ειπαν κ 12-18(80εκ) πιο εννοεις απο τα 2;;

 

Ναι τοτε το 6-12 θ της κανει τοτε....

Καλημερα..Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις την καμπύλη του μωρού και να δεις πόσο περίπου θα είναι τότε...Γτ άλλη ανάπτυξη έχει ένα μωρό που ακολουθεί την 50 καμπύλη, άλλη ανάπτυξη αυτό που ακολουθεί την 75 κτλ...Για παράδειγμα η κόρη μου 8 μηνών ήταν 72 εκατοστά κ ο γιος περιπου 78...αυτά τα 6 εκατοστά είναι διαφορά όπως κ να το κάνεις :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Comet είπε:

Εγω ειχα παρει κουστουμακι το 12-18 δηλ.80 εκ.Δεν βρηκα μικροτερο για αγορι.Ηταν 6,5 μηνων και ηταν μεγαλο.Θα το φορεσει και φετος.Για κοριτσακια ειχε και 6-12.

 

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Εσένα θα είναι ποιο ψηλή αφού είναι 62 τώρα!αλλά νομίζω το 6-12 θα είναι καλό της αλλιώς θα είναι λίγο μεγαλουτσικο! Με το καλό η βάφτιση!

 

πρίν από 43 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημερα..Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις την καμπύλη του μωρού και να δεις πόσο περίπου θα είναι τότε...Γτ άλλη ανάπτυξη έχει ένα μωρό που ακολουθεί την 50 καμπύλη, άλλη ανάπτυξη αυτό που ακολουθεί την 75 κτλ...Για παράδειγμα η κόρη μου 8 μηνών ήταν 72 εκατοστά κ ο γιος περιπου 78...αυτά τα 6 εκατοστά είναι διαφορά όπως κ να το κάνεις :)

Καταλαβα κοριτσια ωραια ειναι ενα ρισκο ή το περνω τωρα κ μακαρι να της κανει ή το αφηνω για μετα! Ευχαριστω πολυ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τωρα μεσα στην βδομαδα!!! Εμεις ιουλιο -αυγουστο λεμε για την βαφτιστη π θα ειναι 7-8μηνων αρα δεν υπαρχει λογος να το παρω μεγαλυτερο γτ θα της ειναι μικρο του χρονου το καλοκαιρι!!!

 

Ναι 6-12(74εκ) μ ειπαν κ 12-18(80εκ) πιο εννοεις απο τα 2;;

 

Ναι τοτε το 6-12 θ της κανει τοτε....

Εγω το βαπτιστικο ειναι 12 μηνων 80 ποντους ειναι marasil αυτο που πηγαμε στην εκκλησία ειναι lapin και λεει 12 18 86 ποντους αλλα ειναι ολο ιδια καθε μαρκα τα γραφει αλλιως. Τι μαρκα ειναι αυτο που θες να παρεις μηπως εχω κανενα ρουχο και τα συγκρινω;

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εγω το βαπτιστικο ειναι 12 μηνων 80 ποντους ειναι marasil αυτο που πηγαμε στην εκκλησία ειναι lapin και λεει 12 18 86 ποντους αλλα ειναι ολο ιδια καθε μαρκα τα γραφει αλλιως. Τι μαρκα ειναι αυτο που θες να παρεις μηπως εχω κανενα ρουχο και τα συγκρινω;

Καταλαβααα....ειναι mayoral αν εχεις κ μπορεις να μ πεις!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καταλαβααα....ειναι mayoral αν εχεις κ μπορεις να μ πεις!!!

Εχω και 6 12 που λεει 75 ποντους και 12 που λέει 80 η διαφορα ειναι ελαχιστα στο φάρδος. Ποσα κιλα ειναι η μικρη σου; 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εχω και 6 12 που λεει 75 ποντους και 12 που λέει 80 η διαφορα ειναι ελαχιστα στο φάρδος. Ποσα κιλα ειναι η μικρη σου; 

Τωρα ειναι 5μιση ακριβως!

Τοτε ομως πως θα ξερω ποσα θα ειναι;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...