Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλημέρα μωράκια. Και βασικά καλημέρα στην τελευταία κοιλίτσα της παρέας.

Δεν σας διάβασα αναλυτικά. Είναι με τα βυζιά απέξω όλη μέρα. Έχω τη μεγάλη που θέλει να παίζουμε playmobil όλη μέρα. Έχω τις δραστηριότητές της τα απογεύματα. Και γενικά νομίζω ότι σιγά-σιγά κλαταρω. Προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Σας φιλώ και θα σας διαβάσω όταν μπορέσω να αναλυτικά.

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

  • Μου αρέσει 7

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, mar.x είπε:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Ωωω να σας ζήσει κοριτσάκι μου! Τέλεια, πολύ γρήγορα γέννησες! Καλή ανάρρωση και με το καλό σπιτάκι σας.. 2 κοιλίτσες έχουμε μείνει, είναι και η travel. Αν και μπορεί να γέννησε κι εκείνη!

Εγώ όχι ακόμα, είπαμε το πάω για μανούλα Νοεμβρίου! :P 3 χιλιόμετρα περπάτησα σήμερα μπαααας και γίνει τίποτα...

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar.x said:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Να το χαίρεστε το μωράκι σας!!! Με υγεία πάνω απ όλα! Καλές αγκαλιές!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Clue είπε:

Ωχ περαστικά σε όλους σας! Και το μωράκι τι έπαθε?

 

 

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Χαίρομαι που τα βρήκατε γιατί είναι μια επιπλέον ψυχολογικη επιβάρυνση... Εμεις τωρα θέλουμε ηρεμια κ στηριξη... Οχι καβγαδες... Ευχομαι γρηγορα περαστικα σε ολους σας... :wub:

Κορίτσια μου καλημέρα... Θελω τη βοήθεια σας. Οσον αφορα το θηλασμο. Εκανα προχθες ακόμα μια προσπάθεια να βγαλω τις  ψευδοθηλες, αλλα ο μικρος ειναι λαιμαργος κ δεν ανοιγει πολυ το στομα, με αποτέλεσμα να πιανει μονο θηλη κ οχι θηλαια αλω κ να με ποναει... Οποτε συνεχιζω με αυτες. Μονο που καθε φορα που ξεκιναει για τουλαχιστον 10 δευτερόλεπτα ειναι λες κ με κοβουν με ξυραφακια. Δεν ειναι ματωμενες οι θηλες μου. Ειναι φυσιολογικό; Πονατε ολες ή κανω καποιο λαθος; Υπάρχει καμια κρεμα να βαζω να μουδιαζουν να μην καταλαβαίνω τπτ; Χρησιμοποιώ της φρεζιντερμ... Sos... 

Αυτό ακριβώς. Μην πάθω καμιά επιλόχειο κατάθλιψη ξαφνικά. Εντάξει τώρα είμαστε καλά :) Σ' ευχαριστούμε!!!

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με τον θηλασμό... Στην αρχή ειδικά μάτωναν πολύ οι θηλές μου. Τώρα παλεύω με ψευδοθηλές κι εγώ, αλλά δίνω και συμπλήρωμα κάθε φορά.

Just now, [email protected] είπε:

Κοριτσάκι μου εγώ 11 Οκτώβρη έκανα καισαρική.. Μην ανησυχείς... Ποναμε όλες είτε με φυσιολογικό είτε με καισαρική.. Έχουμε ράμματα λογικό είναι... Ευτυχώς εγώ συνηλθα αμέσως... Έτσι ένιωθα τις πρώτες μέρες π δεν έκανα τίποτα.. Ότι δεν την έχω εγώ και τα κάνει όλα ο άντρας μου.. Αλλά τώρα 11 μέρες μετά είμαι μια χαρά.. Θηλάζει από τη πρώτη στιγμή αποκλειστικά.. Την αλλάζω.. Κάνουμε μπανακι.. Όλα σιγά σιγά μην αγχώνεσαι... Δεν είσαι μόνη 

Επειδή λένε ότι στον φυσιολογικό τοκετό αναρρώνεις πιο γρήγορα και μου φαίνεται περίεργο που ακόμα είμαι έτσι.

Ευτυχώς εσύ πολύ γρήγορα συνήλθες! Εγώ σήμερα μπαίνω 15η μέρα από τότε που γέννησα. Κι εγώ τώρα τον αλλάζω και του κάνω μπάνιο, αλλά επειδή πονάω θέλω και βοήθεια κάποιες φορές.

Just now, mar.x είπε:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!!!! Να είναι γερό και τυχερό στην ζωή του!!! Καλή ανάρρωση!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ποσο ικτερο εχετε τωρα; κ μεις το ιδιο περναμε, πεφτει αργα μεν αλλα πεφτει

Κ μενα τα κανει παντως ολα αυτα οταν νυσταζει!

Στο μαιευτηριο εφτασε 15,5 και μπηκε στη λαμπα για 1 24ωρο. Εκει του εδωσαν και συμπληρωμα για να το βοηθησουμε περισσοτερο. Βγηκαμε με 11,8 και απο τοτε θηλαζουμε αποκλειστικα. Στις 2 επομενες επαναληπτικες ειχε κολλησει στο 12,3. Χθες επιτελους ειδαμε χαμηλοτερο νουμερο, 11,2.  Εσας ποσο ειναι?

πρίν από 45 λεπτά , mar.x είπε:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Ααααα...Να σας ζησει!!Γερο και καλοτυχο να ειναι!!Τι ωραιες αυτες οι πρωτες αγκαλιτσες...να κανετε πολλεεεεες!!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Στο μαιευτηριο εφτασε 15,5 και μπηκε στη λαμπα για 1 24ωρο. Εκει του εδωσαν και συμπληρωμα για να το βοηθησουμε περισσοτερο. Βγηκαμε με 11,8 και απο τοτε θηλαζουμε αποκλειστικα. Στις 2 επομενες επαναληπτικες ειχε κολλησει στο 12,3. Χθες επιτελους ειδαμε χαμηλοτερο νουμερο, 11,2.  Εσας ποσο ειναι?

Ααααα...Να σας ζησει!!Γερο και καλοτυχο να ειναι!!Τι ωραιες αυτες οι πρωτες αγκαλιτσες...να κανετε πολλεεεεες!!!

Εμεις επειδη βγηκαμε αμεσως την επομενη ειχε μονο 6.4 δεν ειχε προλαβει, μετα απο 2 μερες ηρθε η μαια σπιτι να του παρει αιμα κ ειχε φτασει 11.5..μου ειπε η παιδιατρος θηλασμο πολυ κ φως..μετα απο μια εβδομαδα ειχε παει 10 κ τελευταια μετρηση πριν μια εβδομαδα 7, αλλα ημασταν κ 1 μηνος πλεον..δε θα μου επαναλαβει ειπε, αργει ρε γμτ αλλα πεφτει θελει κ φως τον βαζω οσο μπορω γυμνο στον ηλιο για λιγο σχεδον καθε μερα.

17 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να το φροντίσεις όπως θες. Εγώ γέννησα 8 Οκτωβρίου με φυσικό τοκετό και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Ο άντρας μου ξέρει πιο καλά πως να το φροντίσει, γιατί εγώ ακόμα πονάω από κάτω με τα ράμματα και δεν μπορώ πολύ ώρα όρθια ή καθιστή. Ειδικά τις πρώτες μέρες τα έκανε όλα εκείνος. Κι εγώ έκλαιγα και αισθανόμουν το ίδιο.

Έχω απορία όσες γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό πότε σταμάτησαν να σας πονάνε τα ράμματα (έχω ράμματα και στο περίνεο); Γιατί εγώ σήμερα είμαι 14η μέρα και ακόμα πονάω...

Εμενα ενα ραμμα ειπε οτι μου εκανε, οποτε δεν ενιωσα ιδιαιτερη ενοχληση μετα, ισως επειδη ηταν κ μικρο το παιδι 2540 γρ 

17 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ με τα πέρα δωθε στο μαιευτήριο δεν πολυκατάλαβα... Στις 14 μέρες που την πήραμε σπίτι πόναγα ελάχιστα πια. Τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.Τώρα που είμαστε στις 25 (απίστευτο!) μέρες δεν πονάω καθόλου από κάτω. Μόνο η μέση πονάει, η πλάτη και οι καρποί μου!

Μεση αυχενας πλατη...οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι νιωθω οτι εχω φαει ξυλο!

3 ώρες πρίν, mar.x είπε:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Να σας ζησει!!! Παντα γερο κ καλοτυχο το μωρακι σας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αγάπες μάλλον ήρθε η ώρα! Έκανα τσίσα και όπως σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά, σκουπίστησα και έβγαλα ροζ βλέννα.. Δεν έχω καθόλου πόνους όμως.. Πήρα το γιατρό και μου είπε να είμαι στις 7:30 το πρωί στο νοσοκομείο εκτός αν με πιάσουν πόνοι όπου και να φύγω κατευθείαν για νοσοκομείο! Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία.. Σας φιλώ και σας αγαπώ! Θέλω όλη τη θετική σας ενέργεια :x

  • Μου αρέσει 10

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αγάπες μάλλον ήρθε η ώρα! Έκανα τσίσα και όπως σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά, σκουπίστησα και έβγαλα ροζ βλέννα.. Δεν έχω καθόλου πόνους όμως.. Πήρα το γιατρό και μου είπε να είμαι στις 7:30 το πρωί στο νοσοκομείο εκτός αν με πιάσουν πόνοι όπου και να φύγω κατευθείαν για νοσοκομείο! Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία.. Σας φιλώ και σας αγαπώ! Θέλω όλη τη θετική σας ενέργεια :x

ήρθε!!! πολυ πιθανόν να ξεκινήσεις συσπασεις..  με το καλοοοοο.. σου εύχομαι εναν πολύ όμορφο κ σύντομο τοκετο!

  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, winspert είπε:

 

Ζουζουνιτσα μου πιάσαν τόπο τα 3χλμ τελικα! 

Εύχομαι να χεις τέτοια γέννα που να λες,κάνοντας κακά πιο πολύ ζοριζομαι! 

Μ ένα φλουπ να γεννήσεις!η Παναγία μαζί σου!!

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αγάπες μάλλον ήρθε η ώρα! Έκανα τσίσα και όπως σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά, σκουπίστησα και έβγαλα ροζ βλέννα.. Δεν έχω καθόλου πόνους όμως.. Πήρα το γιατρό και μου είπε να είμαι στις 7:30 το πρωί στο νοσοκομείο εκτός αν με πιάσουν πόνοι όπου και να φύγω κατευθείαν για νοσοκομείο! Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία.. Σας φιλώ και σας αγαπώ! Θέλω όλη τη θετική σας ενέργεια :x

Αχ κορίτσι μου, ήρθε ήρθε! Με το καλο να πάρει το νινί αγκαλίτσα! Περιμενουμε νέα σου! 

Just now, mar.x είπε:

ήρθε!!! πολυ πιθανόν να ξεκινήσεις συσπασεις..  με το καλοοοοο.. σου εύχομαι εναν πολύ όμορφο κ σύντομο τοκετο!

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερό και καλότυχο να είναι πάντα το νινακι!! 

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις επειδη βγηκαμε αμεσως την επομενη ειχε μονο 6.4 δεν ειχε προλαβει, μετα απο 2 μερες ηρθε η μαια σπιτι να του παρει αιμα κ ειχε φτασει 11.5..μου ειπε η παιδιατρος θηλασμο πολυ κ φως..μετα απο μια εβδομαδα ειχε παει 10 κ τελευταια μετρηση πριν μια εβδομαδα 7, αλλα ημασταν κ 1 μηνος πλεον..δε θα μου επαναλαβει ειπε, αργει ρε γμτ αλλα πεφτει θελει κ φως τον βαζω οσο μπορω γυμνο στον ηλιο για λιγο σχεδον καθε μερα.

Εμενα ενα ραμμα ειπε οτι μου εκανε, οποτε δεν ενιωσα ιδιαιτερη ενοχληση μετα, ισως επειδη ηταν κ μικρο το παιδι 2540 γρ 

Μεση αυχενας πλατη...οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι νιωθω οτι εχω φαει ξυλο!

Να σας ζησει!!! Παντα γερο κ καλοτυχο το μωρακι σας!!! 

Εμείς βγήκαμε από το νοσοκομείο με 7,8 αλλά μετά που ήρθε η παιδίατρος σπίτι είχε πέσει. Την έβαζα μπροστά στο παράθυρο να τη χτυπάει ο ήλιος καλά, ευτυχώς έχουμε πολύ φωτεινό δωμάτιο, και με αρκετό θηλασμό και φως δεν είχαμε θέμα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις επειδη βγηκαμε αμεσως την επομενη ειχε μονο 6.4 δεν ειχε προλαβει, μετα απο 2 μερες ηρθε η μαια σπιτι να του παρει αιμα κ ειχε φτασει 11.5..μου ειπε η παιδιατρος θηλασμο πολυ κ φως..μετα απο μια εβδομαδα ειχε παει 10 κ τελευταια μετρηση πριν μια εβδομαδα 7, αλλα ημασταν κ 1 μηνος πλεον..δε θα μου επαναλαβει ειπε, αργει ρε γμτ αλλα πεφτει θελει κ φως τον βαζω οσο μπορω γυμνο στον ηλιο για λιγο σχεδον καθε μερα.

Κι εγω τον εχω συνεχεια στο φως αλλα φοβαμαι να τον αφησω γυμνουλη μη μου κρυωσει...Οσο περνουν οι μερες το συκωτι ωριμαζει και πεφτει η τιμη. Εσεις  ειστε μια χαρα και θεωρω οτι δεν εχετε κανενα φοβο πλεον!Εμεις ειμαστε 11 ημερων ακομα. Πιστευω ομως οτι απλα θα πεφτει απο 'δω και περα. Δυστυχως, με το θηλασμο πεφτει αργα αλλα οπως μου ειπε κι η παιδιατρος αυτος δεν ειναι λογος ουτε να τον σταματησουμε, ουτε να τον δυσκολεψουμε. Φουλ στηθος λοιπον και θα περασει!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Giwtouli1990 said:

Αγάπες μάλλον ήρθε η ώρα! Έκανα τσίσα και όπως σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά, σκουπίστησα και έβγαλα ροζ βλέννα.. Δεν έχω καθόλου πόνους όμως.. Πήρα το γιατρό και μου είπε να είμαι στις 7:30 το πρωί στο νοσοκομείο εκτός αν με πιάσουν πόνοι όπου και να φύγω κατευθείαν για νοσοκομείο! Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία.. Σας φιλώ και σας αγαπώ! Θέλω όλη τη θετική σας ενέργεια :x

Τελευταία αλλά πραγματικά όσο πιο κοντά στην πητ σου μπορούσες! Εσύ μια χαρά είσαι! Οι υπόλοιπες ήμασταν είτς βιαστικές είτε αργοπορημένες (ονόματα δε λέω...)

Με το καλό! Να είναι η πιο ευχάριστη εμπειρία της ζωής σου!

  • Χαχα 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερα μωρακλες! Ειμαι στην αιθουσα τοκετου με 2 διαστολη, ο τραχηλος εχει εξαλειφθει 50%! Εεεεεεερχεται ο πριγκιπακος μουυυυυυυυυ

Ααααααιντεεεεε δώσε πέρα δώθε βόλτες να βγει! ,Όχι να βγει,να το φτύσεις είπαμε!!! Όλα να πάνε τέλεια! Περιμένουμε νέα,κ βασικά τα κιλά του! Αχαχαχα

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερα μωρακλες! Ειμαι στην αιθουσα τοκετου με 2 διαστολη, ο τραχηλος εχει εξαλειφθει 50%! Εεεεεεερχεται ο πριγκιπακος μουυυυυυυυυ

Με το καλοοο, με εναν πονο κοριτσακι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...