Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tzeni82 είπε:

Εφοσον δεν υπαρχει εξεταση που να το αποδεικνυει,κανεισ δεν μπορει να σου    μιλησει 100% για αλλεργια...στο ανωριμο οεπτικο οφεικετσι η σλλερφια...το ιδιο πραγμα ειναι. Κ η διαγνωση γινεται με βαση τα συμπτωματα..εμεισ ειχαμε αιμα..μπολικο...κ κολικουσ εντονουσ

55 ημερων ηταν η μπεμπα.μου τοτε..κ απο ξεκινησα αποχη..στην αρχη δεν ηταν σωστη..μετα απο.καποιεσ μερεσ κ αφου βρηκα την ομαδα εκανα ολοσωστη..μονο στο ψωμι εκανα παρασπονδια..δεν την ενοχλουσε του εμποριου

Αλλεργια μου παν ολοι οι γιαττοι που μασ ειδαν( μασ ειχαν δει παρα πολλοι) το ιδιο κ η καρανικα..

Αποχη εκανα απο τον 2ο μηνα εωσ περιπυ ττον 12ο..οταν εγινε 7 μηνωμ δοκιμασα μοσχαρι κ αφου καναμε τα ραστ τεστ κ βγηκαν αρνητικα αρζισα να τρωω εγω γαλακτοκομ κ θηλαζα...

Μην σογ φαινεταξ βουνο. δεν ειναι..στην αρχη ετρωγα κ εγβ μονο συγκελριμενα πραγματα..μετα εμαθα κ εκανα παραλλαγεσ..

Δεσ.ποιεσ d προτεινουν στην ομαδα κ ρωτα τον γιατρο..φθλαγε τα ρουχα σου για να χεισ τα μισα λενε..εφοσον υπαρχει εναλλακτικη γιατι να σκεφτεσαι πωσ μπορει η d να το πειραζει το παιδι;;.κ ασ πει οτι θελει ο παιδιατροσ..το θεμα ειναξ να νιωθεισ πωσ κανεισ το σωστο...βρεσ d aπο την ομαδα κ ρωτα τον αν μπρεισ να την αντικαταστησεισ...

Αχ βρε κοριτσι..πολυ χαιρομαι που φετοσ ειναι διαφορετικεσ οι γιορτεσ σασ.  

Τον ξερω αυτο τον πονο..ευτυχως εμενα δεν μου κρατησε πολυ..αλλα ηταν 7 μαρτυρικοι μηνεσ μςχρι να δω θςτικο τςστ εγκυμοσυνησ..7 μηνεσ τρελασ..αλκα συτυχωσ ολα καλα.. τωρα εχω 2 αγγελουδια...

Μακαρι ολεσ οι γυναικεσ που προσπαθουν να σταθουν τυχερεσ οπωσ εμεισ.  

Ωχ τοσοι πολλοι μηνες ηδη εχω 2 μηνες που δεν τρωω γαλακτοκομικα εσπεριδοειδη και αυγο και κουραστηκα να πω την αμαρτια μου εχω να φαω 2 χρονια πρωτα επαιρνα κορτιζονη λογω εξωσωματικης κ αποβολων δεμ ετρωγα μετα στην εγκυμοσυνη ειχα διαβητη κυησης δεν ετρωγα τωρα στον θηλασμο παλι δεν τρωω ποσο να αντεξω ηδη 2 μηνες εομαι νηστικη .Εμενα εχει πονους στην κοιλια διαρροες και ειδα λιγο αιμα σε μια πανα.Ενοχλουταν κ εσενα οταν ετρωγε ο δικος μου ο καημενος  θελει να φαει κ δεν μπορει μετα απο 5 λεπτα στο στηθος σπαραζει.Ετσι εκανε κ σενα?Αυτο μου το κανει πολυ καιρο αλλα μου λενε βαζει βαρος αρα τρωει και τα ριχουν οκα σε κολικους που θα περασει μονο του

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 23/12/2019 at 9:16 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

@marioula1234 Κορίτσι μου συγγνώμη που παρεμβαίνω σίγουρα θες να ακούσεις κάτι καθησυχαστικό για την απόφαση σου όμως δεν ξέρω αν έγινε ακόμα η επέμβαση ή αν έχετε χρόνο άσε τον να κλάψει κι εσύ απλά στήριξε τον και μετά πες του πως τα αυτιά του είναι δικά του δεν έχουμε γεννηθεί όλοι με τα πρότυπα του μέσου όρου δηλαδή αν ήταν αμεα ή το οτιδήποτε άλλο δεν θα έτρωγε μπουλινγκ; Αν ήταν intersex ή αν φορούσε ροζ ρούχα δεν θα έτρωγε κράξιμο; Νιώθω πως έτσι τους κάνει την χάρη. Εδώ δεν πρόκειται για διαγωνισμό ποιος είναι ο ομορφότερος το παιδί χρειάζεται στήριξη και να γίνει ξεκάθαρο σε αυτούς που τον κοροϊδεύουν ότι το σώμα του του ανήκει αυτά τα αυτιά έχει είναι δικά του και είναι μοναδικά μίλησε και με την δασκάλα ίσως το έχεις κάνει ήδη σε καμία περίπτωση η εγχείρηση δεν θα φέρει την μαγική λύση αν το σχολικό περιβάλλον είναι τοξικό δεν φταίει το παιδί σου. Αν δεν θερίσω μια σεζόν πρώτα θα εξετάσω το χώμα που φύτεψα τους σπόρους μου δεν θα "κατηγορήσω" τους σπόρους. Το παιδί μπορεί να στηριχθεί και με συμβουλευτική δική σου. Στείλε μου και πμ αν θες να σε βοηθήσω επειδή είδα κάπου για την οικονομική σου δυσκολία. Ήμουν ένα παιδί με μεγάλη μύτη έχω ακούσει τα χειρότερα σχόλια για το τι μπορώ να κάνω με την μύτη μου (από σεξ μέχρι να σουβλίσω το αρνί το Πάσχα) όμως δεν έκανα ούτε θα κάνω ποτέ εγχείρηση αυτή την μύτη έχω είναι δική μου δεν ανήκει σε κανέναν και δεν με ενδιαφέρει αν οι άλλοι έχουν άλλες μύτες γιατί των άλλων είναι δικές τους μου πήρε καμιά 24αριά χρόνια να αγαπήσω την μύτη μου. Ίσως λοιπόν το δικό μου βίωμα να με κάνει να θέλω να βοηθήσω το παιδί σου τώρα. Με όλο το θάρρος έτσι δεν θέλω να σε θίξω. Απλά προσπαθώ να σου πω ότι αντε και φτιάχνει τα αυτιά σήμερα πάντα θα υπάρχει ένας νταής να τον κράξει κι αν όχι στο σχολείο αύριο έξω στην ζωή τα πράγματα είναι παλούκι. Φαίνεσαι ένας γλυκός άνθρωπος από όσα γράφεις στήριξε τον λοιπόν και σε καμία περίπτωση μην ταυτίζεσαι εσύ με τα συναισθήματα του γτ έτσι μπλοκάρει περισσότερο το παιδί. (Ταλαντεύτηκα πολύ για να σου γράψω αυτό το μήνυμα αλλά βρήκα το θάρρος γτ το βίωμα μου ήταν πιο ισχυρό από την όποια συστολή μου.)

Επίσης τα παιδιά δεν είναι σκληρά τα παιδιά είναι μικροί καλλιτέχνες και φυσικά πάντα καθρεφτίζουν συμπεριφορές των ενηλίκων. 

Αυτά από μένα και καλές γιορτές σε όλα τα κορίτσια. 

 

ρε κοριτσια μου ηρθε η περιοδος 11 μερες νωριτερα τι ειναι τουτο παλι ελεος 

Just now, Penny... είπε:

ρε κοριτσια μου ηρθε η περιοδος 11 μερες νωριτερα τι ειναι τουτο παλι ελεος 

Μετρησα λαθος ....συναγερμος over ολα καλα χαχαχχαχα

  • Χαχα 5

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

και εγώ έγινα για πρώτη φορά τον Οκτώβρη μανούλα και είμαι πολύ ευτυχισμένη 

Χθες μου ήρθε η περίοδος παρόλο που το μωρο μου πίνει μόνο μητρικο γαλα,αλλα δεν την ταΐζω από το στήθος γτ δεν μπορεί να φάει αρκετά και πρέπει να βγάζω με θήλαστρο κάθε μέρα! Το γάλα μου μέχρι τρ δεν έχει μειωθεί καθόλου πάντως. Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι όμως ότι γενικά η μικρή μου δεν τρώει όσο πρέπει (πρέπει να τρωει 750ml) πρέπει κάθε μέρα να την κυνηγάω για να φάμε, αλλά ο παιδίατρος λεει ότι είναι εντάξει. Εγώ όμως την βλέπω αδυνάτουλα. (γεννήθηκε 3300g  8/10,και τώρα είναι 5000g) Γτ δεν τρώει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα 2011 είπε:

Γειά σας!

και εγώ έγινα για πρώτη φορά τον Οκτώβρη μανούλα και είμαι πολύ ευτυχισμένη 

Χθες μου ήρθε η περίοδος παρόλο που το μωρο μου πίνει μόνο μητρικο γαλα,αλλα δεν την ταΐζω από το στήθος γτ δεν μπορεί να φάει αρκετά και πρέπει να βγάζω με θήλαστρο κάθε μέρα! Το γάλα μου μέχρι τρ δεν έχει μειωθεί καθόλου πάντως. Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι όμως ότι γενικά η μικρή μου δεν τρώει όσο πρέπει (πρέπει να τρωει 750ml) πρέπει κάθε μέρα να την κυνηγάω για να φάμε, αλλά ο παιδίατρος λεει ότι είναι εντάξει. Εγώ όμως την βλέπω αδυνάτουλα. (γεννήθηκε 3300g  8/10,και τώρα είναι 5000g) Γτ δεν τρώει?

Ψάξε για αλλεργία σε αλλεργιολόγο και παιδογαστρεντερολόγο ο γιος μου δεν έβαζε βάρος όσο θηλάζε μόλις τον άρχισα στερεές και σκόνη πήρε τα πάνω του. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα 2011 είπε:

Γειά σας!

και εγώ έγινα για πρώτη φορά τον Οκτώβρη μανούλα και είμαι πολύ ευτυχισμένη 

Χθες μου ήρθε η περίοδος παρόλο που το μωρο μου πίνει μόνο μητρικο γαλα,αλλα δεν την ταΐζω από το στήθος γτ δεν μπορεί να φάει αρκετά και πρέπει να βγάζω με θήλαστρο κάθε μέρα! Το γάλα μου μέχρι τρ δεν έχει μειωθεί καθόλου πάντως. Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι όμως ότι γενικά η μικρή μου δεν τρώει όσο πρέπει (πρέπει να τρωει 750ml) πρέπει κάθε μέρα να την κυνηγάω για να φάμε, αλλά ο παιδίατρος λεει ότι είναι εντάξει. Εγώ όμως την βλέπω αδυνάτουλα. (γεννήθηκε 3300g  8/10,και τώρα είναι 5000g) Γτ δεν τρώει?

Καλησπέρα...το μωρό σου παίρνει βάρος κανονικά από τις τιμές που μας γράφεις...Πρέπει μέχρι τους 6 μήνες να έχει διπλασιάσει το βάρος γέννησης κ με αυτό τον ρυθμό που προχωράει φαίνεται ότι θα τα καταφέρει (κ νωρίτερα μην σου πω)...γι'αυτό και δεν ανησυχεί ο παιδίατρος...τώρα το πόσο πρέπει να τρώει δεν το γνωρίζω γιατι δεν έχω δώσει ποτέ μπιμπερό...Αυτό που ξέρω είναι ότι για να υπάρχει αλλεργία συνήθως υπάρχουν κ αλλα συμπτώματα,εκτός από την μη ικανοποιητική πρόσληψη βάρους...Που εσείς δεν φαίνεται να έχετε αυτό το σύμπτωμα, 2μιση μηνών κ έχει βάλει ήδη 1.700 συν το βάρος που σίγουρα θα είχε χάσει τις πρώτες μέρες μετά τη γέννηση της η μικρή...

Να ζήσουν σε όλες τα παιδάκια σας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katrin* είπε:

Καλησπέρα...το μωρό σου παίρνει βάρος κανονικά από τις τιμές που μας γράφεις...Πρέπει μέχρι τους 6 μήνες να έχει διπλασιάσει το βάρος γέννησης κ με αυτό τον ρυθμό που προχωράει φαίνεται ότι θα τα καταφέρει (κ νωρίτερα μην σου πω)...γι'αυτό και δεν ανησυχεί ο παιδίατρος...τώρα το πόσο πρέπει να τρώει δεν το γνωρίζω γιατι δεν έχω δώσει ποτέ μπιμπερό...Αυτό που ξέρω είναι ότι για να υπάρχει αλλεργία συνήθως υπάρχουν κ αλλα συμπτώματα,εκτός από την μη ικανοποιητική πρόσληψη βάρους...Που εσείς δεν φαίνεται να έχετε αυτό το σύμπτωμα, 2μιση μηνών κ έχει βάλει ήδη 1.700 συν το βάρος που σίγουρα θα είχε χάσει τις πρώτες μέρες μετά τη γέννηση της η μικρή...

Να ζήσουν σε όλες τα παιδάκια σας...

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια ότι τζάμπα ανησυχώ και ότι το μωρό μας είναι μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2019 at 3:17 ΜΜ, Ιωάννα 2011 είπε:

Γειά σας!

και εγώ έγινα για πρώτη φορά τον Οκτώβρη μανούλα και είμαι πολύ ευτυχισμένη 

Χθες μου ήρθε η περίοδος παρόλο που το μωρο μου πίνει μόνο μητρικο γαλα,αλλα δεν την ταΐζω από το στήθος γτ δεν μπορεί να φάει αρκετά και πρέπει να βγάζω με θήλαστρο κάθε μέρα! Το γάλα μου μέχρι τρ δεν έχει μειωθεί καθόλου πάντως. Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι όμως ότι γενικά η μικρή μου δεν τρώει όσο πρέπει (πρέπει να τρωει 750ml) πρέπει κάθε μέρα να την κυνηγάω για να φάμε, αλλά ο παιδίατρος λεει ότι είναι εντάξει. Εγώ όμως την βλέπω αδυνάτουλα. (γεννήθηκε 3300g  8/10,και τώρα είναι 5000g) Γτ δεν τρώει?

Ιωάννα μου εγώ δεν θηλάζω η μικρή είναι 3.5 μηνών τώρα και γεννήθηκε και συτη 3.300 τώρα είναι 7 κιλά σχεδόν και η παιδίατρος μου λέει ότι πρέπει να κάνουμε δίαιτα.. Εμένα τρώει 210 γρ. Σταθερά αλλά πεινάει συνέχεια. Η παιδίατρος σου τι λέει; 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη που πετάγομαι ήθελα να ρωτήσω όσες δίνετε σκόνη τι σκόνη δίνετε αυτή που έδωσαν στο μαιευτήριο ή αυτή που σας πρότεινε ο παιδίατρος σας; Σκέφτομαι να δώσω frezylac gold αλλά έχω δει και τα hipp bio και nan bio ευχαριστώ πολύ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elpida20 είπε:

Ιωάννα μου εγώ δεν θηλάζω η μικρή είναι 3.5 μηνών τώρα και γεννήθηκε και συτη 3.300 τώρα είναι 7 κιλά σχεδόν και η παιδίατρος μου λέει ότι πρέπει να κάνουμε δίαιτα.. Εμένα τρώει 210 γρ. Σταθερά αλλά πεινάει συνέχεια. Η παιδίατρος σου τι λέει; 

 Ο παιδίατρος μου λεει ότι είναι μια χαρα.. Σύμφωνα με το πινακάκι που έχει το παιδικό βιβλιάριο είναι ακριβώς στη μέση. Ούτε παχουλη ούτε αδύνατη. Κανονικά τα μωρα πρέπει να τρώνε 150ml αν κιλό (δλδ ένα μωρό 3,κιλα πρεπει να πίνει 450ml) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που πετάγομαι ήθελα να ρωτήσω όσες δίνετε σκόνη τι σκόνη δίνετε αυτή που έδωσαν στο μαιευτήριο ή αυτή που σας πρότεινε ο παιδίατρος σας; Σκέφτομαι να δώσω frezylac gold αλλά έχω δει και τα hipp bio και nan bio ευχαριστώ πολύ 

Στο νοσοκομείο εμένα έδωσαν φριζολακ αλλά η παιδίατρος σύστησε το αλμιρον και με αυτό συνέχισα 

πρίν από 35 λεπτά , Ιωάννα 2011 είπε:

 Ο παιδίατρος μου λεει ότι είναι μια χαρα.. Σύμφωνα με το πινακάκι που έχει το παιδικό βιβλιάριο είναι ακριβώς στη μέση. Ούτε παχουλη ούτε αδύνατη. Κανονικά τα μωρα πρέπει να τρώνε 150ml αν κιλό (δλδ ένα μωρό 3,κιλα πρεπει να πίνει 450ml) 

Μην ανησυχείς τότε εμένα τους 3 πρώτους μήνες δεν έβαζε πολύ τώρα πήρε φορά και έγινε μια φαλινιτσα τον τελευταίο μηνα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Στο νοσοκομείο εμένα έδωσαν φριζολακ αλλά η παιδίατρος σύστησε το αλμιρον και με αυτό συνέχισα 

Μην ανησυχείς τότε εμένα τους 3 πρώτους μήνες δεν έβαζε πολύ τώρα πήρε φορά και έγινε μια φαλινιτσα τον τελευταίο μηνα

Ωραία.. Το εύχομαι να πάρει τα πάνω της... Ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Που είστε βρε ατιμούτσικα? Χωμένες όλες στις πιατέλες με τα μελομακάρονα και τους κουραμπιέδες? Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω τρελαθεί στα γλυκά.. Περιμένω να τσακίσω και τη βασιλόπιτα (τρρρομερό κέικ) και θα βάλω φρένο...

Επίσης τι κρύοοοο είναι αυτό?? Τον έχω φασκιώσει τον μπεμπούλη και είμαστε συνέχεια αγκαλίτσα... Για πείτε νεάκιαα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Που είστε βρε ατιμούτσικα? Χωμένες όλες στις πιατέλες με τα μελομακάρονα και τους κουραμπιέδες? Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω τρελαθεί στα γλυκά.. Περιμένω να τσακίσω και τη βασιλόπιτα (τρρρομερό κέικ) και θα βάλω φρένο...

Επίσης τι κρύοοοο είναι αυτό?? Τον έχω φασκιώσει τον μπεμπούλη και είμαστε συνέχεια αγκαλίτσα... Για πείτε νεάκιαα

Καλημέρα αγάπη, κι εγώ μια από τα ίδια, έχω πέσει με τα μούτρα, ούτε στην εγκυμοσύνη έτσι!!! 

Κι εδώ πολύ κρύο, και πολύ αέρα χτες! Σήμερα λέμε να κάνουμε μια βολτίτσα τώρα το πρωί και το βράδυ έχουμε ρεβεγιόν σε εμάς! Φέτος είμαι πολύ συγκινημένη για το ρεβεγιόν! Μας χαρησε τόσο όμορφο δώρο το 19, που μόνο υγεία θέλω από το 20!

Επισης, άσχετο, χτες πήγαμε μάρκετ και για κάτι τελευταία ψώνια και την είχα στο μάρσιπο και σήμερα δε μπορώ να ισιώσω! Πρέπει να έχει φτάσει 7 κιλά σχεδόν!! Επίσης σε δύο μέρες θα κάνουμε το πρώτο μας αεροπορικο ταξιδάκι! Αυτά τα νέα μας! 

Με το καλο το νέο έτος κορίτσια μου, με υγεία, αγάπη και ευτυχία στα σπιτια και τις οικογένειες μας! 

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλημέρα αγάπη, κι εγώ μια από τα ίδια, έχω πέσει με τα μούτρα, ούτε στην εγκυμοσύνη έτσι!!! 

Κι εδώ πολύ κρύο, και πολύ αέρα χτες! Σήμερα λέμε να κάνουμε μια βολτίτσα τώρα το πρωί και το βράδυ έχουμε ρεβεγιόν σε εμάς! Φέτος είμαι πολύ συγκινημένη για το ρεβεγιόν! Μας χαρησε τόσο όμορφο δώρο το 19, που μόνο υγεία θέλω από το 20!

Επισης, άσχετο, χτες πήγαμε μάρκετ και για κάτι τελευταία ψώνια και την είχα στο μάρσιπο και σήμερα δε μπορώ να ισιώσω! Πρέπει να έχει φτάσει 7 κιλά σχεδόν!! Επίσης σε δύο μέρες θα κάνουμε το πρώτο μας αεροπορικο ταξιδάκι! Αυτά τα νέα μας! 

Με το καλο το νέο έτος κορίτσια μου, με υγεία, αγάπη και ευτυχία στα σπιτια και τις οικογένειες μας! 

Ουάου και ταξιδάκι!! Μπράβο σας Γωγούλα μου, πολύ σας χαίρομαι!!! Έτσι ακριβώς, το ομορφότερο δώρο ήρθε σε όλες μας το 2019!!! Με το καλό να έρθουν και τα νινάκια του 2020 (της ταρζανίτσας, της μπουκίτσας και όποιας άλλης κοπέλας περιμένει το θαύμα της):x

  • Μου αρέσει 4

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ουάου και ταξιδάκι!! Μπράβο σας Γωγούλα μου, πολύ σας χαίρομαι!!! Έτσι ακριβώς, το ομορφότερο δώρο ήρθε σε όλες μας το 2019!!! Με το καλό να έρθουν και τα νινάκια του 2020 (της ταρζανίτσας, της μπουκίτσας και όποιας άλλης κοπέλας περιμένει το θαύμα της):x

με θυμήθηκες???? σε ευχαριστω τοσο πολύ....

καλές γιορτές κοριτσια μ γλυκα ....ο καινούργιος χρόνος να φέρει υγεία γαληνη κ πολύ αγαπη στα σπίτια σας....

χρονια πολλα μανουλες ομορφες να εισται πάντα καλα κ να χαίρεσαι ολες σας τα θαύματα σας....

φιλακια σε ολα τα παρουσινια ρης παρέας.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...