Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εμενα ενα ραμμα ειπε οτι μου εκανε, οποτε δεν ενιωσα ιδιαιτερη ενοχληση μετα, ισως επειδη ηταν κ μικρο το παιδι 2540 γρ 

Εμένα ήταν 2.790 γραμμάρια. Δε μου είπε πόσα ράμματα μου έκανε. Αλλά την ώρα που με έραβε το είδε ο άντρας μου από κάτω και είδε ότι σκίστηκα πολύ. Μου έκανε και 2 τοπικές ενέσεις για να με ράψει, γιατί πονούσα κι ας είχα κάνει επισκληρίδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

η Νικολέτα ήταν νομιζω η αναμεταδότης χαχαχαχα... Η ώρα η καλή κοπελάρα μας. με έναν πόνο!!! θα έρθει και η διαστολή πού θα πάει!! άντε και στο επόμενο πόστ να μας λες λεπτομέρειες αγκαλιά με τον πρίγκιπα!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα ήταν 2.790 γραμμάρια. Δε μου είπε πόσα ράμματα μου έκανε. Αλλά την ώρα που με έραβε το είδε ο άντρας μου από κάτω και είδε ότι σκίστηκα πολύ. Μου έκανε και 2 τοπικές ενέσεις για να με ράψει, γιατί πονούσα κι ας είχα κάνει επισκληρίδιο.

Κ μενα μου εκανε μια ενεση, αλλα δν ειχα κανει επισκληριδιο κ του λεω μαρεσει που μου εκανες κ ενεση! Το ενιωθα απο κατω..εγω του ειχα πει να μη τολμησει να πλησιασει εκει κατω! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2019 at 2:07 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! 

@marioula1234 πολύ στεναχωρήθηκα με όσα πέρασες. Και εσύ και η @Penny... και όποια άλλη έχει περάσει κάτι αντίστοιχο... Μου φαίνεται από τα πιο δύσκολα πράγματα που μπορεί να αντιμετωπίσει ένας άνθρωπος. Όσο πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη ή ακόμα χειρότερα όσο πιο μεγάλο το μωρό/παιδί τόσο πιο δύσκολο.... Δεν έχω λόγια παρηγοριάς γενικά. Όχι ότι βοηθάνε... Ο χρόνος μόνο και το να έχεις ανθρώπους γύρω σου να σε αγαπάνε. Χαίρομαι πολύ που τώρα έχετε τη χαρά να κρατάτε μωράκια στα χέρια σας!!!

Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια γλυκιά μου να σαι καλά ❤️

On 21/10/2019 at 5:04 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσούδια μου καλή βδομάδα να έχουμε!! (άλλη μια βδομάδα που ΔΕΝ θα γεννήσω χαχαχα)

Δεν ένιωθα καθόλου το νινί από χθες το βράδυ και τρομοκρατήθηκα, πήγα στο νοσοκομείο για nst και υπέρηχο! Με κοίταξαν και από κάτω.. Κάνω αρκετές συσπάσεις αλλά δεν έχω καθόλου διαστολή και ο μπέμπης είναι ακόμα ψηλά... Με λίγα λόγια ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΤΕ!!!! :lol:

Αχχχχ άσε με αυτά έλεγα χθες στον άντρα μου... Μέχρι να γεννηθεί και να τον σφίξω στην αγκαλιά μου ΤΡΕΜΩ..... 

 

On 21/10/2019 at 5:34 ΜΜ, Clue είπε:

Κι εγώ φοβάμαι πολύ! Υποθέτω οι περισσότερες αν όχι όλες μας. Το πόσες φορές έχω πεταχτεί από το κρεβάτι είτε γιατί δεν την ακούω είτε γιατί την ακούω και νιώθω ότι πνίγεται, είτε μου μπαίνει έμμονη ιδέα ότι έχει καλυφτεί με το σεντονάκι ή έκανε γουλιά ή οτιδήποτε... Μέχρι στιγμής όλα στο μυαλό μου είναι. Δεν ξέρω αν θα χαλαρώσω με τον καιρό ή αν θα είναι ένα άγχος που θα παραμείνει... Θα δείξει... Νομίζω πως πάντα θα έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό απλά ίσως χαλαρώσει το άγχος του αν αναπνέει.

Επίσης, έχω άγχος τελευταία μήπως έχει θέμα με τον εγκέφαλο.

Κορίτσι μου τι είναι που σκέφτεσαι; θα σε μαλώσω!!! Μια χαρά είναι το μπεμπακι σου! 

On 21/10/2019 at 6:18 ΜΜ, vikib είπε:

Κορίτσι μου γλυκό εγω υποκλίνομαι στην δύναμη σου που παρολη την τεράστια απώλεια, κ ήσουν κ πολυ μικρη, βρήκες το θάρρος κ συνεχισες να προσπαθείς. Κ ανταμειφθηκες με την όμορφη οικογένεια σου! 

Μπορει να σου λένε ότι δ μοιάζουν αλλα να μην είναι αλήθεια. Ονειρεψου εσύ όπως θέλεις το αγγελάκι σου. Ένας κουκλος θα ήταν, βλέπω κ την μικρη που ειναι γλυκα

Κ πιστεύω ότι δ του λείπεις, γτ ειναι κοντά σου κ σας προσεχει

Αχ κοπέλα μου ποιο σε ευχαριστώ δε φαντάζεσαι να σαι καλά ❤️ 

On 21/10/2019 at 6:20 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλή βδομάδα κόρες , πρώην κατρουλουδες. Πλην της @Giwtouli1990 κατρουλου που βλέπω να πηγαίνει στην ομάδα του Νοεμβρίου!! 

Πω πω πλάκα πλάκα βλέπω που φτιάχνονται ομάδες πχ Ιουνίου , μετράω μήνες και βλέπω πως θέλουν 8 μήνες και με πιάνει ίλιγγος ... προχθές είδα στον ύπνο μου ότι ξανά έμεινα έγκυος και ξύπνησα χάλια Αχαχαχαχ.  Μετά από τέτοια εγκυμοσύνη που είχα...

Πώς πάτε;

@marioula1234 33 μέρες έχεις κάθε μέρα λοχεια;

@Jennak83 40ντισατε χθες ε;;; πως είναι ο μικρός σου;

Καλέ ναι κάθε μέρα λοχεια τώρα βέβαια σε μικρότερη ποσότητα αλλά όσο να ναι έχω εξαντληθεί.. 

On 21/10/2019 at 6:47 ΜΜ, Clue είπε:

Μακάρι. Το πιστεύω ότι θα χαλαρώσω απλά δεν ξέρω πότε...χεχε

Έχω καιρό ακόμα δηλαδή μέχρι να χαλαρώσω...

Ο εγκέφαλος μου έχει κάτσει γιατί έχουμε να επαναλάβουμε υπέρηχο εγκεφάλου σε δύο εβδομάδες κι έχω άγχος πρώτον, και δεύτερον όταν νυστάζει καμιά φορά "κολλάει". Σε εκείνη τη φάση κάνει ανεξέλεγκτες γκριμάτσες. Όπως το χαμόγελο που σκάει, πηγαίνουν τα μάτια της δεξιά αριστερά και τρεμοπαίζουν και βγάζει τη γλώσσα. Όμως τα κάνει με συγκεκριμένο μοτίβο και επαναλαμβανόμενα για λίγο και αγχώνομαι. Μου μπαίνει στο μυαλό ότι κάνει αφαιρετικές επιληπτικές κρίσεις αλλά παίζει να είναι λόγω επαγγέλματος... Προσπαθώ να μην το ψάχνω και να χαλαρώσω. Το άγχος έρχεται και φεύγει...

Εμένα τελικά βρέθηκε κάποια ευγενική πελάτισσα και μου έδωσε μικρότερο νούμερο!χαχαχα

Καλέ αυτό ήταν όλο; και μένα το κάνει συνέχεια χαχαχ

On 21/10/2019 at 8:06 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσακι μου ή το μωρακι σου ειναι μια χαρα ή πρεπει να αρχίσω να ανησυχώ κ εγω... Κ εμενα ολο γκριματσες κανει, ολο χαμογελαει κ στο καπακι φευγουν τα ματακια του πανω κ βλεπω μονο το ασπρο του ματιου... Κ εγω ειχα ανησυχησει αλλα απ οτι λενε ολα τα κοριτσια, ολα τα μωρα το κανουν.... Καταλαβαινω τα αγχη σου κ εγω γεματη ειμαι... Απλα ευχομαι κ προσευχομαι να ειναι καλα το μωρακι μου κ ολα τα μωρα του κοσμου.... Κ εγω λογω επαγγελματος ψαχνομαι κ φοβαμαι μη δω κατι που δεν μου αρεσει. Κ εγω τρεμω συνέχεια αν αναπνεει, αν εχει πεσει μπρουμυτα στον υπνο, αν εχει ρευτει καλα, αν, αν, αν.... Το πρωι εκλαιγα κ ελεγα στον αντρα μου οτι στενοχωριεμαι γιατι δεν μπορω να ηρεμησω το μωρο μου, δεν μπορω να τον παρω καλα αγκαλια ακομα, δεν εχω βρει τις θεσεις που του αρεσουν. Ενω ο άντρας μου τον γνωριζει καλύτερα... Κ λεω γινεται να ειμαι μανα, να τον εχω μεσα μου τοσους μηνες, να του μιλαω συνέχεια κ να μην τον ηρεμει η φωνη μου;;; Αισθανομαι οτι απετυχα... Με στενοχωρει πολυ. Κ ολα αυτα γιατι εκανα καισαρικη κ ποναω ακομα κ αναρρωνω κ δεν μπορεσα απο την αρχη να τον εχω αγκαλια ολη την ωρα. Κ μονο εγω ξερω ποσο πολυ τον λαχταρουσα τον μπεμπουλη μου. Τοσες προσπαθειες εξωσωματικης για να αποκτησω το θαυματακι μου κ τωρα αισθάνομαι λιγη... Δεν περιμενα ποτε οτι θα νιώσω ετσι... Συγγνώμη βρε κορίτσια για το κατεβατο αλλα ηθελα να τα μοιραστω... 

Αγάπη μου μην σκέφτεσαι έτσι κάθε μέρα θα είσαι καλύτερα και θα φροντίζεις μετά εσύ το μπεμπακι σας κ δεν θα χρειάζεσαι τη βοήθεια κανενός θα το δεις ❤️

On 21/10/2019 at 10:57 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλά αποτελέσματα!! Υπέρηχο ισχίων γιατί κανετε; Εμενα ο γιατρός μου έλεγξε ισχια δεν είδε κάτι όμως μια ειδικευομενη τότε που νοσηλευτηκαμε άκουσα που σχολίασε πως έχει χαλαρά ισχια το μωρό. Οπότε θα του το πω σε λίγες ημέρες που θα έρθει...

Από βάρος καταφέραμε να πάρουμε και αυτά τα +200 μετά την ανάκτηση του βάρους γέννησης! Οπότε πάμε κάπως καλύτερα. Απλά όχι σούπερ. Κατά τα άλλα είναι με τις μέρες της. Πότε θα κλαίει και θα θέλει όλη μέρα στήθος πότε θα κοιμάται και δεν θα ξυπνάει. Κολικούς ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχουμε.

Από γουλιές και ρουκέτες πως πάτε;;;; 

Αχ άσε βρε αγάπη... Ενώ ρευεται κ πολύ μάλιστα, βγάζει αρκετές γουλιες.. Κ αρκετή ώρα μετά το φαγητό ρε γμτ... Δλδ παίζει να φάει τώρα να ρευτει να τη βάλω για ύπνο κ να βγάλει γουλιά μες στον ύπνο της μετά από δύο ώρες... Πφφφ 

On 22/10/2019 at 1:09 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

@marioula1234 δεν μπορω ουτε καν να φανταστω ποσο δυσκολο ηταν ολο αυτο που περασες...τα λογια σου πραγματικα συγκινητικα!!Εισαι ευλογημενη ομως που πλεον εχεις τα παιδακια σου κι εκεινα πολυ τυχερα γιατι ειμαι σιγουρη οτι εχουν μια υπεροχη μανουλα!!

@Giwtouli1990 ευτυχως το μπεμπακι ειναι καλα...απλα εχει βολευτει λιγο παραπανω!!Υπομονη και θα το παρει αποφαση να σκασει μυτη!!

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη επειδη επιτελους αρχισε να πεφτει ο ικτερος. Αργησε λιγο λογω του αποκλειστικου θηλασμου αλλα ευτυχως δειχνει να το ξεπερναει ο μικρουλης μου!!Συνεχιζουμε βεβαια τους θηλασμους ανα 2 ωρες μαξιμουμ και το Σαββατο που θα του κανουμε τις εξετασεις για το θυρεοειδη θα την επαναλαβουμε κι αυτη να δουμε.

Χαίρομαι που πέφτει ο ικτερος σας καλή μου σε λίγες μέρες δεν θα έχετε καθόλου ικτερο :)

On 22/10/2019 at 4:29 ΠΜ, Clue είπε:

Εγώ με τα πέρα δωθε στο μαιευτήριο δεν πολυκατάλαβα... Στις 14 μέρες που την πήραμε σπίτι πόναγα ελάχιστα πια. Τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.Τώρα που είμαστε στις 25 (απίστευτο!) μέρες δεν πονάω καθόλου από κάτω. Μόνο η μέση πονάει, η πλάτη και οι καρποί μου!

Α μόνο αυτά σε πονάνε;;; και είναι λίγα; χαχαχ οι καρποί με ποναν κ μένα... 

21 ώρες πρίν, mar.x είπε:

Όντως τελευταια κοιλίτσα της παρεας γιατι γεννησα κ εγω σημερα το πρωί!! σχετικα γρήγορα με συσπασεις 5 λεπτές στις 4.30, 9.30 γέννησα κ τωρα είμαστε αγκαλιτσα...  

Giwtouli1990  περιμένουμε τα ευχαριστα εκτος εαν μας εκανες κ εσυ την έκπληξη!

Αχ αγάπη μου καλορίζικο το νινι σας να ναι παντα γερό κ δυνατό ❤️

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

Αχ έφτασε η ωραααααα είχες δεν είχες τελευταία θα γεννήσεις χαχαχ αντε τέλεια αγάπη μου με το καλο και με έναν πόνο! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 said:

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

Σε αφήνουν να κάνεις καμιά κίνηση να βοηθήσεις?

Δεν ήμουν εγώ. Εγώ γέννησα τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβα να ενημερώσω τον εαυτό μου ότι γεννάω... πόσο μάλλον εσάς! Χεχε

Εγώ απλά τείνω να είμαι λίγο αναλυτική...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Σε αφήνουν να κάνεις καμιά κίνηση να βοηθήσεις?

Δεν ήμουν εγώ. Εγώ γέννησα τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβα να ενημερώσω τον εαυτό μου ότι γεννάω... πόσο μάλλον εσάς! Χεχε

Εγώ απλά τείνω να είμαι λίγο αναλυτική...

Η Νικολέτα ήταν!

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

Κόλλησε πάλι!


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που θηλάζουν αποκλειστικά... Καλέ προχθές κ χθες έκανε μαραθώνιους θηλασμους μιλάμε για ωωωρεεεεες ενιωθα τέτοια εξάντληση... Συν του ότι ένιωθα πως δεν είχα πια γάλα την επόμενη μέρα βέβαια ήταν έτοιμα να εκραγούν... Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε; το κάνουν επίτηδες για να αυξηθεί η παραγωγή; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα μου εκανε μια ενεση, αλλα δν ειχα κανει επισκληριδιο κ του λεω μαρεσει που μου εκανες κ ενεση! Το ενιωθα απο κατω..εγω του ειχα πει να μη τολμησει να πλησιασει εκει κατω! Χαχα

Κι εγώ του είπα δε θα τολμήσει να δει από κάτω, αλλά έτσι όπως με έραβε και ήταν δίπλα μου σηκώθηκε όρθιος και επειδή είναι αρκετά ψηλός κατάφερε και είδε λίγο. Σκέψου ότι ο άντρας μου με λυπήθηκε εκείνη την ώρα με αυτό που είδε και επειδή πονούσα του ζήτησε να μου κάνει ένεση.

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Και που λέτεεεεεε κοκόνες μου είμαι ακόμα με 2 διαστολή!!!! Ουφφφφφ

Τουλάχιστον έχει μαλακώσει κι άλλο ο τράχηλος.. Αναμένουμεεεεε

Σαν την @Clue και εγώ δεν έχετε παράπονο, τοκετός live! :lol:

Χαχαχα Η Clue δεν πρόλαβε να γράψει, ήταν ξαφνικό. Εγώ έγραφα από την αίθουσα τοκετού.

Άντε με έναν πόνο!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια που θηλάζουν αποκλειστικά... Καλέ προχθές κ χθες έκανε μαραθώνιους θηλασμους μιλάμε για ωωωρεεεεες ενιωθα τέτοια εξάντληση... Συν του ότι ένιωθα πως δεν είχα πια γάλα την επόμενη μέρα βέβαια ήταν έτοιμα να εκραγούν... Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε; το κάνουν επίτηδες για να αυξηθεί η παραγωγή; 

Ένας λόγος είναι κ η αύξηση παραγωγής. Με βάση την ηλικια της ισως περνάτε κ το πρωτο αλμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Ένας λόγος είναι κ η αύξηση παραγωγής. Με βάση την ηλικια της ισως περνάτε κ το πρωτο αλμα

Είμαστε πέντε εβδομάδων λες να ναι άλμα; Παναγία μου χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι ναι. 5η εβδ είναι το πρωτο. Εβαλα κ ενα λινκ αλλα θα αργήσει να φανει

Άρα περνάμε αλμα ε; Πωπω καλώς το πρώτο αλμα! Άδειο γιατί το νιώθω όμως ρε γμτ; ξέρω πως άδειο δεν είναι αλλά το προτιμούσα όταν το ένιωθα φουλ γεμάτο.. 

Από την εδραιώση κ μετά πάντα άδειο θα το νιώθουμε? 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2019 at 12:51 ΠΜ, marioula1234 είπε:

Μου έχεις πει πολλές φορές πως με καμαρώνεις γλυκιά μου κ πως είμαι παράδειγμα γυναίκας ❤️ ήμουν μόλις 20χρονων όταν έχασα το αστεράκι μου... Και να ξέρεις πως δεν το ξεπέρασα ακόμα βασανιζομαι γιαυτό το παιδί που τόσο περίμενα κ ακόμα δεν ήρθε..   Αλλά τι να κάνω πρέπει να ειμαι δυνατή και ας υποφέρω μέσα μου κ ας κλαίω ακόμα κρυφα για το αντράκι εκείνο που έφυγε πριν καν γεννηθεί.. 

Δεν ήξερα την ιστορία σου. Πολλές έχουμε περάσει δύσκολα για να αποκτήσουμε παιδάκι, αλλά ο ενδομήτριος θάνατος σε προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι ό,τι χειρότερο.

Το αγγελάκι σου είναι καλά και σε προσέχει από εκεί ψηλά. Δε θα το ξεχάσεις ποτέ, αλλά δε φταις εσύ γι' αυτό που έγινε. Να σκέφτεσαι τα άλλα 2 σου παιδάκια και να παίρνεις δύναμη! Να είναι γερά και τυχερά εύχομαι στην ζωή τους ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...