Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Ναι ξέρω ότι κάθε παιδί είναι διαφορετικό...απλά το είδα στο βιβλιάριο γι αυτό παραξενευτηκα...

@ΚατεριναΣκ όλα τα φαγητά επιτρέπονται πλην το μέλι κ το φρέσκο γάλα πριν το χρόνο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!ευχαριστώ για τις ευχές! @Mamasantyέχω επιλέξει θέμα καραβάκι μιας κ μένουμε σε νησί κ θα έρθουν κ αρκετοί φίλοι μας με το καράβι για τη βάπτιση του μικρού...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μιας κ έχετε μεγαλύτερα παιδάκια,πότε άρχισαν τα δικά σας να χαιρετούν?εμένα μόνο παλαμάκια κάνει, ούτε χαιρετάει ούτε κάνει κουπεπε ακόμα...πιστευω ότι δεν είναι κ πολύ αργά που Δεν τα έχει κατακτήσει ακόμα αυτά απλά αλλά έβλεπα στο βιβλιάριο που τα αναφέρει γι αυτή την ηλικία κ γι αυτό ρωτάω...το Σάββατο θα γίνει 10 μηνών...

Ωραιο θεμα το καραβακι.Ο μικρος εκανε παλαμακια και κουπεπε στους 9 μηνες,χαιρετουσε στους 10(το χει κοψει τελειως)και αρχισε να δειχνει με το δαχτυλο στους 11.Ασε το βιβλιαριο.Λεει οτι στο χρονο λενε καποιες λεξεις.Ο δικος μου τιποτα.Να αγχωθω;Μπα...δεν το σκεφτομαι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!ευχαριστώ για τις ευχές! @Mamasantyέχω επιλέξει θέμα καραβάκι μιας κ μένουμε σε νησί κ θα έρθουν κ αρκετοί φίλοι μας με το καράβι για τη βάπτιση του μικρού...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μιας κ έχετε μεγαλύτερα παιδάκια,πότε άρχισαν τα δικά σας να χαιρετούν?εμένα μόνο παλαμάκια κάνει, ούτε χαιρετάει ούτε κάνει κουπεπε ακόμα...πιστευω ότι δεν είναι κ πολύ αργά που Δεν τα έχει κατακτήσει ακόμα αυτά απλά αλλά έβλεπα στο βιβλιάριο που τα αναφέρει γι αυτή την ηλικία κ γι αυτό ρωτάω...το Σάββατο θα γίνει 10 μηνών...

Ωραίο το θέμα σας..εμένα έκανε πριν κανένα μήνα το γεια τώρα δεν το κάνει..μόνο παλαμάκια κάνει εδώ και καμιά βδομάδα...αλλά μην συγκρίνεις γιατί εσένα μπορεί να κάνει κάτι άλλο πιο νωρίς ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά δε προλαβαινα να γράψω διάβαζα όμως ..!!! Είχαμε κ την κακοκαιρία τη προηγούμενη εβδομάδα ..έκανε  κ ο μεγάλος μου γιος τη παρασκευή τη δεύτερη δόση του εμβολίου για τη μηνιγγίτιδα κ ανέβασε υψηλό πυρετό κ πονάει ακόμα το χεράκι αλλά όλα μια χαρά ..!!!

Ο μπέμπης μεγαλώνει κάνει τα δικά του διεκδικεί πάρα πολύ ο άντρας μου τον λέει αγριοκάτσικο ...χαχαχαχαχα ..!!!

Κ εγώ έχω χαθεί από τις φιλες μου αλλά τι να κάνουμε άλλες υποχρεώσεις τις αναζητάω όμως ..!!

Κατρίν με το καλό η βάφτιση .!!! Κ εμένα ο μπέμπης παίζει παλαμακια από 6 μηνών αλλά δε χαιρετάει ούτε κάνει κουπέ ΠΕ μάλλον αυτό το έκανε κάποια στιγμή πριν κανένα μήνα αλλά το σταμάτησε .. το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς κ τα δικά του ενδιαφέροντα ..!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά δε προλαβαινα να γράψω διάβαζα όμως ..!!! Είχαμε κ την κακοκαιρία τη προηγούμενη εβδομάδα ..έκανε  κ ο μεγάλος μου γιος τη παρασκευή τη δεύτερη δόση του εμβολίου για τη μηνιγγίτιδα κ ανέβασε υψηλό πυρετό κ πονάει ακόμα το χεράκι αλλά όλα μια χαρά ..!!!

Ο μπέμπης μεγαλώνει κάνει τα δικά του διεκδικεί πάρα πολύ ο άντρας μου τον λέει αγριοκάτσικο ...χαχαχαχαχα ..!!!

Κ εγώ έχω χαθεί από τις φιλες μου αλλά τι να κάνουμε άλλες υποχρεώσεις τις αναζητάω όμως ..!!

Κατρίν με το καλό η βάφτιση .!!! Κ εμένα ο μπέμπης παίζει παλαμακια από 6 μηνών αλλά δε χαιρετάει ούτε κάνει κουπέ ΠΕ μάλλον αυτό το έκανε κάποια στιγμή πριν κανένα μήνα αλλά το σταμάτησε .. το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς κ τα δικά του ενδιαφέροντα ..!!!!

Γεια σου κορίτσι ..περαστικά στο αγόρι σου ..και εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη δόση και η αλήθεια είναι ότι ένα άγχος το έχω...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Γεια σου κορίτσι ..περαστικά στο αγόρι σου ..και εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη δόση και η αλήθεια είναι ότι ένα άγχος το έχω...

Τελικα θα το κανετε τωρα;Εμεις το αφησαμε για του χρονου.Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα ειναι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα ο μπεμπης ξυπνησε στις 7:40 μονος του αλλα καλυτερα γιατι πρεπει να ετοιμαστω.Χτες το απογευμα πεθανε η γιαγια του αντρα μου(94 χρονων,κατακοιτη,με ανοια) και η κηδεια ειναι τωρα το πρωι κατα τις 11.Οποτε ψαχνω τωρα τι θα βαλω(μαυρα φυσικα)

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα ο μπεμπης ξυπνησε στις 7:40 μονος του αλλα καλυτερα γιατι πρεπει να ετοιμαστω.Χτες το απογευμα πεθανε η γιαγια του αντρα μου(94 χρονων,κατακοιτη,με ανοια) και η κηδεια ειναι τωρα το πρωι κατα τις 11.Οποτε ψαχνω τωρα τι θα βαλω(μαυρα φυσικα)

Συλλυπητηρια!!!!! Πω πω εφτασε 94?? Πολλα χρονια!!!  

Εμεις ξυπνησαμε στις 7:40 και καθομασταν αγκαλιτσα στο κρεβατι και τωρα θα φαμε πρωινο!!!

10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Τελικα θα το κανετε τωρα;Εμεις το αφησαμε για του χρονου.Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα ειναι

Και εμεις λεμε να τι κανουμε του χρονου.. Οταν παει 2 χρονων!! Ελπιζω να μην αου ανεβασει πυρετο..

Καλημερααα και καλη βδομαδα να εχουμε!!!

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Συλλυπητηρια!!!!! Πω πω εφτασε 94?? Πολλα χρονια!!!  

Εμεις ξυπνησαμε στις 7:40 και καθομασταν αγκαλιτσα στο κρεβατι και τωρα θα φαμε πρωινο!!!

Και εμεις λεμε να τι κανουμε του χρονου.. Οταν παει 2 χρονων!! Ελπιζω να μην αου ανεβασει πυρετο..

Καλημερααα και καλη βδομαδα να εχουμε!!!

Ναι 94.Αλλα ειχε προβληματα τελευταια.Ζωη σε μας.Ευτυχως ειναι εδω η μανα μου και θα κρατησει το μικρο ο οποιος ολη μερα αλωνιζει,κοριτσια δεν περπαταμε πια,τρεχουμε!!!!!!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ;;εμείς κοιμηθήκαμε πολύ καλά ...ξύπνησε στις εφτά και τώρα ξανά κοιμηθηκε..ώρα για σίδερο ...:confused:

@Comet μου συλλυπητήρια ..

10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Τελικα θα το κανετε τωρα;Εμεις το αφησαμε για του χρονου.Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα ειναι

Ναι είπαμε να το κάνουμε φέτος γιατί είναι η αλήθεια ότι φοβάμαι λογο του ανηψιού μου που όταν ήταν ενός είχε νοσήσει ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κανευε;   @Comet συλλυπητήριά για την γιαγια. Εμεις έχουμε πολυ γκρινια δεν μπορω να την αφησω πουθενά στο καροτσι σηκωνεται στο ποδηλατο το ιδιο στο παρκο και στη κουνια γκρινιάζει. Εχω ενα γουρουνοσπιτοου βουλωσε και ο νεροχυτης και μεχρι να τον ξεβουλωσω χαμως. Πλυντήρια σιδερο μα δω ποτε θα τα κανω.... Μακαρι να ειχα βοηθεια.

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανευε;   @Comet συλλυπητήριά για την γιαγια. Εμεις έχουμε πολυ γκρινια δεν μπορω να την αφησω πουθενά στο καροτσι σηκωνεται στο ποδηλατο το ιδιο στο παρκο και στη κουνια γκρινιάζει. Εχω ενα γουρουνοσπιτοου βουλωσε και ο νεροχυτης και μεχρι να τον ξεβουλωσω χαμως. Πλυντήρια σιδερο μα δω ποτε θα τα κανω.... Μακαρι να ειχα βοηθεια.

Καλημέρα και εμείς τα ίδια!δεν κάθεται πουθενά!θέλει να είναι κάτω και να πηγαίνει πέρα δώθε και να σηκώνεται όρθια! και εγώ πελαγωνω ώρες ώρες και χθές που ήθελα να κάνω δουλειές δεν είχα νερό!ήταν κομμένο 5 μέρες αλλά εμείς δεν το καταλάβαμε και τελείωσε και το ντεπόζιτο που είναι 2 τόνο!ευτυχώς ήρθε χθές αργά το βράδυ!και σήμερα μόλις κοιμήθηκε σφουγγάρισα και καθάρισα το μπάνιο!

4 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ;;εμείς κοιμηθήκαμε πολύ καλά ...ξύπνησε στις εφτά και τώρα ξανά κοιμηθηκε..ώρα για σίδερο ...:confused:

@Comet μου συλλυπητήρια ..

Ναι είπαμε να το κάνουμε φέτος γιατί είναι η αλήθεια ότι φοβάμαι λογο του ανηψιού μου που όταν ήταν ενός είχε νοσήσει ..

Καλημέρα!και εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε και στην μικρή...στην μεγάλη το έχουμε κάνει...το χεράκι της πονούσε 2-3 μέρες...και δεν μπορούσε να το σηκώσει... αλλά στα μωρά το κάνουν στα μπουτακια... δηλαδή ο ανιψιός σού νόσησε από μηνιγγίτιδα???

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα ο μπεμπης ξυπνησε στις 7:40 μονος του αλλα καλυτερα γιατι πρεπει να ετοιμαστω.Χτες το απογευμα πεθανε η γιαγια του αντρα μου(94 χρονων,κατακοιτη,με ανοια) και η κηδεια ειναι τωρα το πρωι κατα τις 11.Οποτε ψαχνω τωρα τι θα βαλω(μαυρα φυσικα)

Συλλυπητήρια σας εύχομαι...Να ζήσετε να την θυμόμαστε...

On 2/3/2019 at 11:37 ΜΜ, katrin* είπε:

Γεια σας κορίτσια!μέρες έχω να γράψω...ετοιμάζω την βάπτιση για το άλλο Σάββατο (αααχ μακάρι να μας κάνει καλό καιρό) και μαζί με τα τρεξίματα των παιδιών δεν προλάβαινα...ελπίζω να είστε όλοι κ όλες καλά!!πάω προς τα πίσω τις σελίδες να σας διαβάσω...ελπίζω να με αφήσει ο μικρός που ξυπνάει συνεχώς!

Με το καλό η βάφτιση! Εντάξει με τα γλυκά???χαχαχα! Εκεί είναι το μυαλό μου εμένα!κάνω διατροφή και τα λιγουρευομαι! προσπαθώ δηλαδή γιατί οι πειρασμοί είναι πολλοί!εύχομαι να σας κάνει τέλεια μέρα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα και εμείς τα ίδια!δεν κάθεται πουθενά!θέλει να είναι κάτω και να πηγαίνει πέρα δώθε και να σηκώνεται όρθια! και εγώ πελαγωνω ώρες ώρες και χθές που ήθελα να κάνω δουλειές δεν είχα νερό!ήταν κομμένο 5 μέρες αλλά εμείς δεν το καταλάβαμε και τελείωσε και το ντεπόζιτο που είναι 2 τόνο!ευτυχώς ήρθε χθές αργά το βράδυ!και σήμερα μόλις κοιμήθηκε σφουγγάρισα και καθάρισα το μπάνιο!

Καλημέρα!και εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε και στην μικρή...στην μεγάλη το έχουμε κάνει...το χεράκι της πονούσε 2-3 μέρες...και δεν μπορούσε να το σηκώσει... αλλά στα μωρά το κάνουν στα μπουτακια... δηλαδή ο ανιψιός σού νόσησε από μηνιγγίτιδα???

Συλλυπητήρια σας εύχομαι...Να ζήσετε να την θυμόμαστε...

 

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανευε;   @Comet συλλυπητήριά για την γιαγια. Εμεις έχουμε πολυ γκρινια δεν μπορω να την αφησω πουθενά στο καροτσι σηκωνεται στο ποδηλατο το ιδιο στο παρκο και στη κουνια γκρινιάζει. Εχω ενα γουρουνοσπιτοου βουλωσε και ο νεροχυτης και μεχρι να τον ξεβουλωσω χαμως. Πλυντήρια σιδερο μα δω ποτε θα τα κανω.... Μακαρι να ειχα βοηθεια.

Ολα τα μωρακια το ιδιο κανουν!!! Και εμενα δεν με αφηνει να κανω ευκολα δουλειες.. Και δεν κοιμαμαται και πολυ την ημερα!!!!  Εγω τωρα πρεπει να προσεχω πιο πολυ γιατι ξεκηνησε και κανει 2 με 3 βηματακια χωρις να κρατηεται καπου και μετα πεφτει.. Τις πιο πολλες φορες πεφτει στο ποπουδακι της αλλα αλλες φορες πεφτει λιγο ατσαλα και πρεπει να ειναι εκει να την προλαβω μην χτυπησει!!!

Καλα 5/μερες χωρις νερο σας ειχανε????:o


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Afroditi85 είπε:

 

Καλημέρα!και εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε και στην μικρή...στην μεγάλη το έχουμε κάνει...το χεράκι της πονούσε 2-3 μέρες...και δεν μπορούσε να το σηκώσει... αλλά στα μωρά το κάνουν στα μπουτακια... δηλαδή ο ανιψιός σού νόσησε από μηνιγγίτιδα???

Καλημέρα ..αχ είναι δύσκολο εμβόλιο ελπίζω να το περάσουμε όσο το δυνατόν πιο ήρεμα . ..ναι αλλά ήπιας μορφής και δεν του άφησε κανένα πρόβλημα που συνήθως αφήνει ..να ναι καλά ο γιατρός που δεν περιμενε 24 ώρες με πυρετό όπως κάποιοι για να δούνε αν είναι κάτι άλλο και του ξεκίνησε κατευθείαν αγωγή ..αλλά προφανώς κατάλαβε από τα συμπτώματα 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

 

Ολα τα μωρακια το ιδιο κανουν!!! Και εμενα δεν με αφηνει να κανω ευκολα δουλειες.. Και δεν κοιμαμαται και πολυ την ημερα!!!!  Εγω τωρα πρεπει να προσεχω πιο πολυ γιατι ξεκηνησε και κανει 2 με 3 βηματακια χωρις να κρατηεται καπου και μετα πεφτει.. Τις πιο πολλες φορες πεφτει στο ποπουδακι της αλλα αλλες φορες πεφτει λιγο ατσαλα και πρεπει να ειναι εκει να την προλαβω μην χτυπησει!!!

Καλα 5/μερες χωρις νερο σας ειχανε????:o

Όλα τα μωράκια το ίδιο!εμένα πηγαίνει από το τραπεζάκι στο καναπέ και πάλι πίσω! πιάνεται από το ένα και πηγαίνει στο άλλο!το τραπεζάκι το έχω καλύψει με κουβέρτα και την έχω δέσει!τι να κάνω! χαχαχαχα! προχθές έφαγε μια τούμπα ευτυχώς ανώδυνα!

Εμείς μήναμε μια μέρα χωρίς νερό...λόγω του ντεπόζιτου που είναι μεγάλο...και πήγαμε στην πεθερά μου χθές και εκεί κάναμε μπάνιο τα παιδιά!δεν θα άντεχα 5 μέρες!!! συγγνώμη αλλά ούτε να κατουρήσεις δεν μπορείς χωρίς νερό!:D

Το καλοκαίρι μας το έκοβαν συνεχεία αλλά το ήξερα και έκανα κουμάντο... είχαμε λειψυδρία... φέτος ευτυχώς ανοίξανε οι ουρανοί και έχουμε νερό λέει για τρία χρόνια!!!

 

πρίν από 1 λεπτό , Mamasanty είπε:

Καλημέρα ..αχ είναι δύσκολο εμβόλιο ελπίζω να το περάσουμε όσο το δυνατόν πιο ήρεμα . ..ναι αλλά ήπιας μορφής και δεν του άφησε κανένα πρόβλημα που συνήθως αφήνει ..να ναι καλά ο γιατρός που δεν περιμενε 24 ώρες με πυρετό όπως κάποιοι για να δούνε αν είναι κάτι άλλο και του ξεκίνησε κατευθείαν αγωγή ..αλλά προφανώς κατάλαβε από τα συμπτώματα 

Όλα καλά μην αγχώνεσαι... ευτυχώς που το κατάλαβαν γρήγορα!και εγώ φοβάμαι πολύ!θα το κάνουμε σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...