Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Αααχχχ...τα ιδια κι εμενα!!Σημερα ειδικα θελει καθε μιση ωρα να θηλαζει. Νομιζω οτι το κανει και για παρηγορια βεβαια γιατι ταλαιπωρειται με την κοιλιτσα του κι ειναι πολυ ανησυχος...τωρα μονο απο το πρωι καταφερα να τον κοιμισω. Αφου ολα ζουλαω τα βυζια μου να δω αν εχω ακομα γαλα με τοσους θηλασμους!!

Χαχαχαχα, 15:50 σταματησαμε τον τελευταίο θηλασμο, 16:20 ξεκινήσαμε τον επόμενο.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Σήμερα κι εμείς ενώ είχε από μόνη της καλό πρόγραμμα, μου κλαίει ανά ώρα! Τρώει 5 λεπτά, κοιμάται, κι επειδή δε χορταινει ξυπνάει σε 1, 1.5 ώρα! Τώρα μόνο έφαγε 2 και μετά ξανά στις 5! Ερώτηση : Δίνετε ένα στήθος ανά γεύμα η δίνετε και τα δύο; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Σήμερα κι εμείς ενώ είχε από μόνη της καλό πρόγραμμα, μου κλαίει ανά ώρα! Τρώει 5 λεπτά, κοιμάται, κι επειδή δε χορταινει ξυπνάει σε 1, 1.5 ώρα! Τώρα μόνο έφαγε 2 και μετά ξανά στις 5! Ερώτηση : Δίνετε ένα στήθος ανά γεύμα η δίνετε και τα δύο; 

Κ μενα τωρα τελευταια τρωει 5 10 λεπτα κ καθε μιαμιση ωρα πειναει, επισης χθες κ σημερα κοιμαται ολη μερα οσο μπορει γιατι πεταγεται απο τους πονους των κολικων. Εγω δινω ενα στηθος ανα γευμα.

@Penny...@Dwroπως πατε με τους κολικους;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Σήμερα κι εμείς ενώ είχε από μόνη της καλό πρόγραμμα, μου κλαίει ανά ώρα! Τρώει 5 λεπτά, κοιμάται, κι επειδή δε χορταινει ξυπνάει σε 1, 1.5 ώρα! Τώρα μόνο έφαγε 2 και μετά ξανά στις 5! Ερώτηση : Δίνετε ένα στήθος ανά γεύμα η δίνετε και τα δύο; 

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα τωρα τελευταια τρωει 5 10 λεπτα κ καθε μιαμιση ωρα πειναει, επισης χθες κ σημερα κοιμαται ολη μερα οσο μπορει γιατι πεταγεται απο τους πονους των κολικων. Εγω δινω ενα στηθος ανα γευμα.

@Penny...@Dwroπως πατε με τους κολικους;

Εμείς πάμε πολύ καλύτερα ποναμε που και που αλλα καμια σχέση εσύ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες το βράδυ γύρω στις 10.30 τελείωσε το θηλασμό και λέω να πάω για ύπνο τώρα που κοιμάται... 10.50 ξεκίνησε ο επόμενος θηλασμός και τελείωσε 3.30... Προσπάθησα πολλές φορές να τη βάλω για ύπνο αλλά δεν τα κατάφερα. Μεταξύ μας εμένα ήθελα να βάλω για ύπνο.... Ξανά στις 5 μέχρι 6 και ξανά στις 7.30! Κι από τότε είμαι ξύπνια. Τώρα θα προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο...

Just now, gogouli_ said:

Σήμερα κι εμείς ενώ είχε από μόνη της καλό πρόγραμμα, μου κλαίει ανά ώρα! Τρώει 5 λεπτά, κοιμάται, κι επειδή δε χορταινει ξυπνάει σε 1, 1.5 ώρα! Τώρα μόνο έφαγε 2 και μετά ξανά στις 5! Ερώτηση : Δίνετε ένα στήθος ανά γεύμα η δίνετε και τα δύο; 

Ένα στήθος συνήθως. Αν δεν χορτάσει θα της δώσω κι από τα δύο όμως. Στον 4ωρο θηλασμό έκανα πολλές εναλλαγές... Με είχε ξεζουμίσει...

Just now, katerinaki 86 said:

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

Πιπίλα δε δίνω. Έχει τύχει μόνο 2-3 φορές να της δώσω το μικρό δαχτυλάκι μου να πιπιλίσει για να ηρεμήσει.

Σήμερα κάναμε και τον πρώτο δημόσιο θηλασμό σε ένα μικρό παρκάκι κάτω από τον ήλιο!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα τωρα τελευταια τρωει 5 10 λεπτα κ καθε μιαμιση ωρα πειναει, επισης χθες κ σημερα κοιμαται ολη μερα οσο μπορει γιατι πεταγεται απο τους πονους των κολικων. Εγω δινω ενα στηθος ανα γευμα.

@Penny...@Dwroπως πατε με τους κολικους;

Τζενακι οι κολικοι πότε σας ξεκίνησαν; Πολύ τη φοβάμαι τη στιγμή αυτή! 

Just now, Penny... είπε:

Εμείς πάμε πολύ καλύτερα ποναμε που και που αλλα καμια σχέση εσύ;

Μπράβο κορίτσι μου, μακάρι να περάσουν τελείως σύντομα! 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

Κι εγώ ένα ανά γεύμα δίνω! Πιπίλα έδωσα κορίτσι μου, την ηρεμεί πολύ, και δε μου έκανε νούμερα με το στήθος. Και την πιπίλα την πήρε εύκολα! 

Just now, Clue είπε:

Χθες το βράδυ γύρω στις 10.30 τελείωσε το θηλασμό και λέω να πάω για ύπνο τώρα που κοιμάται... 10.50 ξεκίνησε ο επόμενος θηλασμός και τελείωσε 3.30... Προσπάθησα πολλές φορές να τη βάλω για ύπνο αλλά δεν τα κατάφερα. Μεταξύ μας εμένα ήθελα να βάλω για ύπνο.... Ξανά στις 5 μέχρι 6 και ξανά στις 7.30! Κι από τότε είμαι ξύπνια. Τώρα θα προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο...

Ένα στήθος συνήθως. Αν δεν χορτάσει θα της δώσω κι από τα δύο όμως. Στον 4ωρο θηλασμό έκανα πολλές εναλλαγές... Με είχε ξεζουμίσει...

Πιπίλα δε δίνω. Έχει τύχει μόνο 2-3 φορές να της δώσω το μικρό δαχτυλάκι μου να πιπιλίσει για να ηρεμήσει.

Σήμερα κάναμε και τον πρώτο δημόσιο θηλασμό σε ένα μικρό παρκάκι κάτω από τον ήλιο!

Πω πω κουράγιο μάνααα!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς! Εμένα το περισσοτερο που έχει θηλάσει είναι μισή ώρα! Γενικά κυμαίνεται στα 15 λεπτά ο θηλασμός της! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

Κ εγω συνηθως ενα στηθος τη φορα δινω. Έχω δωσει κ τα δυο αλλα σε φαση που νευριασε γιατι δεν εβγαζε προφανως αλλο γαλα... Εμενα στο 20λεπτο σταματαει κ φτυνει τη θηλη... Ουτε ρολοι να ειχε.... Πιπιλα ρωτησα την παιδιατρο να δωσω γιατι καθε απογευμα μέχρι το βράδυ υποφερουμε απο εντονο κλαμα, αλλα ειπε οχι ακομα κ για να αποφύγουμε τη σύγχυση θηλων(ποια σύγχυση δλδ, αφου με ψευδοθηλες θηλαζω ακομα κ λιγες φορες χωρίς) κ για να μη χανει γευματα. Πάντως κ εγω δοκιμασα σημερα καποια στιγμη που εκλαιγε πολυ κ του εδωσα το μικρό δαχτυλο μου να πιπιλισει κ σταματησε αμεσως... Κ λεω η πιπιλα θα ειναι θαυματουργη. Κ ελεγα να μη δωσω καθολου.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Τζενακι οι κολικοι πότε σας ξεκίνησαν; Πολύ τη φοβάμαι τη στιγμή αυτή! 

Μπράβο κορίτσι μου, μακάρι να περάσουν τελείως σύντομα! 

Κι εγώ ένα ανά γεύμα δίνω! Πιπίλα έδωσα κορίτσι μου, την ηρεμεί πολύ, και δε μου έκανε νούμερα με το στήθος. Και την πιπίλα την πήρε εύκολα! 

Πω πω κουράγιο μάνααα!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς! Εμένα το περισσοτερο που έχει θηλάσει είναι μισή ώρα! Γενικά κυμαίνεται στα 15 λεπτά ο θηλασμός της! 

Δυστυχως εμας απο τη 10η μερα πολυ νωρις!

Just now, Penny... είπε:

Εμείς πάμε πολύ καλύτερα ποναμε που και που αλλα καμια σχέση εσύ;

Μπραβο κοριτσακι μου, εμεις σημερα ολη μερα πονο, σφιξιμο κ γκρινια μολις πριν λιγο εκανε κακα κ ηρεμησε, μια μερα μονο μιση γισ την ακριβεια κ χαρηκα οτι του περασαν..κ το βραδυ αγκαλια..ανυπομονω να περασει ο καιρος να του περασουν γιατι ειδικα σημερα υπεφερε. Ειναι αναλογα τις μερες του..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Δυστυχως εμας απο τη 10η μερα πολυ νωρις!

Μπραβο κοριτσακι μου, εμεις σημερα ολη μερα πονο, σφιξιμο κ γκρινια μολις πριν λιγο εκανε κακα κ ηρεμησε, μια μερα μονο μιση γισ την ακριβεια κ χαρηκα οτι του περασαν..κ το βραδυ αγκαλια..ανυπομονω να περασει ο καιρος να του περασουν γιατι ειδικα σημερα υπεφερε. Ειναι αναλογα τις μερες του..

Εγώ δίνω ειδικό γάλα πλεον για κολικους και είδαμε πολύ καλό ασε το καημενουλι κοιμάται επιτέλους

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήρα αδιάβροχο κ έβαλα στο κρεβάτι μου.βρωμαει τραχανιλα το μπελά μου .στάζουν γαλατιλες.σημερα έστρωσα χαλιά,έκανα κουρτίνες αύριο παντζούρια κλπ.σε κάνα μήνα θα τελειώσω έτσι όπως πάω με διαλείμματα.

Νυστάζω.

Πιπίλα δεν έδωσα.

Στήθος δίνω το ένα εκτός κ αν κλαίει κ δίνω κ τ άλλο.

Νυστάζω.το ξαναπα ε;

Φαρμακωωωω,πως πάτε;;

Κλου μου μπράβο για το δημόσιο θηλασμο.3 Νοεμβρη είναι η γιορτή του δημοσιου θηλασμού που γίνεται σχεδόν σ όλες τις πόλεις της Ελλάδας.

Κ γω θηλάζω κανονικά έξω ,αλλά επειδή το στήθος μου προ εγκυμοσύνης ήταν 95 c ,βάζω σεντονακι.τωρα δεν ξέρω νούμερο,τα σουτιέν θηλασμού δε με χωράνε πλέον ( τ αγορασα στην εγκυμοσύνη)κ φοράω pretty bra.

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κι εγώ ένα ανά γεύμα δίνω! Πιπίλα έδωσα κορίτσι μου, την ηρεμεί πολύ, και δε μου έκανε νούμερα με το στήθος. Και την πιπίλα την πήρε εύκολα! 

Κι εγω  ειμαι σιγουρη οτι θα την παρει ευκολα γιατι το βλεπω οτι θελει το πιπιλισμα. Χθες ειχε βαλει τον αντιχειρα του και λεω αυτο ηταν...την κατσαμε αλλα ευτυχως μετα το ξεχασε και δεν το ξαναεκανε. Τη συγχυση θηλων φοβαμαι μονο αλλα νομιζω οτι θα το ρισκαρω...

Just now, winspert είπε:

Κ εγω συνηθως ενα στηθος τη φορα δινω. Έχω δωσει κ τα δυο αλλα σε φαση που νευριασε γιατι δεν εβγαζε προφανως αλλο γαλα... Εμενα στο 20λεπτο σταματαει κ φτυνει τη θηλη... Ουτε ρολοι να ειχε.... Πιπιλα ρωτησα την παιδιατρο να δωσω γιατι καθε απογευμα μέχρι το βράδυ υποφερουμε απο εντονο κλαμα, αλλα ειπε οχι ακομα κ για να αποφύγουμε τη σύγχυση θηλων(ποια σύγχυση δλδ, αφου με ψευδοθηλες θηλαζω ακομα κ λιγες φορες χωρίς) κ για να μη χανει γευματα. Πάντως κ εγω δοκιμασα σημερα καποια στιγμη που εκλαιγε πολυ κ του εδωσα το μικρό δαχτυλο μου να πιπιλισει κ σταματησε αμεσως... Κ λεω η πιπιλα θα ειναι θαυματουργη. Κ ελεγα να μη δωσω καθολου.... 

Κι εγω αυτο φοβαμαι αλλα βλεπω οτι κανει και κατι περιεργα στο στηθος μου και οπως μου ειπε κι η παιδιατρος το στηθος ειναι για φαγητο κι ειναι πολυτιμο, αν θελει να πιπιλισει δινουμε πιπιλα. Δισταζω μεχρι στιγμης και δεν εχω δωσει αλλα δε νομιζω να το κραταω για πολυ!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πήρα αδιάβροχο κ έβαλα στο κρεβάτι μου.βρωμαει τραχανιλα το μπελά μου .στάζουν γαλατιλες.σημερα έστρωσα χαλιά,έκανα κουρτίνες αύριο παντζούρια κλπ.σε κάνα μήνα θα τελειώσω έτσι όπως πάω με διαλείμματα.

Νυστάζω.

Πιπίλα δεν έδωσα.

Στήθος δίνω το ένα εκτός κ αν κλαίει κ δίνω κ τ άλλο.

Νυστάζω.το ξαναπα ε;

Φαρμακωωωω,πως πάτε;;

Κλου μου μπράβο για το δημόσιο θηλασμο.3 Νοεμβρη είναι η γιορτή του δημοσιου θηλασμού που γίνεται σχεδόν σ όλες τις πόλεις της Ελλάδας.

Κ γω θηλάζω κανονικά έξω ,αλλά επειδή το στήθος μου προ εγκυμοσύνης ήταν 95 c ,βάζω σεντονακι.τωρα δεν ξέρω νούμερο,τα σουτιέν θηλασμού δε με χωράνε πλέον ( τ αγορασα στην εγκυμοσύνη)κ φοράω pretty bra.

Εγώ μένω στο ότι βγήκατε έξω.... Σας μισώ ρε ούτε στην αυλή δε προλαβαίνω να βγω χαχαχαχαχα.

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

Του ειχα δωσει μια φορα για λιγο, μετα τις 40 μερες λενε κανονικα για να εχει εδραιωθει ο θηλασμος αλλα σιγα κ η αδερφη μου που εδωσε στο μηνα δν ειχε κανενα προβλημα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Πήρα αδιάβροχο κ έβαλα στο κρεβάτι μου.βρωμαει τραχανιλα το μπελά μου .στάζουν γαλατιλες.σημερα έστρωσα χαλιά,έκανα κουρτίνες αύριο παντζούρια κλπ.σε κάνα μήνα θα τελειώσω έτσι όπως πάω με διαλείμματα.

Νυστάζω.

Πιπίλα δεν έδωσα.

Στήθος δίνω το ένα εκτός κ αν κλαίει κ δίνω κ τ άλλο.

Νυστάζω.το ξαναπα ε;

Φαρμακωωωω,πως πάτε;;

Κλου μου μπράβο για το δημόσιο θηλασμο.3 Νοεμβρη είναι η γιορτή του δημοσιου θηλασμού που γίνεται σχεδόν σ όλες τις πόλεις της Ελλάδας.

Κ γω θηλάζω κανονικά έξω ,αλλά επειδή το στήθος μου προ εγκυμοσύνης ήταν 95 c ,βάζω σεντονακι.τωρα δεν ξέρω νούμερο,τα σουτιέν θηλασμού δε με χωράνε πλέον ( τ αγορασα στην εγκυμοσύνη)κ φοράω pretty bra.

Εγώ έχω πάρει 8 φανελάκια θηλασμού και τα φοράω κάτω από την μπλούζα. Σηκώνω μπλούζα και κατεβάζω φανελάκι! Σπίτι τα φόραγα σκέτα αλλά τελευταία έχω αρχίσει να κρυώνω λιγάκι...

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...