Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Άρα περνάμε αλμα ε; Πωπω καλώς το πρώτο αλμα! Άδειο γιατί το νιώθω όμως ρε γμτ; ξέρω πως άδειο δεν είναι αλλά το προτιμούσα όταν το ένιωθα φουλ γεμάτο.. 

Από την εδραιώση κ μετά πάντα άδειο θα το νιώθουμε? 

Δ σε απασχολεί που το νιώθεις άδειο, μπορει να ειναι κ απο την εδραιωση

Το στηθος λειτουργεί σαν εργοστάσιο παράγει εκείνη την ώρα που υπαρχει η ζήτηση όχι σαν αποθηκευτικός χωρος

Για παράδειγμα αν συνηθως θηλαζεις στο διωρο, αν σου κοιμηθει μια νύχτα ένα τετραωρο θα γεμισει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 21/10/2019 at 6:47 ΜΜ, Clue είπε:

Μακάρι. Το πιστεύω ότι θα χαλαρώσω απλά δεν ξέρω πότε...χεχε

Έχω καιρό ακόμα δηλαδή μέχρι να χαλαρώσω...

Ο εγκέφαλος μου έχει κάτσει γιατί έχουμε να επαναλάβουμε υπέρηχο εγκεφάλου σε δύο εβδομάδες κι έχω άγχος πρώτον, και δεύτερον όταν νυστάζει καμιά φορά "κολλάει". Σε εκείνη τη φάση κάνει ανεξέλεγκτες γκριμάτσες. Όπως το χαμόγελο που σκάει, πηγαίνουν τα μάτια της δεξιά αριστερά και τρεμοπαίζουν και βγάζει τη γλώσσα. Όμως τα κάνει με συγκεκριμένο μοτίβο και επαναλαμβανόμενα για λίγο και αγχώνομαι. Μου μπαίνει στο μυαλό ότι κάνει αφαιρετικές επιληπτικές κρίσεις αλλά παίζει να είναι λόγω επαγγέλματος... Προσπαθώ να μην το ψάχνω και να χαλαρώσω. Το άγχος έρχεται και φεύγει...

Εμένα τελικά βρέθηκε κάποια ευγενική πελάτισσα και μου έδωσε μικρότερο νούμερο!χαχαχα

Ποπο έλεος παλι κόλλησε σε παράθεση αχ κορίτσια Εχω οξεία ψύξη πίσω στην πλάτη είμαι με παυσιπονα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ειχαμε παιδίατρο σήμερα όλα καλά επιτέλους πάμε καλά με τα κιλα

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 said:

Κορίτσια που θηλάζουν αποκλειστικά... Καλέ προχθές κ χθες έκανε μαραθώνιους θηλασμους μιλάμε για ωωωρεεεεες ενιωθα τέτοια εξάντληση... Συν του ότι ένιωθα πως δεν είχα πια γάλα την επόμενη μέρα βέβαια ήταν έτοιμα να εκραγούν... Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε; το κάνουν επίτηδες για να αυξηθεί η παραγωγή; 

Από ότι έχω διαβάσει κι εγώ στις 5 εβδομάδες είναι το πρώτο άλμα. Κι εμένα έκανε 2 μέρες έτσι συνέχεια. Οπότε μπορεί να φταίει και το φεγγάρι!:-P

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν ήξερα την ιστορία σου. Πολλές έχουμε περάσει δύσκολα για να αποκτήσουμε παιδάκι, αλλά ο ενδομήτριος θάνατος σε προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι ό,τι χειρότερο.

Το αγγελάκι σου είναι καλά και σε προσέχει από εκεί ψηλά. Δε θα το ξεχάσεις ποτέ, αλλά δε φταις εσύ γι' αυτό που έγινε. Να σκέφτεσαι τα άλλα 2 σου παιδάκια και να παίρνεις δύναμη! Να είναι γερά και τυχερά εύχομαι στην ζωή τους ❤

Νικολέτα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου! ❤️ Ήμουν στον 8ο τα είχα αγοράσει όλα ήταν όλα έτοιμα ήταν κ το πρωτο μας παιδάκι και γενικά ήταν τραγικο αυτό που συνέβη... Πφφ να σαι καλά γλυκιά μου! Εσύ πως είσαι πως τα πας; :)

Just now, vikib είπε:

Δ σε απασχολεί που το νιώθεις άδειο, μπορει να ειναι κ απο την εδραιωση

Το στηθος λειτουργεί σαν εργοστάσιο παράγει εκείνη την ώρα που υπαρχει η ζήτηση όχι σαν αποθηκευτικός χωρος

Για παράδειγμα αν συνηθως θηλαζεις στο διωρο, αν σου κοιμηθει μια νύχτα ένα τετραωρο θα γεμισει

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ  καλή μου! ❤️ 

Just now, Penny... είπε:

Ποπο έλεος παλι κόλλησε σε παράθεση αχ κορίτσια Εχω οξεία ψύξη πίσω στην πλάτη είμαι με παυσιπονα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ειχαμε παιδίατρο σήμερα όλα καλά επιτέλους πάμε καλά με τα κιλα

Μπράβο για το νινι μας το όμορφο που βάζει κιλακια ❤️❤️❤️περαστικά βρε ζουζούνα άτιμο πράγμα η ψύξη! 

Just now, Clue είπε:

Από ότι έχω διαβάσει κι εγώ στις 5 εβδομάδες είναι το πρώτο άλμα. Κι εμένα έκανε 2 μέρες έτσι συνέχεια. Οπότε μπορεί να φταίει και το φεγγάρι!:-P

Λίγο το φεγγάρι λίγο το αλμα μας @@@ χαχαχ

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειχαμε παιδιατρο σημερα. Ανακτησαμε το βάρος γεννησης κ παμε καλα. Πηραμε κ 4 ποντους, ψηλωσε το αντρακι μου... Οποτε μια χαρα τρωει γαλατακι απο τη μανούλα που το ειχα αγχος... 13 ημερων σήμερα!!!!!! 

Γεννησε το κορίτσι μας; Δεν εχω διαβασει νεα κ δεν ξερω... 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/10/2019 at 12:09 ΜΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλημέρα μωράκια. Και βασικά καλημέρα στην τελευταία κοιλίτσα της παρέας.

Δεν σας διάβασα αναλυτικά. Είναι με τα βυζιά απέξω όλη μέρα. Έχω τη μεγάλη που θέλει να παίζουμε playmobil όλη μέρα. Έχω τις δραστηριότητές της τα απογεύματα. Και γενικά νομίζω ότι σιγά-σιγά κλαταρω. Προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Σας φιλώ και θα σας διαβάσω όταν μπορέσω να αναλυτικά.

Ποσο ειναι η μεγαλη σου??

Εμενα μολισ εγινε 2 χρ κ στισ 29 γενναω.. κ ειμαι πολυ περιεργη για το πωσ θα τα καταφερω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

  • Μου αρέσει 14

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πείτεεεε το ότι είναι αλμα η 5η εβδομάδααα και με έχει ταράξει στο κλάμαααα.... Εμένα έγινε το εντελώς αντίθετο άβυζο εντελώς... εκεί που έιασε τώρα ούτς που το αγγίζει.... το ψάχνει κλαίει το δίνω το φτύνει κλαίει και αυπνίααα φουλ... κολλικούς δεν δίχνει να έχει.... οπότεεε.....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πείτεεεε το ότι είναι αλμα η 5η εβδομάδααα και με έχει ταράξει στο κλάμαααα.... Εμένα έγινε το εντελώς αντίθετο άβυζο εντελώς... εκεί που έιασε τώρα ούτς που το αγγίζει.... το ψάχνει κλαίει το δίνω το φτύνει κλαίει και αυπνίααα φουλ... κολλικούς δεν δίχνει να έχει.... οπότεεε.....

Τελεια που δεν εχετε κολικους, εγω σημερα χαρηκα γιατι πρωτη φορα δε πονουσε σημερα ως το μεσημερι σχεδον, μετα ομως ξεκινησαμε παλι, σφιξιμο τρελο, φωνη κ κλαμα γκρινια..ασε που μου εβγαλε ολο το γαλα κ φοβηθηκα, μαλλον απο το σφιξιμο, το μυαλο μου πηγε βεβαια κ σε παλινδρομηση κ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Just now, Penny... είπε:

Ποπο έλεος παλι κόλλησε σε παράθεση αχ κορίτσια Εχω οξεία ψύξη πίσω στην πλάτη είμαι με παυσιπονα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ειχαμε παιδίατρο σήμερα όλα καλά επιτέλους πάμε καλά με τα κιλα

Φανταζομαι πονο, περαστικα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Να σου ζησει αγαπουλα να ειξαι γέρος και δυνατός

@mar.x να σου ζησει καλη μου γέρο και δυνατό

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Τελεια που δεν εχετε κολικους, εγω σημερα χαρηκα γιατι πρωτη φορα δε πονουσε σημερα ως το μεσημερι σχεδον, μετα ομως ξεκινησαμε παλι, σφιξιμο τρελο, φωνη κ κλαμα γκρινια..ασε που μου εβγαλε ολο το γαλα κ φοβηθηκα, μαλλον απο το σφιξιμο, το μυαλο μου πηγε βεβαια κ σε παλινδρομηση κ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Φανταζομαι πονο, περαστικα!

Τζενακι μου εμάς από τη μέρα που γεννήθηκε ζητάει ανά 2-3 ώρες, σταθερά! Για μερικά βράδια ξυπνουσε στις 4 ώρες, αλλά κράτησε λίγο η ευτυχία! Γάλα τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε να μου βγάζει, ειδικά επειδή πάντα τα κάνει μόλις φάει και την αλλάζω και γκρινιάζει, και μάλλον το βγάζει από το ζόρι της! Τη βάζω πάντα να ρευτει μόλις φάει και είδα βελτίωση στις γουλιτσες! 

Όσο για το στήθος, κορίτσια μαλακωσαν πολύ αυτές τις μέρες, δεν πετρωνουν καθόλου, και ούτε με πονάνε! Στην αρχή φοβήθηκα μήπως δεν υπάρχει παραγωγή, αλλά αφού είδα ότι τρώει ησύχασα! 

@Giwtouli1990 Γιωτουλι μου να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!!! Ώρα για φιλάκια στα πατουσάκια και τρελές αγκαλιές!!! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Να σας ζησει ο μπεμπακος κοριτσαρα μου!!Γερος μι ευτυχισμενος να ειναι!!Να εχεις καλη αναρρωση  και να χαρεις αυτεα τις υπεροχες στιγμες!!:wub:

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Κι εγω οποτε θελει του δινω και ακομα κι οταν κοιμαται τον ξυπναω ανα 2ωρο να θηλασει λογω του ικτερου. Ο κανονας στο θηλασμο ειναι οτι δινουμε οποτε θελουν, οποτε μην αγχωνεσαι...φαντασου οτι εμενα πολλες φορες ζηταει στη 1 ή και λιγοτερη ωρα. Ασε που δε γινεται να μην του δωσω γιατι θα φαει εμενα...ρουφαει απο τα μαγουλα μου μεχρι τα ρουχα μου...ο,τι βρει γενικοτερα..χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Τζενακι μου εμάς από τη μέρα που γεννήθηκε ζητάει ανά 2-3 ώρες, σταθερά! Για μερικά βράδια ξυπνουσε στις 4 ώρες, αλλά κράτησε λίγο η ευτυχία! Γάλα τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε να μου βγάζει, ειδικά επειδή πάντα τα κάνει μόλις φάει και την αλλάζω και γκρινιάζει, και μάλλον το βγάζει από το ζόρι της! Τη βάζω πάντα να ρευτει μόλις φάει και είδα βελτίωση στις γουλιτσες! 

Όσο για το στήθος, κορίτσια μαλακωσαν πολύ αυτές τις μέρες, δεν πετρωνουν καθόλου, και ούτε με πονάνε! Στην αρχή φοβήθηκα μήπως δεν υπάρχει παραγωγή, αλλά αφού είδα ότι τρώει ησύχασα! 

@Giwtouli1990 Γιωτουλι μου να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!!! Ώρα για φιλάκια στα πατουσάκια και τρελές αγκαλιές!!! 

Κ γω αυτο πιστευω οτι απο το σφιξιμο το βγαζει καποιες φορες, γουλιες δηλ γιατι 2 φορες εχει τυχει να το βγαλει ολο το γαλα κ φοβηθηκα για γοπ ή μηπως εφαγε πολυ γι αυτο ρωτησα ποσο κ ποτε θηλαζετε..οσο για το στηθος κ μενα μαλακο ειναι πλεον αλλα εχει γαλα, νομιζω αυτη ειναι κ η φυσιολογικη εξελιξη οποτε ολα καλα. Σημερα εμεις κοιμομαστε, ειναι η μερα του υπνου πρωτη φορα ετσι..σε λιγο θα ξυπνησει κ δε ξερω τη νυχτα αν θα κοιμηθει!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Jennak83 said:

Τελεια που δεν εχετε κολικους, εγω σημερα χαρηκα γιατι πρωτη φορα δε πονουσε σημερα ως το μεσημερι σχεδον, μετα ομως ξεκινησαμε παλι, σφιξιμο τρελο, φωνη κ κλαμα γκρινια..ασε που μου εβγαλε ολο το γαλα κ φοβηθηκα, μαλλον απο το σφιξιμο, το μυαλο μου πηγε βεβαια κ σε παλινδρομηση κ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Φανταζομαι πονο, περαστικα!

Όποτε θέλει τρώει κι εμένα. Άλλες φορές 1 άλλες 2 κλπ. Ένα βράδυ μόνο έκανε 5 ώρες και όταν ξύπνησα ένιωσα τύψεις και άκαρδη μάνα κλπ. Το συχνότερο είναι 2ωρο. Δε νομίζω να τρώει παραπάνω γιατί ελέγχει το μωρό πόσο θέλει να φάει.

1 hour ago, Giwtouli1990 said:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Τέλεια! Να σας ζήσει ο αγόραρος!!! Καλές αγκαλιές και καλούς θηλασμούς!

1 hour ago, tzeni82 said:

Ποσο ειναι η μεγαλη σου??

Εμενα μολισ εγινε 2 χρ κ στισ 29 γενναω.. κ ειμαι πολυ περιεργη για το πωσ θα τα καταφερω..

Εσύ έχεις μείνει τελευταία λοιπόν! Άντε με το καλό!!! Μια χαρά θα πάνε όλα και με τη μεγάλη!

@Penny... περαστικά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...